Bulaş, kontaminasyon

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Bulaş, kontaminasyon

Mesaj gönderen Hergele »

Icedive26 yazdı:Abi başka laba gönderme şansım yok. Daha doğrusu başka lab var mı bilmiyorum şehirde. İlkinde az sayıda idi bulaş dendi. İkinci de çok sayıda üredi. Staph capitis her ikisinde, sonuncuda da epidermidis üredi.
İdrarda e coli üredi örneğin prostat sıvısında da çıkması gerekmez miydi abi?
Deneme yanılma ile ilaç kullanıp şikayetlere bakılsa ampirik olarak.
Hocam sen apse fistül araştır bulaş filan da olsa kafan rahatlasın sende tahminimce apse fistül filan çıkacak. Staph capitis daha bu forumda görülmüş bakteri değil. Bulaş olsa daha önce de görülürdü bence pelvik alt abdomen MR trus vs yaptır sor doktorlara. Hatta git bi genel cerraha antibiyotik tedavisinden cevap alamadım sürekli başka bakteri ürüyor alt pelvik bağırsak prostat civarında fistül ve apseden şüpheleniyoruz de.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Icedive26
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Icedive26 »

Hergele yazdı:
Icedive26 yazdı:Abi başka laba gönderme şansım yok. Daha doğrusu başka lab var mı bilmiyorum şehirde. İlkinde az sayıda idi bulaş dendi. İkinci de çok sayıda üredi. Staph capitis her ikisinde, sonuncuda da epidermidis üredi.
Hocam sen apse fistül araştır bulaş filan da olsa kafan rahatlasın sende tahminimce apse fistül filan çıkacak. Staph capitis daha bu forumda görülmüş bakteri değil. Bulaş olsa daha önce de görülürdü bence pelvik alt abdomen MR trus vs yaptır sor doktorlara. Hatta git bi genel cerraha antibiyotik tedavisinden cevap alamadım sürekli başka bakteri ürüyor alt pelvik bağırsak prostat civarında fistül ve apseden şüpheleniyoruz de.
Pelvik mr çekilicem galiba. Sağol kardeşim. Umarım kafam rahatlar. Apse prostat mi anal apse mi? Rektal tuşede anlaşılmaz mi peki apse?
not: önerilerim ya da yorumlarım hastalıkla ilgili deneyimlerime ait kendi görüşlerimi temsil eder. Ben sadece sizler gibi bir hastayım. lütfen mutlaka en basit bir supplementi dahi doktorunuza danışarak kullanınız. ya da riski kendiniz alınız.
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Icedive26 yazdı:
Hergele yazdı:
Pelvik mr çekilicem galiba. Sağol kardeşim. Umarım kafam rahatlar. Apse prostat mi anal apse mi? Rektal tuşede anlaşılmaz mi peki apse?
Hepsi de olabilir bağırsak prostat arası bakteri geçişi var gibi rektal tuşe da anlaşılmaz hocam
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Icedive26

Benden size tavsiye arkadaşlar antibiyotik yazmayan vitamin ile cart curt ile geçiştiren doktorlara gitmeyin. Onların etkisi çok azdır. Bunu antifungal antibiyotik( gerekirse yatarak) ya da anti inflammatuvar olmadan yenemezsiniz. Bunlar benim uzun zaman tecrübelerim.
Gerçi tonla antibiyotik faj vb alan da iyileşemiyor bilemedim
Flora bakterileri etken olabilir. Candida olabilir. Ben rahatsızım tedavi alamıyorum birşey yok deyip vitamin ile gazla. Yalnız hakikaten hiçbirşey yok idrarda prostat sıvısı lökosit sıfır. Kültür stafilokok var herşeye duyarlı. İlginç
not: önerilerim ya da yorumlarım hastalıkla ilgili deneyimlerime ait kendi görüşlerimi temsil eder. Ben sadece sizler gibi bir hastayım. lütfen mutlaka en basit bir supplementi dahi doktorunuza danışarak kullanınız. ya da riski kendiniz alınız.
darkblues

Mesaj gönderen darkblues »

Virüsleri kimse hesaba katmıyor
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Icedive26 yazdı:Benden size tavsiye arkadaşlar antibiyotik yazmayan vitamin ile cart curt ile geçiştiren doktorlara gitmeyin. Onların etkisi çok azdır. Bunu antifungal antibiyotik( gerekirse yatarak) ya da anti inflammatuvar olmadan yenemezsiniz. Bunlar benim uzun zaman tecrübelerim.
Gerçi tonla antibiyotik faj vb alan da iyileşemiyor bilemedim
Flora bakterileri etken olabilir. Candida olabilir. Ben rahatsızım tedavi alamıyorum birşey yok deyip vitamin ile gazla. Yalnız hakikaten hiçbirşey yok idrarda prostat sıvısı lökosit sıfır. Kültür stafilokok var herşeye duyarlı. İlginç
Hocam lökosit her zaman anlam ifade etmeyebilir. Forumda bu durumu yaşadık sen birden çok bakteri de yakaladın üstelik yanlış hatırlamıyorsan cinsel öykün de vardı. Kültür odaklı tedavi olmayı dene şikayetlerin rahatsız ediciyse.
Icedive26

İnşallah doktor bulabilirsek adam akıllı. Ya da bırakmak lazım bu işleri nereye kadar yok lökosit kültür antibiyotik vitamin ilaç aynı kısır döngü.
Yine de ben tekrarlayayğm ezbere antibiyotik dayayan ya da vitaminle geçiştirme ile bu iş olmaz
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Icedive26 yazdı:İnşallah doktor bulabilirsek adam akıllı. Ya da bırakmak lazım bu işleri nereye kadar yok lökosit kültür antibiyotik vitamin ilaç aynı kısır döngü.
Yine de ben tekrarlayayğm ezbere antibiyotik dayayan ya da vitaminle geçiştirme ile bu iş olmaz
Hocam cinsel problem ağır seyreden ağrı idrar yapamama veya günde 15ten fazla idrara çıkma sorunu yoksa istersen üstüne gitme şahsen ben öyle düşünüyorum
Icedive26

Hergele yazdı:
Icedive26 yazdı:İnşallah doktor bulabilirsek adam akıllı. Ya da bırakmak lazım bu işleri nereye kadar yok lökosit kültür antibiyotik vitamin ilaç aynı kısır döngü.
Hocam cinsel problem ağır seyreden ağrı idrar yapamama veya günde 15ten fazla idrara çıkma sorunu yoksa istersen üstüne gitme şahsen ben öyle düşünüyorum
Bilmiyorum dostum sonuç alamadığım için gidemiyorum üstüne. Semptom var makatta ağırı yanma. Bazen sık idrar ağrılı boşalma. Cinsellik sıkıntım yok.
Bende reaktif artrit te olmuştu ilk başta o da tekrar nüks ediyor. Bel ağrısı vücut ağrısı da çekiyorum. İlaçlar çoğunlukla yan etki yapıyor en düşük dön bile. Azdı şekilde vitamin falan da. Bir şekilde devam ediyorum hayatıma ama zor oluyor. Bazı arkadaşlar saçma düşünceler ile pesimist yazıyorlar yazmasınlar. Beterin beteri her zaman vardır. Şükretmek gerek herşey için.