Soğuk ve Geriye Dönüş

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
orhanm
Mesajlar: 19
Kayıt: 01.11.2020 - 22:21
Şehir: İstanbul
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Soğuk ve Geriye Dönüş

Mesajgönderen orhanm » 22.02.2021 - 04:32

Arkadaşlar merhabalar, bir-bir buçuk aydır kullandığım ilaçlardan sonra semptom göstermedim. Verdiğim kültür testlerinde de patojen üremedi ve çok az ağrıyla hayatıma devam ediyordum. Geçtiğimiz günlerdeki yoğun kar yağışından sonra ayağım saatlerce suyun içinde kaldı. Bu arada bu olaydan bir gün önce de kültür vermiştim, patojen ürememişti. Fakat bu olaydan sonra 1 hafta kadardır ağrılarım yeniden başladı. Eskisi kadar şiddetli değil ama yine de şiddetli ve beni rahatsız ediyor. Bu konuda ne yapmalıyım? Böyle her soğuk havada, soğuğa maruz kaldığımızda tekrar mı nüks edecek? Böylece beklersem kendiliğinden geçer mi yoksa kültür yapıp tekrar antibiyotiğe mi başlamalıyım? Tam da her şey bitmişken, tamamen biteceğine umutlanmışken tekrar karamsarlığa döndüm. Bu hastalığın kesin bir çözümü yok mu? Hayatımız boyunca yine nüks edecek korkusuyla nasıl yaşanır? Yardımlarınızı, tavsiyelerinizi esirgemeyin lütfen.

igozukara
Mesajlar: 170
Kayıt: 25.02.2020 - 23:31
Şehir: Kırklareli
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019
Yaş: 27

Re: Soğuk ve Geriye Dönüş

Mesajgönderen igozukara » 22.02.2021 - 10:31

orhanm yazdı:Arkadaşlar merhabalar, bir-bir buçuk aydır kullandığım ilaçlardan sonra semptom göstermedim. Verdiğim kültür testlerinde de patojen üremedi ve çok az ağrıyla hayatıma devam ediyordum. Geçtiğimiz günlerdeki yoğun kar yağışından sonra ayağım saatlerce suyun içinde kaldı. Bu arada bu olaydan bir gün önce de kültür vermiştim, patojen ürememişti. Fakat bu olaydan sonra 1 hafta kadardır ağrılarım yeniden başladı. Eskisi kadar şiddetli değil ama yine de şiddetli ve beni rahatsız ediyor. Bu konuda ne yapmalıyım? Böyle her soğuk havada, soğuğa maruz kaldığımızda tekrar mı nüks edecek? Böylece beklersem kendiliğinden geçer mi yoksa kültür yapıp tekrar antibiyotiğe mi başlamalıyım? Tam da her şey bitmişken, tamamen biteceğine umutlanmışken tekrar karamsarlığa döndüm. Bu hastalığın kesin bir çözümü yok mu? Hayatımız boyunca yine nüks edecek korkusuyla nasıl yaşanır? Yardımlarınızı, tavsiyelerinizi esirgemeyin lütfen.


Kardesim yeteri kadar tedavi almamissin demekki, dikkat etmen gerekir. Ayrıca enfeksiyon varsa ne kadar dikkat etsende boş illa çoğalır, şikayet artar. Ya öldürcen olmadi baskilicaksin. Üreme olmamasi kesin bakteri yok demek degil, bir kac defa farkli lablarda tekrarlamak gerek şikayet varsa. Üreme olursa antibiyograma gore tedaviye basla. Olmazsa hangi ilactan fayda goruyorsan onla basla. Lökosit 1-2 olunca birakirsin ilaci.

sianure
Mesajlar: 197
Kayıt: 25.08.2020 - 07:14
Şehir: istanbul
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Soğuk ve Geriye Dönüş

Mesajgönderen sianure » 22.02.2021 - 13:16

kardes enflamasyon iyilesirken dahi soguga maruz kalmak yeniden enflamasyonu tetikliyor maalesef sende de ayaklarinin uzun sure sogukta kalmasi sebep olmus, agrin tamamen gecene yani iyilesme tamamen olana kadar soguk, deniz, korunmasiz iliski gibi seylerden kacinmak sart.

pelkas
Mesajlar: 12
Kayıt: 02.12.2020 - 00:46
Şehir: izmit

Re: Soğuk ve Geriye Dönüş

Mesajgönderen pelkas » 22.02.2021 - 17:23

Asla eskis gibi olamazsın, DİKKATLİ YAŞA