3 Yillik Hikayem(Duzelme-Nuks)

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
clark
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Re: 3 Yillik Hikayem(Duzelme-Nuks)

Mesaj gönderen clark »

pros1414 yazdı:
Enteroccusu icin agumentin antibiyotik,gonore icin novasef igne verilmisti ama novasefi etkili olsun diye serumla vermisti doktor.Doktorun adini hatirlamiyorum malesef gecmis kayitlara bakiyim bulunca duzenlerim girdiyi
@pros1414 başkaları da sormuş ben de sorup uplamış olayım bu doktor mevzusunu özellikle bu hastalıkla detaylı ilgilenen doktor pek yokken. önemli bir mevzu bu.
Azeriman93
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Azeriman93 »

sekolas yazdı:
ramzes yazdı:Seninki ölümüne mokoko olmuş ama herdafinda 4 Ayak üstüne düşmüşsun bence artık şansını zorlama Allah şifa versin millet 31 çekerek bakteri kapıyor birdaha düzelmiyor
harbi ya ben 31 çekerek prostatit oldum hiç cinsel ilişkim yok daha

Bende ayni arkadas sende kac sene ikdu duzekmiyirmu
ist86

Mesaj gönderen ist86 »

pros1414 yazdı:Herkese merhabalar,2017 yazina kadar bir cok kizla korunmali-korunmasiz iliskim olmustu ve bir sikinti yasamamistim.2017 yazinda bir iliskimden 4-5 gun sonra penis ucunda kasinti ve cok az seffaf akinti olunca doktora gitmistim ve adini hatirlamadigim igne ve tetradox tedavisi gormustum.Daha sonra akinti ve kasinti gecmesine ragmen kasiklarda basinc hissi,makatta bazen yanma ve ic kaslarimi sikip biraktigimda makatta doluluk hissi olunca bu forumla tanistim.

Tavsiyeler sonucu zafer oyman a gitmistim ve prostat sivisinda lokosit sifir cikmisti senin hicbirseyin yok deyip gondermisti.Sikayetlerim gecmeyince baska bir ozel hastanede pcr testi yaptirdim bu hastane benden aldigi ornekleri gelisim lab a gonderdi ve pcr testimde gonore ye rastlandi.Bu seger igne yerine serumla antibiyotik verildi ce 2 hafta sonra tekrar pcr a girdim ve temiz cikti,bunu takiben butun sikayetlerim duzeldi ve eski halime dondum.Cabuk kurtulmustum.

Daha sonra farkli kizlarla korunmali iliskilerim oldu.Ilk 2-3 iliskimde sorun yasamadim fakat 2018 ortalari gibi korunmama ragmen iliskiden 2 gun sonra sadece makatta ara ara doluluk hissi geri geldi ve tekrar gidip pcr yaptirdim.Gardnerella diye bi bakteri cikmisti.Antibiyotik ictim 1 aya kalmadan tekrar iyilestim.Bu arada her pcr testimde doktorum sag olsun cama dokulen sividan lokosit kontrolu de yapiyordu.Bu garnerella zamani 4-5 lokosit cikmisti doktor onemli degil demisti.Zaten antibiyotikten sonraki pcr mda temiz cikmisti sikayetim gitmisti.

Aylar gecti 2020 yilinda korunmasiz bir iliskimden(kiza guveniyordum az sayida partner gecmisi olan biriydi) yine iliskiden sonra sadece makatta doluluk hissi belirtisi oldu.Surec yine ayni pcr>klamidya>antibiyotik> makattaki doluluk hissinin kaybolmasi.Prostat sivisinda lokosit 5-6.

Sikayetim hemen geciyordu ama her iliski sonrasi acaba yine birsey kaptim mi stresi,makata doluluk hissi gelicek mi bekleyisi vs gercekten yildim ve tum iliskilerimde korunmaya basladim.2020 ocak ayindan beri tek bir kondomsuz iliskim olmadi ve bugune kadar geldim.(kondom kullandigim zaman da gardnerella olmustu gerci)

Neyse geldik 2021 subat ayina.1 senedir hicbir sikintim yoktu subat basi gibi farkli bir kizla takilmaya basladim full kondom kullanarak.Iliskiden 3-4 gun sonra yine ayni sey = sadece makatta doluluk hissi oldu fakat hemen doktora gidemedim biraz yogundum anca bugun gidebildim(28 subat) zaten 7. Gunden sonra da makattaki doluluk hissi gecmisti ama ben yinede gidiyim dedim.Bugun gittim yine pcr icin prostat masaji yapildi,doktorum prostat masaji esnasinda prostatin elle muaynesinde gayet iyi gorunuyor bir enfeksiyon belirtisi yok gibi biseyler soyledi,daha sonra camdaki sividan lokosit sayimi baktiginda ilk defa 11-12 civari lokosit ve kumeler halinde dedi.Pcr testinin sonucunu bekleyelim ve ona gore tedaviye baslariz ama sikayetin olmadigi icin cok bir problem yok dedi(makattaki doluluk hissi 1 haftadan sonra gitmisti)

Bunca gecmise ragmen her zaman 4-5 lokosit cikan sivida suan bir sikayetim olmamasina ragmen kumeler halinde lokosit cikmasi butun moralimi alt ust etti.Ilk prostatit oldugumu ogrendigim zamanki depresyon moduna girdim ve moralim cok bozuldu.

Ek olarak,2017 den beri cok dikkat ediyorum yani yeri geliyo cok hizli takilan kizlari reddediyorum,hem reddettigim icin uzuluyorum hem hastaliga kiziyorum.Dikkat ederek takildigim zaman bile bunca seylerin olmasi insani paranoyak yapiyor cinsellikten sogutuyor.En ufak bir mikropta prostattaki siskinlik hissini zaten anlamis degilim.Ne olucak boyle anlamadim.Simdi kumeler halinde lokosit cikti eyvallah ama sikayetim yok.Ya daha sonra cok fazla sikayetler olusursa diye ayri bi korkum da var.Kisacasi biktim gercekten

Biraz uzun oldu ama hikayemi anlatmak istedim belki birilerine faydasi olur diye.
Geçmiş olsun
Ilk gittiğin serum tedavisi veren hastane ve doktoru paylaşırmışım özelden atabilirsin teşekürler