Hüseyin Hoca Kültür Sonuç

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
MENDERES1983
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Hüseyin Hoca Kültür Sonuç

Mesaj gönderen MENDERES1983 »

kadir yazdı:
MENDERES1983 yazdı:Kadir abi yorumunu bekliyoruz
Eniyisi antibiograma gore ikili kombin yapmaktir. Ama garanti icin kultur tekrarini öneririm.
Teikop ile oral anti aynı anda kullanılmaz dimi?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

MENDERES1983 yazdı:
kadir yazdı:
Eniyisi antibiograma gore ikili kombin yapmaktir. Ama garanti icin kultur tekrarini öneririm.
Teikop ile oral anti aynı anda kullanılmaz dimi?
Oral anti derken hangi anti olduguna bagli kardesim... bazi antiler ikisi bir arada olursa etkiyi azaltiyor.
Prostatozurlu
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Prostatozurlu »

MENDERES1983 yazdı:
Prostatozurlu yazdı:
celikk yazdı: Augmentin
Sadece augmentin mi yazdı başka bişey yazamadımı
Doktorlar bu hastalıkta uzman değiller bu enfeksiyoncuların alanı oda üriner sistem hakkında bilgili olmalı nasıl olsa bu hastalık iyileşmez deyip basıyorlar 5 .sınıf oral antileri halbuki her mikrobun direncini kıran serumlar var her ilin hastanesinde üriner enfeksiyon bölümü olsa kontrollü 1-2 ay tedavi alsa insanlar iyileşir kurtulur bu işten en azından hergün hastnede 1-2 saat serum alıp dönsen evine vitamin+emilimi arttıran takviye+düzenli cinsellik+sıcak sauna duş+sıkı beslenme probiyotik pekmez bunlarla çok çabuk toparlar bünye ama onlara sünnete git idrar yolu enfeksiyonu için hit böbrek taşı için git hemen çözerler iş zora geldimi cipro daya gönder
Hüseyin hoca bu hastalgı biliyor en azından tedavi etmeye çalısıyor. Hoca kültürde duyarlı alt sınıf antilerden başlıyor baktı olmadı üst sınıf antilere geçiyor.antibiyotikleri mermi olarak görüyor Bu şekilde ilerliyor. Ben okadar enfeksiyon doktoru gezdim vanko targo vericem diyen Biri ile karşılaşmadım onlarda üroloji ye atmaya çalısıyor topu prostatit hastaları kaderlerine terkedilmiş resmen.ampisilin bende kullandım 6 hafta Hüseyin hoca vermişti ampsilin öldürmez ama iyi baskılar bende tam 1 sene sonra üreme olmuştu.
celikk

Mesaj gönderen celikk »

Prostatozurlu yazdı:
MENDERES1983 yazdı:
Prostatozurlu yazdı: Sadece augmentin mi yazdı başka bişey yazamadımı
Doktorlar bu hastalıkta uzman değiller bu enfeksiyoncuların alanı oda üriner sistem hakkında bilgili olmalı nasıl olsa bu hastalık iyileşmez deyip basıyorlar 5 .sınıf oral antileri halbuki her mikrobun direncini kıran serumlar var her ilin hastanesinde üriner enfeksiyon bölümü olsa kontrollü 1-2 ay tedavi alsa insanlar iyileşir kurtulur bu işten en azından hergün hastnede 1-2 saat serum alıp dönsen evine vitamin+emilimi arttıran takviye+düzenli cinsellik+sıcak sauna duş+sıkı beslenme probiyotik pekmez bunlarla çok çabuk toparlar bünye ama onlara sünnete git idrar yolu enfeksiyonu için hit böbrek taşı için git hemen çözerler iş zora geldimi cipro daya gönder
Hüseyin hoca bu hastalgı biliyor en azından tedavi etmeye çalısıyor. Hoca kültürde duyarlı alt sınıf antilerden başlıyor baktı olmadı üst sınıf antilere geçiyor.antibiyotikleri mermi olarak görüyor Bu şekilde ilerliyor. Ben okadar enfeksiyon doktoru gezdim vanko targo vericem diyen Biri ile karşılaşmadım onlarda üroloji ye atmaya çalısıyor topu prostatit hastaları kaderlerine terkedilmiş resmen.ampisilin bende kullandım 6 hafta Hüseyin hoca vermişti ampsilin öldürmez ama iyi baskılar bende tam 1 sene sonra üreme olmuştu.
Semptomlar geçtimi peki baskılayınca
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Antibiogramda ciktiysa kullanin.
Prostatozurlu

celikk yazdı:
Prostatozurlu yazdı:
MENDERES1983 yazdı: Doktorlar bu hastalıkta uzman değiller bu enfeksiyoncuların alanı oda üriner sistem hakkında bilgili olmalı nasıl olsa bu hastalık iyileşmez deyip basıyorlar 5 .sınıf oral antileri halbuki her mikrobun direncini kıran serumlar var her ilin hastanesinde üriner enfeksiyon bölümü olsa kontrollü 1-2 ay tedavi alsa insanlar iyileşir kurtulur bu işten en azından hergün hastnede 1-2 saat serum alıp dönsen evine vitamin+emilimi arttıran takviye+düzenli cinsellik+sıcak sauna duş+sıkı beslenme probiyotik pekmez bunlarla çok çabuk toparlar bünye ama onlara sünnete git idrar yolu enfeksiyonu için hit böbrek taşı için git hemen çözerler iş zora geldimi cipro daya gönder
Semptomlar geçtimi peki baskılayınca
Hayır tam geçmedi biraz hafifledi. baskılandığı içinde üreme olmadı boşuna zaman kaybı yani
Prostatozurlu

kadir yazdı:Antibiogramda ciktiysa kullanin.
Abi pcr da enterekok temiz çıkıyor ama kültürde 2 labtada ürüyor ne diyorsun bu işe
MENDERES1983

Penisilin G, ampisilin, vankomisin ve teikoplanin gibi hücre duvarına etkili ilaçlar, klinik olarak erişilebilir konsantrasyonlarda enterokokların çoğuna bakteriyostatik etkilidir. Enterokok infeksiyonlarında bakterisidal etki klasik olarak bu hücre duvarına etkili ajanlardan biri ile streptomisin veya gentamisin kombine kullanımı ile elde edilir (14).
Yani ampisilin yukarda yazıldığı gibi kombinasyonla bakterisidal(yani öldürücü)etkiye sahip olur dediğin gibi tek başına sadece üremeyi durduruyor size bişey söliyimmi paran makamın olsa bu işi 2 -3 ayda çok iyi enfeksiyon doktorları bizi iyileştirir ben buna inanıyorum lablarda bakterinin ismi belli ama hangi kategoride geniş kapsamlı antibiyogram yapılmadığı için biz geçecek diye bekliyoruz içtiğimiz haplarla bunlar fırsatçı patojen
MENDERES1983

tek başına targocid 50-100 serum alıpta iyileşememesi galiba bu yüzden gentamisin ile birlikte biri hücre duvarını yıkacak biri açığa çıkanları vuracak
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Prostatozurlu yazdı:
kadir yazdı:Antibiogramda ciktiysa kullanin.
Abi pcr da enterekok temiz çıkıyor ama kültürde 2 labtada ürüyor ne diyorsun bu işe
Cok enteresan, pcrde pek hata olmaz diye biliyoruz. Kulturde cikan lara gore duyarliyi iki kombinli kullanmani oneririm. Yani iki duyarliyi kombin yapmani öneririm dr tavsiyesi ile.
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

kadir yazdı:
Ağabey çok sayıda üreme varken de kontaminasyon bulaş olma ihtimali var mıdır ?
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
celikk

Mesaj gönderen celikk »

Pro2020 yazdı:
Hergele yazdı:
kadir yazdı: Eniyisi antibiograma gore ikili kombin yapmaktir. Ama garanti icin kultur tekrarini öneririm.
Bilimsel yazılarda çok sayıda olunca yani 100 bin koloni ve üzeri bulaş ihtimali yoktur diyor bendede 3 ay önce 100 bin uzeri cikti çok yani tedavi oldum iyikide olmusum
Şuan durumunuz nasıl
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Hergele yazdı:
kadir yazdı:
Valla bu üreme konusu cok göreceli bir kavram ve çok geniş bir konu.En iyisi farkli lablarda sağlamasını yapmak.
celikk

Mesaj gönderen celikk »

Pro2020 yazdı:
celikk yazdı:
Pro2020 yazdı:
Bilimsel yazılarda çok sayıda olunca yani 100 bin koloni ve üzeri bulaş ihtimali yoktur diyor bendede 3 ay önce 100 bin uzeri cikti çok yani tedavi oldum iyikide olmusum
Şuan durumunuz nasıl
Daha iyi şukur her hafta prostat masajı yapiliyor burdan cuneyd sevinc hocanin videosunu paylasan arkadasa tesekkurler o videodaki söylesi samimiydi ve etkiledi silindi sanirim o paylasim sonra bende kendi doktoruma yaptiriyorum masaji keske daha once kendim degil doktora yaptirsaydim 3 aydir nazar degmesin iyiyim iyilestim demiyorum ama ozellikle bnm gibi yillardir ceken arkadaslar tekrarlayan prostat masaji ise yariyor size en yakin doktordan rica edin 5 ay invazn almis gibi prostat yenileniyor ama akut donemdeki ve masajdan fayda gormeyenlee onerilmiyor. Yapildigi zaman agri olabilir 1 2 gun sonra rahatlamasi geliyor
Ben paylaşmıştım cüneyd hocayla ilgili instagramda olan bi videoyu inşallah bizde iyi oluruz
MENDERES1983

Pro2020 yazdı:
celikk yazdı:
Pro2020 yazdı:
Şuan durumunuz nasıl
Daha iyi şukur her hafta prostat masajı yapiliyor burdan cuneyd sevinc hocanin videosunu paylasan arkadasa tesekkurler o videodaki söylesi samimiydi ve etkiledi silindi sanirim o paylasim sonra bende kendi doktoruma yaptiriyorum masaji keske daha once kendim degil doktora yaptirsaydim 3 aydir nazar degmesin iyiyim iyilestim demiyorum ama ozellikle bnm gibi yillardir ceken arkadaslar tekrarlayan prostat masaji ise yariyor size en yakin doktordan rica edin 5 ay invazn almis gibi prostat yenileniyor ama akut donemdeki ve masajdan fayda gormeyenlee onerilmiyor. Yapildigi zaman agri olabilir 1 2 gun sonra rahatlamasi geliyor
Kardeşim yıllardır müzdaripsin ilk başlarda oturamama sıkıntıların oldumu bide nasıl başa çokıyorsunuz nasıl çalışıyorsun ben uzun oturamıyorum vallahi billahi yaşamak da istemiyorum geçmicek bu resmen engelli oldum kültür sonucum pzt kaldı üreme olmazsa tamamen bitti herşey hadi oldu zor bakteri kutu kutu antibiyotikler iç babam iç hastalığı baskıla bu sefer candida pusuda böyle yaşamak olmaz kendimi vursam yaradan hesap soracak ben bu kadarmı kötü bir kulum bu ızdırabıma yaradanım bi son versin kaldıramıyorum
duman64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen duman64 »

Pro2020 yazdı:
celikk yazdı:
Pro2020 yazdı:
Şuan durumunuz nasıl
Merhaba pro2020,
Çok geçmiş olsun kardeşim. Gerçekten.uzun süreden beri bu illerle uğraşmama üzüldüm. Ben de 12 sene önce 1bucuk sene uğraşıp baski sltina alabilmiştim. Yaptigim bir hata ile 6 önce nüks yaşadım. Ilaç tedavisi ile öndeki semptomlarım gecti fakat daha oncr yaşamadığım makata vutan ağrı ile uğraşıyorum.
Ben de senin gibi 3 aydır her hafta masaj yaptırıyorum fakat tam bir faydasını henüz göremedim. Bilmiyorum ya daha kötüleşmesini önlüyor ya da ileride faydası olacak. Prostatta özellikle sağda inflamasyon olduğunu söylüyor dr.simdi 10 gündür antiinflamatuar da alıyorum. Takviyeler alıyorum.
Prostat masajının sana ne faydası oldu?
Hangi semptomlarını geçirdi?
Ben biraz ara vermeyi düşünüyorum. Yoksa her hafta masaj yaparak dokunun iyileşmesi mi gecikiyor?
celikk

Mesaj gönderen celikk »

Bu ne abi ya 12 yıl ne ben umudumu kaybediyorum iyice boşuna çırpınıyoruz bence
duman64

Mesaj gönderen duman64 »

celikk yazdı:Bu ne abi ya 12 yıl ne ben umudumu kaybediyorum iyice boşuna çırpınıyoruz bence
Umudunu kaybetme. 12 yıl önce yaşadım. 1bucuk yılda geçti. 11 yıldan beri iyiydim .6 ay önce stres yapınca nüksetti.
Şimdi makata vuran ağrı kaldı.
efsane2036
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen efsane2036 »

duman64 yazdı:
celikk yazdı:Bu ne abi ya 12 yıl ne ben umudumu kaybediyorum iyice boşuna çırpınıyoruz bence
Umudunu kaybetme. 12 yıl önce yaşadım. 1bucuk yılda geçti. 11 yıldan beri iyiydim .6 ay önce stres yapınca nüksetti.
Bakteri üremesi oluyor mu sizde
duman64

Mesaj gönderen duman64 »

efsane2036 yazdı:
duman64 yazdı:
Bakteri üremesi oluyor mu sizde
2008 de bir defa e-coli üredi.Antibiyograma göre ilaç kullandım. İlaçlar bittikten bir yıl sonra geçti.
Şimdi 6 ayda 5 defa yaptırdım üreme olmadı. Lökosit 1-2 ye düştü Ağrı geçmedi
freddy310

Mesaj gönderen freddy310 »

Staph haemolyticus bende de çıkmıştı. Patojendir o prostatta varsa. Türkiye'deki kronik bakteriyel vakaların yüzde 10-20 arasındakilere bu bakteri sebep oluyor. Makalede okumuştum ben. Duyarlı antibiyotik ile ölür ama.
celikk

Mesaj gönderen celikk »

freddy310 yazdı:Staph haemolyticus bende de çıkmıştı. Patojendir o prostatta varsa. Türkiye'deki kronik bakteriyel vakaların yüzde 10-20 arasındakilere bu bakteri sebep oluyor. Makalede okumuştum ben. Duyarlı antibiyotik ile ölür ama.
Entero için antibiyotik yazdı hüseyin hoca sadece buna yazmadı ben düzeleceğine ihtimal vermiyorum
duman64

Mesaj gönderen duman64 »

Pro2020 yazdı:
duman64 yazdı:
Pro2020 yazdı:
Merhaba pro2020,
Çok geçmiş olsun kardeşim. Gerçekten.uzun süreden beri bu illerle uğraşmama üzüldüm. Ben de 12 sene önce 1bucuk sene uğraşıp baski sltina alabilmiştim. Yaptigim bir hata ile 6 önce nüks yaşadım. Ilaç tedavisi ile öndeki semptomlarım gecti fakat daha oncr yaşamadığım makata vutan ağrı ile uğraşıyorum.
Ben de senin gibi 3 aydır her hafta masaj yaptırıyorum fakat tam bir faydasını henüz göremedim. Bilmiyorum ya daha kötüleşmesini önlüyor ya da ileride faydası olacak. Prostatta özellikle sağda inflamasyon olduğunu söylüyor dr.simdi 10 gündür antiinflamatuar da alıyorum. Takviyeler alıyorum.
Ben biraz ara vermeyi düşünüyorum. Yoksa her hafta masaj yaparak dokunun iyileşmesi mi gecikiyor?
Merhaba malesef 10.yıl bu hastakıkla cok tecrubeli olamama ve prostat sivi kultur aldirabilecegim doktorlar olmasina ragmen ureme olup tedavi olmama ragmen 8 tane bakteri buldum malesef bakteri bulmamiz iyilesecegimiz anlamina gelmiyor herkes bakteri bulma derdinde ama yinede en dogrusu bakteriyi bulmakdir lokositi artiran bakterinin ne oldugunu bilmek önemli tabi bende gencligim bununla gecti simdi 32 yasindayim duzenli doktor kontrolu masajin bosalma sonrasi yanma makatta sislik hissi soguk havada disari cikmama ragmen pek rahatsiz olmamam gibi faydalarini gordum bundan once duyarli anti almistim ama herzaman aldigim antiler sanirim masajin faydasi oluyor 3 aya kadar haftada bir sonra duruma gore 2 haftada 1 yil boyunca benim prostatimda ilyihaba bagli taşlar var bunlardab çok cikardim resminide atmistim daha önce simdilik cok buyuk bir sknti yok arkaarkaya bosalrsam biraz makat kasintisi huzrsuzluj oluyor 1 gun sonra
Ben de 56 yaşındayım.Emekli olunca rahat ederiz dedik.Ben de bununla uğraşıyorum.Beni üzen hiç bir şeyim yokken hastanede test yaptırmam ve orada enfeksiyon kapmam. Bu beni kahrediyor.Ben de o zaman iyi tecrübe kazanmıştım.Ama bir stress beni mahvetti.6 aydır hayattan keyif almıyorum. Bir de çalışmayınca oradan uzaklasamiyorum.Su ağrıyı geçirsek soğuk ve stresten kesinlikle kacinicam.
Siz çok çekmişsiniz Aman stress yapmayın. Bağışıklığı düşürünce nüks ediyor.
Masaj yapınca diyorum acaba orada iyileşmeyi geciktiriyor mu?Bel ki de hizlandiriyordur.
Siz hiç trus yaptırdınız mı?
MENDERES1983

Pro2020 yazdı:
duman64 yazdı:
Pro2020 yazdı:
Merhaba pro2020,
Merhaba malesef 10.yıl bu hastakıkla cok tecrubeli olamama ve prostat sivi kultur aldirabilecegim doktorlar olmasina ragmen ureme olup tedavi olmama ragmen 8 tane bakteri buldum malesef bakteri bulmamiz iyilesecegimiz anlamina gelmiyor herkes bakteri bulma derdinde ama yinede en dogrusu bakteriyi bulmakdir lokositi artiran bakterinin ne oldugunu bilmek önemli tabi bende gencligim bununla gecti simdi 32 yasindayim duzenli doktor kontrolu masajin bosalma sonrasi yanma makatta sislik hissi soguk havada disari cikmama ragmen pek rahatsiz olmamam gibi faydalarini gordum bundan once duyarli anti almistim ama herzaman aldigim antiler sanirim masajin faydasi oluyor 3 aya kadar haftada bir sonra duruma gore 2 haftada 1 yil boyunca benim prostatimda ilyihaba bagli taşlar var bunlardab çok cikardim resminide atmistim daha önce simdilik cok buyuk bir sknti yok arkaarkaya bosalrsam biraz makat kasintisi huzrsuzluj oluyor 1 gun sonra geciyor
Peki hüseyin seçgin mikroskopta 2-3 lokositin var demişti sıvı kültürde üreme olursa ilaç kullanmam gerekirmi?semptomlar:çok sık zor kesik damlatma idrar,apış arası penis testis ağrı,makatta dolgunluk ağrı yanma tşk ederim
MENDERES1983

Beni umutlandıran insanlar oluyor duman64 gibi 11 yıl rahat geçirdim diyor azmı?her 11 yıl iyi olup 6 ay nükse razıyım şurda 3 aylık hastayım umutsuz olduğumdan böyleyim bi iyileşme periyodu yakalasam o 11 yılda yaşadığım bütün acıların acısını çıkarırdım sendr öyle düşün iyi olamayanlar var ama iyi olup 10 sene rahat edenlerde var