Gaz, şişkinlik, dışkılama zorluğu

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Valeri
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Gaz, şişkinlik, dışkılama zorluğu

Mesaj gönderen Valeri »

Arkadaşlar merhaba, başlıkta da olduğu gibi dışkılama zorluğu yaşayanlara ne iyi geldiğini yazar mısınız. 4 yıldır bu rahatsızlık var, kullandığım antibiyotikler yüzünden zaten başından beri kabızlık şikayeti olmuştu bende. Son nüks oluşum da yine kabızlık yüzünden. Pysillium husk fibre, duphalac, probiyotik, ev yoğurdu, kefir bunları eksik etmediğim halde bağırsaklar düzensiz. Bunlar dışında ekstra tavsiye edeceğiniz birşey varmı ? Yani en büyük sıkıntım, diski var ama ben zorlamadan çıkmıyor, çıksa da az çıkıyor. Sürekli pelvik kaslar kasıldıgı için prostatı da etkiliyor çıkmaza girdim resmen. Bu tarz sorun yaşayıp çözen kişiler varmı
Valeri

Re: Gaz, şişkinlik, dışkılama zorluğu

Mesaj gönderen Valeri »

Kolonoskopi yaptırmayı düşünüyorum ayrıca gerek varmı bu durumda
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Valeri yazdı:Kolonoskopi yaptırmayı düşünüyorum ayrıca gerek varmı bu durumda
Valeri kardesim prostattaki enfeksiyon yada inflamasyon sebep oluyor buna. Sımflat tablet denedinmi?
orhan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen orhan »

Valeri yazdı:Arkadaşlar merhaba, başlıkta da olduğu gibi dışkılama zorluğu yaşayanlara ne iyi geldiğini yazar mısınız. 4 yıldır bu rahatsızlık var, kullandığım antibiyotikler yüzünden zaten başından beri kabızlık şikayeti olmuştu bende. Son nüks oluşum da yine kabızlık yüzünden. Pysillium husk fibre, duphalac, probiyotik, ev yoğurdu, kefir bunları eksik etmediğim halde bağırsaklar düzensiz. Bunlar dışında ekstra tavsiye edeceğiniz birşey varmı ? Yani en büyük sıkıntım, diski var ama ben zorlamadan çıkmıyor, çıksa da az çıkıyor. Sürekli pelvik kaslar kasıldıgı için prostatı da etkiliyor çıkmaza girdim resmen. Bu tarz sorun yaşayıp çözen kişiler varmı
Selam geçmiş olsun
Sabahlari ac karnina 2 adet kuru incir ustune sicak buyuk bardak su iciyorsun
Beslenmenden pirasa ıspanak semizotu brokoli lahana bamya bakla ozellikle ev yogurdu ve zeytinyagini donusumlu olarak tuket antibiyotikten uzak dur biraz sabir biraz zaman her şey çok güzel olacak
Icedive26
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Icedive26 »

Valeri yazdı:Arkadaşlar merhaba, başlıkta da olduğu gibi dışkılama zorluğu yaşayanlara ne iyi geldiğini yazar mısınız. 4 yıldır bu rahatsızlık var, kullandığım antibiyotikler yüzünden zaten başından beri kabızlık şikayeti olmuştu bende. Son nüks oluşum da yine kabızlık yüzünden. Pysillium husk fibre, duphalac, probiyotik, ev yoğurdu, kefir bunları eksik etmediğim halde bağırsaklar düzensiz. Bunlar dışında ekstra tavsiye edeceğiniz birşey varmı ? Yani en büyük sıkıntım, diski var ama ben zorlamadan çıkmıyor, çıksa da az çıkıyor. Sürekli pelvik kaslar kasıldıgı için prostatı da etkiliyor çıkmaza girdim resmen. Bu tarz sorun yaşayıp çözen kişiler varmı
Ağrı da var mı tuvalet esnasında? Ben düzenli çıkıyorum günde ama anal fisür var ağrı yapıyor. Ayrıca çıkarken de zorlanıyorum senin gibi katı ve kalın oluyor diski. Yeni doktora gittim. kan vb var mı gaitada?
Ben de çıkmadı kolonoskopi de yapmıyor fisürü çözüp başka bir doktora gidicem. Kolona baktırmak şart gibi.
not: önerilerim ya da yorumlarım hastalıkla ilgili deneyimlerime ait kendi görüşlerimi temsil eder. Ben sadece sizler gibi bir hastayım. lütfen mutlaka en basit bir supplementi dahi doktorunuza danışarak kullanınız. ya da riski kendiniz alınız.
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

kadir yazdı:
Valeri yazdı:Kolonoskopi yaptırmayı düşünüyorum ayrıca gerek varmı bu durumda
Valeri kardesim prostattaki enfeksiyon yada inflamasyon sebep oluyor buna. Sımflat tablet denedinmi?
Yok, denemedim abi de sanki takviye kullandıkça daha çok tembellesiyor bağırsaklar
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Icedive26 yazdı:
Ağrı da var mı tuvalet esnasında? Ben düzenli çıkıyorum günde ama anal fisür var ağrı yapıyor. Ayrıca çıkarken de zorlanıyorum senin gibi katı ve kalın oluyor diski. Yeni doktora gittim. kan vb var mı gaitada?
Ben de çıkmadı kolonoskopi de yapmıyor fisürü çözüp başka bir doktora gidicem. Kolona baktırmak şart gibi.
Ağrı zorlayınca oluyor hocam fissür var benimde
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

orhan yazdı:
Selam geçmiş olsun
Sabahlari ac karnina 2 adet kuru incir ustune sicak buyuk bardak su iciyorsun
Beslenmenden pirasa ıspanak semizotu brokoli lahana bamya bakla ozellikle ev yogurdu ve zeytinyagini donusumlu olarak tuket antibiyotikten uzak dur biraz sabir biraz zaman her şey çok güzel olacak
Şu an nüks olmuş durumdayım, antibiyotik olmadan nasıl olacak bilmiyorum. İnşallah toparlayız