E-coli multiplex PCR' da tespit edilebilir mi?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
hepten

Re: E-coli multiplex PCR' da tespit edilebilir mi?

Mesaj gönderen hepten »

maks yazdı:
hepten yazdı:
maks yazdı:görüştüğüm iki enfeksiyoncu seninle aynı fikirde staplar için. Ankara izak dalva aynı fikirde yine staplar herkeste bulunur diyor. Asıl mesele o zaman bozulan bağırsak florası ile ilgili sanki. Görüştüğüm kişilerden 5 kişi 1 yıllık diyet ile yüzde 100 iyileşmiş ve nüks yaşamamış. İki tanesi prostat semptomlarını tamamen yaşamış kişiler ama prostat işine hiç girmemişler. Diyet yapmışlar ama çok keskin bir diyet 0 un 0 şeker. Süt ürünleri hiç tüketmemişler. İlk başta hiç bir işe yaramamış. Sigarayı da bırakınca döngü tamamlanmış. Nüks yaşamamak için diyeti götürebildikleri yere kadar götürmüşler. Hepsi tamamen iyileşmiş. Bir tanesi forumdan selchuk.
gardaşım.... bahsettiğin diyeti bende yapmıştım ve bende yüzde yüz iyi hissediyordum....ama üst üste yapılan hatalar ve umursamazlık sonucunda bu durumu koruyamadım...
semptomların direkt olarak bakterilerden değil, ilhihaptan dolayı meydana geldiğini düşünüyorum...
ilhitap herkes için sonuç değil, tam tersi sebep...
ben diyeti 2 ay kadar yaptım ve diyetten sonra kendime dikkat etmedim...
iyileşme için iyi durumu bi süre korumak gerekiyor...
en az bir yıl ama sigarasız. Siz de bakteri var mı peki?
flora bakterileri çıkıyordu....en son epidermidis çıkmıştı..
pek önemli değil benim için....
bu stap, strepler bildiğim kadarıyla mantarlar gibi karb ve şeker ile beslenmiyor.....eğer benim durumum direkt olarak bu flora bakterikeriyle alakalı olsaydı zaten diyetten fayda görmezdim ama ben yüzde yüz fayda görmüştüm...
diyeceğim o ki benim olayım pek bakteri gibi durmuyor...
maks
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen maks »

hepten yazdı:
maks yazdı:
hepten yazdı:
gardaşım.... bahsettiğin diyeti bende yapmıştım ve bende yüzde yüz iyi hissediyordum....ama üst üste yapılan hatalar ve umursamazlık sonucunda bu durumu koruyamadım...
semptomların direkt olarak bakterilerden değil, ilhihaptan dolayı meydana geldiğini düşünüyorum...
ilhitap herkes için sonuç değil, tam tersi sebep...
ben diyeti 2 ay kadar yaptım ve diyetten sonra kendime dikkat etmedim...
iyileşme için iyi durumu bi süre korumak gerekiyor...
en az bir yıl ama sigarasız. Siz de bakteri var mı peki?
bu stap, strepler bildiğim kadarıyla mantarlar gibi karb ve şeker ile beslenmiyor.....eğer benim durumum direkt olarak bu flora bakterikeriyle alakalı olsaydı zaten diyetten fayda görmezdim ama ben yüzde yüz fayda görmüştüm...
ben de aynı şeyi söylüyorum. Bence de flora bakterileri çıkıyor ise bu tamamen flora bozukluğu ile alakalı. Flora düzeltilir ise her şey düzelir inancındayım. Bi da zor bir süreç ama yapılamayacak bir şey değil sanki. Moral azim ve sağlam bir irade. Özelden yazdım size bakar misiniz?
bb544
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen bb544 »

maks yazdı:
hepten yazdı:
maks yazdı: en az bir yıl ama sigarasız. Siz de bakteri var mı peki?
ben de aynı şeyi söylüyorum. Bence de flora bakterileri çıkıyor ise bu tamamen flora bozukluğu ile alakalı. Flora düzeltilir ise her şey düzelir inancındayım. Bi da zor bir süreç ama yapılamayacak bir şey değil sanki. Moral azim ve sağlam bir irade. Özelden yazdım size bakar misiniz?
Stafilok mrs mrsa vre Enterkok bunlarda zaten direnç olur her antibiyotige duyarlı olmaz. 2-3 tahlilde üremişse 11 antibiyotigin 3-4 duyarlıysa bulaşma olamaz. Ama stafilokok üredi hepsine duyarlı o zaman bulaşmadır. Bunlar ayırt edilebilir
Allah büyük :roll:
duman64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen duman64 »

kadir yazdı:Multiplex pcr de ecoliye bakiliyor.
Sayın Kadir abi ve değerli arkadaşlar,
Geçen hafta yaptırdığım son kültürde stap hominis ve 12 yıl once de e-coli üremişti. Bunların ne kadar doğru olduğunu teyit etmek için bugün gelişim merkez labdan ERDEM BEY ile görüştüm. PCR ' da E-Coli ye bakılmadığını, bu bakterinin sadece idrar kültürü ile bakilabildiginj ve ayrıca stap hominis için de flora Mikrobiyota ile bakıldığını ifade etti.

Daha önce bu baslik altında Kadir abi ve efsane 2036 bakildigini söylemişti. Acaba gerçekten e-coliye bakılmıyor mu? Bana içerik böyle diye bir form gönderdi. Yoksa Erdem bey bilmiyor mu? Daha önce PCR' da e -coli yi tespit ettiren arkadaş oldu mu?
efsane2036
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen efsane2036 »

duman64 yazdı:
kadir yazdı:Multiplex pcr de ecoliye bakiliyor.
Sayın Kadir abi ve değerli arkadaşlar,
Geçen hafta yaptırdığım son kültürde stap hominis ve 12 yıl once de e-coli üremişti. Bunların ne kadar doğru olduğunu teyit etmek için bugün gelişim merkez labdan ERDEM BEY ile görüştüm. PCR ' da E-Coli ye bakılmadığını, bu bakterinin sadece idrar kültürü ile bakilabildiginj ve ayrıca stap hominis için de flora Mikrobiyota ile bakıldığını ifade etti.

Daha önce bu baslik altında Kadir abi ve efsane 2036 bakildigini söylemişti. Acaba gerçekten e-coliye bakılmıyor mu? Bana içerik böyle diye bir form gönderdi. Yoksa Erdem bey bilmiyor mu? Daha önce PCR' da e -coli yi tespit ettiren arkadaş oldu mu?
E coliue bakılmıyot entrokok ve stap ların kalonılerıne bakılıyor