Kültür Sonucu temiz

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
zmyo
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Kültür Sonucu temiz

Mesaj gönderen zmyo »

Merhaba arkadaslar, Gecen hafta verdigim prostat sivisi kulturunde ureme olmadi. Semptomlar hafif duzeyde seyrediyor. Ama bir iki gundur de yeni bir semptom olarak ayaklarimda usume hissediyorum. Kulturde uremeyen herhangi bir bakteri olabilir mi acaba? ya da doku hasarimidir soz konusu olan ?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Kültür Sonucu temiz

Mesaj gönderen kadir »

Her ikiside olabilir. Lokosit ölcturdunuzmu?
zmyo

Mesaj gönderen zmyo »

Yakın zamanda olcturmedim Kadir abi, Es zamanli synevo ve duzene kultur verdim gecen hafta
synevo : Polimorf nüveli kokositler goruldu
duzen : Nadir lokosit goruldu
Sonuclar bu sekildeydi
zmyo

Mesaj gönderen zmyo »

Bu arada bir kac gundur Pcr yaptirmayi dusunuyorum, hastalik surecinde ilk kokosit olcumu 5-6 loko cikmisti,
tedavi aldim lokositi dusurdum 1-2 ye. bir sure sonra da kultur verdim yine az sayida streptoccoccus prasanguinis uredi, yine tedavi aldim onu da öldürdüm.
Benim aklima takilan bende ne lokosit ne de bakteri yuksek rakamlarda gorulmedi abi ama senptomlarini fazlasiyla yasadim, Acaba Pcr mi yaptirsam diyorum ?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Pcryide bir dene belki farkli bir bakteriye rastlanabilir. Herzaman ayni bakteri cikmiyor. Kamufle oluyorlar. Ozellikle kalsifikasyon icinde saklanan bakteriler ortaya cikmiyor. Yada biofilm yapiyorlar.
zmyo

Mesaj gönderen zmyo »

Baska sansim yok gibi Kadir abi, Bir sey urese de dusmanimi bilsem, su an sonuclar temiz gorunurken semptom yasamayi aklim almiyor
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

zmyo yazdı:Baska sansim yok gibi Kadir abi, Bir sey urese de dusmanimi bilsem, su an sonuclar temiz gorunurken semptom yasamayi aklim almiyor
Bu kadar agir semptom yasaman genellikle enfeksiyonun devam ettigini gosterir. Giderek azalan hafif semtomlar yaşasan daha farkli konusurum. Arada patojen aramaya devam etmeni öneririm. Ayrica lokosit ölçümü.
zmyo

Mesaj gönderen zmyo »

Eskisi gibi agir degil Kadir abi sepmtomlarim, kaybolan semptomum da var yok degil ( testis agrisi), diger semptomlarimin da siddeti azaldi( bel agrisi, makat agrisi, siskinlik hissi vs)
Hala devam eden Peniste hissizlik ve ereksiyon halinda degilken sıktıgımda ici sert.
Az once de soyledigim gibi ben bu tedaviye 5-6 lokosit ile basladim, sonrasinda kulturde az sayida patojen uredi.
Az sayidaki lokosit ve az sayida ureyen patojen bu sekilde doku hasarina sebep olabilirmi
zmyo

Mesaj gönderen zmyo »

Agustos 20 de antibiyotigi kestim, eylul 15 te kultur verdim hocam
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

zmyo yazdı:Eskisi gibi agir degil Kadir abi sepmtomlarim, kaybolan semptomum da var yok degil ( testis agrisi), diger semptomlarimin da siddeti azaldi( bel agrisi, makat agrisi, siskinlik hissi vs)
Hala devam eden Peniste hissizlik ve ereksiyon halinda degilken sıktıgımda ici sert.
Az once de soyledigim gibi ben bu tedaviye 5-6 lokosit ile basladim, sonrasinda kulturde az sayida patojen uredi.
Az sayidaki lokosit ve az sayida ureyen patojen bu sekilde doku hasarina sebep olabilirmi
Doku hasari enfeksiyon olan mukozada illaki oluyor. Patojenik bulgularin sonlanmasi neticesinde, pelvik bölge gevsetme egzersizleri, yürüyüş ve hergun sıcak suya oturma seanslari yap. Penisteki inik sertlik kaybolacaktir. (Hardflaccid)
zmyo

Mesaj gönderen zmyo »

Hakli olabilirsin Kadir abi, sicak su temasindan sonra penisteki ic sertlik kayboluyor. Bu durumda zamanla duzelir mi dersin?
zmyo

Mesaj gönderen zmyo »

Patojen olmemis olabilir hocam, bir zaman sonra kultur vermende fayda var
zmyo

Mesaj gönderen zmyo »

Boraks icin yorumlarin nedir peki? Bir gelisme goruyomusun ?
zmyo

Mesaj gönderen zmyo »

Anladim hocam, İnsallah sifa olur ben de takibindeyim