TENDONIT PROSTATİT KUYRUK SOKUMU

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
mokoko
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

TENDONIT PROSTATİT KUYRUK SOKUMU

Mesaj gönderen mokoko »

Merhabalar. 2 hafta önce sabah sağ tendonumda inanılmaz bir ağrıyla uyandım ve ayağımı yere basamıyordum bile. 2-3 gün sonra sol ayağıma da geçti ve hemen doktora gittim tendonit olmuşsun dedi ve krem verdi. 1 hafta kullandığım halde geçmedi ve başka bir doktora gittim o da çok ağır tendonit olduğumu söyledi ağrı kesici haplar verdi ve sporcu bandı yapıştırdı tendonlarıma ama ağrım gene geçmiyor.

Şimdi ben sporcu değilim arada bir yürüyüş yapıyorum ve hiç zorlamıyorum kendimi çünkü başka yerlerimde de ağrılarım var ama tendonit nasıl olmuş olabilirim aklım almıyor.
Antibiyotiklerin yan etkisi varmış galiba ama ben prostatit başladığından beri (ki bu başlama süresi 8 ay önce) sadece 1 tane antibiyotik içtim o da 7 ay önceydi. 7 ay sonra tendonit olmam imkansıza yakın denilebilir çünkü şimdiye kadar tarihe geçmiş en uzun tarih antibiyotikten sonraki 6 aymış.

Kuyruk sokumu için enjeksiyon ve sinir bloğu vurduracaktım ve prostatit için çok ağır antibiyotik tedavisine başlayacaktım ancak bu tendonlar iyileşmeden antibiyotiğe başlamayayım değil mi? Başlarsam da siprofloksasin grubu içmemem mi gerekiyor? Bende ki flora bakterileri çoğu şeye dirençli de tavanice falan duyarlı o yüzden tavanic kullanmayı deneyecektim ancak 2 haftadır ayağımı yere basamıyorum bile(günde 2 tane ağrı kesici almama rağmen). Yani ne yapmalıyım şimdi? :(((((((((((((((
marti456
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Re: TENDONIT PROSTATİT KUYRUK SOKUMU

Mesaj gönderen marti456 »

Çok içmedim dediğiniz kaç kutu ve ne markaydı? Ben 1 kutu ciproyu bitirip hastaneye kaldırıldım gerisini sen düşün şuan hala kaslarımın toplamasını bekliyorum hala seğirmeler ağrılar 1,5 ay oldu ayak tabanlarına kadar indi kalçadan nasıl bir zehirmiş bu anlamadım gitti eğer kinolon türevi bir anti içti isen maalesef o yapmış olabilir. Geçmiş olsun.
mokoko

Mesaj gönderen mokoko »

marti456 yazdı:Çok içmedim dediğiniz kaç kutu ve ne markaydı? Ben 1 kutu ciproyu bitirip hastaneye kaldırıldım gerisini sen düşün şuan hala kaslarımın toplamasını bekliyorum hala seğirmeler ağrılar 1,5 ay oldu ayak tabanlarına kadar indi kalçadan nasıl bir zehirmiş bu anlamadım gitti eğer kinolon türevi bir anti içti isen maalesef o yapmış olabilir. Geçmiş olsun.
Ben cipro içmiştim 1 kutu ama dediğim gibi 7 ay geçti üzerinden. Makalelerde bile en fazla 6 ay sonra çıkabilir diyor. Garip geldi o yüzden
duman64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen duman64 »

mokoko yazdı:
marti456 yazdı:Çok içmedim dediğiniz kaç kutu ve ne markaydı? Ben 1 kutu ciproyu bitirip hastaneye kaldırıldım gerisini sen düşün şuan hala kaslarımın toplamasını bekliyorum hala seğirmeler ağrılar 1,5 ay oldu ayak tabanlarına kadar indi kalçadan nasıl bir zehirmiş bu anlamadım gitti eğer kinolon türevi bir anti içti isen maalesef o yapmış olabilir. Geçmiş olsun.
Ben cipro içmiştim 1 kutu ama dediğim gibi 7 ay geçti üzerinden. Makalelerde bile en fazla 6 ay sonra çıkabilir diyor. Garip geldi o yüzden
Ben de 13 yıl önce Cipro artı tavanic almıştım.tavanic'in 6.gününde benim sağ ayak telefonunu attırdı.hrmen bıraktım.cunku ayağımın üzerine basamıyordum.O zaman benimki 1 hafta 15 gün içinde geçti ve bir daha tekrarlamadı. 7 ay sonra etkisi olmaması lazım
mokoko

Mesaj gönderen mokoko »

duman64 yazdı:
mokoko yazdı:
Ben de 13 yıl önce Cipro artı tavanic almıştım.tavanic'in 6.gününde benim sağ ayak telefonunu attırdı.hrmen bıraktım.cunku ayağımın üzerine basamıyordum.O zaman benimki 1 hafta 15 gün içinde geçti ve bir daha tekrarlamadı. 7 ay sonra etkisi olmaması lazım
Benim varikosel dikiş yerinin orada iltihap başladı bir 20 gün önce onun için dermatologa gittim o da kremle birlikte 250 mg azitro verdi ama içinde 6 tane vardı birde 250 mg dı o yüzden antbiyotik pek denmez ona. Azitro grubu ile siprofloksasin grubunun da alakası yok yani 250 mg lık 6 hap azitro da tendonite de yol açmaz ama neyden olmuş olabilir aklım almadı doğrusu