Kultur pcr test yardimi

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
canadianguy1
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Kultur pcr test yardimi

Mesaj gönderen canadianguy1 »

Herkese merhaba,kultur ve pcr yaptirmayi dusunuyorum fakat aklima takilan bazi noktalar var,prostat sivisindan pcr calismasinda uroaplazma mikoplazma klamidya vs vs hepsi tek numunede bakiliyormu yani pcr yaptirirsak ayri kalmidya kulturu vs yaptirmamiza GerekYok degil mi? Suan Ankara duzen labdayim burdaki doktorda birsey bilmiyor doktorunuz nasil gonderirse numuneleri oyle bakilir diyor ankarada mesut hoca swab cubuguna aliyor Hadi kultur tamamda pcr o sekilde bi damla swab cubuguna alinip bakilirmi ? Yoksa en az 3-4 damla ozel bir kabi vs mi var, o kadar para vericez pcr a bosa gitmesini istemiyorum ,yaptiranlar varsa nasil yaptirdilar en dogru sonuc almak icin kultur ve pcrlari acaba?
Hola

Re: Kultur pcr test yardimi

Mesaj gönderen Hola »

Bakalım nasıl olacak
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

canadianguy1 yazdı:Herkese merhaba,kultur ve pcr yaptirmayi dusunuyorum fakat aklima takilan bazi noktalar var,prostat sivisindan pcr calismasinda uroaplazma mikoplazma klamidya vs vs hepsi tek numunede bakiliyormu yani pcr yaptirirsak ayri kalmidya kulturu vs yaptirmamiza GerekYok degil mi? Suan Ankara duzen labdayim burdaki doktorda birsey bilmiyor doktorunuz nasil gonderirse numuneleri oyle bakilir diyor ankarada mesut hoca swab cubuguna aliyor Hadi kultur tamamda pcr o sekilde bi damla swab cubuguna alinip bakilirmi ? Yoksa en az 3-4 damla ozel bir kabi vs mi var, o kadar para vericez pcr a bosa gitmesini istemiyorum ,yaptiranlar varsa nasil yaptirdilar en dogru sonuc almak icin kultur ve pcrlari acaba?
Hocam prostat sıvısını steril idrar kabına aldırıp kültüre verildiği gibi Pcr için de o şekilde verilebiliyor sürüntü şeklinde de aldıran vardı o da iyi sonuç veriyordu sanırım. Ancak düzende flora bakterileri yok diye biliyorum.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Scorpion

Mesaj gönderen Scorpion »

Düzenden kuru swab çubuğu ve kapaklı tüp al. Pcr için onla git mesut hocaya. Prostat sıvısını kuru swaba damlatip tüpe koysun. Bunla pcr yapar Düzen. Kültür için mesut hocada içi jel olan swab tüpü var. Bunla kültür bakılır mantar da bakılır. Ayrı ayrı iki tane götürürsen mantar ve kültür için daha iyi olur. Bir de pcr için kuru olan, toplamda 3 numune götür hepsine baktır hocam.
canadianguy1

Hola yazdı:Bakalım nasıl olacak
Bakalim kanadaya gelmeden halledilecekmi bu isler,ya Ben olecem ya bu bakteriler
canadianguy1

Scorpion yazdı:Düzenden kuru swab çubuğu ve kapaklı tüp al. Pcr için onla git mesut hocaya. Prostat sıvısını kuru swaba damlatip tüpe koysun. Bunla pcr yapar Düzen. Kültür için mesut hocada içi jel olan swab tüpü var. Bunla kültür bakılır mantar da bakılır. Ayrı ayrı iki tane götürürsen mantar ve kültür için daha iyi olur. Bir de pcr için kuru olan, toplamda 3 numune götür hepsine baktır hocam.
Hocam ozelden yazdim
canadianguy1

Hergele yazdı:
canadianguy1 yazdı:Herkese merhaba,kultur ve pcr yaptirmayi dusunuyorum fakat aklima takilan bazi noktalar var,prostat sivisindan pcr calismasinda uroaplazma mikoplazma klamidya vs vs hepsi tek numunede bakiliyormu yani pcr yaptirirsak ayri kalmidya kulturu vs yaptirmamiza GerekYok degil mi? Suan Ankara duzen labdayim burdaki doktorda birsey bilmiyor doktorunuz nasil gonderirse numuneleri oyle bakilir diyor ankarada mesut hoca swab cubuguna aliyor Hadi kultur tamamda pcr o sekilde bi damla swab cubuguna alinip bakilirmi ? Yoksa en az 3-4 damla ozel bir kabi vs mi var, o kadar para vericez pcr a bosa gitmesini istemiyorum ,yaptiranlar varsa nasil yaptirdilar en dogru sonuc almak icin kultur ve pcrlari acaba?
Hocam prostat sıvısını steril idrar kabına aldırıp kültüre verildiği gibi Pcr için de o şekilde verilebiliyor sürüntü şeklinde de aldıran vardı o da iyi sonuç veriyordu sanırım. Ancak düzende flora bakterileri yok diye biliyorum.
sanirim kulturu jelli swabta verecegim ,lokosit sayimi icin steril kaba aldirabilirsem aldiracagim ayri
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

canadianguy1 yazdı:
Hergele yazdı:
sanirim kulturu jelli swabta verecegim ,lokosit sayimi icin steril kaba aldirabilirsem aldiracagim ayri
Lokosit sayimi icin jel karısmasin siviya lokosit sayimi saglikli olmaz.
Valeri
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Valeri »

PCR fizyolojik serumda olmuyor mu ki illa kuru diyorsunuz ? Sonuçta şehir dışına giden örnekler de var
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Valeri yazdı:PCR fizyolojik serumda olmuyor mu ki illa kuru diyorsunuz ? Sonuçta şehir dışına giden örnekler de var
Pcr olur, lokosit olmaz.
erdem60
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen erdem60 »

Arkadaşlar İstanbul'dayım labaratuvar a en yakın hangi hastaneye yada labaratuvara gitmeliyim prostat sivisindan pcr yaptirabilmem için doktordan önce labaratuvara gidip kap filan mı alıyoruz ben tam olarak bilmiyorum