CRP

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: CRP

Mesaj gönderen Hergele »

Hocam prostatit akut dönem dışında crpyi pek etkilemiyor bende etkilemedi en azından.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Kartal28 yazdı:Abi prostatit değilim normal mikrop gözükür mü crp de kana karışırmı bu mikrop ben bunu merak ediyorum yani vücudumda bu varsa crp yüksek çıkar mı yoksa etkilemez kanda gözükmez mi
Kardesim bu dedigin mikrop enfeksiyona sebep olduysa kanda crp yuksek cikabilir.
techian
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen techian »

Ben hasta oldum olalı cpr değerim yüksek çıkıyor kanda ki enfeksiyon vücüdun neresinde olursa olsun kendini bello ediyor kanda en azından bende öyle
techian
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen techian »

Patojen ama ne olduğu sapatayamadim henüz detaylı tahlil vermedim çünkü
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Kartal28 yazdı:
kadir yazdı:
Kartal28 yazdı:Abi prostatit değilim normal mikrop gözükür mü crp de kana karışırmı bu mikrop ben bunu merak ediyorum yani vücudumda bu varsa crp yüksek çıkar mı yoksa etkilemez kanda gözükmez mi
Kardesim bu dedigin mikrop enfeksiyona sebep olduysa kanda crp yuksek cikabilir.
Abi peki bu mikrop kana karışmadanda enfeksiyon yapabilir mi yoksa illa kana karışırmı
Bakin kardeşim mikrop vücudun neresinde olursa olsun enfeksiyona sebep olduysa crp yuksek cikar..vücudun herhangi bir yerinde iltihap söz konusu oldugunda bu karacigerin urettigi bir proteindir. ( C-reaktif protein) Bir iltihap, enfeksiyon göstergesidir, reaksiyondur. Mikrobun kana karışması farkli birseydir.
cbn
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen cbn »

kadir yazdı:
Kartal28 yazdı:
kadir yazdı: Kardesim bu dedigin mikrop enfeksiyona sebep olduysa kanda crp yuksek cikabilir.
Abi peki bu mikrop kana karışmadanda enfeksiyon yapabilir mi yoksa illa kana karışırmı
Bakin kardeşim mikrop vücudun neresinde olursa olsun enfeksiyona sebep olduysa crp yuksek cikar..vücudun herhangi bir yerinde iltihap söz konusu oldugunda bu karacigerin urettigi bir proteindir. ( C-reaktif protein) Bir iltihap, enfeksiyon göstergesidir, reaksiyondur. Mikrobun kana karışması farkli birseydir.
Hastalığımın en başında bana CRP yapılmıştı
CRP temiz çıkmıştı
Hoca enfeksiyon yok belki darlık vardır sistoskopi yapalım demişti
Ben de daha kötü olurum diye korkumdan sistoskopi yaptırmamıştım
Daha sonra Zafer hocaya Muayene olunca lökosit çıkmıştı
CRP nin temiz çıkması ancak lökosit in yüksek çıkması neden olabilir sence Kadir abi?
cbn
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen cbn »

Kartal28 yazdı:
cbn yazdı:
kadir yazdı: Bakin kardeşim mikrop vücudun neresinde olursa olsun enfeksiyona sebep olduysa crp yuksek cikar..vücudun herhangi bir yerinde iltihap söz konusu oldugunda bu karacigerin urettigi bir proteindir. ( C-reaktif protein) Bir iltihap, enfeksiyon göstergesidir, reaksiyondur. Mikrobun kana karışması farkli birseydir.
CRP temiz çıkmıştı
CRP nin temiz çıkması ancak lökosit in yüksek çıkması neden olabilir sence Kadir abi?
Sizde hangi bakteri bulundu ?
Bende şimdiye kadar bakteri bulunmadı
Daha önceden sperm kültürü spermden pcr falan yapılmıştı bişey çıkmamıştı
Zafer hoca prostat sıvısından lökosit bakıyordu
Lökosit çıkıyordu
Şu an eskişehirde olduğum için geçen hafta pazartesi Hüseyin hocaya Muayene oldum
Prostat sıvısıda lökosit çok yüksek değil şikayetlerine göre sinir sıkışması da olabilir dedi mr istedi
Yine de prostat sıvısını pcr için düzene laba verdim
Cumaya kadar sonuç çıkmadı pazartesiye kaldı dediler
Acaba bişey çıktı da antibiogramme mı bakıyorlar diye umutlandım ama bilemiyorum şimdilik
Followme
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Followme »

Dostlarım kandaki Crp oranının yüksek çıkması enfeksiyon anlamına gelecek diye birşey yok kanda iltihap varsa Crp yüksek çıkabilir, ben aynı zamanda ankilozon spondilit hastasıyım Crp değerim inişli çıkışlı olabiliyor. Dut kurusu, kiraz sapı ısırgan otu bunlar crp oranını düşüren doğal besinler.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

cbn yazdı:
kadir yazdı:
Kartal28 yazdı:
CRP temiz çıkmıştı
Prostat sivisindaki lokosit yuksekligi kanda crp yükseltmiyor belli bir sayiya kadar.
prostagod
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen prostagod »

Bende ankilozan spondilit im bende kendimi bildim bileli crp yüksek tir bende.
Hatta bir ara prostatit değilde spondilitin prostat tutulumu yaptiğina çok kafa yordum.
Kolşisin bana baya iyi geldi
Gaza geldim arkadaşlar ben prostatitin ilacini buldum diye yazacaktim buraya.
Evet crp sadece bakteriyel enfeksiyonda yükselmez romatizmada yapar.
Keşke buradaki her arkadaş crp sine baktirsa .
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Ankilozan spondilitte inflamasyon ve iltihap oldugu icin crp niz surekli yuksek cikar dogrudur kardesim. Hatta prostatitin uzun zaman icinde As ve Ra ya sebep oldugu bazi makalelerde vardir..
Followme
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Followme »

kadir yazdı:Ankilozan spondilitte inflamasyon ve iltihap oldugu icin crp niz surekli yuksek cikar dogrudur kardesim. Hatta prostatitin uzun zaman icinde As ve Ra ya sebep oldugu bazi makalelerde vardir..
Kadir abi Bir kaynaktada tam tersi yani ankilozon spondilit kaynaklı prostat iltihabı olabileceğini okumuştum o kaynağı buldum. Bendekide a.s kaynaklı olabilir.

A.S’li hastalarda prostat enfeksiyonlarının (İltihap ) sık görüldüğünü biliyoruz. Chron hastalığı ve Kolitis ülseroza hastalığı gibi bağırsak hastalığı olan kişilerde sakroiliak eklem iltihapların çok sık görülmesi,enfeksiyonlarla ilişkisini güçlendiriyor.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Uzun sureli kronik iltihaplar eklemlerde zamanla birikim yaparak iltihapli eklem hastaliklarina yol aciyor malesef. Bu prostattan eklemlere, yada eklemlerden prostata gecebilir. Dogrudur.