Prostat masajı ile gelen sıvı hk.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
clark
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Prostat masajı ile gelen sıvı hk.

Mesaj gönderen clark »

Arkadaşlar merhaba, size ilginç bir gözlemimi aktarmak istiyorum. Ben geçen hafta boşladığımda meni rengi pas rengi gibi kırmızımsı tonda geldi bu renk menide homojen bir şekildeydi yani meninin bir kısmı normal renk bir kısmı pas rengi değil de bu paslı renk meninin tamamında vardı.
Neyse bu daha önce de başıma geldiği için çok önemsemedim zaten mesele de bu değil, benim asıl değinmek istediğim konu bu renkli boşalma sonrası ertesi gün kendime prostat masajı yaptım.
Bu masaj meselesinde de baya tecrübe sahibi oldum diyebilirim, yani masaj esnasında daha relax olmayı kendimce sağladım çünkü aslında daha önce masaj esnasında kendimi sıktığımı fark etmiştim bunu bilerek doktorlarda masajda relax olup daha fazla sıvı gelmesini sağladım. Burada anlatmak istediğim daha fazla sıvıyı çıkarabiliriz masaj esnasında eğer kendimizi kasmassak , bunu kenara koyalım.
Şimdi bu bahs ettiğim self masaj olayına geri dönersek, bu masaj esnasında relax olmaya gayret ettim ve ilginç şekilde masajın ilk başında gelen sıvı damlalarının açık şeffafa yakın beyazımsı renk iken daha sonraki damlaların bahs ettiğim paslı görünümlü renkte olduğunu gördüm.
Şimdi şöyle bir durum var biz lökosit veya kültür baktırırken ilk gelen sıvıya göre baktırmış oluyoruz. Bu benim karşılaştığım durumu göz önüne alırsak aslında sanırım burada bir yanlışlık var gibi gözüküyor.
Yani aslında sanırım prostatın bazı yerlerinden eğer düzgün ve uzun süreli masaj yapılmazsa sıvı çıkaramıyoruz çıkanlar da şansa çıkmış oluyor bu da aslında neden bazı zamanlar şikayetlerimiz varken lökositimizin yüksek çıkmadığını açıklıyor olabilir.
Yani şöyle olabilir, biliyorsunuz burada da dile getirildiği gibi prostat organı süngerimsi bir yapıda buna ilaveten bu süngerimsi yapı da odacıklar şeklinde bölünmüş olabilir mi? Aramızda bilgisi olanlar bilgilendirebilir bizi. Yani burada odacığın birinde normal prostat sıvısı bulunurken diğer odacıkta bakteri ve iltihap olabilir mi?
Ha bu odacık meselesi şimdi bu yazıyı yazarken aklıma geldi yoksa tam yapısı nasıldır bilmiyorum prostatın, ama bana patojen ve şikayet/lökosit uyumsuzluğunun açıklaması olabilir gibi geldi siz ne dersiniz bu duruma?
Targocid

Re: Prostat masajı ile gelen sıvı hk.

Mesaj gönderen Targocid »

clark yazdı: Yani şöyle olabilir, biliyorsunuz burada da dile getirildiği gibi prostat organı süngerimsi bir yapıda buna ilaveten bu süngerimsi yapı da odacıklar şeklinde bölünmüş olabilir mi?
Bazı üyeler de bunu savunuyor zaten. Ben de öyle olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle, her zaman lökosit ve patojen üremesi olmuyor diye sanıyorum.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Prostat masajı ile gelen sıvı hk.

Mesaj gönderen kadir »

clark yazdı:Arkadaşlar merhaba, size ilginç bir gözlemimi aktarmak istiyorum. Ben geçen hafta boşladığımda meni rengi pas rengi gibi kırmızımsı tonda geldi bu renk menide homojen bir şekildeydi yani meninin bir kısmı normal renk bir kısmı pas rengi değil de bu paslı renk meninin tamamında vardı.
Neyse bu daha önce de başıma geldiği için çok önemsemedim zaten mesele de bu değil, benim asıl değinmek istediğim konu bu renkli boşalma sonrası ertesi gün kendime prostat masajı yaptım.
Bu masaj meselesinde de baya tecrübe sahibi oldum diyebilirim, yani masaj esnasında daha relax olmayı kendimce sağladım çünkü aslında daha önce masaj esnasında kendimi sıktığımı fark etmiştim bunu bilerek doktorlarda masajda relax olup daha fazla sıvı gelmesini sağladım. Burada anlatmak istediğim daha fazla sıvıyı çıkarabiliriz masaj esnasında eğer kendimizi kasmassak , bunu kenara koyalım.
Şimdi bu bahs ettiğim self masaj olayına geri dönersek, bu masaj esnasında relax olmaya gayret ettim ve ilginç şekilde masajın ilk başında gelen sıvı damlalarının açık şeffafa yakın beyazımsı renk iken daha sonraki damlaların bahs ettiğim paslı görünümlü renkte olduğunu gördüm.
Şimdi şöyle bir durum var biz lökosit veya kültür baktırırken ilk gelen sıvıya göre baktırmış oluyoruz. Bu benim karşılaştığım durumu göz önüne alırsak aslında sanırım burada bir yanlışlık var gibi gözüküyor.
Yani aslında sanırım prostatın bazı yerlerinden eğer düzgün ve uzun süreli masaj yapılmazsa sıvı çıkaramıyoruz çıkanlar da şansa çıkmış oluyor bu da aslında neden bazı zamanlar şikayetlerimiz varken lökositimizin yüksek çıkmadığını açıklıyor olabilir.
Yani şöyle olabilir, biliyorsunuz burada da dile getirildiği gibi prostat organı süngerimsi bir yapıda buna ilaveten bu süngerimsi yapı da odacıklar şeklinde bölünmüş olabilir mi? Aramızda bilgisi olanlar bilgilendirebilir bizi. Yani burada odacığın birinde normal prostat sıvısı bulunurken diğer odacıkta bakteri ve iltihap olabilir mi?
Ha bu odacık meselesi şimdi bu yazıyı yazarken aklıma geldi yoksa tam yapısı nasıldır bilmiyorum prostatın, ama bana patojen ve şikayet/lökosit uyumsuzluğunun açıklaması olabilir gibi geldi siz ne dersiniz bu duruma?
Prostat anatomisi sungerimsi bir yapidir. Masajı yaparken sag ve sol loblara ayri ayri baski uygulanacak. Bu sekilde cift taraftan baski yapildiginda her iki taraftan sivi geliyor bu sıvıda lokosit varsa mutlaka cikar. Tek taraftan yada tam ortadan baski uygularsaniz dediginiz konunun olma ihtimali var. Sag ve sol loblara esit baski uygulanacak oksar bir sekilde. Masaj teknigi bu bakimdan onemli. Ornegin sol lobta enfeksiyon yoksa sizde sol.lobtan siviyi alirsaniz bu dediginizin olma sansi yuksek. Her iki taraftan ayrica daha farkli yerlerede baski uygularsaniz gerekli sekresyonu elde.etmis olursunuz.