Kimsenin değinmediği bir nokta

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kompakt
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Kimsenin değinmediği bir nokta

Mesaj gönderen kompakt »

Arkadaşlar aklıma bir fikir takıldı ve paylaşmak istedim, bildiğiniz üzere çoğu hastanın antibiyotik kullanımı esnasında semptomları gidiyor ve enfeksiyon geriliyor lakin bıraktıktan sonra şikayetler artarak geri geliyor ve enfeksiyon yine atağa geçiyor, prostatın genel yapısı itibariyle antibiyotiklerin buraya zor nüfus etmesi gibi bir söylentiye kendimizi kaptırıyoruz ve otomatik olarak madem nüfus az bizde tedavi süresini uzatalım diyoruz. Söylenti diyorum çünkü prostat penetrasyonu olan herhangi bir antibiyotik tüketimden ortalama 3 saat sonra prostatta yüksek serum boyutlarına gayette ulaşıyor, bilimsel araştırmalar bunu gösteriyor. Benim aklıma takılan şu hepimiz bu düz mantığı pek kurcalamadan yola devam ediyoruz ama bu nekadar mantıklı ? Arkadaşlar belkide sorunumuz uzun süreli antibiyotik kullanıp kullanmamak değilde YETERLİ DOZ kullanıp kullanmamaktır ? Şöyle düşünün en basidinden hepimizin vücutları kiloları endeksleri metabolizması farklı fakat antibiyotik kullanırken kimse bize kilomuza göre vermiyor ? 50 kilo bir bayanla 100 kilo bir adamım kullandığı dozlar aynı ? Şimdi akla şu soru geliyor, çoğunuz diyebilir ki antibiyotikler zehirdir ve dozları yan etki eğrilerine göre ayarlanmıştır. Lakin antibiyotiklerin yan etki oranları bukadar doz oryantasyonlu olsaydı en basidinden bunların insan sikletlerine göre milimetrik ayarlanması gerekirdi diye düşünüyorum. Bu teoriyle aslında ortada bir doz yanılgısı olduğunu düşünüyorum çoğumuz bu forumda uzun süreli kürlere girdi ama yüksek yoğunluklu bir küre giren görmedim ? Sorunumuz belkide bakteriye yetersiz yoğunlukta cephane atmak ve sonucunda ona biofilm içerisinde üremesi ve hayatta kalabilmesi için nefes alma fırsatı vermek olabilir ? Siz bu konuyla ilgili ne düşünüyorsunuz ? Kinolonlarda bu işin çok sakat olacağı doğru fakat diğer alternatiflerde gözden geçirilebilir. Bu fikri doktorlarınızla danışabilirseniz belkide güzel bir beyin fırtınasıyla ilginç sonuçlara varabiliriz diye düşünüyorum özellikle herşeyi deneyipte tam anlamıyla sıfırlanamamış arkadaşlar için yeni bir opsiyon olabilir. Matematiği gayet basit ve çok gözden kaçan bir konu olduğunu düşünüyorum siz ne dersiniz ?
clark
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Re: Kimsenin değinmediği bir nokta

Mesaj gönderen clark »

Mantıklı
orhan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen orhan »

kompakt yazdı:Arkadaşlar aklıma bir fikir takıldı ve paylaşmak istedim, bildiğiniz üzere çoğu hastanın antibiyotik kullanımı esnasında semptomları gidiyor ve enfeksiyon geriliyor lakin bıraktıktan sonra şikayetler artarak geri geliyor ve enfeksiyon yine atağa geçiyor, prostatın genel yapısı itibariyle antibiyotiklerin buraya zor nüfus etmesi gibi bir söylentiye kendimizi kaptırıyoruz ve otomatik olarak madem nüfus az bizde tedavi süresini uzatalım diyoruz. Söylenti diyorum çünkü prostat penetrasyonu olan herhangi bir antibiyotik tüketimden ortalama 3 saat sonra prostatta yüksek serum boyutlarına gayette ulaşıyor, bilimsel araştırmalar bunu gösteriyor. Benim aklıma takılan şu hepimiz bu düz mantığı pek kurcalamadan yola devam ediyoruz ama bu nekadar mantıklı ? Arkadaşlar belkide sorunumuz uzun süreli antibiyotik kullanıp kullanmamak değilde YETERLİ DOZ kullanıp kullanmamaktır ? Şöyle düşünün en basidinden hepimizin vücutları kiloları endeksleri metabolizması farklı fakat antibiyotik kullanırken kimse bize kilomuza göre vermiyor ? 50 kilo bir bayanla 100 kilo bir adamım kullandığı dozlar aynı ? Şimdi akla şu soru geliyor, çoğunuz diyebilir ki antibiyotikler zehirdir ve dozları yan etki eğrilerine göre ayarlanmıştır. Lakin antibiyotiklerin yan etki oranları bukadar doz oryantasyonlu olsaydı en basidinden bunların insan sikletlerine göre milimetrik ayarlanması gerekirdi diye düşünüyorum. Bu teoriyle aslında ortada bir doz yanılgısı olduğunu düşünüyorum çoğumuz bu forumda uzun süreli kürlere girdi ama yüksek yoğunluklu bir küre giren görmedim ? Sorunumuz belkide bakteriye yetersiz yoğunlukta cephane atmak ve sonucunda ona biofilm içerisinde üremesi ve hayatta kalabilmesi için nefes alma fırsatı vermek olabilir ? Siz bu konuyla ilgili ne düşünüyorsunuz ? Kinolonlarda bu işin çok sakat olacağı doğru fakat diğer alternatiflerde gözden geçirilebilir. Bu fikri doktorlarınızla danışabilirseniz belkide güzel bir beyin fırtınasıyla ilginç sonuçlara varabiliriz diye düşünüyorum özellikle herşeyi deneyipte tam anlamıyla sıfırlanamamış arkadaşlar için yeni bir opsiyon olabilir. Matematiği gayet basit ve çok gözden kaçan bir konu olduğunu düşünüyorum siz ne dersiniz ?
Selam hekese geçmiş olsun şifalar diliyorum
Ne gozden kacmasi ne mantigi kardesim sabah aksam 1 mg novesev igne 30 adet sabah tavanaik yatmaya gideken aveloks kullandığımız antibiyorigin haddi hesabi yok siz neden bahsesiyorsunuz
Atmaca925
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen Atmaca925 »

Antibiyotik kullandığınız zamanlar bol bol kefir için.. Daha iyisi kullanmadığınız zamanlarda için..
@SELMET adlı eski üyenin yeni hesabı(eski hesabın şifresini unuttum)