Bende çıkan patojenler ve tedavi şeklim.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Bende çıkan patojenler ve tedavi şeklim.

Mesaj gönderen kadir »

Yüksek lokosit bir enfeksiyon parametresidir. Bunu artık tıp dünyası kabul etmiş. Binlerce klinik çalışmalar var bunu kanıtlayan. Benim antibiotik tedavisi aldığım dönemlerdede yüksek olan lokosit ilaç kullandığimda düştüyse ve semptomlar azaldıysa demekki o lokositin prostat sekresyonunda yuksek olmaması gerekiyor..ben ayrıca kültür + antibiogram eksenli tedavi oldum. Hep patojenler belliydi. Fakat ilaç kullanim dozunu ve zamanini hep lokosit parametresine göre ayarladim. Bu yüzden gereksiz antibiyotik kullanımi bende olmadı. İlk cikan patojen pseudomanas aeruginosa idi.Duyarlı kullandim onu temizledim. Sonra yine bir ara miko ve üreoplazma cıkti, onlarida duyarli ile temizledim, Sonrasinda KNS üredi (koagülaz negatif stafilokok ) onlarda temizlendi. En son üreyen bakteri bu sefer staphylococcus paranguinis idi. Yaninda lokosit yükselmesi ise bonusuydu. Bu sefer antibiotik kullanmadim boraks kullandım. Kültürü tekrarladigimda patojen üremedi. Lokosit ise sıfırdı. Lokosit ölçümünün önemi çok büyük.Bunu kabul etmek lazımki tıp dünyasi zaten kabul etmiş.
bkr60
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Re: Bende çıkan patojenler ve tedavi şeklim.

Mesaj gönderen bkr60 »

Kadir abi mrb sende olumlu etki göstermesine çok sevindim insAllah tamamen iyilesirsin
Boron mu oluyor bilmiyorum ama nerden nasıl temin ederiz mu maddeyi aktar mı eczanemi yada saf olan mı hangisini nasıl kullanalım ?
Nightangel33
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen Nightangel33 »

Pro2020 yazdı:Dün bir arkadaş yorum yazdı lökosit baktırdım 7 8 di hicbirşey kullanmadım 1 ay sonra 2 3 oldu demiş bu gibi çok kişiye denk geldim çok hasta gördüm antibiyotik kullanmadan lokositi düşen zafer hoca veya x hocaya tedavi alındiginda 2 .kürde lökosit düsmüş atıyorum gercekden antibiyotik sebebiyle mi yoksa zaten düşecek miydi özellikle maddi durumu iyi arkadaslar zafer hocaya veya x hocaya tedavi baslangicinda verdigi antibiyotikleri ilk kür kullanmayıp gözlemleyebilir sende lökosit odaklı tedavinin ise yaraması dogru bakteri doğru kürdü herzaman derim lökositi artiran sebeb ne yılanın basıni ezmek lazım hangi bakteri mantar parazit yükseltiyor 2 tane advillede lökosit düşer tabi bakteri bulamayanlar mecbur lökosite gore tedavi almalı mesela bana bakan 2 yaşli ürolog ve enfeksiyoncu önemli olan bakteri der sorunun kaynagı daha önemli ... burada lökositi kendiliğinden düşen çok kişı var bende oldu çok sayıda lokosit olup 1 ay sonra 3 4 indigi hiçbirsey kullanmadan lökositin düşmesi güvenirliliği zedeliyor tedavinin diye düşünüyorum.. saygılar kadir abim
Hocam lokositin kendi kendine düşmesi şans işi yani yoğun ve doğru antibiyotik alan insanlar bile bazen kolay kolay lokosit düşüremiyor
Targocid

Mesaj gönderen Targocid »

Kaldı ki lökositin düşmesi, bana göre, hiçbir anlam ifade etmiyor. Antibiyotiklerin yaradığına katılıyorum ancak lökositin çok belirleyici bir özellik olduğuna inanmıyorum.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Pro2020 yazdı:Dün bir arkadaş yorum yazdı lökosit baktırdım 7 8 di hicbirşey kullanmadım 1 ay sonra 2 3 oldu demiş bu gibi çok kişiye denk geldim çok hasta gördüm antibiyotik kullanmadan lokositi düşen zafer hoca veya x hocaya tedavi alındiginda 2 .kürde lökosit düsmüş atıyorum gercekden antibiyotik sebebiyle mi yoksa zaten düşecek miydi özellikle maddi durumu iyi arkadaslar zafer hocaya veya x hocaya tedavi baslangicinda verdigi antibiyotikleri ilk kür kullanmayıp gözlemleyebilir sende lökosit odaklı tedavinin ise yaraması dogru bakteri doğru kürdü herzaman derim lökositi artiran sebeb ne yılanın basıni ezmek lazım hangi bakteri mantar parazit yükseltiyor 2 tane advillede lökosit düşer tabi bakteri bulamayanlar mecbur lökosite gore tedavi almalı mesela bana bakan 2 yaşli ürolog ve enfeksiyoncu önemli olan bakteri der sorunun kaynagı daha önemli ... burada lökositi kendiliğinden düşen çok kişı var bende oldu çok sayıda lokosit olup 1 ay sonra 3 4 indigi hiçbirsey kullanmadan lökositin düşmesi güvenirliliği zedeliyor tedavinin diye düşünüyorum.. saygılar kadir abim
Sevgili kardesim, bakın izah etmeye calisiyorum.; Patojen cikmaz ise nasıl anlayacaksiniz prostatit oldugunuzu? Üreme sansi zaten takriben %50. birde kontaminasyon riski var. Bunun icin benim lokosit parametresine ihtiyacim var. Ben sıvıyi aldirmisken lokosite baktiriyorum. Benim icin bu bir gosterge. Alinmis baska bir kaptaki sıvıyıda kültüre veriyorum, şansima urerse diyorum. Uredigi zaman benim icin bir bonus oluyor. Keske her kulturde ureme olsa. Benim ureme oldu en son tahlilimde. Fakat yine icimde bir suphe var..acaba kontaminasyon olabilirmi? Bunlari yan yana koydugumuzda bir yerlere varmak icin ne lokositten nede külturden vazgecme sansimiz yok. Hepsi gerekli seyler. Ne kadar veri olursa elimizde okadar iyi. Simdi diyeceksinizki ekonomik durum zorluyor. Dogrudur ona soylenecek bir söz yok.Bu ayri bir konu. Allah herkesin yardimcisi olsun. Sevgiler..
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Tabiki kardesim, haklisin lokosit ve patojen yoksa semptomlara gore bir tedavi protokolu uygulamak lazim. Oda zaten belli.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

arapfaik yazdı:
kadir yazdı:Yüksek lokosit bir enfeksiyon parametresidir. Bunu artık tıp dünyası kabul etmiş. Binlerce klinik çalışmalar var bunu kanıtlayan. Benim antibiotik tedavisi aldığım dönemlerdede yüksek olan lokosit ilaç kullandığimda düştüyse ve semptomlar azaldıysa demekki o lokositin prostat sekresyonunda yuksek olmaması gerekiyor..ben ayrıca kültür + antibiogram eksenli tedavi oldum. Hep patojenler belliydi. Fakat ilaç kullanim dozunu ve zamanini hep lokosit parametresine göre ayarladim. Bu yüzden gereksiz antibiyotik kullanımi bende olmadı. İlk cikan patojen pseudomanas aeruginosa idi.Duyarlı kullandim onu temizledim. Sonra yine bir ara miko ve üreoplazma cıkti, onlarida duyarli ile temizledim, Sonrasinda KNS üredi (koagülaz negatif stafilokok ) onlarda temizlendi. En son üreyen bakteri bu sefer staphylococcus paranguinis idi. Yaninda lokosit yükselmesi ise bonusuydu. Bu sefer antibiotik kullanmadim boraks kullandım. Kültürü tekrarladigimda patojen üremedi. Lokosit ise sıfırdı. Lokosit ölçümünün önemi çok büyük.Bunu kabul etmek lazımki tıp dünyasi zaten kabul etmiş.
Lökosit ölçümü olarak tıp dünyası gram boyama yöntemini mi referans alıyor yoksa cam lamda direkt bakılanı mı? Bu ikisi arasında ciddi farklılarlar olabiliyor aynı sıvıda :roll:
Gram boyama tekniği, mikrobiyolojide sık kullanılan bir boyama yöntemi olup mikroorganizmaların sınıflandırılmasında ve tanımlanmasında kullanılır. Gram boyama ile
bakteriler “gram pozitif’ (gram olumlu) ve “gram negatif’ (gram olumsuz) olarak ikiye ayrılır.
Prostat sekresyonu örnegi thoma lamina damlatilarak mikroskop altina yerlestirilir. Büyütülerek bakilir lokositler kolayca sayilir. Gram boyama teknigine gerek yoktur. Net olarak sayılabilir. Ürolojide bu yontem kullanilir genellikle.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Targocid yazdı:Kaldı ki lökositin düşmesi, bana göre, hiçbir anlam ifade etmiyor. Antibiyotiklerin yaradığına katılıyorum ancak lökositin çok belirleyici bir özellik olduğuna inanmıyorum.
Sana katilmiyorum targocid kardesim.
Followme
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Followme »

Evet lokosit bir enfeksiyon belirtisi lakin her enfeksiyonda bakteri aramak bence yanlış, prostattaki iltihaplı dokuya lokosit geliyor evet ama bu bakteri olduğu anlamına gelmez benim düşüncem böyle. Ve zaten birçok kaynakta %80 %90 bakteriyel bir bulgu olmaksizin prostatın iltihaplanması.
hepten

Mesaj gönderen hepten »

Followme yazdı:Evet lokosit bir enfeksiyon belirtisi lakin her enfeksiyonda bakteri aramak bence yanlış, prostattaki iltihaplı dokuya lokosit geliyor evet ama bu bakteri olduğu anlamına gelmez benim düşüncem böyle. Ve zaten birçok kaynakta %80 %90 bakteriyel bir bulgu olmaksizin prostatın iltihaplanması.
katılıyorum...
tolga58
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen tolga58 »

Bende ilk başta bol lökosit görüldü p.sivisinda 7 aylık hastayım daha sonra 10.12. düştü 2. Kürden sonra prostat sıvısı meni idrar kültürü yaptırdım düzende . Bol sayıda enterecoc facelis uredi tek prostat sıvısında
Targocid

kadir yazdı:
Targocid yazdı:Kaldı ki lökositin düşmesi, bana göre, hiçbir anlam ifade etmiyor. Antibiyotiklerin yaradığına katılıyorum ancak lökositin çok belirleyici bir özellik olduğuna inanmıyorum.
Sana katilmiyorum targocid kardesim.
Mutlaka abi. Ben, kendi düşüncemi belirttim.
Targocid

tolga58 yazdı:Bende ilk başta bol lökosit görüldü p.sivisinda 7 aylık hastayım daha sonra 10.12. düştü 2. Kürden sonra prostat sıvısı meni idrar kültürü yaptırdım düzende . Bol sayıda enterecoc facelis uredi tek prostat sıvısında
Anlatılanlara göre Enterekok zor bir bakteridir. Ben, Staph ve Enterekok’a yönelik 5 aylık ağır bir tedavi aldım. Yakın zamanda PCR yaptırıp ne durumda olduğuna bakacağım. Daha eski gönderileri okumanızı öneririm, daha tecrübeli hastaların bu bakteriye yönelik tedavi süreçleri ve açıklamaları mevcut.
tolga58
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen tolga58 »

Siz bu bakteriye kültürdemi yakaladınız PCr demi
Targocid

tolga58 yazdı:Siz bu bakteriye kültürdemi yakaladınız PCr demi
Kültürde. PCR’da Klamidya çıktı.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Pro2020 yazdı:
Followme yazdı:Evet lokosit bir enfeksiyon belirtisi lakin her enfeksiyonda bakteri aramak bence yanlış, prostattaki iltihaplı dokuya lokosit geliyor evet ama bu bakteri olduğu anlamına gelmez benim düşüncem böyle. Ve zaten birçok kaynakta %80 %90 bakteriyel bir bulgu olmaksizin prostatın iltihaplanması.
Enfeksiyon varsa onu yapan bakteride vardır defalarca dendi kadir abi de yazdı non bakteriyel diye birsey yok bakterisiz prostatit olmaz dedik adam sendeki patojeni bulamıyor üremesi kolay değil bu yüzden non adinı koyuyor prostat keyfinden mi lökosit basıyor
Aynen kardesim...
huseyin252
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen huseyin252 »

kadir yazdı:
Pro2020 yazdı:
Enfeksiyon varsa onu yapan bakteride vardır defalarca dendi kadir abi de yazdı non bakteriyel diye birsey yok bakterisiz prostatit olmaz dedik adam sendeki patojeni bulamıyor üremesi kolay değil bu yüzden non adinı koyuyor prostat keyfinden mi lökosit basıyor
Aynen kardesim...
Buna sonuna kadar katılıyorum birde doku hasarının 3 ayı düzelmesinin geçmeyeceğini düşünüyorum
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder