Pcr için gereken örnek

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kompakt
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Pcr için gereken örnek

Mesaj gönderen kompakt »

Prostat sıvısından pcr yaptırmak istiyorum ama lab. bana 4ml sıvı gerektiğini söyledi (mantıklı düşününce imkansız) az miktar sıvıyla pcr yapılması mümkün mü ? Forumda görüyorum herkes çerez gibi pcr yaptırdığını söylüyor normal penisin ucuna masaj sonrası gelen 1 damla sıvıyı swabı içeri sokup okadar az bir miktar ile pcr yaptırabilirmiyiz ?
Scorpion

Re: Pcr için gereken örnek

Mesaj gönderen Scorpion »

Evet hocam swab çubuğu yeterli ama kuru tupe koydurun çubuğu. Tüpün içinde bazen koruyucu jel oluyor. O olursa pcr çalışılmaz.
kompakt

Mesaj gönderen kompakt »

Scorpion yazdı:Evet hocam swab çubuğu yeterli ama kuru tupe koydurun çubuğu. Tüpün içinde bazen koruyucu jel oluyor. O olursa pcr çalışılmaz.
teşekkür ederim
igozukara
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen igozukara »

kompakt yazdı:Prostat sıvısından pcr yaptırmak istiyorum ama lab. bana 4ml sıvı gerektiğini söyledi (mantıklı düşününce imkansız) az miktar sıvıyla pcr yapılması mümkün mü ? Forumda görüyorum herkes çerez gibi pcr yaptırdığını söylüyor normal penisin ucuna masaj sonrası gelen 1 damla sıvıyı swabı içeri sokup okadar az bir miktar ile pcr yaptırabilirmiyiz ?
Kardesim pcr yatircagin labdan jelsiz swab ve serum fizyolojik isteyeceksin. Sana ayrı bir tüpte serum fizyolojik vercekler. Prostat sıvısını swaba koyduktan sonra serum fizyolojigide uzerine ekle.
kompakt

Mesaj gönderen kompakt »

igozukara yazdı:
kompakt yazdı:Prostat sıvısından pcr yaptırmak istiyorum ama lab. bana 4ml sıvı gerektiğini söyledi (mantıklı düşününce imkansız) az miktar sıvıyla pcr yapılması mümkün mü ? Forumda görüyorum herkes çerez gibi pcr yaptırdığını söylüyor normal penisin ucuna masaj sonrası gelen 1 damla sıvıyı swabı içeri sokup okadar az bir miktar ile pcr yaptırabilirmiyiz ?
Kardesim pcr yatircagin labdan jelsiz swab ve serum fizyolojik isteyeceksin. Sana ayrı bir tüpte serum fizyolojik vercekler. Prostat sıvısını swaba koyduktan sonra serum fizyolojigide uzerine ekle.
teşekkürler