Prostatit, Sık İdrar

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
celikk
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Prostatit, Sık İdrar

Mesaj gönderen celikk »

Prostat masajı sonrası idrarda 10-12 lökosit çıktı. Tetradox ve tavanic reçete edildi. Tek sorunum sık idrara çıkmak bu lökosit düşünce düzene girer mi sık idrar psikolojiyi çok bozuyor. Ya da sık idrar için kullanıp önerebileceğiniz bitkisel vs bi öneri varmi
insirah13
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: Prostatit, Sık İdrar

Mesaj gönderen insirah13 »

Ben de ayniyim cozum bulamadim. Cok oturmakla ilgisi var bence. Ama calisiyorum cozum bulamıyorum.
Chamber04

Mesaj gönderen Chamber04 »

Ben şekeri çıkardım hayattan ve yoğurt probiyotik kullandım sık idrar gitti ama herkesde işe yararmı bilmem
insirah13

Mesaj gönderen insirah13 »

Chamber04 yazdı:Ben şekeri çıkardım hayattan ve yoğurt probiyotik kullandım sık idrar gitti ama herkesde işe yararmı bilmem
Sekeri 0lamasam da baya azalttım. Pek etkilemedi. Bende strese bağlı da çok artıyor.
MENDERES1983

Mesaj gönderen MENDERES1983 »

Şeker neden sık idrar yapar?
jakeupp

Mesaj gönderen jakeupp »

MENDERES1983 yazdı:Şeker neden sık idrar yapar?
Abi şeker hastaları genelde sık idrara çıkar mesela vücutlarındaki fazla şekeri atmak için. Biz de fazla şekeri atıyoruz. Şeker vücudumuzun ihtiyacı olmayan tek şey diye okumuştum hatta bir yerde. Sende de vardı galiba sık idrar şekeri azalt mümkünse bırak bide hareket halinde olmak çok önemli evde sürekli otururken çok geliyor
Kocaraydin

Mesaj gönderen Kocaraydin »

celikk yazdı:Prostat masajı sonrası idrarda 10-12 lökosit çıktı. Tetradox ve tavanic reçete edildi. Tek sorunum sık idrara çıkmak bu lökosit düşünce düzene girer mi sık idrar psikolojiyi çok bozuyor. Ya da sık idrar için kullanıp önerebileceğiniz bitkisel vs bi öneri varmi
Sende ilk idrar yaptiğin da tıkanma gibi bir his warmı sanki birşey engeliyor 10 20 saniye sonra az geliyor
MENDERES1983

Mesaj gönderen MENDERES1983 »

jakeupp yazdı:
MENDERES1983 yazdı:Şeker neden sık idrar yapar?
Abi şeker hastaları genelde sık idrara çıkar mesela vücutlarındaki fazla şekeri atmak için. Biz de fazla şekeri atıyoruz. Şeker vücudumuzun ihtiyacı olmayan tek şey diye okumuştum hatta bir yerde. Sende de vardı galiba sık idrar şekeri azalt mümkünse bırak bide hareket halinde olmak çok önemli evde sürekli otururken çok geliyor
Evet oturunca çok geliyor birde bazen az daha dursun diye sıkıyom kendimi elektrik çarpar gibi oluyor dün dayanamadım aşure yedim çok yememem lazım
crunkstar

Mesaj gönderen crunkstar »

bende 2 3 yıldır bu hastalıga yakalanmadıgımdan beri hep yemekten sonra ne yersem yiyeyim. corba sebze bile yesem yemekten sonra 1.5 saat içerisinde tam 5 kere tufalete gidiyorum. bi çok bi az bi çok bi az. bu hastalıkla beraberde devam ediyor. ancak şöyle yaparsam yemekten sonra 30 dakika bekleyip 2 tuvaletten sonra dışarı cıkarsam 2 3 saat gelmiyor ama 1 tane çok fena sıkıştırıyor. sonra daha gelmiyor. ama dışarı çıkmazsam net 4 tufaletim var. bütün kan değerlerimde normal. bi tek mvc düşük rbc yüksek dedem gibi dışarı çıkmak icin yemekten sonra 1 saat evde dolanıyorum.
jakeupp

Mesaj gönderen jakeupp »

crunkstar yazdı:bende 2 3 yıldır bu hastalıga yakalanmadıgımdan beri hep yemekten sonra ne yersem yiyeyim. corba sebze bile yesem yemekten sonra 1.5 saat içerisinde tam 5 kere tufalete gidiyorum. bi çok bi az bi çok bi az. bu hastalıkla beraberde devam ediyor. ancak şöyle yaparsam yemekten sonra 30 dakika bekleyip 2 tuvaletten sonra dışarı cıkarsam 2 3 saat gelmiyor ama 1 tane çok fena sıkıştırıyor. sonra daha gelmiyor. ama dışarı çıkmazsam net 4 tufaletim var. bütün kan değerlerimde normal. bi tek mvc düşük rbc yüksek dedem gibi dışarı çıkmak icin yemekten sonra 1 saat evde dolanıyorum.
Bence psikolojik etmenler çok fazla sık idrar konusunda ne kadar az düşünürsen o kadar az geliyo bide hareket tabi
Nightangel33
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen Nightangel33 »

Aktif mesane ilacı kullanın idrarı düzenli yap meaaneyi eğit saat aralıklarıyla yap örneğin 2 saatte 1 gibi mastürbasyon veya ilişkiyi azaltın
huseyin252

Mesaj gönderen huseyin252 »

bende aktif mesane ilacı işe yaramadı bu enfeksiyonu tam kurutmak lazım bizimkiler baskılanıyor ve sonra tekrar geri geliyor enfeksiyon bu işin sonu nereye varacak merak ediyorum
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
Kocaraydin

Bence sık idrar için soğan kürünün faydası, cok yarıya düşürüyor idrar sıklığını
Kocaraydin

crunkstar yazdı:bende 2 3 yıldır bu hastalıga yakalanmadıgımdan beri hep yemekten sonra ne yersem yiyeyim. corba sebze bile yesem yemekten sonra 1.5 saat içerisinde tam 5 kere tufalete gidiyorum. bi çok bi az bi çok bi az. bu hastalıkla beraberde devam ediyor. ancak şöyle yaparsam yemekten sonra 30 dakika bekleyip 2 tuvaletten sonra dışarı cıkarsam 2 3 saat gelmiyor ama 1 tane çok fena sıkıştırıyor. sonra daha gelmiyor. ama dışarı çıkmazsam net 4 tufaletim var. bütün kan değerlerimde normal. bi tek mvc düşük rbc yüksek dedem gibi dışarı çıkmak icin yemekten sonra 1 saat evde dolanıyorum.
İdrarin yavaş geliyormu peki aynı durumdayız tıkanıklık warmı ilk yaparken
crunkstar

Mesaj gönderen crunkstar »

Kocaraydin yazdı:
İdrarin yavaş geliyormu peki aynı durumdayız tıkanıklık warmı ilk yaparken
her zaman olmuyor ama bazen çok oluyor genelde ilacı bıraktıktan 25 30 gün sonra 2 3 günde bir yaşamaya başlıyorum.