Ureaplasma Urealyticum

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Kandalian
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Ureaplasma Urealyticum

Mesaj gönderen Kandalian »

Merhaba arkadaşlar herkese geçmiş olsun. Foruma yeni üye oldum fakat şikayetlerim 2017 de başladı. Forumda adı geçen doktorların bir kısmına gittim mevcut lökosit 8-10 arasıydı PCR temiz, kültür temiz. Bunların dışında yeni bir bakteri olan ureaplasma çıktı eşimde ve henüz prostatımda değil. Çünkü idrar yolları sikayeti baş gösteriyor. Zaten sürekli korunarak ilişkiye giriyordum demek ki yine de bulaş olmuş. Elimizde antibiyogram sonuçları mevcut eşimle aynı grup antibiyotikleri kullanabilir miyiz ? Ben test yaptırmadım henüz zaman kaybı olmaması açısından. İdrar yolları için 4 hafta yeterli olur sanırım, eşime 1 kutu rulid yazılmış fakat ben tetradox ve azitro kullandırmayı düşünüyorum. Sizlerin yorumları nedir
Valeri

Re: Ureaplasma Urealyticum

Mesaj gönderen Valeri »

Kandalian yazdı:Merhaba arkadaşlar herkese geçmiş olsun. Foruma yeni üye oldum fakat şikayetlerim 2017 de başladı. Forumda adı geçen doktorların bir kısmına gittim mevcut lökosit 8-10 arasıydı PCR temiz, kültür temiz. Bunların dışında yeni bir bakteri olan ureaplasma çıktı eşimde ve henüz prostatımda değil. Çünkü idrar yolları sikayeti baş gösteriyor. Zaten sürekli korunarak ilişkiye giriyordum demek ki yine de bulaş olmuş. Elimizde antibiyogram sonuçları mevcut eşimle aynı grup antibiyotikleri kullanabilir miyiz ? Ben test yaptırmadım henüz zaman kaybı olmaması açısından. İdrar yolları için 4 hafta yeterli olur sanırım, eşime 1 kutu rulid yazılmış fakat ben tetradox ve azitro kullandırmayı düşünüyorum. Sizlerin yorumları nedir
Geçmiş olsun aynı şikayetler var bende de şu an 2 kutu monodoks 2 kutu azitro ile başladım tedaviye. Yeni bulaş benimde
Se38
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Se38 »

Kandalian yazdı:Merhaba arkadaşlar herkese geçmiş olsun. Foruma yeni üye oldum fakat şikayetlerim 2017 de başladı. Forumda adı geçen doktorların bir kısmına gittim mevcut lökosit 8-10 arasıydı PCR temiz, kültür temiz. Bunların dışında yeni bir bakteri olan ureaplasma çıktı eşimde ve henüz prostatımda değil. Çünkü idrar yolları sikayeti baş gösteriyor. Zaten sürekli korunarak ilişkiye giriyordum demek ki yine de bulaş olmuş. Elimizde antibiyogram sonuçları mevcut eşimle aynı grup antibiyotikleri kullanabilir miyiz ? Ben test yaptırmadım henüz zaman kaybı olmaması açısından. İdrar yolları için 4 hafta yeterli olur sanırım, eşime 1 kutu rulid yazılmış fakat ben tetradox ve azitro kullandırmayı düşünüyorum. Sizlerin yorumları nedir
6 hafta tetradox ve azitro kullanirsan bu isi cozebilirsin antibiyograma gore tabiki. Prostatimda degil fln diye kendini yanlis yonlendirme. 4 hafta yeterli gelmeyecektir.

Esin için 6 haftaya gerek yok ama emin olmak adina kullanilabilir.
Tosun4228

Mesaj gönderen Tosun4228 »

Özür dileyerek şunu sormalıyım üreplazma sizden eşinize mi eşinizden size mi bulaştı acaba
Kandalian

Se38 yazdı:
6 hafta tetradox ve azitro kullanirsan bu isi cozebilirsin antibiyograma gore tabiki. Prostatimda degil fln diye kendini yanlis yonlendirme. 4 hafta yeterli gelmeyecektir.

Esin için 6 haftaya gerek yok ama emin olmak adina kullanilabilir.
2 hafta antiniyotik verildi, ben 4 haftaya tamamlıyorum. Henüz 1 hafta oldu enfekte olalı umarım prostata geçmemiştir.
Kandalian

Tosun4228 yazdı:Özür dileyerek şunu sormalıyım üreplazma sizden eşinize mi eşinizden size mi bulaştı acaba
Eşimden bulaş oldu. Sizde bilirsiniz ki kadın vajinasın da bulunan bir bakteri, patojen olmadığı sürece sorun yok.
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

Dostum benim esimdede var onda semptom vs yok ama bende prostatit yapti. Bende bi sure asemptomatiktim. Senin 2017 de sikayetin zaten bu bakteriden baslamistir. Ama bu bakteri her PCR da cikmiyor lanet bir bakteri. Bendede 5 PCR yapildiysa 2 sinde fln çıkmıştır. İgne penisilin grubu antiler islemior bu amk bakterisine.
Kandalian

Se38 yazdı:Dostum benim esimdede var onda semptom vs yok ama bende prostatit yapti. Bende bi sure asemptomatiktim. Senin 2017 de sikayetin zaten bu bakteriden baslamistir. Ama bu bakteri her PCR da cikmiyor lanet bir bakteri. Bendede 5 PCR yapildiysa 2 sinde fln çıkmıştır. İgne penisilin grubu antiler islemior bu amk bakterisine.
Hücre duvarı olmadığı için penisilin grubu zaten etki etmez. Hastalık geçmişi 2017 evet fakat 2020 de evlendim. Korunmasız ilişki sonucunda dahi bu şekilde üretrit tarzı şikayetim olmamıştı. Henüz geçtiğimiz hafta başlayan şikayetler üzerine tahlilleri yaptırdım. Bende birşey çıkmayacağını bildiğim için eşimden tahlil istedim. Yeni başladığı bariz bir şekilde belli ediyor kendini, umarım prostata geçmemiştir. Siz tedavi olabildiniz mi ? Elimde 2 kutu azitro 2 kutu monodoks var duyarlı olanlardan bunlara başlayacağım. Duruma göre azitroyu 15 güne uzatabilirim. Önce monodokslar bitsin
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

Hayir ben tedavi olamadim malesef . Artik pek ümitte kalmadi . Bu bakteri ile alakali baya bi bilgim olustu malesef. Bu 2017 deki korunmasiz iliskiden size gecmistir, sizdende esinize geçmiştir ama onda semptom vermemiştir.

Azitro bu bakteri icin en onemli antibiyotiktir , ve cogunlukla tek kursunun vardir azitro ile. Azitro ile tetradox ayni anda kullanirsan sansin artar . Sana dost tavsiyesi 2 sininde yan etki profili dusuk. Dayanabiliosan 2 sinide 6 hafta kullan. Cok iyi bir enfeksiyon doktoru tanidigim azitro prostata gecen en iyi antibiyotiktir demisti. Tek kursununu iyi kullan .
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

Azitro+tetradox
Azitro+tarivid
Azitro+tavanic
Avelox(14gun) diye gider tedavi protokolü.

Yurtdisinda 3 hafta tetradox arkasindan bir kutu azitro protokolü de uygulanir .
Kandalian

Se38 yazdı:Hayir ben tedavi olamadim malesef . Artik pek ümitte kalmadi . Bu bakteri ile alakali baya bi bilgim olustu malesef. Bu 2017 deki korunmasiz iliskiden size gecmistir, sizdende esinize geçmiştir ama onda semptom vermemiştir.

Azitro bu bakteri icin en onemli antibiyotiktir , ve cogunlukla tek kursunun vardir azitro ile. Azitro ile tetradox ayni anda kullanirsan sansin artar . Sana dost tavsiyesi 2 sininde yan etki profili dusuk. Dayanabiliosan 2 sinide 6 hafta kullan. Cok iyi bir enfeksiyon doktoru tanidigim azitro prostata gecen en iyi antibiyotiktir demisti. Tek kursununu iyi kullan .
Geçmiş olsun size de, eğer üreme olmuyorsa bitirmiş olabilirsiniz sizde. Ben dediğim gibi kendi kültür sonucum değil eşimin sonucuna göre gidiyorum. Oflaksosin dirençli maalesef, tarivid veya siprofloraksasin kullanamam. Dediğim gibi monodoks ile başladık bakalım ne olacak. Eş tedavisinde 1 er kutu yeterli olur mu peki
kolcak
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen kolcak »

Kandalian yazdı:
Se38 yazdı:Hayir ben tedavi olamadim malesef . Artik pek ümitte kalmadi . Bu bakteri ile alakali baya bi bilgim olustu malesef. Bu 2017 deki korunmasiz iliskiden size gecmistir, sizdende esinize geçmiştir ama onda semptom vermemiştir.

Geçmiş olsun size de, eğer üreme olmuyorsa bitirmiş olabilirsiniz sizde. Ben dediğim gibi kendi kültür sonucum değil eşimin sonucuna göre gidiyorum. Oflaksosin dirençli maalesef, tarivid veya siprofloraksasin kullanamam. Dediğim gibi monodoks ile başladık bakalım ne olacak. Eş tedavisinde 1 er kutu yeterli olur mu peki
Kendinize tahlil yaptırmanız gerekir.
Kandalian

Başladık artık antiye çok geç
Lucifer

Mesaj gönderen Lucifer »

Kandalian yazdı:
Tosun4228 yazdı:Özür dileyerek şunu sormalıyım üreplazma sizden eşinize mi eşinizden size mi bulaştı acaba
Eşimden bulaş oldu. Sizde bilirsiniz ki kadın vajinasın da bulunan bir bakteri, patojen olmadığı sürece sorun yok.
Hocam maalesef böyle değil. Ureaplasma'nın hiçbir suşu vajende bulunamaz. Cinsel yolla bulaşan bir patojendir. Ancak vajen florası güçlü olduğu sürece Ureplasma semptom oluşturmayabilir. Bu düşük ihtimaldir tabi. Kısacası hocam bu patojen asla ama asla doğal florada bulunamaz. Bu mesajım için üzgünüm.
Kandalian

Lucifer yazdı:
Kandalian yazdı:
Hocam maalesef böyle değil. Ureaplasma'nın hiçbir suşu vajende bulunamaz. Cinsel yolla bulaşan bir patojendir. Ancak vajen florası güçlü olduğu sürece Ureplasma semptom oluşturmayabilir. Bu düşük ihtimaldir tabi. Kısacası hocam bu patojen asla ama asla doğal florada bulunamaz. Bu mesajım için üzgünüm.
Üzgün olacak bir durum yok dostum, konuştuğum 2 doktor öyle söylemişti. Aksi bir durum yok yeni olan birşey ve cinsel yolla bulaşması çok sor sürekli evdeyiz
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Üreoplazma Cybh ye sebep olan cinsel yolla bulaşan bir patojendir. Flora bakterisi degildir. Erkek ve kadınlarda genital bölge enfeksiyonuna sebep olur. Eşler eşzamanlı tedavi olması gerekir.
Kandalian

kadir yazdı:Üreoplazma Cybh ye sebep olan cinsel yolla bulaşan bir patojendir. Flora bakterisi degildir. Erkek ve kadınlarda genital bölge enfeksiyonuna sebep olur. Eşler eşzamanlı tedavi olması gerekir.
Ortak yıkanan çamaşırlardan bir sıkıntı olur mu kadir bey ?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

En sık cinsel ilişki ile bulaşır.Ortak kullanım alanları WC, hamam, epilasyon merkezleri de etken olabilir. Yıkanan çamaşırlardan bulaş olma ihtimali sıfıra yakındir.
Kandalian

Şu an şikayetlerde bı miktar artma var, duyarlı olan antibiyotiği kullanıyorum anlamadım neden böyle oldu.
Scorpion

Mesaj gönderen Scorpion »

Şikayetler ne hocam sizde
Kandalian

Scorpion yazdı:Şikayetler ne hocam sizde
Şikayet olarak pelvik rahatsızlıklar diyebiliriz, ureaplasmadan önce de aynı sikayetler vardı. Zamanında ara ara kür şeklinde antibiyotikler kullandığım için bazı semptomlar tamamen geçti fakat idrar debisi düşüklüğü devam ediyor. Eswt ile masaja devam ediyorum aynı zamanda ureaplasma için tedavi alıyorum. Sanıyorum ki sol üst taraf ödemli özellikle oraya sert masaj yapıyor ve sertlik olduğunu söylüyor doktorum. 3-4 masaj sonrasında ise idrarda büyük oranda rahatlık hissediyorum. Kalıcı olmuyor maalesef, masaj kesildiğinde tekrar geri geliyor bir süre sonra
portakal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen portakal »

merhabalar. ben bu sorun ile ilgili birşeyler bakarken internette denk geldim sitenize ve üye oldum. bilgili arkadaşlardan yorum bekliyorum
bu teşhis 2 gün önce kondu bana. temmuz ayından beri devam eden idraryolu teşhisi ve idrarda kan vardı. idrar yolu enfeksiyonu antibiyotik ile geçmiyordu. en son enfeksiyon hastalıklarına gittim ve teşhisi koydu.
sorum şu ki, bu hastalık nasıl ürüyor? cinsel yolla bulaş mı tek üreme yolu?
öyleyse bana eşimden geçmiş oluyor, eşime nereden
kafam çok karışık yardımcı olur musunuz
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Ureaplasma nereden bulaşır?
En çok görülen bulaşma yöntemi cinsel ilişkidir. Kamuya açık tuvalet, hamam, epilasyon merkezleri gibi ortak alanlardan bulaşabilir. Sezaryen yöntemiyle yapılan doğumlarda kesilerden ulaşabilir.
Kafanızı bulandırmayın tedavisi var yanlız duyarlı antibiyotik kullanmaniz için bu çıkan kültüre antibiogram yapıldımi yapılmadiysa yaptırın ve ona göre tedavinizi yapsın doktorunuz.
portakal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen portakal »

levonidin diye bir ilaç verdi doktor, kan ve idrar testi yapıp teşhisi koydu ama başka birşey yapılmadı
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

portakal yazdı: 08.03.2024 - 21:45 levonidin diye bir ilaç verdi doktor, kan ve idrar testi yapıp teşhisi koydu ama başka birşey yapılmadı
Bu ilaç kinolon grubu bir ilaçtır. Antibiogram yapılmadan kullanmanızıda önermem. Duyarlı olup olmadığı belli değil. Üreoplazma hücre duvarı olmayan bir bakteridir. Her antibiyotik fayda etmiyor. Yinede siz bilirsiniz tabiki.