Dr Kronik prostatit teşhisi koydu

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
ZAFZAF
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Dr Kronik prostatit teşhisi koydu

Mesaj gönderen ZAFZAF »

Selamlar,

43 yaşındayım. 3 haftadır testisler ile makat arasında ağrı başladı. Otururken 5 dk sonra başlayan aslında tam ağrı denmeyecek fakat ben burdayım diyen bir his var. İlk başlarda sadece bu şekildeydi. Çok nadir de olsa idrar yolunda peniste hafif batma olmaya başladı. İdrar yaparken ve sonrasında acı ve rahatsızlık yok. Boşalma ve ereksiyon halinde de bir rahatsızlık hissetmiyorum fakat cinsel açıdan sertleşme ve birleşme konusunda isteksizlik var. Sık idrara çıkmıyorum. Akıntı sızıntı yok. Rahatsız edici bir durum. Tanıdır bir Ürologa gittim ve kronik prostatit olduğunu söyledi. İdrar tahlili temiz. Elle muayene etti ve 1 hafta izliyelim eğer geçmez ise antibiyotik tedavisine başlarız dedi. bu süreçte sıcak tut acı yeme, çay kahve içme bitki çayı iç dedi. Genelde geceleri artıyor. Ayakta dururken veya yürürken hiç sıkıntı yok.

İnternette araştırırken bu forum sitesine ulaştım baktım herkes derttaş. Çok farklı seyirler görüyorum. Semptomlar değişken gibi. Benzer semptom gösteren tecrübeli kişiler tarafından tavsiyeye ihtiyacım var. Çok kötü yazılarla karşılaştım. Allah herkese şifasını verir inşallah. Biraz endişe ettim.

Yardımlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum
Teşekkür ederim.
efsane2036
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: Dr Kronik prostatit teşhisi koydu

Mesaj gönderen efsane2036 »

ZAFZAF yazdı:Selamlar,

43 yaşındayım. 3 haftadır testisler ile makat arasında ağrı başladı. Otururken 5 dk sonra başlayan aslında tam ağrı denmeyecek fakat ben burdayım diyen bir his var. İlk başlarda sadece bu şekildeydi. Çok nadir de olsa idrar yolunda peniste hafif batma olmaya başladı. İdrar yaparken ve sonrasında acı ve rahatsızlık yok. Boşalma ve ereksiyon halinde de bir rahatsızlık hissetmiyorum fakat cinsel açıdan sertleşme ve birleşme konusunda isteksizlik var. Sık idrara çıkmıyorum. Akıntı sızıntı yok. Rahatsız edici bir durum. Tanıdır bir Ürologa gittim ve kronik prostatit olduğunu söyledi. İdrar tahlili temiz. Elle muayene etti ve 1 hafta izliyelim eğer geçmez ise antibiyotik tedavisine başlarız dedi. bu süreçte sıcak tut acı yeme, çay kahve içme bitki çayı iç dedi. Genelde geceleri artıyor. Ayakta dururken veya yürürken hiç sıkıntı yok.

İnternette araştırırken bu forum sitesine ulaştım baktım herkes derttaş. Çok farklı seyirler görüyorum. Semptomlar değişken gibi. Benzer semptom gösteren tecrübeli kişiler tarafından tavsiyeye ihtiyacım var. Çok kötü yazılarla karşılaştım. Allah herkese şifasını verir inşallah. Biraz endişe ettim.

Yardımlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum
Teşekkür ederim.
Şüpheli ilişkı varmı ürolog tanıdıgınız ise eger prostat sıvısından lökosit ve kültür yaptırın aynı sıvıdan
ZAFZAF

Mesaj gönderen ZAFZAF »

şüpeli ilişki yok. 1 hafta bekleyelim dedi. Cuma günü tekrar gideceğim. Birde Saraçoğlu kürü varmış bitki karışımı gibi. prostat sıvısı alsam da tedavisi değişmiyor. bence gerek yok dedi.
Knybr

Mesaj gönderen Knybr »

ZAFZAF yazdı:şüpeli ilişki yok. 1 hafta bekleyelim dedi. Cuma günü tekrar gideceğim. Birde Saraçoğlu kürü varmış bitki karışımı gibi. prostat sıvısı alsam da tedavisi değişmiyor. bence gerek yok dedi.
Hocam nasıl prostat sıvısı alsana tedavi degismiyormus kolayına kaçmış o.prostat sıvısı almadan kronik prostatit teşhisi nasıl koymuş? Sen anlattın anlattın o da dinledi sonra kronik prostatitsin dedi öylemi? Uriner sistemin çoğu rahatsızlığı birbirine benzer zaten ağrı sık idrar vs.hadi kronik prostatitsin diyelim hangi bakteri var her antibiyotik her bakteri için uygunmudur? Lokositini takip etmeden antibiyotigin işe yarayip yaramadigini nerden bilecek?sen kendine bu işten anlayan doktor bul hocam.
kestane
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen kestane »

Hic zaman kaybetmeden Zafer Oyman’dan randevu alin. Eger prostat sivinizda lokosit bulunursa tedaviyi almaya baslarsiniz. Ben bu forumu okuyup da en iyi doktorlara gittigimi dusundugum icin Zafer Hoca’ya tedavi olmakta geciktim. Stabil durumdayim fakat erken gitsem tamamen atlatabilirdim. Siz ihmal etmeyin. Bu hastalik sinsi ilerliyor. Vakit kaybetmemenizi oneririm. Simdiden cok gecmis olsun.
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

Knybr yazdı:
ZAFZAF yazdı:şüpeli ilişki yok. 1 hafta bekleyelim dedi. Cuma günü tekrar gideceğim. Birde Saraçoğlu kürü varmış bitki karışımı gibi. prostat sıvısı alsam da tedavisi değişmiyor. bence gerek yok dedi.
Hocam nasıl prostat sıvısı alsana tedavi degismiyormus kolayına kaçmış o.prostat sıvısı almadan kronik prostatit teşhisi nasıl koymuş? Sen anlattın anlattın o da dinledi sonra kronik prostatitsin dedi öylemi? Uriner sistemin çoğu rahatsızlığı birbirine benzer zaten ağrı sık idrar vs.hadi kronik prostatitsin diyelim hangi bakteri var her antibiyotik her bakteri için uygunmudur? Lokositini takip etmeden antibiyotigin işe yarayip yaramadigini nerden bilecek?sen kendine bu işten anlayan doktor bul hocam.
Rektal tuşe atarak teşhis koymuştur. Prostat sıvısında herkeste lökosit çıkmıyor maalesef.
kestane

Mesaj gönderen kestane »

Pro2020 yazdı:Zafer hocaya yüzlerce hasta gidiyor sadece yüzde 1 i iyi akut hastaları bile olumsuz dönüşler çok oluyor kronikleşmeden prostat sıvısından kültür bakıt masaj sonrasi idrarda kültür bakit kültür olmadan antibiyotik kullanmamaya çalış antibiogramsız tedavi alma olmayan semptomlar gelir ben bu hatayı yaptım lökosite göre tedavi riskdir nokta atısiyla akuy donemde tedavi olun bakteriyi bularak
Evet ilk secenek bu olmali hem kultur (antibiogram) ve PCR yaptirin oncelikle. Bir sey cikmiyorsa Zafer Hoca’nin ampirik yöntemi.
kestane

Mesaj gönderen kestane »

Pro2020 yazdı:
kestane yazdı:Hic zaman kaybetmeden Zafer Oyman’dan randevu alin. Eger prostat sivinizda lokosit bulunursa tedaviyi almaya baslarsiniz. Ben bu forumu okuyup da en iyi doktorlara gittigimi dusundugum icin Zafer Hoca’ya tedavi olmakta geciktim. Stabil durumdayim fakat erken gitsem tamamen atlatabilirdim. Siz ihmal etmeyin. Bu hastalik sinsi ilerliyor. Vakit kaybetmemenizi oneririm. Simdiden cok gecmis olsun.
Boraks ile iyilesmemismiydin öyle hatırladım
Yok o kisi ben degilim. Ben son 2 senedir Zafer Hoca’nin tedavisi ile cok rahat gecirdim fakat son 6 aydir 3 kere nuks gecirdim. Tek suclusu da benim. Yeni bir partnerim var ve cinselligi cok abarttim. Her abartisimda nuks ettti maalesef.
efsane2036

kestane yazdı:
Pro2020 yazdı:
kestane yazdı:Hic zaman kaybetmeden Zafer Oyman’dan randevu alin. Eger prostat sivinizda lokosit bulunursa tedaviyi almaya baslarsiniz. Ben bu forumu okuyup da en iyi doktorlara gittigimi dusundugum icin Zafer Hoca’ya tedavi olmakta geciktim. Stabil durumdayim fakat erken gitsem tamamen atlatabilirdim. Siz ihmal etmeyin. Bu hastalik sinsi ilerliyor. Vakit kaybetmemenizi oneririm. Simdiden cok gecmis olsun.
Boraks ile iyilesmemismiydin öyle hatırladım
Yok o kisi ben degilim. Ben son 2 senedir Zafer Hoca’nin tedavisi ile cok rahat gecirdim fakat son 6 aydir 3 kere nuks gecirdim. Tek suclusu da benim. Yeni bir partnerim var ve cinselligi cok abarttim. Her abartisimda nuks ettti maalesef.
Korunmsız mı ilişkıye girdınız acaba
kestane

Mesaj gönderen kestane »

efsane2036 yazdı:
kestane yazdı:
Pro2020 yazdı: Boraks ile iyilesmemismiydin öyle hatırladım
Hayir, bu forumun her kosinde yaziyor bu. Antibiyotik ile lokositi sabitleyip bir sure sonra cinselligi abarttiginizda zaten doku hasari olan prostat tekrar iltihaplaniyor. Dizininzden rahatsiz olup surekli kostugunuzu dusunun. Ayni bunun gibi.
Knybr

Mesaj gönderen Knybr »

asosyal yazdı:
Knybr yazdı:
Rektal tuşe atarak teşhis koymuştur. Prostat sıvısında herkeste lökosit çıkmıyor maalesef.
Valla hocam rektal tuse yaparak koyduysa yine helal olsun
duman64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen duman64 »

Nasıl değişmiyormuş? Zaman kaybedersin. Ben nüks yaşadığımda doktora söylememe rağmen sadece idrar tahlilinde tedaviye başladı.Hocam dedim prostat masajı yapalım sonra idrar tahlili yapalım dedim.oyle yaptık ve tabı lökosit yüksek çıkınca ilaçları değiştirdi ama biz 15 gün kaybettik. Hayatım en kötü günlerini yaşamıştım. Şimdi hâlâ uğraşıyoruz. Basta yapsaydı belki bu kadar uzun sürmeyecekti.

Bence önce prostat sıvısında lökosit ve kültüre baktır. Ona gore tedavi ol.Geç kalma. Geçmiş olsun.
efsane2036

kestane yazdı:
efsane2036 yazdı:
kestane yazdı:
Hayir, bu forumun her kosinde yaziyor bu. Antibiyotik ile lokositi sabitleyip bir sure sonra cinselligi abarttiginizda zaten doku hasari olan prostat tekrar iltihaplaniyor. Dizininzden rahatsiz olup surekli kostugunuzu dusunun. Ayni bunun gibi.
Korunuyorsan nasıl nüks yasıyorsun bende cinselliği abartıyorum korunarak ama nüks yaşamadım
kestane

Mesaj gönderen kestane »

efsane2036 yazdı:
kestane yazdı:
efsane2036 yazdı: Korunmsız mı ilişkıye girdınız acaba
Korunuyorsan nasıl nüks yasıyorsun bende cinselliği abartıyorum korunarak ama nüks yaşamadım
Abartmaktan kastiniz nedir sayi ile? Gunde, haftada?
efsane2036

kestane yazdı:
efsane2036 yazdı:
kestane yazdı:
Günde 2 defa mesala üst üste 10 gün boyunca
kestane

Mesaj gönderen kestane »

efsane2036 yazdı:
kestane yazdı:
efsane2036 yazdı: Korunuyorsan nasıl nüks yasıyorsun bende cinselliği abartıyorum korunarak ama nüks yaşamadım
Ben lokositi son 1,5 senede sifirladim ya da hep 1-2-3 seviyesinde devem ediyor. 10 gun ust uste gunde 2 kez iliskiye girdigimde direkt nuks yasiyorum. Korunma ile bir ilgisi yok bunun. Kadir Abi'nin de gozlemledigi ve doktorlarin da belirttigi bir durum bu. Bu nedenle haftada 2-3 iliski tavsiye ediliyor. Sizin durumunuzda nuks yasamiyorsaniz ne guzel. Sansilisiniz.
huseyin252

Mesaj gönderen huseyin252 »

Amk hastalığı herkesde farklı seyrediyor tavsiyem prostat sıvıdan bir pcr birde kültür yap yanında semen ver ondanda bir kültür bir mantar baktır zaten varsa bişey çıkar geçmiş olsun
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
efsane2036

kestane yazdı:
efsane2036 yazdı:
kestane yazdı:
Ben lokositi son 1,5 senede sifirladim ya da hep 1-2-3 seviyesinde devem ediyor. 10 gun ust uste gunde 2 kez iliskiye girdigimde direkt nuks yasiyorum. Korunma ile bir ilgisi yok bunun. Kadir Abi'nin de gozlemledigi ve doktorlarin da belirttigi bir durum bu. Bu nedenle haftada 2-3 iliski tavsiye ediliyor. Sizin durumunuzda nuks yasamiyorsaniz ne guzel. Sansilisiniz.
Hastalıkta ben çok yol katlettim galiba sonuna geliyorum hastalıgın ben ufak septomlar var bentonid kili işe yararsa o iş de tamam