Prostat Yorulması

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
JabbarBerk
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Prostat Yorulması

Mesaj gönderen JabbarBerk »

Bazı yerlerde hastalığın tedavisi için yapılan tavsiyeler arasında prostatın yorulmaması gerektiği yazıyor.

Prostatın yorulması tam olarak nedir? Ne yaparsak yormuş oluruz? Yorulduğunu nasıl anlarız veya hissederiz?

Mesela boşalmamak için kendimizi tuttuğumuzda(elle penisi tutmayı kasdetmiyorum) prostatı yormuş olur muyuz? Veya bir gün içinde birden fazla mast/ilişki yapmak yorar mı? Veya acı/baharatlı yemekler yemek??

Veyahut Prostatı yoran bir egzersiz var mıdır?

En önemlisi Prostat yorulmasının, prostatit hastalarına etkisi nedir?

Bilen abiler/arkadaşlardan aydınlatmalarını istirham ederim.
Arcaninewindie
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Re: Prostat Yorulması

Mesaj gönderen Arcaninewindie »

Ben de bu soruların cevaplarını merakla bekliyorum , ben açacaktım böyle bir konu siz açmışsınız , bakalım ne cevaplar gelecek
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

JabbarBerk yazdı:Bazı yerlerde hastalığın tedavisi için yapılan tavsiyeler arasında prostatın yorulmaması gerektiği yazıyor.

Prostatın yorulması tam olarak nedir? Ne yaparsak yormuş oluruz? Yorulduğunu nasıl anlarız veya hissederiz?

Mesela boşalmamak için kendimizi tuttuğumuzda(elle penisi tutmayı kasdetmiyorum) prostatı yormuş olur muyuz? Veya bir gün içinde birden fazla mast/ilişki yapmak yorar mı? Veya acı/baharatlı yemekler yemek??

Veyahut Prostatı yoran bir egzersiz var mıdır?

En önemlisi Prostat yorulmasının, prostatit hastalarına etkisi nedir?

Bilen abiler/arkadaşlardan aydınlatmalarını istirham ederim.
Prostatın yorulmasından kasıt enfekte olmuş dokusunda hasar oluşmuş bir organın iyileşmesi için fırsat tanımamak.
Boşalmayı geciktirmek, acı , ekşi , asitli içecekler , baharat hasta olan prostatı irite eder. Yani prostatı yormaktan kasıt irite etmek yaralı dokuyu kullanmaktır diye düşünüyorum.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Ayrıca ilave edeyim..üst üste ejekülasyon olmak.
Ahbikurtulsam25
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Ahbikurtulsam25 »

kadir yazdı:Ayrıca ilave edeyim..üst üste ejekülasyon olmak.
Kadir abi, geciktirici sprey ve krem kullanarak bosalmayi geciktirmek prostata zarar verir mi ? iyileşmeyi etkiler mi.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Ahbikurtulsam25 yazdı:
kadir yazdı:Ayrıca ilave edeyim..üst üste ejekülasyon olmak.
Kadir abi, geciktirici sprey ve krem kullanarak bosalmayi geciktirmek prostata zarar verir mi ? iyileşmeyi etkiler mi.
Hayir o sekilde bir gecikme zarar vermez.
kral3535
Hastalık Başlangıç Yılı: 2005

Mesaj gönderen kral3535 »

ben gunde 6 7 kere mastr yapıyodum bigun cok agrı oldu ogunden beri bu hastaliktankurtulamadım bn
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

kral3535 yazdı:ben gunde 6 7 kere mastr yapıyodum bigun cok agrı oldu ogunden beri bu hastaliktankurtulamadım bn
Hocam ne zamandır çekiyorsun semptomlar neler ? Tedavi aldın mı ?
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
kral3535

sadece antibiyotik tedavisi aldim okadar . semptomlar zevk alamama bosalirken yanma makat agrisi . idrarda arada zorluk oluyo okadar idrarda yanma fln olmuyo
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

kral3535 yazdı:sadece antibiyotik tedavisi aldim okadar . semptomlar zevk alamama bosalirken yanma makat agrisi . idrarda arada zorluk oluyo okadar idrarda yanma fln olmuyo
Hocam kültür pcr yaptırdın mı? Ne kadar süre antibiyotik aldın?
kral3535

Hergele yazdı:
kral3535 yazdı:sadece antibiyotik tedavisi aldim okadar . semptomlar zevk alamama bosalirken yanma makat agrisi . idrarda arada zorluk oluyo okadar idrarda yanma fln olmuyo
Hocam kültür pcr yaptırdın mı? Ne kadar süre antibiyotik aldın?
yaptirdim hersey temiz hic bisey yok sadece sistoskobide prostatında hafif prmbelesme ödem var dedi ojadar ona bskarak prostatit dedi
kral3535

arkadaslar izmirde oturan varsa bucada mehmet erkin duran var doktor o cok iyi anlıyo prostatitte bilgili bn 2014 te gittim kendisine en az 6 ay antibiyotik tedavisi gormen lazım dedi prostatitin neden oldugunu anlattı ilk 3 aylik ilac yazdı sahana bi yuzde 30 40 civari iyilesme yakaladım sonra gene kendisine gittim tahin olmustu bucadaymıs bu ay tekrar gitcem kendisine yazdıgı ilaclar cok etkili bn kullanmıstım ama baya oldu hatrlamıyom e nabızdan baktım sadece ilac doku var .