Sistoskopide verumantonumda ödem çıktı.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Ozan35
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Sistoskopide verumantonumda ödem çıktı.

Mesaj gönderen Ozan35 »

Merhaba arkadaşlar ben 1 senedir yaklaşık prostatit ile uğraşıyorum hepiniz gibi ve geçtiğimiz günlerde dayanılmaz hale geldi boşalırken sperm çıkmamaya başladı ve hastaneye gittim sistoskopi hep aklımdaydı ve yaptırdım daha önce de üretra darlığı için radyolojik bakılmıştı ve prostatan sıvı geçmemişti yaptıranlar bilir benisin ucundan bir sıvı verilerek yapılıyor prostatın orda duvar gibi birşey vardı sonra oraya git buraya git derken sistoskopi yaptırdım ve verumantonumda ödem ve loju kapattığı izlendi ejukulatör kanal kisti ? İşareti atıp beni transrektal ultrasona yönlendirdi orda kist çıkmadı ama ödem duruyor olduğu yerde senelerdir bu konu hakında bilgisi veya tavsiyesi olan var mı yardımcı olabilir mi
prostagod
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Re: Sistoskopide verumantonumda ödem çıktı.

Mesaj gönderen prostagod »

Boşalirken ağri oluyormu.testislerinde kasığinda bilhasa boşaldiktan sonra agrı oluyormu. Boşalma sonrasi idrarda sperm arandimi ki spermin gelip gelmedigi teyit edile bilsin ve eger yapa bilirsen sistoskopi görüntünü bana gönderebilirmisin veramontanumun göruntusune odemine bakabilirmiyim. Bende o dertten muzdaribim
Veramontanumu rezekte edebilirler bu çok kolay ama.
Ozan35

Mesaj gönderen Ozan35 »

prostagod yazdı:Boşalirken ağri oluyormu.testislerinde kasığinda bilhasa boşaldiktan sonra agrı oluyormu. Boşalma sonrasi idrarda sperm arandimi ki spermin gelip gelmedigi teyit edile bilsin ve eger yapa bilirsen sistoskopi görüntünü bana gönderebilirmisin veramontanumun göruntusune odemine bakabilirmiyim. Bende o dertten muzdaribim
Görüntü profesörde o görüntüyü isteyeceğim nasıl olacak bakalım
Ozan35

Mesaj gönderen Ozan35 »

Ozan35 yazdı:
prostagod yazdı:Boşalirken ağri oluyormu.testislerinde kasığinda bilhasa boşaldiktan sonra agrı oluyormu. Boşalma sonrasi idrarda sperm arandimi ki spermin gelip gelmedigi teyit edile bilsin ve eger yapa bilirsen sistoskopi görüntünü bana gönderebilirmisin veramontanumun göruntusune odemine bakabilirmiyim. Bende o dertten muzdaribim
Görüntü profesörde o görüntüyü isteyeceğim nasıl olacak bakalım
Abi ağrıdan ziyade ordaki sinirlere baskı mı yapıyor ne haltsa inanılmaz hissizlik tıkanıklık hisi idrar yaparken ve boşalırken birşeye çarpma hissi oluyor
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Hocam isteksizlik var mı sizde hissizlikten ayrı olarak bu semptom o bölge ile mi ilgili acaba ?
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Ozan35

Mesaj gönderen Ozan35 »

Hergele yazdı:Hocam isteksizlik var mı sizde hissizlikten ayrı olarak bu semptom o bölge ile mi ilgili acaba ?
Var tabiki haliyle isteksizlikte yapıyor
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Hocam bu isteksizliğin prostatın belli bir bölgesiyle alakalı olduğunu düşünüyorum da idrar problemlerinden vazgeçtim zaten şunu çözersem en azından kafam rahatlayacak. Peki size sistoskopi yapan doktor sebebini söylemedi mi acaba prostattaki ödem sebep olamaz mı bu duruma ?
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
prostagod

Bendede boşalirken bir yerlere takiliyor ve yaniyor hissi var ayrica meni mikktari o kadar az ki.
Hisisizlikte var foto koymayi bilmiyorum keske verumontanu gosterebilseydim hakikaten tepe gibi
Bunu kaziyorlar ama korkum ordan idrar kacagi olma ihtimali var kronuk orşit veya epididimit ihtimali var evet azda olsa var.ozan35 kardeşim dr un ne dedei,nasıl bir tedavi düşünuyorsun
Ben pandemi hafifleyince kazitacam çünkü bıktım
Ozan35

Mesaj gönderen Ozan35 »

prostagod yazdı:Bendede boşalirken bir yerlere takiliyor ve yaniyor hissi var ayrica meni mikktari o kadar az ki.
Hisisizlikte var foto koymayi bilmiyorum keske verumontanu gosterebilseydim hakikaten tepe gibi
Bunu kaziyorlar ama korkum ordan idrar kacagi olma ihtimali var kronuk orşit veya epididimit ihtimali var evet azda olsa var.ozan35 kardeşim dr un ne dedei,nasıl bir tedavi düşünuyorsun
Aynen öyle bende bıktım bende yaptırıcam abi kazıtıcam biraz korkuyorum ama yapıcak başka birşey yok
prostitli

Mesaj gönderen prostitli »

bende sistoskopi yaptırdıgımda aynı seninki gibi cıkmıstı tüm tahliller temiz sistoskopide prostatında cok hafif ödemin var prostatit demisti ordan ögrendim. ersin hoca teşhisi koymuştu banada.
Ozan35

Mesaj gönderen Ozan35 »

prostagod yazdı:Bendede boşalirken bir yerlere takiliyor ve yaniyor hissi var ayrica meni mikktari o kadar az ki.
Hocam istersen telefonunu ver bende merak ettim senin verumantonumu gönderebilirsin bana ordan
prostagod

Özelden ver tlf.nu atayım resimleri kardeşim
akoray

Mesaj gönderen akoray »

Ozan35 yazdı:Merhaba arkadaşlar ben 1 senedir yaklaşık prostatit ile uğraşıyorum hepiniz gibi ve geçtiğimiz günlerde dayanılmaz hale geldi boşalırken sperm çıkmamaya başladı ve hastaneye gittim sistoskopi hep aklımdaydı ve yaptırdım daha önce de üretra darlığı için radyolojik bakılmıştı ve prostatan sıvı geçmemişti yaptıranlar bilir benisin ucundan bir sıvı verilerek yapılıyor prostatın orda duvar gibi birşey vardı sonra oraya git buraya git derken sistoskopi yaptırdım ve verumantonumda ödem ve loju kapattığı izlendi ejukulatör kanal kisti ? İşareti atıp beni transrektal ultrasona yönlendirdi orda kist çıkmadı ama ödem duruyor olduğu yerde senelerdir bu konu hakında bilgisi veya tavsiyesi olan var mı yardımcı olabilir mi

Ozan selam kardeşim

Ben maydanoz suyu kullanmıştım bir 10 gün kadar Kaynar suyuyu maydanozun üzerine döküp sonra sabah akşam içtim 40 CC den 28 CC ye kadar prostat volumu düştü yani ödemi attığını düşünmeye başlamıştım istersen sende bir dene belki faydasını görürsün
crazy96

Mesaj gönderen crazy96 »

Pek bilinmeyen bir konu seminel tüberkül iltihabi yabanci forumlarda okudum kollikülit diyede geçiyor verumontanum iltihaplanmasi kronik prostatit vezikulit gibi sikayetlerle birlikte gelişiyor araştirabilirsiniz yurtdisinda verumontanumu biraz tiraşlayarak yada iceri kateterle sivi vererek tedavi ediyorlar turkiyede bir cozum varmi bilmiyorum benimde boşalmamda sorun var hacim çok az sizinde durum boyle mi bu arada ben sistoskopi oldum yapan asistan doktordu verumontanum icin pek birsey demedi ama
Ozan35

Mesaj gönderen Ozan35 »

crazy96 yazdı:Pek bilinmeyen bir konu seminel tüberkül iltihabi yabanci forumlarda okudum kollikülit diyede geçiyor verumontanum iltihaplanmasi kronik prostatit vezikulit gibi sikayetlerle birlikte gelişiyor araştirabilirsiniz yurtdisinda verumontanumu biraz tiraşlayarak yada iceri kateterle sivi vererek tedavi ediyorlar turkiyede bir cozum varmi bilmiyorum benimde boşalmamda sorun var hacim çok az sizinde durum boyle mi bu arada ben sistoskopi oldum yapan asistan doktordu verumontanum icin pek birsey demedi ama
Kazınabileceğini doktor söyledi ama yaşım genç olduğu için tavsiye etmedi bide mr da bakalım dedi bekliyorum bakalım önümüzdeki ayın 3 ünde girecem mr a nasıl bir tedavi önericek görücez
crazy96

Mesaj gönderen crazy96 »

Ozan35 yazdı:
crazy96 yazdı:Pek bilinmeyen bir konu seminel tüberkül iltihabi yabanci forumlarda okudum kollikülit diyede geçiyor verumontanum iltihaplanmasi kronik prostatit vezikulit gibi sikayetlerle birlikte gelişiyor araştirabilirsiniz yurtdisinda verumontanumu biraz tiraşlayarak yada iceri kateterle sivi vererek tedavi ediyorlar turkiyede bir cozum varmi bilmiyorum benimde boşalmamda sorun var hacim çok az sizinde durum boyle mi bu arada ben sistoskopi oldum yapan asistan doktordu verumontanum icin pek birsey demedi ama
Kazınabileceğini doktor söyledi ama yaşım genç olduğu için tavsiye etmedi bide mr da bakalım dedi bekliyorum bakalım önümüzdeki ayın 3 ünde girecem mr a nasıl bir tedavi önericek görücez
Hangi doktora gidiyorsunuz şikayetleriniz neler ve kazimanin ne tür zararlari varmis bahsetti mi
Ozan35

Mesaj gönderen Ozan35 »

crazy96 yazdı:
Ozan35 yazdı:
Hangi doktora gidiyorsunuz şikayetleriniz neler ve kazimanin ne tür zararlari varmis bahsetti mi
Ben izmirdeyim katip çelebi hastanesinde prof.dr.yüksel yılmaz var oraya gidiyorum şuan
crazy96

Mesaj gönderen crazy96 »

Ozan35 yazdı:
crazy96 yazdı:
Ozan35 yazdı: Kazınabileceğini doktor söyledi ama yaşım genç olduğu için tavsiye etmedi bide mr da bakalım dedi bekliyorum bakalım önümüzdeki ayın 3 ünde girecem mr a nasıl bir tedavi önericek görücez
Ben izmirdeyim katip çelebi hastanesinde prof.dr.yüksel yılmaz var oraya gidiyorum şuan
Mr çekildiniz mi acaba haftasonu bende transrektal ultrason yaptirdim meni çok az geliyor şikayetim bu prostatin orta hattinda sola doğru bi kireclenme bolgesi gorundu ve ultrasondan 2 gun once ejekulasyon olmama rağmen seminel vezikullerin bitanesi hiç boşalmamis gibi çok şiş dolu gorunuyor dedi doktor buyuk ihtimal tıkanik dedi ustune dusmek istersen alt abdomen mr cektir belli olur dedi daha iyi şekilde bosalma hacmim çok az benimde