Aranıza yeni katıldım.. Prostatit semptomlarına benziyor..

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
radeon5
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Aranıza yeni katıldım.. Prostatit semptomlarına benziyor..

Mesaj gönderen radeon5 »

Merhaba değerli arkadaşlar foruma yeni üye oldum yaklaşık 2 haftadır konuları ve mesajları okuyorum çok değerli ve iyi insanlar var belli tüm paylaşımlara ve şimdiden cevaplarınız için teşekkür ediyorum sorunumu anlatıyorum..

Uzun zamandır görüştüğüm bir partnerim vardı korunmasız olarak , ta ki ocak ayında bir başka kadınla görüşene kadar bir sorunum hayatım boyunca penisimle alakalı olmamıştı. Daha sonrasında ocak ayında başlarında bu yeni ve (1 seferlik) görüştüğüm kadınla onlada korunmasız cahillikten birlikte oldum ve 15-20 gün sonrasında idrarda yanma ve penis ucunda kapanma(yapışma kapanıklıgı) tarzında semptomlar yaşamaya başladım. Prof dr. Bülent Alagöl'e gittim bazı testler istedi ve 1x iesef iğne , 1x tetradox verdi. Bunları 1 hafta kullandıktan sonra şikayetlerim geçer gibi oldu fakat penis ucunda garip bir ağrı devam etti ve ben kontrole gittiğimde bunun zamanla geçebileceğini söyledi fakat geçmedi. Daha sonrasında Prof dr Burak Özkan'a gittim. Kendisine şikayetlerimi anlattım kısaca devam eden şikayetler bu ilaçlardan sonra; idrarda yanma sızlama, penis ucu kapanması özellikle sabahları , üretral rahatsızlık hissi vesaire idi. Kendisi çubuk ile bir örnek aldı ( acayip canım acıdı 2 kere aldı bu örnekten sanıyorumki uroplazma ve mycoplazma için aldı) bunları ve birde idrar testi yaptırdı ve bunlardan sonra bir dizi ilaç verdi. Test sonucunu koyuyorum.

https://hizliresim.com/Y8T3Uo
https://hizliresim.com/jKwyBm

2. Doktora gittiğimde kendisine nedense pek güvenemediğim için sonradan ailemizin çok yakını olduğunu öğrendiğim uluslararası prof dr olan gene bir 3. doktor'u ( ismini vermiyim ) aradım ve durumu anlattım. Sonuçları istedi ve söylediği şey şu oldu. Mikrop üremiş(üropplasma'yı kast etti muhtemelen) bana söylediği şey şu oldu;
Zitromax antibiyotik vericem sana dedi 3 x var içinde dedi.
Bunlardan ilk 2 adetini aynı anda sabah aç karnına iç dedi ve sonraki gün 24 saat sonra gene aç karnına iç dedi.
Çok çok az bir parça ekmek yedikten sonra dediklerini yaptım ilk 2 ilacı içince ölüm gibi mide bulantıları falan yaşadım ama bir şekilde içtim ve kusmadım ilaçları.

İlaç bittikten 5-6 gün sonra daha iyi hissetmeye başladım evet yanma ağrı sızı artık pek kalmadı uzun zaman geçmişti bu olayların üzerinden şuan 4. ayın 11indeyiz ve ben bu 3. aile doktorumuz olan kişiye ara ara şikayetlerin devam ettiğini '' Özellikle '' en belirgin şikayetimin (hala devam eden) Penis içinde ve ucunda ağrı olduğunu ama öyle yanma sızı vs. kesinlikle olmadığını , kapanma olmadığını söyledim.

Ve git idrar testi yaptır dedi. İdrar ve idrar kültürü yaptırdım burda birşey çıkmadı lökosit falan . Sonucu şöyle:

https://i.hizliresim.com/SXL6bT.png

Şimdi dostlar sorum şudur. Özellikle afedersiniz şunu fark ettim bizim taharet musluğu resmen buz kristali gibi akıyo elim bile donuyo mecbur hergün 1 kez kullanıyorum ne alaka diyceksiniz şimdi gelicem sebebine. Onu kullandığımda bu penisteki içi acıyo resmen böyle içten acıyo sanki yumruk yemiş gibi ve bu semptom hep ana semptomdu. Acaba diyorum bu 2. doktor o çubuk soktuğu zaman oraya bi hasar mı verdi diye düşündüm ondan mı acıyo dedim yoksa prostatit oldum işte o soğuk yedikçe o acıma mı oluyo dedim. O çubuk olayını biraz araştırdım herhangi bi kanama vs olmadı ama çok canım acımıştı doktor canın tatlı biraz demişti. Bu acıma olayı bazen oluyor bazen azalıyor özellikle geceleri kalorifer kapanınca ev soguyor bizim o zamanlar artıyor onu fark ettim. Biraz uzun oldu özür dilerim ama şuanda genel bir anlatmaya çalıştım sorunumu. Ana sorunum bu acıma hissi sanki penis içi ve ucu yumruk yemiş gibi oluyo bazen özellikle içi. Tüm bu bilgiler ışığında elimden geldiği kadar anlatmaya çalıştım, tavsiyeniz veya yorumlamanız varsa prostatite veya enfeksiyon devam ediyor/etmiyor - ilaçlar doğru/değil tarzında tüm görüşlerinizi merak ediyorum. Saygılarımla..
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Aranıza yeni katıldım.. Prostatit semptomlarına benziyor..

Mesaj gönderen kadir »

Gecmis olsun kardesim, ureoplazma patojeni cikmiş sende allahtan mikoplazma yokmus genelde bu iki paojen birden cikar. Sen gerekli olan duyarli ilaci icmissin zaten. Semptomlarinda gerilemis. Penisteki aci cubuktandir. Ben sana külturü tekrarlamani tavsiye ederim bakalim mikrop temizlenmismi.
radeon5

Mesaj gönderen radeon5 »

kadir yazdı:Gecmis olsun kardesim, ureoplazma patojeni cikmiş sende allahtan mikoplazma yokmus genelde bu iki paojen birden cikar. Sen gerekli olan duyarli ilaci icmissin zaten. Semptomlarinda gerilemis. Penisteki aci cubuktandir. Ben sana külturü tekrarlamani tavsiye ederim bakalim mikrop temizlenmismi.
abi tesekkur ederım cevabın ıcın. abı o cubuktan oncede vardı sankide sonrasında tabi daha kalıcı hale geldi gibi. yani şuan benım en buyuk semptomum o acı hissi bazen fazla oluyo bazen az oluyo ama 2 ay geçti üzerinden hala ereksıyonda veya bazen 0 ereksıyonda bıle otururken o acı oluyo onun neden oldunu cozemedım. O cubuk bir zarar veya defarmasyon mu verdı bu dusunce kafamdan cıkmıyor acıkcası. İnternetten arastırdım çok yanlış yapılsaydı kanama olurdu yazıyo ıngılızce bı forumda. Ve pyrone yanı penıs egrılıgı yapmış bır hastada ama bende oyle bı durum yok kanama falanda olmadı. Bu ağrı acaba enfeksıyonun o dokularda yarattıgı hasardan olabılırmı ? Biraz karışık oldu abi ama cidden evhamlı bi insanım biraz 27 yasındayım ama sağlık konusunda cok çektım abuk subuk seyler bide suan yaşadıgım şey kesinlikle psikolojik değil o acı onu bildim için canım daha çok sıkılıyo. Bu arada o çubuk sokma kültürünü tekrarla diyosan onu tekrar yapamam abi inanılmaz canım acıdı yani zaten bu sorunların sebebi o da olabilir kalan o yüzden başka(idrar testi) dışında varmı yöntemi üroplasma bittimi bitmedimi anlamanın yolu ? Birde bu ağrı zamanla geçecekmi? Saygılarımla teşekkür ediyorum
Hasta124
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Hasta124 »

kardeşim sürüntü çubuğu ile doktor işlem yaptıysa 5 ay eskisi gibi olmaz tamamen bile iyileşsen malesef doktorlar cidden acıtarak ve uzun süre problem hissettirecek şekilde sert alıyorlar. ben bunu çok fazla okuduğum için kendim yapıp verdim doktora yaptırmadım. akıntı yaşamamışsın akıntı yaşasan mesala ben çubuk vs sokturmama rağmen içi 2 sene geçmesine rağmen halen acıyor iç acısını tamamen bitiremiyorum. 1 hafta geçse gene geri geliyor 1 ay geçse gene geri geliyor ama ayalar geçtikçe sanki biraz biraz daha azalıyor gibi ama iyileşme geçen sürenin yanında malesef ciddi şekilde az.
radeon5

Mesaj gönderen radeon5 »

Hasta124 yazdı:kardeşim sürüntü çubuğu ile doktor işlem yaptıysa 5 ay eskisi gibi olmaz tamamen bile iyileşsen malesef doktorlar cidden acıtarak ve uzun süre problem hissettirecek şekilde sert alıyorlar. ben bunu çok fazla okuduğum için kendim yapıp verdim doktora yaptırmadım. akıntı yaşamamışsın akıntı yaşasan mesala ben çubuk vs sokturmama rağmen içi 2 sene geçmesine rağmen halen acıyor iç acısını tamamen bitiremiyorum. 1 hafta geçse gene geri geliyor 1 ay geçse gene geri geliyor ama ayalar geçtikçe sanki biraz biraz daha azalıyor gibi ama iyileşme geçen sürenin yanında malesef ciddi şekilde az.
peki kalıcı bi zarar olma ihtimali varmı ? yani kan vs gelmedi kesinlikle evet canım acıdıda o kadar yani bide her zaman olmuyo .
peki eskisi gibi olcakmı belli bi süre sonra düzelcekmi yani ?
birde masturbasyon vs yapmazsam ıyılesme ıhtımalı artarmı ?
bahtsizbedevi01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen bahtsizbedevi01 »

radeon5 yazdı:Merhaba değerli arkadaşlar foruma yeni üye oldum yaklaşık 2 haftadır konuları ve mesajları okuyorum çok değerli ve iyi insanlar var belli tüm paylaşımlara ve şimdiden cevaplarınız için teşekkür ediyorum sorunumu anlatıyorum..

Uzun zamandır görüştüğüm bir partnerim vardı korunmasız olarak , ta ki ocak ayında bir başka kadınla görüşene kadar bir sorunum hayatım boyunca penisimle alakalı olmamıştı. Daha sonrasında ocak ayında başlarında bu yeni ve (1 seferlik) görüştüğüm kadınla onlada korunmasız cahillikten birlikte oldum ve 15-20 gün sonrasında idrarda yanma ve penis ucunda kapanma(yapışma kapanıklıgı) tarzında semptomlar yaşamaya başladım. Prof dr. Bülent Alagöl'e gittim bazı testler istedi ve 1x iesef iğne , 1x tetradox verdi. Bunları 1 hafta kullandıktan sonra şikayetlerim geçer gibi oldu fakat penis ucunda garip bir ağrı devam etti ve ben kontrole gittiğimde bunun zamanla geçebileceğini söyledi fakat geçmedi. Daha sonrasında Prof dr Burak Özkan'a gittim. Kendisine şikayetlerimi anlattım kısaca devam eden şikayetler bu ilaçlardan sonra; idrarda yanma sızlama, penis ucu kapanması özellikle sabahları , üretral rahatsızlık hissi vesaire idi. Kendisi çubuk ile bir örnek aldı ( acayip canım acıdı 2 kere aldı bu örnekten sanıyorumki uroplazma ve mycoplazma için aldı) bunları ve birde idrar testi yaptırdı ve bunlardan sonra bir dizi ilaç verdi. Test sonucunu koyuyorum.

https://hizliresim.com/Y8T3Uo
https://hizliresim.com/jKwyBm

2. Doktora gittiğimde kendisine nedense pek güvenemediğim için sonradan ailemizin çok yakını olduğunu öğrendiğim uluslararası prof dr olan gene bir 3. doktor'u ( ismini vermiyim ) aradım ve durumu anlattım. Sonuçları istedi ve söylediği şey şu oldu. Mikrop üremiş(üropplasma'yı kast etti muhtemelen) bana söylediği şey şu oldu;
Zitromax antibiyotik vericem sana dedi 3 x var içinde dedi.
Bunlardan ilk 2 adetini aynı anda sabah aç karnına iç dedi ve sonraki gün 24 saat sonra gene aç karnına iç dedi.
Çok çok az bir parça ekmek yedikten sonra dediklerini yaptım ilk 2 ilacı içince ölüm gibi mide bulantıları falan yaşadım ama bir şekilde içtim ve kusmadım ilaçları.

İlaç bittikten 5-6 gün sonra daha iyi hissetmeye başladım evet yanma ağrı sızı artık pek kalmadı uzun zaman geçmişti bu olayların üzerinden şuan 4. ayın 11indeyiz ve ben bu 3. aile doktorumuz olan kişiye ara ara şikayetlerin devam ettiğini '' Özellikle '' en belirgin şikayetimin (hala devam eden) Penis içinde ve ucunda ağrı olduğunu ama öyle yanma sızı vs. kesinlikle olmadığını , kapanma olmadığını söyledim.

Ve git idrar testi yaptır dedi. İdrar ve idrar kültürü yaptırdım burda birşey çıkmadı lökosit falan . Sonucu şöyle:

https://i.hizliresim.com/SXL6bT.png

Şimdi dostlar sorum şudur. Özellikle afedersiniz şunu fark ettim bizim taharet musluğu resmen buz kristali gibi akıyo elim bile donuyo mecbur hergün 1 kez kullanıyorum ne alaka diyceksiniz şimdi gelicem sebebine. Onu kullandığımda bu penisteki içi acıyo resmen böyle içten acıyo sanki yumruk yemiş gibi ve bu semptom hep ana semptomdu. Acaba diyorum bu 2. doktor o çubuk soktuğu zaman oraya bi hasar mı verdi diye düşündüm ondan mı acıyo dedim yoksa prostatit oldum işte o soğuk yedikçe o acıma mı oluyo dedim. O çubuk olayını biraz araştırdım herhangi bi kanama vs olmadı ama çok canım acımıştı doktor canın tatlı biraz demişti. Bu acıma olayı bazen oluyor bazen azalıyor özellikle geceleri kalorifer kapanınca ev soguyor bizim o zamanlar artıyor onu fark ettim. Biraz uzun oldu özür dilerim ama şuanda genel bir anlatmaya çalıştım sorunumu. Ana sorunum bu acıma hissi sanki penis içi ve ucu yumruk yemiş gibi oluyo bazen özellikle içi. Tüm bu bilgiler ışığında elimden geldiği kadar anlatmaya çalıştım, tavsiyeniz veya yorumlamanız varsa prostatite veya enfeksiyon devam ediyor/etmiyor - ilaçlar doğru/değil tarzında tüm görüşlerinizi merak ediyorum. Saygılarımla..
Çubukla sürüntü dediğin şey pcr testi mi acaba
radeon5

Mesaj gönderen radeon5 »

http://drtanandpartners.com/wp-content/ ... 00x180.jpg

@bahtsizbedevi01 bu hocam tam olarak 2 tane yaptı bundan arka arkaya 10sn arayla yani
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

radeon5 yazdı:http://drtanandpartners.com/wp-content/ ... 00x180.jpg

@bahtsizbedevi01 bu hocam tam olarak 2 tane yaptı bundan arka arkaya 10sn arayla yani
Aslinda rektal tuseyle cam lama damlatilan sıviyla önce mikroskop altinda lokosit bakilip sonra kalan sıviyı cubuga (swap) sürseydi penis icine sokmaya gerek yoktu.
darkblues

Mesaj gönderen darkblues »

http://kronikprostatit.org/viewtopic.ph ... 632#p91632

Burada seni en iyi ben anlarım.Zamanında 6 ay önce bende aynı yollardan geçtim bu çubuk olayını bende yaşadım.Kafama çok taktım.Hikayemi yukarıda okursun.Şu an iyiyim o acı geçiyor zamanla.Sana olacak olan tavsiyelerim;
*Penis içerisine bir daha kesinlikle bir şey sokturma orası çok hassas
*Profta olsa doktorların her dediğine inanıp güvenme acıyı çeken bizleriz.Araştır sorgula.
*Antibiyotik kullanma.Yarardan çok zarar getirir zararları uzun vadede çıkar.Heleki Kinolon sınıfı yazan doktor varsa ksenlikle bir daha gitme ona bilki Kinolon Zehirdir.
Tecrübe yaşanmışlıklardır ben yaşadım sen yaşama.Şimdi Prostatiti bıraktık kinolondan dolayı sakat kalmayım diye uğraşıyorum.
radeon5

Mesaj gönderen radeon5 »

kadir yazdı:
radeon5 yazdı:http://drtanandpartners.com/wp-content/ ... 00x180.jpg

Aslinda rektal tuseyle cam lama damlatilan sıviyla önce mikroskop altinda lokosit bakilip sonra kalan sıviyı cubuga (swap) sürseydi penis icine sokmaya gerek yoktu.
Doğru diyosun Kadir abi ama işte ne diyim ben doktora orda istemiyorum dedim böle bişeyi direk görünce başka anlamamızın yolu yok dedi. İdrar testi falan olmazmı dedim bu kesin sonuç verir dedi onda hata payı var dedi. İşin ilginç yanı şu abi bazen penis ucu hissizleşiyo ( bu azaldı ) ve soğuyo ( bu devam edebiliyo ) soğuk dediğimde hani buz'u eline al bildiğimiz küp buzu sanki birtek en ucuna 5sn tutuyolar da sadece orası buz gibi oluyo kalan tarafları ısınıyo gibi o kadar garip bişey ki. Bana 3. doktorum zaten üretrit tanısı koymuştu o mikrobu görünce. Enteresan abi şuanda zaten yanma veya kapanma olayı yok ama bu penis ucu bazen buz gibi oluyo en uç kısmı ama işte o zaman ağrı olayı da artıyo onu fark ettim hani kangren olursun abi Allah korusun organ soğur ya kan gitmez birebir öyle oluyo ama sonra geçiyo ( eskiye göre biraz azalma var artık zamanla düzelirmi bilmiyorum bazen hiç olmuyo sıcak havada soğuyunca evet oluyor )
radeon5

Mesaj gönderen radeon5 »

darkblues yazdı:http://kronikprostatit.org/viewtopic.ph ... 632#p91632

Burada seni en iyi ben anlarım.Zamanında 6 ay önce bende aynı yollardan geçtim bu çubuk olayını bende yaşadım.Kafama çok taktım.Hikayemi yukarıda okursun.Şu an iyiyim o acı geçiyor zamanla.Sana olacak olan tavsiyelerim;
*Penis içerisine bir daha kesinlikle bir şey sokturma orası çok hassas
*Profta olsa doktorların her dediğine inanıp güvenme acıyı çeken bizleriz.Araştır sorgula.
*Antibiyotik kullanma.Yarardan çok zarar getirir zararları uzun vadede çıkar.Heleki Kinolon sınıfı yazan doktor varsa ksenlikle bir daha gitme ona bilki Kinolon Zehirdir.
Tecrübe yaşanmışlıklardır ben yaşadım sen yaşama.Şimdi Prostatiti bıraktık kinolondan dolayı sakat kalmayım diye uğraşıyorum.
Reis aynen öyle bide bana 2 tane yaptı adamın eli ağır olduğunu düşünmüyorum yinede çünkü yukarda Kadir abiye de bahsettiğim gibi eğer o çubuk bize bi zarar veya üretra ya zarar verseymiş ( bizim düşündüğümüz kadar ) kanama olayı oluyormuş sızma dokuda yırtılma vs olsaydı Allah korusun bende kanama olmadı eğer sendede olmadıysa %100 bu çubuk bizi böyle yaptı orda ağrı yapıyo diyemeyiz bide bende penis ucu bazen buz gibi oluyo o zaman bu ağrı artıyor.
Bir daha milyon dolar verseler çubuk sokturmam zaten şuan bu beladan kurtulsam Allah izin verirse başka bişey istemiyorum.
Antibiyotik kinolon zaten kullanmıyorum iesef iğne ve tetradox daha öncede kullanmıştım o yüzden bişey olmaz diye kullandım ama ona '' dirençli '' çıktığı için zitromax 2x aç 1x aç kullandım işte bahsettiğim gibi evet sorun yarattı mide bulantısı yaşadım ama şükür o gerçekten bitirdi diyebilirim hani yanma olayı falan ilaçtan 5 gün sonra gerçekten tamamen geçmişti.
Bu arada aga sana en önemli sorum bu içindeki acıma o üretrada falan 3.5 ay oldu totalde benım bu olaylar başlangıcıyla beraber mutlaka zamanla kayblouyo geçiyo dimi. Bide Kadir abi şey önermişti doku hasarı için vs bazı takviyeler ben onlarada baktım . Gerekirse onlardanda alıp kullanabilirim üretra yı veya içini ( biraz saçma olcak ama ) iyileştiren dokuları bi takviye varsa alırım yani çünkü benim tanı zaten üretrit di.
darkblues

Bende de kanama falan olmadı.Peniste soğuma olayı bende olmadı.Acı hissi en çok çiş yaparken ve sonrasında oluyordu.Artık yok geçti İnşallah.Kadir abinin bahsettiği doku iyileştirme işini sanırım Prostat için dedi.Elbet oraya iyi gelen Üretrayada iyi gelir.Vücut bir bütündür.Ben çok şey kullandım ne iyi geldi bende bilmiyorum açıkçası.Profilimdeki ve forumdaki takviye yazılarını okuyabilirsin.
radeon5

Mesaj gönderen radeon5 »

darkblues yazdı:Bende de kanama falan olmadı.Peniste soğuma olayı bende olmadı.Acı hissi en çok çiş yaparken ve sonrasında oluyordu.Artık yok geçti İnşallah.Kadir abinin bahsettiği doku iyileştirme işini sanırım Prostat için dedi.Elbet oraya iyi gelen Üretrayada iyi gelir.Vücut bir bütündür.Ben çok şey kullandım ne iyi geldi bende bilmiyorum açıkçası.Profilimdeki ve forumdaki takviye yazılarını okuyabilirsin.
teşekkür ederimhocam. anladığım kadarıyla soğuma olayıda bendeki enfeksiyon dokuları tahrip etti kan akışı yavaşlıyo penis en ucuna doğru ordaki soğuklukta tabi kangrenmiş gibi ağrı yapıyo şuanda kafamdaki teorilerden biri bu. İyileşmene sevindim. Evet Kadir abiye özelden sordum bakalım takviye vs önerirmi üretra iyileşmesi için veya bu sorun için müsait oldugunda yazar. Tamamdır forumdanda bişeyler bulmaya calısıcam sagol cevabın için.
darkblues

Rica ederim de iyileştiğim söylenemez.Şimdi de Kinolon un zararlarını gidermeye çalışıyorum...
Ayazcrantz07

Mesaj gönderen Ayazcrantz07 »

Doku iyilestirme icin @kadir abi burayada yazabilirmisin herkes faydalansin abi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Ayazcrantz07 yazdı:Doku iyilestirme icin @kadir abi burayada yazabilirmisin herkes faydalansin abi
Sevgili kardesim bu konuyla alakali, bir cok yerde bir kac defa paylasim yaptim. Lütfen forumu eskiye dönük araştiriniz.