İyileştim

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Canaydogan

İyileştim

Mesaj gönderen Canaydogan »

Merhaba arkadaşlar. Herkese geçmiş olsun. Son bilgilendirme için bu konu başlığını açma gereği duydum. Öncelikle doktorların 7-8 yıldır kronik prostatitsin dediği rahatsızlığım en sonunda patlak vererek sakral sinirlerimi haşat etti. Bunun sonucunda bir çok semptom yaşadım. Önceki konu başlıklarımı takip edenler bilir. SOn mesajımdan belkide 2 ay geçti aradan emin değilim. Şu anda algolojide yapılan tedavi sonucunda %70 iyileşmiş drumdaym. Artık gün içerisinde ağrılarımın az olması bir yana artık işeme fonksiyoınumu tamamen kazandım ve ağrısız işeyebiliyorum. BOşalma sırasında veya sonrasında yanmamda kalmadı. %100 iyileşme için fizik tedaviye gitmem gerekli onuda 1-2 ay içerisinde başaracağım. Bugün vermek istediğim ek bilgiler şunlar:
-Prostatta lökosit iltihap anlamına gelebilir ancak yüksek lökositiniz anlık çıkmışta olabilir, enfeksiyonu işaret etmez
Örnek olarak prostatınız hassastır oturduğunuzda baskı yiyordur ve lökosit çıkmıştır. Veya ertesi gün 3 kere boşalmışssınızdır, bunun sonucunda lökositiniz tavan yapabilir. 0 dan 20 olabilir, bu çok doğal bir şey. Orayı zorladığınızdan dolayı olur. Bu vücudun verdiği doğal bir tepkidir. O lökosit zamanla geçer. Bu kalıcı bir şey değildir. Eğer iltihabın hızlı geçmesini iistiyorsanız bilimsel olarak kanıtlanmış takviyeler kullanabilirsin(500-600MG Quercetine + 250 Bromelain. Günde 3 kere yemek sonrası kullanılır. Eğer Quercetien böyle Bromelain ek yaparsanız bioaktivitesini artırırsınız ve anında fayda görürsünüz. Ayriyeten Omega 3 Hapı iyidir, sinirleriede iyi gelir. Kısacası Öyle komplike ilaçlara gerek yok.)

Benim durumumda ise prostatımda sürekli sürekli lökosit çıkıyordu. Bende başlarda hep prostatı suçladım. Ama asıl sebebi sinirlermiş. Sakral sinirlerimde problem olduğu için prostatı ve mesaneyi aşırı irrite ediyormuş. Bunun sonucunda mesanede hassasiyet, prostatta iltihap, gibi şeyler ortaya çıkıyordu. Ben çok ama çok fazla şey denedim. İlaç değil, operasyon olarak. VÜcudumu dinleme şansım çok fazla oldu. Bir ara mesanem delinerek oradan sonda takıldı ve mesane hassasiyetimi ölçme şansım oldu. Gördüğüm şey ise yanmalarım baştan beri mesanemden prostatıma oradanda idrar kanalıma iniyormuş. Şu anda Allah'a şükür çok iyiyim. Artık sabhları ağrıyla uyanmıyorum, ve morfin türevi ağrı kesici kullanmıoyrum. Benim anlattıklarım size başka bir hastalıkmış gibi geleblir, ama şunu sakın unutmayın prostat sadece bir organ ve 10 semptom birden yaratması çok zor... Gerekli tüm bilgileri önceki mesajlarımda verdiğime inanıyorum. Forumda 1-2 kişiye telefon numaramı bıraktım ihtiyaçları olduğunda ulaşırlar bana.
Foruma bir daha gelmeyeceğim iyleştiğim için, burada doktorculukta oynamaya zerre niyetim yok. Hepinize geçmiş olsun...
25ibrahim25
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: İyileştim

Mesaj gönderen 25ibrahim25 »

Sende bakteri ürüyor uydu kardeşim
25ibrahim25

Sende bakteri ürüyor uydu kardeşim
25ibrahim25

Kardeşim sende bakteri ürüyormuydu. Ve sakal sinir lerde sıkıntı olduğunu nasıl anladın yani hangi test yada röntgenle anlaşıldı
25ibrahim25

Arkadaşlar bu can aydoğan arkadaşımızın numarasını bilen varsa lutfen bi yardımcı olsun. Benimde sinir lerde sıkıntı var. Kendisi ile bu konuda bi kaç bilgi alacaktım. Lutfen bi yardımcı olun.
Remzi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Remzi »

25ibrahim25 yazdı:Arkadaşlar bu can aydoğan arkadaşımızın numarasını bilen varsa lutfen bi yardımcı olsun. Benimde sinir lerde sıkıntı var. Kendisi ile bu konuda bi kaç bilgi alacaktım. Lutfen bi yardımcı olun.
Ulaşabildin mi hocam