Hastalıktan Kurtulmanın Çözümü

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
fito1907
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: Hastalıktan Kurtulmanın Çözümü

Mesaj gönderen fito1907 »

Hasta124 yazdı:1 senedir bu forumda her başlığı okumuşumdur. ilk defa bu şekilde sondalı mondalı doktorun antibiyotik verdiği bir tedaviyi okudum. bende 2. senedir bu hastalıkla uğraşıyorum aylar boyu tavanic tarivid arka arkaya çok yoğun aralıksız ilaç kullandım. 3 4 aydır çok çok iyiyim. ben bu hastalıkta kendi yöntemim kesinlikle arka arkaya ilaç kullanmak değil. belirli aralıklarla sık sık ilaç kullanmanın etkiili olduğunu düşünüyorum. yani 15 gün ilaç kullandıktan sonra istersen 500 kutu ilaç kullan nafile. önemli olan hastalığı baskıladıktan sonra vucudun bu sorunu halletmesine şans tanımak. olmadı geri geldi bir süre daha sabredip sağlıklı yaşamıda bırakmadan. hastalık azalma eğilimi göstermiyor ise tekrar güçlü güzel bir tedavi alıp tekrar vücuda şans tanımak. ben 2 senedir en uzun süre 2.5 ay ilaç kullanmadım. 2. senem dolmak üzere ve 3 aydır ilaçsızım. ilaç kullanıyor gibi hastalığım kontrol altında. bence başka türlü bir tedavisi yok bu işin. bu yapılan işlemler bu doktorlara bu kadar kendini büyük bütçeler ile emanet etmek hiç bir zaman akla mantığa yatmıyor. ben bu hastalığı 1. dereceden en yüksek acılarla çekmiş birisiyim. bel soğukluğumu 4 kür ile durduramadım 2 3 gün de toplam 2 saat uyku uyudum. yaşadığım acıları ağrıları anlatamam 120 gün aralıksız ilaç kullanarak akıntıyı durdurabildim ve sonrasında yaşadığım ağrı ve acılar aylarca dinmedi uykusuz geçen haftalar aylar oldu. ve bu yöntemler ile şuanda hastalık belirtisi yok diyemem ama oldukça iyiyim. motorada biniyorum. betonada oturuyorum acıda yiyorum asitlide içiyiorum 1 gün kötümüyüm sanki diyorum derken bi bakıyorum 2 3 gün geçmiş hiç bişeyim yok. akıntılı dönem haricinde hastalığım nüksetmesede 30 35 günde bir 15 25 gün süren tedavileri bırakmayarak yolun sonuna geldiğimi görüyorum çok şükür. benden Ala kronik prostatit olduğunu düşünmüyorum. 100 gün ilaç kullanım kimin bel soğukluğu kesilmemiştir bu dünyada ben bilmiyorum. doktorlar bile şaşırıyor. 32 iesef 14 genta 4 tedradox 3 tarivid 4 tavanic 3 ornisid 5 azitro sonrası akıntı kesildi. sonrasında sürekli 10 günde 15 günde 1 tekrar kuru idrar yolu enfeksiyonu yaşayıp tuvaletimi yapamaz oldum. aralıklarla 6 ay bactrim munorol desefin kullandım böyle saçma ve boktan bir hikaye malesef. inşallah herkesin şikayetleri biter.
Inflamasyon kaldımı sizde acaba
Furkanal

Mesaj gönderen Furkanal »

Prostatite yazdı:
Ahbikurtulsam25 yazdı:
sekolas yazdı: Bu hastaligin çözümü kisiden kisiye değişiyor simdi buna binlerce lira para bayilip iyilesmeyenlerde olur. Sorun bazilarinda pelvis kaynakli bazilarinda ise bakteriyel enfeksiyon
Peki idrar ve cinsel sorun olanlarda hangi kaynakli kardeş.
Agrim hiç yok. Cinsellik gelse unuturum ben bu hastaligi
Tamamen psikolojik
Rahatsızlığımın ilk zamanlarında, daha doğrusu başlangıcının psikolojimin yerle bir olduğu zamanlar olduğunu asla yadsıyamam. Yeni bir partner ile cinsel ilişkim de olduğu zamanlardı. Kinolonlardan tendinit, nöropati dahil çok hasar aldım. Hala da hasar almaya devam ediyorum. Ancak ne zaman antibiyotik atsam geçmişte; akış hızımda artıyor, meninin rengi beyaza dönüyor, daha rahat ejaküle oluyorum. Bunlar sadece aklıma gelenler. Ve ben de idrar ve cinsel sorunları olan, ağrı şikayet hemen hemen olmayan bir hastayım. Antibiyotiğin bariz iyi geldiği bir hastada da direk psikolojik diyebilir miyiz ağrı olmayan vakalarda peki, görüşünüz nedir?
Furkanal

Prostatite yazdı:Lambanın yanması için düğmeye basmak gerekir, siz düğmeye bas komutunu veremiyorsunuz
Hocam ben Odtü mezunu, kendini yeterince gelistirmis, dunyanin farkli yerlerinde egitim almis, ve bircok yerini de gezmis biriyim. Ayni zamanda cok da okurum. Ancak bu yanitinizin benim soruma cevap olarak tutulacak yerini ben bulamadim. Affedin. Kisa yazmaya calismaniz guzel ancak daha yalın olabilirseniz sevinirim.
Dertlii
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Dertlii »

Şimdi tedavi olamadan covit19 u kardeşim den kaptım favira ilacı kullanmaya başlayacağım hemde ilk gün 8 erden olmak üzere toplam 16 hap nasıl olacak bilmiyorum
Furkanal

Teşekkür ediyorum. Ancak ben zaten cinsel sorunları dert etmiyorum hiç, sadece semptom olarak belirtmiştim. Benim size asıl sorum, hastada ağrı semptomu yoksa, ancak hasta antibiyotiği içtiği an özellikle idrar sorunlarına iyi geliyorsa, (bahsettiğim gibi başta akış hızı) bu hastada ağrı bulgusu olmadığı için yine direk psikolojik diyebilir misiniz di. Keza benim aynı zamanda reaktif artrit tanım var geçen ay Ankara Tıp'ta konan, dizlerim 5 dk kızarır 5 dk iner günün hepsinde böyle.

Diyeceğim o ki, başka bir hastaya verdiğiniz üstteki mesajınızdan benim anladığım, ağrı semptomu olmayan; cinsel ve idrar yönlerinden sorunları olanlara psikolojik demişsiniz. Bu antibiyotiğin faydasına rağmen denebilir mi? Sorgulamaktan ziyade doğru anlayıp anlamadığımı öğrenmeye çalışıyorum. Yoksa keşke psikolojik olsun.
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

Tamamen psikolojik diye bir şey yok. Benim ilk semptomlar cinsellikle ilgiliydi nedir ne değildir heralde stres var filan derken diğer semptomlar geldi psikolojim iyiyken de aynı kötüyken de aynı. Eğer reaktif artrit tanınız var ise muhtemelen enfeksiyon vardır ben de aynı durumdayım. Hatta bir ara masaj sonrası cinsel semptomlar birkaç gün düzelmişti. Sonra tekrar başa sardı.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
therealpatient

Mesaj gönderen therealpatient »

benimde fıtığım varken ağrı kesici alınca öbür gün ağrısız sızısız oluyordum,
kesin plasebo

tüh ya fıtığımda yokmuş meğersem oda plaseboymuş
yksll

Mesaj gönderen yksll »

wolfpack yazdı:Bu tarz durumlarda ben hocanin kendi tedavisini tanitmasi olarak dusunuyorum. Yksl arkadasla gorusen konusan var mi hic? Tedavinin iyi geldigini soyluyor. Normal bir prostatit hastasi burada aylar, yillar geciriyor. Bu tarz adamlar bir konu basligi altina iyi geldigini soyleyip ayriliyor. Kayit tarihi 15.06 son aktiflik 21.06. Yorumlar sadece bu baslik altina. Insan ister istemez killaniyor. Aklina dusunceler dusuyor. Bu arkadasla konusan gorusen var midir? Soyledikleri guvenilir mi sizce?
Arkadaşlar merhaba. Ben foruma bir ara girdim ama şifremi kaybettim bir türlü sistem bana yeni şifre göndermedi. Eski kullanıcı adım yksl, bunuda yksll olarak açtım.
Tedaviye ilk başladıktan sonra eve döndüm ve 1 ay çok iyiydim. Ancak sonrası için aynı şeyleri söyleyemeyecem. Eski şikayetlerim nüksetti. İdrar yaparken yanma ve penis bölgesinde özellikle uç kısımda yanma ve sızlama hisleri devam etti ve halen devam ediyor. Bir ay iyiysem diyer ay kötü oluyorum. Yalnız boşalırken ağrı ve yanma durumu yok artık geçti diyebilirim.
3 ay sonra kontrole gittim. 3 günlük tedavi daha uygulandı.masaj+şok +sonda felan işte. ondan sonrada 1 aya yakın iyi gitti. Şimdi yine devam ediyor idrar yaparken yanma ve penis ucu yanması ve sızlaması. Açıkçası tek şikayetim bu ikisi kaldı. Yalnız her masajda inanlımaz sıvı akıyordu.
Benle aynı zamanda tedavi alan bir kişi vardı arada yazıyordum mesela kendisi genel olarak çok iyi olduğunu söylüyor. Bilemiyorum tabiki yani ben bu tedaviden % 30-40 anca fayda gördüm. Çünkü benim en önemli iki şikayetim geçmedi.
Durumlar böyle arkadaşlar. buraya yazıpta tabiki kaçmak doğru olmazdı. Ben toplamdabu tedavi için 9000 tl param gitti. Şimdi inanın bana kesin iyi geleceğini bilcem bir o kadar daha veririm ama bu şekilde olmayacağına eminim.
Tabi arkadaşlar eminim tamamen fayda görenler var, dr genel olarak iyi diyebilirim. Taktir tabiki sizlerindir.
İnşallah bir gün bu illetten tamamen kurtuluruz.
kmlpr2

Mesaj gönderen kmlpr2 »

yksll yazdı:
wolfpack yazdı:Bu tarz durumlarda ben hocanin kendi tedavisini tanitmasi olarak dusunuyorum. Yksl arkadasla gorusen konusan var mi hic? Tedavinin iyi geldigini soyluyor. Normal bir prostatit hastasi burada aylar, yillar geciriyor. Bu tarz adamlar bir konu basligi altina iyi geldigini soyleyip ayriliyor. Kayit tarihi 15.06 son aktiflik 21.06. Yorumlar sadece bu baslik altina. Insan ister istemez killaniyor. Aklina dusunceler dusuyor. Bu arkadasla konusan gorusen var midir? Soyledikleri guvenilir mi sizce?
Arkadaşlar merhaba. Ben foruma bir ara girdim ama şifremi kaybettim bir türlü sistem bana yeni şifre göndermedi. Eski kullanıcı adım yksl, bunuda yksll olarak açtım.
Tedaviye ilk başladıktan sonra eve döndüm ve 1 ay çok iyiydim. Ancak sonrası için aynı şeyleri söyleyemeyecem. Eski şikayetlerim nüksetti. İdrar yaparken yanma ve penis bölgesinde özellikle uç kısımda yanma ve sızlama hisleri devam etti ve halen devam ediyor. Bir ay iyiysem diyer ay kötü oluyorum. Yalnız boşalırken ağrı ve yanma durumu yok artık geçti diyebilirim.
3 ay sonra kontrole gittim. 3 günlük tedavi daha uygulandı.masaj+şok +sonda felan işte. ondan sonrada 1 aya yakın iyi gitti. Şimdi yine devam ediyor idrar yaparken yanma ve penis ucu yanması ve sızlaması. Açıkçası tek şikayetim bu ikisi kaldı. Yalnız her masajda inanlımaz sıvı akıyordu.
Benle aynı zamanda tedavi alan bir kişi vardı arada yazıyordum mesela kendisi genel olarak çok iyi olduğunu söylüyor. Bilemiyorum tabiki yani ben bu tedaviden % 30-40 anca fayda gördüm. Çünkü benim en önemli iki şikayetim geçmedi.
Durumlar böyle arkadaşlar. buraya yazıpta tabiki kaçmak doğru olmazdı. Ben toplamdabu tedavi için 9000 tl param gitti. Şimdi inanın bana kesin iyi geleceğini bilcem bir o kadar daha veririm ama bu şekilde olmayacağına eminim.
Tabi arkadaşlar eminim tamamen fayda görenler var, dr genel olarak iyi diyebilirim. Taktir tabiki sizlerindir.
İnşallah bir gün bu illetten tamamen kurtuluruz.
Çok geçmiş olsun. Geribildirim için sağol. Bu illetten tam kurtulmak imkansıza yakın gibi. Nuksler acılar insanı hayattan bezdiriyor. Parana mı yanasın hastalığa mı . Çok zor
herdaim32
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen herdaim32 »

bende gitmeyi dusunuyorum saol bilgilendirdigin icin
umitcan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen umitcan »

Ücret söyler misin sen ne kadar ödedin
johnnydeep
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen johnnydeep »

fito1907 yazdı:
Hasta124 yazdı:1 senedir bu forumda her başlığı okumuşumdur. ilk defa bu şekilde sondalı mondalı doktorun antibiyotik verdiği bir tedaviyi okudum. bende 2. senedir bu hastalıkla uğraşıyorum aylar boyu tavanic tarivid arka arkaya çok yoğun aralıksız ilaç kullandım. 3 4 aydır çok çok iyiyim. ben bu hastalıkta kendi yöntemim kesinlikle arka arkaya ilaç kullanmak değil. belirli aralıklarla sık sık ilaç kullanmanın etkiili olduğunu düşünüyorum. yani 15 gün ilaç kullandıktan sonra istersen 500 kutu ilaç kullan nafile. önemli olan hastalığı baskıladıktan sonra vucudun bu sorunu halletmesine şans tanımak. olmadı geri geldi bir süre daha sabredip sağlıklı yaşamıda bırakmadan. hastalık azalma eğilimi göstermiyor ise tekrar güçlü güzel bir tedavi alıp tekrar vücuda şans tanımak. ben 2 senedir en uzun süre 2.5 ay ilaç kullanmadım. 2. senem dolmak üzere ve 3 aydır ilaçsızım. ilaç kullanıyor gibi hastalığım kontrol altında. bence başka türlü bir tedavisi yok bu işin. bu yapılan işlemler bu doktorlara bu kadar kendini büyük bütçeler ile emanet etmek hiç bir zaman akla mantığa yatmıyor. ben bu hastalığı 1. dereceden en yüksek acılarla çekmiş birisiyim. bel soğukluğumu 4 kür ile durduramadım 2 3 gün de toplam 2 saat uyku uyudum. yaşadığım acıları ağrıları anlatamam 120 gün aralıksız ilaç kullanarak akıntıyı durdurabildim ve sonrasında yaşadığım ağrı ve acılar aylarca dinmedi uykusuz geçen haftalar aylar oldu. ve bu yöntemler ile şuanda hastalık belirtisi yok diyemem ama oldukça iyiyim. motorada biniyorum. betonada oturuyorum acıda yiyorum asitlide içiyiorum 1 gün kötümüyüm sanki diyorum derken bi bakıyorum 2 3 gün geçmiş hiç bişeyim yok. akıntılı dönem haricinde hastalığım nüksetmesede 30 35 günde bir 15 25 gün süren tedavileri bırakmayarak yolun sonuna geldiğimi görüyorum çok şükür. benden Ala kronik prostatit olduğunu düşünmüyorum. 100 gün ilaç kullanım kimin bel soğukluğu kesilmemiştir bu dünyada ben bilmiyorum. doktorlar bile şaşırıyor. 32 iesef 14 genta 4 tedradox 3 tarivid 4 tavanic 3 ornisid 5 azitro sonrası akıntı kesildi. sonrasında sürekli 10 günde 15 günde 1 tekrar kuru idrar yolu enfeksiyonu yaşayıp tuvaletimi yapamaz oldum. aralıklarla 6 ay bactrim munorol desefin kullandım böyle saçma ve boktan bir hikaye malesef. inşallah herkesin şikayetleri biter.
Inflamasyon kaldımı sizde acaba
Hangi doktora tedavi oldunuz hocam?
eserben
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen eserben »

sekolas yazdı:
yksl yazdı:Arkadaşlar merhaba forumu önceden takip ediyordum ve bugün üye oldum. 2020 0cak ayından beri bu illeti çeken birisiyim. Şimdiye kadar 6-7 doktor gezdim ve hepsi de antibiyotikler verip gönderdiler.
Son olarak youtube yayınlarından Yrd. Doc. Dr. Muhsin Balaban hocamın videolarını izliyerek yanına gittim.
Tedavi yöntemini anlatacam.
1. ilk olarak 45 dk sizi dinliyor ve ultrason ile muayene ediyor.İlk muayenede sonrasında hemen prostat masajı ile pcr ve üretra testi alıyor.her ikisinide prostatat masajından gelen sıvı ile yapıyor. Tabi onun sonucunu beklemeden zaten el ile prostatın ödemli ve iltihaplı veya taş gibi olduğunu hemen söylüyor.
2. İkinci günden itibaren hemen tedaviye başlıyor. İlk olarak penis içine bebek sondası ile prostat kısmına geliyor ve oradan içeriye antibiyotik basıyor. üstüne ozon veriyor. daha sonra 20-25 dk bekleme odasına geçiyoruz. Sonrasında bu sefer makat kısmında prostatın olduğu yere şok dalgası vererek yaklaşık 5 dk. prostatın kanlanmasını sağlıyor. bu işlem bittikten hemn sonra ayakta eller sedyeye eğer pozisyonda prostat masajı yapılıyor ve benden ilk günden dehşet bir şekilde iltihap aktı.
3. her gün bu işlemi yapıyor ve tabi ozonu bir gün veriyor bir gün ara veriyor. Ozonun yakmaması için önceden uyuşturuyor bilginiz olsun. Benim şu an 7. günüm ve son 3 günüm kaldı ve yeniden doğmuş gibiyim.
4.doktorum prostatın şu an %95 küçüldüğünü ve çok az bir sertlik olduğunu söyledi ve çok rahatladım anlatamam.
5.Tabi bunlarla birlikte ilaçta veriyor akşamları kullanmanız için onlarda destek amaçlı devaiye.
6. Çıkan test sonuçlarına görede damardan antibiyotik tedavasi veriyor ilaveten tabi mantar vs. çıkabiliyormuş. Hangisi olursa yad çıkmaya da biliyor tatbiki.
7.En önemli kısıma geliyorum doktor çok yoğun ve hastalarının çoğuda yurt dışından geliyor. haftada 1 tane türk hasta alıyor bilginiz olsun. Hatta yazacam dedim guruba yazma dedi şu an çok yoğunum dedi ama ben ısrarla yazacağımı söyledim.
8. Benim şikayetlerim penis ucunda yanma ve batma , idrar yaparken yanma, boşalırken ağrı ve yanma.
9. benle beraber tedavi olan faslı bir hasta vardı ondada özellikle makatta ağrı varmış. oturamıyordu ve peniste buz keme gibi. ilk masajda adam ağlamıştı ama şu an oda çok iyi durumda. İlk geldiğim günde ıraklı bir hasta vardı 15 yıllık, adam iyileşerek gitti.

arkadaşlar tedavi içim her şeyi yazdım. umarım sizlere bir faydam olmuştur. Türkiyede bu işi böyle yapan başka bir 2.bir doktor yok umarım heminiz iyilesir
youtubedende yazıp bakabilirsiniz.
Bu adam youtube videosunda ben bu hastalığın otoimmun olduğuina inanıyorum illa orada mikrop aranmasi gerekmez demiş. O zaman neden antibiyotik veriyor onu anlamadim
Otoimüm bir hastalık olduğunu bende düşünüyorum o yüzden bir de vücudun otofaj sistemini aktive etmesini sağlayın
Mozilla
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Mozilla »

Ben de aklıma gelmişken yazmak istiyorum. Semptomları ortadan kaldırdıktan sonra isterse 6 ay isterse 1 sene geçsin. Geçmiş kurtulmuş olabilirsiniz ama dikkati bırakmamakta fayda var.

Hastalıktan önce her gün bira içiyordunuz örneğin, hastalık semptomları geçtikten sonra yine her gün içmeye devam etmeyin. Ayda yılda bir arkadaşlarınızla olabilir ama eski hayatınıza dönmeyin tamamen. Pazar günü çocuğunuzla eşinizle dışarı çıktığınızda bira içmeyin gittiğiniz yerde, bitki çayı için.

Hastalıktan önce cips-cola mı yapıyordunuz maç izlerken film izlerken, şimdi badem-fındık yiyin, yeşil çay için gibi.