Pcr, kültür

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
aaW

Pcr, kültür

Mesaj gönderen aaW »

Merhaba. Pcr direkt saptama yaptığı ama antibiyogram calisalamadigi icin, once pcr yapip bakteriyi tespit etsek daha sonrasinda pcr'da cikan bakteriyi uretene kadar kulturleri tekrar etsek dogru sonuca ulasip dogru anti'leri kullanmaya baslamaz miyiz?
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Pcr, kültür

Mesaj gönderen Hergele »

aaW yazdı:Merhaba. Pcr direkt saptama yaptığı ama antibiyogram calisalamadigi icin, once pcr yapip bakteriyi tespit etsek daha sonrasinda pcr'da cikan bakteriyi uretene kadar kulturleri tekrar etsek dogru sonuca ulasip dogru anti'leri kullanmaya baslamaz miyiz?
Öyle hocam doğru bir mantık. Prostat sıvısından kültür deneyin bakteri varsa illa ki bulursunuz.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
aaW

Mesaj gönderen aaW »

Hocam, prostatitin hayatimi cok etkileyen bir sikayeti son 3 aydir olmuyor. Onun miras biraktigi kabizlik ve ekrem agrilari disinda. Ama suan olctursem lokosit cikacagina eminim. Siz olsaniz yerimde nasil bir tedavi ilerletirdiniz?

Simdi anti kullansam bagirsaklar daha da bozulacak, eklem agrilari daha da artabilir. Ote yandan bunu sifirlamasam o da sikinti. Kultur vermek icin sivi aldirayim dedim, o da gelmedi ama yine istanvula gidiyorum

@hergele
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

aaW yazdı:Hocam, prostatitin hayatimi cok etkileyen bir sikayeti son 3 aydir olmuyor. Onun miras biraktigi kabizlik ve ekrem agrilari disinda. Ama suan olctursem lokosit cikacagina eminim. Siz olsaniz yerimde nasil bir tedavi ilerletirdiniz?

Simdi anti kullansam bagirsaklar daha da bozulacak, eklem agrilari daha da artabilir. Ote yandan bunu sifirlamasam o da sikinti. Kultur vermek icin sivi aldirayim dedim, o da gelmedi ama yine istanvula gidiyorum

@hergele
Hocam cinsel problemleri atlattıysan ki benim en çok canımı sıkan o olduğu için söylüyorum. Hayatını çok etkilemiyorsa vücudunu dinlendir. Bağışıklığını da yüksek tut eğer vücut üstesinden gelemezse tekrar tedaviye başlarsın. Ama ben cinsel sorunları çözsem bakteri lökosit peşini bir zaman en azından bırakırdım. Çünkü psikolojisi de çok yorucu bu hastalığın.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.