Tedavi Sırasında Semptomlarda Artış Olur mu?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
taniyus
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Tedavi Sırasında Semptomlarda Artış Olur mu?

Mesaj gönderen taniyus »

arkadaşlar merhaba.
hastalıkta ikinci yılıma girmek üzereyim, şimdilerde yeni bir tedavi alıyorum.
tedavimde iki antibiyotik var. ilk on gün biri, bitiminde sonraki on gün de diğeri.
bir de ilk antibiyotikle beraber kullanmaya başladığım on iki tane fitil vardı. ayrıca her gün probiyotik ve her
beş günde bir mantar ilacı da var tedavimde. bugün on sekizinci günümdeyim. antibiyotikler bittikten
sonra geriye kalan bir ilacımı bir on gün daha kullanacağım.

daha önceden altı ay boyunca ampirik tedavi almış, bir neticeye ulaşamamıştım.
şimdiki deneyimime göre bir neticeye ulaşmam da beklenemezmiş zaten.

en son antibiyotiği temmuzun ilk haftasında kullanmıştım. geçen yazdan beri
hastalığımın seyri düşük seviyede devam ediyordu. yalnız bu tedaviye başlayınca, birden
belirtilerim yükseldi. bu normal midir? daha önceden tedaviye başlayınca belirtileri artan var mıdır?
yardımcı olursanız sevinirim. Cümleten herkese şifa dilerim.
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Tedavi Sırasında Semptomlarda Artış Olur mu?

Mesaj gönderen Hergele »

taniyus yazdı:arkadaşlar merhaba.
hastalıkta ikinci yılıma girmek üzereyim, şimdilerde yeni bir tedavi alıyorum.
tedavimde iki antibiyotik var. ilk on gün biri, bitiminde sonraki on gün de diğeri.
bir de ilk antibiyotikle beraber kullanmaya başladığım on iki tane fitil vardı. ayrıca her gün probiyotik ve her
beş günde bir mantar ilacı da var tedavimde. bugün on sekizinci günümdeyim. antibiyotikler bittikten
sonra geriye kalan bir ilacımı bir on gün daha kullanacağım.

daha önceden altı ay boyunca ampirik tedavi almış, bir neticeye ulaşamamıştım.
şimdiki deneyimime göre bir neticeye ulaşmam da beklenemezmiş zaten.

en son antibiyotiği temmuzun ilk haftasında kullanmıştım. geçen yazdan beri
hastalığımın seyri düşük seviyede devam ediyordu. yalnız bu tedaviye başlayınca, birden
belirtilerim yükseldi. bu normal midir? daha önceden tedaviye başlayınca belirtileri artan var mıdır?
yardımcı olursanız sevinirim. Cümleten herkese şifa dilerim.
Hocam olabiliyor bu durum ancak kültür yaptırıp bakteri yakaladınız mı dirençli tedavi de alıyor olabilirsiniz. Bir de önceki tedavileriniz nasıldı ne kullandınız ? Şu anki tedaviyi hangi doktordan aldınız ?
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
taniyus
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen taniyus »

zafer oyman a gitttim ilk. burada bütün yollar ona çıkıyordu. gittikten 1,5 sonra lökositim 1-2 ye düştü. iki defe kültür ve pcr yaptırma isteğime gereksiz diye karşı çıktı. altı ay daha düzenli olarak ona gitti. lökositim hep 1-2 ama zafer oyman ın hesabına iki üç ayda dinmeme gereken ağtılarım dinmedi. en son gidişimde beni bir bahane ile ağır bir şekilde azarladı, herhalde bu artık gelme demenin bir yoluydu.
daha sonra muhsin balaban a gittim, kültür pcr yaptırdım. pcr da bir şey çıkmadı, kültürde de Corynebacterum üredi yalnızca. hem muhsin balaban hem de sonrasında gittiğim bir enfeksiyoncu bu flora bakterisidir, bundan kaynaklı değildir dediler. üç sonra bir daha kültür pcr yaptırdım kültürde bir şey çıkmadı ama pcr da nihayet
- gardnella vaginalis
-- bakterium vaginalis ve onunla ilişkili fırsatçı patojenler çıktı.
- bir önceki gibi yine Corynebakrerium da çıktı.
kültürde çıkmadığı için antibiyogram yaptıramadım maalesef.

daha öncede buradan bir arkadaş ukraynadan tedavi olmuştu. sağolsun gittiği doktorun iletişim bilgilerini bana vermişti. yine buradan tanıştığım başka bir arkadaşın sağladığı olanakla, telekonferas yoluyla o doktora muayene olduk, doktor reçete yazdı. ilaçları yine aynı arkadaşın aracılığı ile getirttik.
kullanıyorum şimdi. fitil var; o prostatta kan dolaşımını artırmak için. ilk antibiyotiğim 10 gün sürdü, onunla birlikte kullandığım başka bir ilaç daha vardı, o antibiyotiğin etkinliğini artırıyormuş. şimdi ikinci antibiyotiğimi kullanıyorum, onda da son iki gün. ayrıca antibiyotik kullandığım süre içerisinde her gün kullanmak şartıyla bir probiyotik, bir de Candida istilası olmaması için her beş günde bir aldığım başka bir ilaç daha var.

tedavi sürecimde prostatta hareketlilik yükseldi, semptomlarım arttı. tabi insanın canı sıkılıyor, motivasyonu düşüyor. bittikten sonra bir daha kültür ve pcr yaptıracağım. gerçi gardnerella pcr da çok nadir yakalanan bir bakteriymiş, yakaladığım için şanslıymışım. eğer işler yolundan giderse bir iki ay içinde rahatlama olur diye düşünüyorum. iyi bir netice alırsam burada şifa arayan dostlara ayrıntılarını yazacağım
bayramoglu
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen bayramoglu »

bende de oluyor şuan inanılmaz rahatsızım. tedavinin ortasında septomlar şidettlendi. peniste ve testislerde geri çekilme var şimdi daha da arttı. yolda yürüken bile inanılmaz rahatsız ediyor bu beni. peniste hissizlik ve geri çekilme. isteksizlik ve ereksiyon kaybı. piskolojik yıkıntı ... ve saire
kennan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen kennan »

bayramoglu yazdı:bende de oluyor şuan inanılmaz rahatsızım. tedavinin ortasında septomlar şidettlendi. peniste ve testislerde geri çekilme var şimdi daha da arttı. yolda yürüken bile inanılmaz rahatsız ediyor bu beni. peniste hissizlik ve geri çekilme. isteksizlik ve ereksiyon kaybı. piskolojik yıkıntı ... ve saire
Hocam sen bu durumu doktora söyledin mi? Yorumu oldu mu bu çekilme olayıyla ilgili
bayramoglu
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen bayramoglu »

kennan yazdı:
bayramoglu yazdı:bende de oluyor şuan inanılmaz rahatsızım. tedavinin ortasında septomlar şidettlendi. peniste ve testislerde geri çekilme var şimdi daha da arttı. yolda yürüken bile inanılmaz rahatsız ediyor bu beni. peniste hissizlik ve geri çekilme. isteksizlik ve ereksiyon kaybı. piskolojik yıkıntı ... ve saire
Hocam sen bu durumu doktora söyledin mi? Yorumu oldu mu bu çekilme olayıyla ilgili

doktor; tedavide oluyor bazen böyle. ama tedaviye devam ettikçe geçiyor. dedi ..
Balbazar09
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Balbazar09 »

Selamlar bendede durum aynı tedavi alıyorum ve kaybolan semptomlar geri geldi makatta dolgunluk hariç
burhanmrt

Mesaj gönderen burhanmrt »

Bende de 21 günlük cipro tedavi sırasında şuanda 15. Günümdeyim eski semptomlar geri geldi bazıları bakalım ne zaman gidecek
Valeri
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Valeri »

taniyus yazdı:zafer oyman a gitttim ilk. burada bütün yollar ona çıkıyordu. gittikten 1,5 sonra lökositim 1-2 ye düştü. iki defe kültür ve pcr yaptırma isteğime gereksiz diye karşı çıktı. altı ay daha düzenli olarak ona gitti. lökositim hep 1-2 ama zafer oyman ın hesabına iki üç ayda dinmeme gereken ağtılarım dinmedi. en son gidişimde beni bir bahane ile ağır bir şekilde azarladı, herhalde bu artık gelme demenin bir yoluydu.
daha sonra muhsin balaban a gittim, kültür pcr yaptırdım. pcr da bir şey çıkmadı, kültürde de Corynebacterum üredi yalnızca. hem muhsin balaban hem de sonrasında gittiğim bir enfeksiyoncu bu flora bakterisidir, bundan kaynaklı değildir dediler. üç sonra bir daha kültür pcr yaptırdım kültürde bir şey çıkmadı ama pcr da nihayet
- gardnella vaginalis
-- bakterium vaginalis ve onunla ilişkili fırsatçı patojenler çıktı.
- bir önceki gibi yine Corynebakrerium da çıktı.
kültürde çıkmadığı için antibiyogram yaptıramadım maalesef.

daha öncede buradan bir arkadaş ukraynadan tedavi olmuştu. sağolsun gittiği doktorun iletişim bilgilerini bana vermişti. yine buradan tanıştığım başka bir arkadaşın sağladığı olanakla, telekonferas yoluyla o doktora muayene olduk, doktor reçete yazdı. ilaçları yine aynı arkadaşın aracılığı ile getirttik.
kullanıyorum şimdi. fitil var; o prostatta kan dolaşımını artırmak için. ilk antibiyotiğim 10 gün sürdü, onunla birlikte kullandığım başka bir ilaç daha vardı, o antibiyotiğin etkinliğini artırıyormuş. şimdi ikinci antibiyotiğimi kullanıyorum, onda da son iki gün. ayrıca antibiyotik kullandığım süre içerisinde her gün kullanmak şartıyla bir probiyotik, bir de Candida istilası olmaması için her beş günde bir aldığım başka bir ilaç daha var.

tedavi sürecimde prostatta hareketlilik yükseldi, semptomlarım arttı. tabi insanın canı sıkılıyor, motivasyonu düşüyor. bittikten sonra bir daha kültür ve pcr yaptıracağım. gerçi gardnerella pcr da çok nadir yakalanan bir bakteriymiş, yakaladığım için şanslıymışım. eğer işler yolundan giderse bir iki ay içinde rahatlama olur diye düşünüyorum. iyi bir netice alırsam burada şifa arayan dostlara ayrıntılarını yazacağım
Kardeşim geçmiş olsun, sanırım ampirik tedavi alıyorsun. Gardnerella vajinalis zor bulunuyor demişsin ama ben her pcr yaptırdığımda çıkıyor hatta boğazımda bile çıktı. O yüzden inanmayıp antibiyotik kullanmadım. Sen gardneralla için hangi antibiyotikleri kullanıyorsun ? Bir de candida için hangi ilacı verdi ?
burhanmrt

Mesaj gönderen burhanmrt »

İlaçlar yangı yapabiliyor hatta bende yakı otu çayı içtiğimde dahi yanma oluyor idrarda ama bıraktıktan sonra çok daha iyi oluyorum