Hastalıktan Kurtulmanın Çözümü

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
yksl
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Hastalıktan Kurtulmanın Çözümü

Mesaj gönderen yksl »

Arkadaşlar merhaba forumu önceden takip ediyordum ve bugün üye oldum. 2020 0cak ayından beri bu illeti çeken birisiyim. Şimdiye kadar 6-7 doktor gezdim ve hepsi de antibiyotikler verip gönderdiler.
Son olarak youtube yayınlarından Yrd. Doc. Dr. Muhsin Balaban hocamın videolarını izliyerek yanına gittim.
Tedavi yöntemini anlatacam.
1. ilk olarak 45 dk sizi dinliyor ve ultrason ile muayene ediyor.İlk muayenede sonrasında hemen prostat masajı ile pcr ve üretra testi alıyor.her ikisinide prostatat masajından gelen sıvı ile yapıyor. Tabi onun sonucunu beklemeden zaten el ile prostatın ödemli ve iltihaplı veya taş gibi olduğunu hemen söylüyor.
2. İkinci günden itibaren hemen tedaviye başlıyor. İlk olarak penis içine bebek sondası ile prostat kısmına geliyor ve oradan içeriye antibiyotik basıyor. üstüne ozon veriyor. daha sonra 20-25 dk bekleme odasına geçiyoruz. Sonrasında bu sefer makat kısmında prostatın olduğu yere şok dalgası vererek yaklaşık 5 dk. prostatın kanlanmasını sağlıyor. bu işlem bittikten hemn sonra ayakta eller sedyeye eğer pozisyonda prostat masajı yapılıyor ve benden ilk günden dehşet bir şekilde iltihap aktı.
3. her gün bu işlemi yapıyor ve tabi ozonu bir gün veriyor bir gün ara veriyor. Ozonun yakmaması için önceden uyuşturuyor bilginiz olsun. Benim şu an 7. günüm ve son 3 günüm kaldı ve yeniden doğmuş gibiyim.
4.doktorum prostatın şu an %95 küçüldüğünü ve çok az bir sertlik olduğunu söyledi ve çok rahatladım anlatamam.
5.Tabi bunlarla birlikte ilaçta veriyor akşamları kullanmanız için onlarda destek amaçlı devaiye.
6. Çıkan test sonuçlarına görede damardan antibiyotik tedavasi veriyor ilaveten tabi mantar vs. çıkabiliyormuş. Hangisi olursa yad çıkmaya da biliyor tatbiki.
7.En önemli kısıma geliyorum doktor çok yoğun ve hastalarının çoğuda yurt dışından geliyor. haftada 1 tane türk hasta alıyor bilginiz olsun. Hatta yazacam dedim guruba yazma dedi şu an çok yoğunum dedi ama ben ısrarla yazacağımı söyledim.
8. Benim şikayetlerim penis ucunda yanma ve batma , idrar yaparken yanma, boşalırken ağrı ve yanma.
9. benle beraber tedavi olan faslı bir hasta vardı ondada özellikle makatta ağrı varmış. oturamıyordu ve peniste buz keme gibi. ilk masajda adam ağlamıştı ama şu an oda çok iyi durumda. İlk geldiğim günde ıraklı bir hasta vardı 15 yıllık, adam iyileşerek gitti.

arkadaşlar tedavi içim her şeyi yazdım. umarım sizlere bir faydam olmuştur. Türkiyede bu işi böyle yapan başka bir 2.bir doktor yok umarım heminiz iyilesir
youtubedende yazıp bakabilirsiniz.
yksl

Re: Hastalıktan Kurtulmanın Çözümü

Mesaj gönderen yksl »

Bu ara yazmayı unuttum.Hollandadan gelen bir genç vardı o mesela ilk işlemden sonra hemen rahatladı.Bende ilk sıvı gelmesine rağmen rahatlama 3-4 buldu.hastasina göre devisiyor arkadaşlar.
marti456
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen marti456 »

Prostata antibiyotik verilmesi orayı tahriş etmez mi ya bu forumda defalarca bu işlemler anlatıldı direk antibiyotik verilmesi problem diye benim yanlış biliyorum anlamadım yani.
yksl

Mesaj gönderen yksl »

Valla hocam ben onu bilmiyorum.ama tedavi ediyor ki insanlar şifa görüyor.
Benimde bu hocaya İstanbulda Liv hispitolda Cüneyt hica vardı.onda msj yaptım haftada 4 defa daha çok aleendi ve geçmedi.bana sen fayda görmeyen guruba girdin dedi Muhsin hocayı önerdi direk.Bende yotubeden ve internetten araştırıp gittim.cok şükür iyimi gelmişim diyorum.
marti456

Bende şaşırdım yani yıllardır çeken insanlar var inşallah kısa zamanda herkes kurtulur bu illetten. Muhsin hocaya özel Sigortayı sormuştum anlaşmamız yok demişti birde fiyatını söylermisiniz acaba kaça mal olacak bu durum bizde gidince ona göre hazırlıklı gidelim.
yksl

Mesaj gönderen yksl »

Hocam valla fiyatını kendiniz arasanız daha iyi olur.sekreteri bilgi veriyor detayli.Ama fiyatı tuzlu biraz onu soyleyim.Birde bu antibiyotik galiba siz prostat enjeksiyonu kastettiniz.onu yapmıyor zaten. Türkiye'de yapan yerlerinde yanlış ve her isteyen hastaya yaptığıni söylüyor.Sadece %20 lik hasta gurubuna yapılması gerektiği ve onun içinde hatta Yunanistan'a gideceğini ve tekniğiyle araştırıp geleceğini söyledi.Yani her şeyi konuştum ben hocayla muayenede ve işlem sırasında zaten sürekli sohpet ediyor. hastayı rahatlatıyor da.isin pisikolojisini gayet iyi çözmüş.Bana hocam bana tedavi olacaksan yok internette subyaziyor bu yazıyor diyip gelme diyor.
Yaptığı antibiyotik bebek sondasi ile penisten oda sanırsam içine değil etrafına temes ediyor.Yani dogrudan iceriye verilmiyor.
marti456

yksl yazdı:Hocam valla fiyatını kendiniz arasanız daha iyi olur.sekreteri bilgi veriyor detayli.Ama fiyatı tuzlu biraz onu soyleyim.Birde bu antibiyotik galiba siz prostat enjeksiyonu kastettiniz.onu yapmıyor zaten. Türkiye'de yapan yerlerinde yanlış ve her isteyen hastaya yaptığıni söylüyor.Sadece %20 lik hasta gurubuna yapılması gerektiği ve onun içinde hatta Yunanistan'a gideceğini ve tekniğiyle araştırıp geleceğini söyledi.Yani her şeyi konuştum ben hocayla muayenede ve işlem sırasında zaten sürekli sohpet ediyor. hastayı rahatlatıyor da.isin pisikolojisini gayet iyi çözmüş.Bana hocam bana tedavi olacaksan yok internette subyaziyor bu yazıyor diyip gelme diyor.
Yaptığı antibiyotik bebek sondasi ile penisten oda sanırsam içine değil etrafına temes ediyor.Yani dogrudan iceriye verilmiyor.
İçine temas etmediyse nasıl etki gösterecek bu antibiyotik onu anlamadım yani bakteri içinde zaten başka türlü nasıl ölecek bu mikrop içine zerk edeceksin ki öldürebilesin.
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

İnsallah nuksetmez onemli olan o . Ben 1 senedir gitmiyorum muhsin hocaya . Hakikaten yuzde 100 olup nüksetmeyen varmi ?
marti456

Se38 yazdı:İnsallah nuksetmez onemli olan o . Ben 1 senedir gitmiyorum muhsin hocaya . Hakikaten yuzde 100 olup nüksetmeyen varmi ?
Gitmeme sebebiniz iyi olmanız mı yoksa başka bir nedenle mi acaba açıklar mısınız ?
efervesan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen efervesan »

buneydisimdi yazdı:Bu işlemlerin maliyetinden de bahsederseniz iyi olur.
Bu kadar test işlem nerden baksan temiz 1000 lirayı bulur oda en iyi ihtimal diyorum
sekolas

Mesaj gönderen sekolas »

yksl yazdı:Arkadaşlar merhaba forumu önceden takip ediyordum ve bugün üye oldum. 2020 0cak ayından beri bu illeti çeken birisiyim. Şimdiye kadar 6-7 doktor gezdim ve hepsi de antibiyotikler verip gönderdiler.
Son olarak youtube yayınlarından Yrd. Doc. Dr. Muhsin Balaban hocamın videolarını izliyerek yanına gittim.
1. ilk olarak 45 dk sizi dinliyor ve ultrason ile muayene ediyor.İlk muayenede sonrasında hemen prostat masajı ile pcr ve üretra testi alıyor.her ikisinide prostatat masajından gelen sıvı ile yapıyor. Tabi onun sonucunu beklemeden zaten el ile prostatın ödemli ve iltihaplı veya taş gibi olduğunu hemen söylüyor.
2. İkinci günden itibaren hemen tedaviye başlıyor. İlk olarak penis içine bebek sondası ile prostat kısmına geliyor ve oradan içeriye antibiyotik basıyor. üstüne ozon veriyor. daha sonra 20-25 dk bekleme odasına geçiyoruz. Sonrasında bu sefer makat kısmında prostatın olduğu yere şok dalgası vererek yaklaşık 5 dk. prostatın kanlanmasını sağlıyor. bu işlem bittikten hemn sonra ayakta eller sedyeye eğer pozisyonda prostat masajı yapılıyor ve benden ilk günden dehşet bir şekilde iltihap aktı.
3. her gün bu işlemi yapıyor ve tabi ozonu bir gün veriyor bir gün ara veriyor. Ozonun yakmaması için önceden uyuşturuyor bilginiz olsun. Benim şu an 7. günüm ve son 3 günüm kaldı ve yeniden doğmuş gibiyim.
4.doktorum prostatın şu an %95 küçüldüğünü ve çok az bir sertlik olduğunu söyledi ve çok rahatladım anlatamam.
5.Tabi bunlarla birlikte ilaçta veriyor akşamları kullanmanız için onlarda destek amaçlı devaiye.
6. Çıkan test sonuçlarına görede damardan antibiyotik tedavasi veriyor ilaveten tabi mantar vs. çıkabiliyormuş. Hangisi olursa yad çıkmaya da biliyor tatbiki.
7.En önemli kısıma geliyorum doktor çok yoğun ve hastalarının çoğuda yurt dışından geliyor. haftada 1 tane türk hasta alıyor bilginiz olsun. Hatta yazacam dedim guruba yazma dedi şu an çok yoğunum dedi ama ben ısrarla yazacağımı söyledim.
8. Benim şikayetlerim penis ucunda yanma ve batma , idrar yaparken yanma, boşalırken ağrı ve yanma.
9. benle beraber tedavi olan faslı bir hasta vardı ondada özellikle makatta ağrı varmış. oturamıyordu ve peniste buz keme gibi. ilk masajda adam ağlamıştı ama şu an oda çok iyi durumda. İlk geldiğim günde ıraklı bir hasta vardı 15 yıllık, adam iyileşerek gitti.

arkadaşlar tedavi içim her şeyi yazdım. umarım sizlere bir faydam olmuştur. Türkiyede bu işi böyle yapan başka bir 2.bir doktor yok umarım heminiz iyilesir
Bu kadar tedavi olup para verip gecer gibi olmasi ardindan da nüksetmesi koyar insana İnşAllah nüks etmez
ender71
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen ender71 »

yksl yazdı:Arkadaşlar merhaba forumu önceden takip ediyordum ve bugün üye oldum. 2020 0cak ayından beri bu illeti çeken birisiyim. Şimdiye kadar 6-7 doktor gezdim ve hepsi de antibiyotikler verip gönderdiler.

Hocam bu işlemleri özel muayenesindemi yapıyor yoksa hastanedemi
yksl

Mesaj gönderen yksl »

İşlemler özel muayenesinde yapılıyor.
yksl

Mesaj gönderen yksl »

Arkadaşlar bbugun 8.seansimi yaptım ve antibiyotik olayininsordum.Antibiyotik prostata veriliyor evet prostat sünger gibi düşün onu emiyor dedi hoca bana.kremndusununndedi vücuda sürünce emiyor buda öyle dedi.
Fiyat olayinida hocaya söyledim.İyilesmek isteyen arasın detaylı bilgi alsın arkadaşlar.Ama ne olursa olsun her şeye değiyor
marti456

yksl yazdı:Arkadaşlar bbugun 8.seansimi yaptım ve antibiyotik olayininsordum.Antibiyotik prostata veriliyor evet prostat sünger gibi düşün onu emiyor dedi hoca bana.kremndusununndedi vücuda sürünce emiyor buda öyle dedi.
Fiyat olayinida hocaya söyledim.İyilesmek isteyen arasın detaylı bilgi alsın arkadaşlar.Ama ne olursa olsun her şeye değiyor
Valla sen iyileş bizde arkandan koşar adım gideriz merak etme keşke çözüm olsun Sıraya girer tek tek tedavimizi alırız çekilecek dert değil yoksa
Hasta124

Mesaj gönderen Hasta124 »

1 senedir bu forumda her başlığı okumuşumdur. ilk defa bu şekilde sondalı mondalı doktorun antibiyotik verdiği bir tedaviyi okudum. bende 2. senedir bu hastalıkla uğraşıyorum aylar boyu tavanic tarivid arka arkaya çok yoğun aralıksız ilaç kullandım. 3 4 aydır çok çok iyiyim. ben bu hastalıkta kendi yöntemim kesinlikle arka arkaya ilaç kullanmak değil. belirli aralıklarla sık sık ilaç kullanmanın etkiili olduğunu düşünüyorum. yani 15 gün ilaç kullandıktan sonra istersen 500 kutu ilaç kullan nafile. önemli olan hastalığı baskıladıktan sonra vucudun bu sorunu halletmesine şans tanımak. olmadı geri geldi bir süre daha sabredip sağlıklı yaşamıda bırakmadan. hastalık azalma eğilimi göstermiyor ise tekrar güçlü güzel bir tedavi alıp tekrar vücuda şans tanımak. ben 2 senedir en uzun süre 2.5 ay ilaç kullanmadım. 2. senem dolmak üzere ve 3 aydır ilaçsızım. ilaç kullanıyor gibi hastalığım kontrol altında. bence başka türlü bir tedavisi yok bu işin. bu yapılan işlemler bu doktorlara bu kadar kendini büyük bütçeler ile emanet etmek hiç bir zaman akla mantığa yatmıyor. ben bu hastalığı 1. dereceden en yüksek acılarla çekmiş birisiyim. bel soğukluğumu 4 kür ile durduramadım 2 3 gün de toplam 2 saat uyku uyudum. yaşadığım acıları ağrıları anlatamam 120 gün aralıksız ilaç kullanarak akıntıyı durdurabildim ve sonrasında yaşadığım ağrı ve acılar aylarca dinmedi uykusuz geçen haftalar aylar oldu. ve bu yöntemler ile şuanda hastalık belirtisi yok diyemem ama oldukça iyiyim. motorada biniyorum. betonada oturuyorum acıda yiyorum asitlide içiyiorum 1 gün kötümüyüm sanki diyorum derken bi bakıyorum 2 3 gün geçmiş hiç bişeyim yok. akıntılı dönem haricinde hastalığım nüksetmesede 30 35 günde bir 15 25 gün süren tedavileri bırakmayarak yolun sonuna geldiğimi görüyorum çok şükür. benden Ala kronik prostatit olduğunu düşünmüyorum. 100 gün ilaç kullanım kimin bel soğukluğu kesilmemiştir bu dünyada ben bilmiyorum. doktorlar bile şaşırıyor. 32 iesef 14 genta 4 tedradox 3 tarivid 4 tavanic 3 ornisid 5 azitro sonrası akıntı kesildi. sonrasında sürekli 10 günde 15 günde 1 tekrar kuru idrar yolu enfeksiyonu yaşayıp tuvaletimi yapamaz oldum. aralıklarla 6 ay bactrim munorol desefin kullandım böyle saçma ve boktan bir hikaye malesef. inşallah herkesin şikayetleri biter.
yksl

Mesaj gönderen yksl »

Geçmiş olsun hocam sende bayağı çekmişsin ya.Yani inşallah hepimiz iyileşecek ne diyeyim valla.Bugun holladadan gelen gençle sohpet ettik.Oda başlarda antibiyotik almış ve fayda görmüş ama sonrasında aldığım ağızdan antibiyotikler den fayda görmemiş benim gibi.Degisiyor hocam kişiden kişiye herkesin vücut hassasiyeti aynı değil. Mesela bende hiç akıntı olmazdı normal durumda sadece peniste batma, karıncalanma ,yanma,üşüme hissi ve idrar yaparken yanma ,bosalirken ağrı ve yanma bunlar vardı.
Zaten hocada bana öyle söyledi.
Galip

Mesaj gönderen Galip »

Hasta124 yazdı:1 senedir bu forumda her başlığı okumuşumdur. ilk defa bu şekilde sondalı mondalı doktorun antibiyotik verdiği bir tedaviyi okudum. bende 2. senedir bu hastalıkla uğraşıyorum aylar boyu tavanic tarivid arka arkaya çok yoğun aralıksız ilaç kullandım. 3 4 aydır çok çok iyiyim. ben bu hastalıkta kendi yöntemim kesinlikle arka arkaya ilaç kullanmak değil. belirli aralıklarla sık sık ilaç kullanmanın etkiili olduğunu düşünüyorum. yani 15 gün ilaç kullandıktan sonra istersen 500 kutu ilaç kullan nafile. önemli olan hastalığı baskıladıktan sonra vucudun bu sorunu halletmesine şans tanımak. olmadı geri geldi bir süre daha sabredip sağlıklı yaşamıda bırakmadan. hastalık azalma eğilimi göstermiyor ise tekrar güçlü güzel bir tedavi alıp tekrar vücuda şans tanımak. ben 2 senedir en uzun süre 2.5 ay ilaç kullanmadım. 2. senem dolmak üzere ve 3 aydır ilaçsızım. ilaç kullanıyor gibi hastalığım kontrol altında. bence başka türlü bir tedavisi yok bu işin. bu yapılan işlemler bu doktorlara bu kadar kendini büyük bütçeler ile emanet etmek hiç bir zaman akla mantığa yatmıyor. ben bu hastalığı 1. dereceden en yüksek acılarla çekmiş birisiyim. bel soğukluğumu 4 kür ile durduramadım 2 3 gün de toplam 2 saat uyku uyudum. yaşadığım acıları ağrıları anlatamam 120 gün aralıksız ilaç kullanarak akıntıyı durdurabildim ve sonrasında yaşadığım ağrı ve acılar aylarca dinmedi uykusuz geçen haftalar aylar oldu. ve bu yöntemler ile şuanda hastalık belirtisi yok diyemem ama oldukça iyiyim. motorada biniyorum. betonada oturuyorum acıda yiyorum asitlide içiyiorum 1 gün kötümüyüm sanki diyorum derken bi bakıyorum 2 3 gün geçmiş hiç bişeyim yok. akıntılı dönem haricinde hastalığım nüksetmesede 30 35 günde bir 15 25 gün süren tedavileri bırakmayarak yolun sonuna geldiğimi görüyorum çok şükür. benden Ala kronik prostatit olduğunu düşünmüyorum. 100 gün ilaç kullanım kimin bel soğukluğu kesilmemiştir bu dünyada ben bilmiyorum. doktorlar bile şaşırıyor. 32 iesef 14 genta 4 tedradox 3 tarivid 4 tavanic 3 ornisid 5 azitro sonrası akıntı kesildi. sonrasında sürekli 10 günde 15 günde 1 tekrar kuru idrar yolu enfeksiyonu yaşayıp tuvaletimi yapamaz oldum. aralıklarla 6 ay bactrim munorol desefin kullandım böyle saçma ve boktan bir hikaye malesef. inşallah herkesin şikayetleri biter.
cok guzel ozetlemıssın ozellıkle vucuda sans tanıma suresı ıyı bır tecrube olmus bunu bır cok hekım bıle bılmez yada uygulamak ıstemez,bas tabletı bas ıgneyı ardı ardına,tedaviyi dahada genıs zamana yaymak gerek vucudun tedavıye cevabı gerekse yan etkılerı azaltarak daha faydalı olacagı gorusundeyım
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

geçmiş olsun. inşallah şifa bulursun. vay be nereden nereye. eskiden türkiye de doktorlar prostatit hastası görünce kaçıyordu. tedavi olacak doktor bulamıyorduk. şimdi bu hastalığa olan ilgi epey arttı. tedavi yöntemleri de çoğaldı. sağlık turizmi açısından da faydalı. ülkeye döviz giriyor :)
Dogukan01

Mesaj gönderen Dogukan01 »

ABittersweetLi yazdı:geçmiş olsun. inşallah şifa bulursun. vay be nereden nereye. eskiden türkiye de doktorlar prostatit hastası görünce kaçıyordu. tedavi olacak doktor bulamıyorduk. şimdi bu hastalığa olan ilgi epey arttı. tedavi yöntemleri de çoğaldı. sağlık turizmi açısından da faydalı. ülkeye döviz giriyor :)
Hipokrat yemini hatrına bakmıyorlar ama para için hepsi.
Jokermy

Mesaj gönderen Jokermy »

Nisan ayının başında ben de on gün boyunca muhsin hocaya bu tedaviyi yaptırdım. Ben umutluydum ama faydası olmadı. 5000 tl verdim toplamda. Hala dolgunluk hissi var oturamıyorum karnıma baskı yapıyor ağrıtıyor. Hatta dün eskişehirde termo da yaptırdım şuan hastanede yatıyorum. Ne idrar sıkıntım var ne boşlama ne de cinsellik. Tek derdim şişlik, inmiyor bir türlü. Ne yapacağımı bilmiyorum artık.
marti456

Prostatı traşlatsak şişlik gider mi acaba ?
marti456

Jokermy yazdı:Nisan ayının başında ben de on gün boyunca muhsin hocaya bu tedaviyi yaptırdım. Ben umutluydum ama faydası olmadı. 5000 tl verdim toplamda. Hala dolgunluk hissi var oturamıyorum karnıma baskı yapıyor ağrıtıyor. Hatta dün eskişehirde termo da yaptırdım şuan hastanede yatıyorum. Ne idrar sıkıntım var ne boşlama ne de cinsellik. Tek derdim şişlik, inmiyor bir türlü. Ne yapacağımı bilmiyorum artık.
Sizin bakteri neydi acaba ?
yksl

Mesaj gönderen yksl »

Hocam sisliginiz umarım geçer.Yani ben şu an iyiyim tabi ileride ne derece nukseder bilemiyorum.Su da bir gerçek bu kadar iyi olmakta bana huzur veriyor.insallah nuksetmez.
Ama hoca bana 6 ay sonra tekrar kontrole gelecek dedi.
yksl

Mesaj gönderen yksl »

Bu ara bugün söylediler benim PCR ve uretra testleri temiz çıkmış.