Prostatit olmama ihtimali

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
dostlar
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Prostatit olmama ihtimali

Mesaj gönderen dostlar »

Arkadaşlar merhaba durumlarımı ilişkiden 1 ay sonra başa gelenler ve nonbakteril olmak-ödem başlıklarında anlatmıştım. Benim şikayetim sık idrar ve tam boşaltamama hissi ve idrara başlarken sıkışık olmadığımda yani sadece idrar hissiyle yapmayı denediğimde idrar öncesi 10-15 saniye geç işeme başlıyor ağrı yanma vs yok. Prostat sıvısından bakılan lökosit ve kültürden sonra doktor nonbakteriyel olduğumu söylemişti sadece rektal tuşe esnasında ciddi ödem gördüğünü söyleyerek prostatitsin dedi bazı günler daha iyi bazı günler daha kötüyüm. Yalnız benim kafam takılan benim mesane ilaçlarından sonra işememin aşırı zorlaşmasıyla haftalarca ıkınarak işemem sebebiyle o ödemin oluştuğuna eminim. Ikınmak prostatta ödem yapmaz gibi yorumlar olsa da bana çok mantıklı gelmiyor. Forumda biriyle konuştuğumda bana pelvik kasların kasılmasının da ödem yapabileceğini söyledi. Şuan bu konuya yoğunlaştım pelvik kasların gevşemesi mi kasılmasımı sorunum onu araştırıyorum. Pelvik kasların aşırı kınma, uzun süreli tuvalette oturma ve sık sık uzun süre ağırlık kaldırma sebepleriyle de güçsüzleştiğini bu durumla alakalı bilgi veren sağlık sitelerinde okudum. Ben 7 yıldır fitness ile ilgileniyorum genelde de ağır kilolarla çalışırım. Tuvalette uzun süre oturma durumum büyük abdestlerde keyfi olarak yıllardır var bir de bu mesane ilaçlarından sonra haftalarca ıkınarak idrar yaptım şuanda da tam boşaltamama hissiyle hafif ıkınıyor kendimi kasıyorum. Ama bir yandan da pelvik kaslardaki kasılmaların buna sebep olabileceği yorumları var benim bir kaç yıldır işeme tazyiği düşük olduğu için farkında olmadan kendimi kasarak daha tazyikli yapmaya çalışıyor olabilirim bir de vücudumda istemsiz kendimi kasma durumları olabildiğini farkediyorum. Haftaya teşhis koyan doktora tekrar gidip soracağım normal pelvik(kegel)egzersizlerimi yapmam gerek yoksa ters kegel mi bu konuyu bilemiyorum. Pelvik kasların güçsüzleştğini veya kasıldığını anlamak için hangi testi yaptırmamız gerek internette pelvik mr diyor ama bir de sakral mr diye bir çekim varmış. Bu konuda bilgisi olanlar cevap verirse yardımcı olurlarsa çok makbule geçer. Hepimize tekrar geçmiş olsun.
aaW

Re: Prostatit olmama ihtimali

Mesaj gönderen aaW »

Ters kegel yapmalısınız. Pelvic relaxing streches yazın youtube'a. Onları yapin. Ama sahsi fikrim anca 1 yılda etki gösterirler
dostlar
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Prostatit olmama ihtimali

Mesaj gönderen dostlar »

aaW yazdı:Ters kegel yapmalısınız.
Hocam sorun güçsüzleşme mi kasılma mı bunu anlamak için ne yapmamız gerek bu pelvik mr ı tanı koyar mı