Mutlaka Okuyun, Ender bir hasta tarafından altın bilgi

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Tugberk34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Mutlaka Okuyun, Ender bir hasta tarafından altın bilgi

Mesaj gönderen Tugberk34 »

Doktora penis iç kısmında yanma var deyince tek paket toz ürocit yazdı gece yatmadan önce ılık suyla karıştırıp içtim uyandığımda idrar yaparken yanma hissi geçmişti
ist86 yazdı:
Tugberk34 yazdı:Bende de peniste hissizlik,ereksiyon sorunu,idrarda yanma,kasıklarda ağrı,makat ve testis arasında bastırılma hissi vardı ama idrar hacminde bir sorun yok ve kesik kesik işeme sorunu yok.İdrarda yanma için tek doz ürocit kullandım yanma ve sık idrara çıkma şikayetlerim düzeldi.Makatla testis arası basma hissi kayboldu.Kasıklardaki ve mesanedeki hafif ağrı devam ediyor.Ereksiyon sorunum devam ediyor.Ancak anlamadığım şekilde arada sağ böbreğime doğru bir ağrı vuruyor ve 2 bacağımda ve kalça kaslarımda yorgunluk hissi var yorucu bir şey yapmamama rağmen bacaklarımdaki yorgunluk geçmiyor ve baldırlarıma kramp girecekmiş gibi oluyor pudendal sinirden şüpheleniyorum ama bulunduğum yerde vaka sayısı çok arttı üniversite hastanesine gidemiyorum.Pudendal sinir sıkışması bacaklarda yorgunluk hissi,kramp yapar mı yoksa aşırı stresten fibromiyalji teşhisi koycam kendime :)
Urocit ?
Gokhansuskun
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Gokhansuskun »

Arkadaslar bende idrar yapmada suan aşırı zorlanma var yaptigim idrar belki yarim cay bardagini doldurmuyor. Ve yumurtalarin arkasi bildigin kramp girer gibi kasılıyor idrardan sonra. Ben bunun prostatit olduguna inanmiyorum. Cunku herseyim normal suan bile iliskiye girsem ne yanma ne bosalmada sıkıntı. Tek sorun idrar yapamama. Ben bu bolgenin sinirlerinden supheleniyorum bildigin biri eliyle sıkıyor bolgemi. Testlerde lokosit 4-5 çıktı bu cok yuksek deger degil. Fakat doktora gidince daha dinlemeden direk prostatit diyor ve dayıyor ilaclari.. suan cipro buscopan diclomec kullaniyorum bir kıdım ilerlemez mi etki gostermez mi.. yok arkadas sadece sorunum idrar yapamama.. sicak suya oturuyorum kasiklar gevşiyor gibi oluyor idrari yapiyorum sonra yine kasılıyor bu nedir arkadas ya tam 5 gündür bunu yaşıyorum
Followme
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Followme »

Gokhansuskun yazdı:Arkadaslar bende idrar yapmada suan aşırı zorlanma var yaptigim idrar belki yarim cay bardagini doldurmuyor. Ve yumurtalarin arkasi bildigin kramp girer gibi kasılıyor idrardan sonra. Ben bunun prostatit olduguna inanmiyorum. Cunku herseyim normal suan bile iliskiye girsem ne yanma ne bosalmada sıkıntı. Tek sorun idrar yapamama. Ben bu bolgenin sinirlerinden supheleniyorum bildigin biri eliyle sıkıyor bolgemi. Testlerde lokosit 4-5 çıktı bu cok yuksek deger degil. Fakat doktora gidince daha dinlemeden direk prostatit diyor ve dayıyor ilaclari.. suan cipro buscopan diclomec kullaniyorum bir kıdım ilerlemez mi etki gostermez mi.. yok arkadas sadece sorunum idrar yapamama.. sicak suya oturuyorum kasiklar gevşiyor gibi oluyor idrari yapiyorum sonra yine kasılıyor bu nedir arkadas ya tam 5 gündür bunu yaşıyorum

Pelvik taban kas bozukluğu galiba aynı durum bendede var
Gokhansuskun

Ya nasıl gecer hic fikrim yok idrar dışında tüm aktivitelerim normal ama ne zmn ki lavabo gidim yüzüm asık çıkıyorum tüm moral sıfır. Nasil gecer ne yapsak yoksa doktorlar prostatit diye verdikleri ilaclari yuzunden harbi prostati bozacaz
yaga

Mesaj gönderen yaga »

Sinir sıkışması için darbe, travma, ameliyat, yanlış ağır egzersiz vs. şeyler olması lazım diyorlar. sadece bir boşalma sonrası birden hastalık ortaya çıkması ilginç geldi.

Katıldığım bir şey ise, ürolojinin gelen geçene prostatit tanısı koymasıdır ve tabii ardından antibiyotik yazıp göndermek.. Doktor eğer emin değilse bile antibiyotiklerle insan vucudunu mahvediyorlar.
Gokhansuskun

Suan idrar bende neredeyse yok denecek kadar o kadar su icmeme ragmen çıkış yok. Yani 5 gunde bu neden olur Admin yonetici bilgi sahibi olan var mi test yaptirdim simdi eritrosit 15-16 lökosit 4-6 cikti. Hani 5 gun once sapasaglam biri suan idrar yapamiyor nedeni ne olur acaba doktor bey enfeksiyon olabilir dedi enfeksiyon bu kadar idrar yolunu kapatir mi ki
Followme

Mesaj gönderen Followme »

Canaydogan yazdı:Ne desem kesin olmaz, senden ricam iyi bir doktora gorun. Norolojiye ozellikle. Kendi kendinw teshiskoymamalisin
Emg yöntemiyle sinir sıkışması tesbit ediliyormu bilgin varmı. Bende ağrıya yönelik bir semptom yok çom hafif penis ereksiyon halinde iken oluyor

Peniste sürekli yanma hali inişli çıkışlı uzanınca biraz rahatlıyor buda beni düşündürüyor istirahatle biraz rahatlayan bir yanma
Peniste hissizlik, isteksizlik, erken boşalma
İdrar yaparken durup başlatma,
Makatla testis arasındaki yani perine bölgesindeki damarlarda sertlik
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Gokhansuskun yazdı:Suan idrar bende neredeyse yok denecek kadar o kadar su icmeme ragmen çıkış yok. Yani 5 gunde bu neden olur Admin yonetici bilgi sahibi olan var mi test yaptirdim simdi eritrosit 15-16 lökosit 4-6 cikti. Hani 5 gun once sapasaglam biri suan idrar yapamiyor nedeni ne olur acaba doktor bey enfeksiyon olabilir dedi enfeksiyon bu kadar idrar yolunu kapatir mi ki
Eritrosit ve lokosit yuksek. Idrarda 6 lokosit yuksek. Prostata indiyse lokosit daha fazladir sanırim. Prostat sivisina baktirin. Prostat enfeksiyonluysa zaten şiş ve sert olmasi sebebiyle tam ortadan gecen idrar kanali iyice daraliyor. Siz isemeye calisip pelvik taban kasıni zorladikca sorun orada basliyor. Pelvik taban kasıda sertleşip mekanik ozelligi kayboluyor. Hepsinin sebebi enfeksiyondur. Lokositin yuksek olmasindan belli.
Gokhansuskun

Kadir bey aynen dediğiniz gibi sanırım. Şu arkadaşın karanfil suyu dedigi seyi yaptim bugun gittim aktardan aldim kuru karanfil demledim ictim tabi yaninda benim kullandigim buscopan diclomed de var biraz iyi geldi idrar çıkıyor fakat idrardan sonra baya agri var sanırım enfeksiyon idrar yolunda iltihap yapti.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Gokhansuskun yazdı:Kadir bey aynen dediğiniz gibi sanırım. Şu arkadaşın karanfil suyu dedigi seyi yaptim bugun gittim aktardan aldim kuru karanfil demledim ictim tabi yaninda benim kullandigim buscopan diclomed de var biraz iyi geldi idrar çıkıyor fakat idrardan sonra baya agri var sanırım enfeksiyon idrar yolunda iltihap yapti.
Enfeksiyon oldugu zaten kesin.
Gokhansuskun

Enfeksiyon daha cabuk gecmesi icin onerebileceginiz bir yontem var midir vede bu kasilan pelvik yer icin
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Prostat sivisi, meni ve idrardan once once lokosit kontrolü sonrada tüm orneklerden kültür+ antbiogram yaptirip cikan patojene uygun olarak antibiyotik tedavisi olmandir önerecegim.
Canaydogan

Mesaj gönderen Canaydogan »

Followme yazdı:
Canaydogan yazdı:Ne desem kesin olmaz, senden ricam iyi bir doktora gorun. Norolojiye ozellikle. Kendi kendinw teshiskoymamalisin
Emg yöntemiyle sinir sıkışması tesbit ediliyormu bilgin varmı. Bende ağrıya yönelik bir semptom yok çom hafif penis ereksiyon halinde iken oluyor

Peniste sürekli yanma hali inişli çıkışlı uzanınca biraz rahatlıyor buda beni düşündürüyor istirahatle biraz rahatlayan bir yanma
Peniste hissizlik, isteksizlik, erken boşalma
İdrar yaparken durup başlatma,
Makatla testis arasındaki yani perine bölgesindeki damarlarda sertlik
Ben doktor değilim. Maalesefki neyin yetip neyin yetmeyeceğini uzman doktor karar verebilir anck. Aklinda sorular varsa guzelce muayeneni ol cevaplarlar zaten
Prostatx33
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen Prostatx33 »

kadir yazdı:Prostat sivisi, meni ve idrardan once once lokosit kontrolü sonrada tüm orneklerden kültür+ antbiogram yaptirip cikan patojene uygun olarak antibiyotik tedavisi olmandir önerecegim.
Aynı durum bendede var abi cok su ıcıyorum fakat az tuvalete cıkıyorum sarı gelıyor cisim genelde ve yanıyor cok antıbıyotık aldım ıctıgım donemde duzelme oluyor ilk basta sonra yine aynı hep rutin sekılde devam ediyor ıcsem mı devam etsemmı antıye karar veremedim ama inancım kalmadı antıbıyotıgede lokosit yaptırdım dusuk cıktı 1-2 ama antıbıyogram yaptırmadım gerek duymadım aldıgım antıbıyotıkler levofloksasın grubu duyarlı olmayanlardı faydası olabilecek olanlardı ama olmadı ne yapsam acaba sızce
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Prostatx33 yazdı:
kadir yazdı:Prostat sivisi, meni ve idrardan once once lokosit kontrolü sonrada tüm orneklerden kültür+ antbiogram yaptirip cikan patojene uygun olarak antibiyotik tedavisi olmandir önerecegim.
Aynı durum bendede var abi cok su ıcıyorum fakat az tuvalete cıkıyorum sarı gelıyor cisim genelde ve yanıyor cok antıbıyotık aldım ıctıgım donemde duzelme oluyor ilk basta sonra yine aynı hep rutin sekılde devam ediyor ıcsem mı devam etsemmı antıye karar veremedim ama inancım kalmadı antıbıyotıgede lokosit yaptırdım dusuk cıktı 1-2 ama antıbıyogram yaptırmadım gerek duymadım aldıgım antıbıyotıkler levofloksasın grubu duyarlı olmayanlardı faydası olabilecek olanlardı ama olmadı ne yapsam acaba sızce
Kardesim bu hastalik öyle spesifik ve karmasik bir hastalıkki düşük bir olasılık bile olsa, bazen virulansı düşük bakteriler prostata yerlesiyor sadece prostatı şişirip idrar şikayetleri yapiyor. Virulansı düşük olduğu icin lokosit üretmiyor yani vücut savunmaya geçmiyor.Sana tavsiyem yine kültür ve antibiogramda bu patojeni yakalayıp duyarli antiyi kullanmandır.
Gokhansuskun

Kadir bey ben yarın Adanada Eser Bey diye bir doktor var ona gideceğim bu kullandigim diclomed buscopan ve cipro hicbir etki gostermedi kaldi ki prostatit sikayetlerini sayfada tek tek okuyorum benim idrar yapamama durumumdan cok farklı. Bende tek sorun idrar yapamama buda tam 7 gündür boyle. Ben şuan prostat büyümesinden şüpheliyim onuda yarin doktora gidince anlayacagim. Mesela dün normale döndü sevindim bugun ne tetikledi yine ayni konumdayım
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Evet dedigim bazi durumlar hasta olan prostati dahada irrite ediyor.
Gokhansuskun

Bakın size bir olay söyleyeceğim bir aralar hastanede çalışıyordum ve bu peostatit konusunu bir doktor hocamdan duydum kardesi kendisi gibi doktor bir uzman olan ve bir küçük ameliyat operasyonla bundan tamamen kurtulduğunu ogrendim tabi hastaligi pek bilmedigim icin sadece sordum uzerinde fazla durmadan gülümsedi ve soylemedi. Suan düşünüyorum da bu hastalik acaba ticarete açık oldugu icin gecmesinin önünde mi duruluyor.. Not: Sadece merak ettim.
red

Mesaj gönderen red »

Gokhansuskun yazdı:Bakın size bir olay söyleyeceğim bir aralar hastanede çalışıyordum ve bu peostatit konusunu bir doktor hocamdan duydum kardesi kendisi gibi doktor bir uzman olan ve bir küçük ameliyat operasyonla bundan tamamen kurtulduğunu ogrendim tabi hastaligi pek bilmedigim icin sadece sordum uzerinde fazla durmadan gülümsedi ve soylemedi. Suan düşünüyorum da bu hastalik acaba ticarete açık oldugu icin gecmesinin önünde mi duruluyor.. Not: Sadece merak ettim.
prostat ameliyatı olmuştur muhtemelen.
eski şikayetleri azalmıştır ama cinsel sorunlar gibi yeni sorunlar eklenmiştir..
Gokhansuskun

Bana prostatit olduğunu söylemişti tabi sonra farklı hastaliklari olustu mu bilemem fakat bu prostatitin tamamen kurtulduğunu söylemişti
ogz89

Mesaj gönderen ogz89 »

Canaydogan yazdı:Ayrica kadinlar prostatit semptomlarinin aynisini yasiyor. Agrili iliski bosalma sonrasi yanma kasikta makatta yanma. Ancak prostat teshisleri yok... ilginc degil mi? Umarim bir gram olsun sizi bu konu hakkinda arastirmaya itebilmisimdir... Iyilestikten sonra forumda olmayacagim. Buraya gelme tek nedenim sizleri aydinlatmak. Umarim benim gibi yanmalariniz patlak vermez. Yoksa oturamaz hale glirsiniz agridan. Bende hastaligin ilk asamasinda prostatit belirtileri vardi. Prostatta odem iltihap yanma agrili iliski agrili bosalma veya bosalma sonrasi yanma...
Evet dostum sana katılıyorum kaslarla ilgili bi durum bu ben çiftçilik le uğraşıyorum hareketli çalışmalarım olduğu zaman hastalık bitiyo yok oluyor bir gün otursam yani 24 saat değilde üç beş saat oturdunmu hemen başlıyor oturma sinirleri zorluyor yada tahribatı arttırıyor ama yüzde seksen sinir sistemi ile ilgili bi durum bu
tiesto

Mesaj gönderen tiesto »

Canaydogan yazdı:Yanlışın var. Senin araştirman pudendal değilde prostat oldugunu kanitlamaz. Onu uzman doktor bilir. 3 mesaj ust uste soyledim ki pudendal taklit eder ve prostata penise makata giden sinir pudendal sinurdir. Senin o prostat dedigin organda kuyruk sokumundan çıkan pudendal sinirden oluşuyor Ayni sekilde kahve semptom arrtirir cunku ayni sinir. Asil sormamiz gereken soru şu prostatta odeme iltihaba ne neden oluyor? Buna lokosit enfeksiyon dersen o zaman kanitin saglam olmasi gerekiyor. Farkli farkli lablarda testettirip bulasma ihtimalini elemelisin. Eger lokosit yoksa pelvik tabaninda problem vardir yani sinirlerde. Ben pudendal sinire kortizon vurdurduktan sonra tum mkat yanmakarim gecti ancak penis perine bolge ve kasik yanmalarim kaldi. Bunun anlami prostat iltihabi degil. Doktorumda soyledi bu agriya gerekirse kateter yardimiyla morfin verilerek tedavi edilecek. Sana su bilgiyide vereyim. Ben eksternal sfinktere botox olurken 20 lokositim vardi doktorlar umursamadi bile ameliyata aldilar. Oyle 5-10 lokositin sandiginiz kadar etkisi yok agrilara. Insanlar uroloji doktorlarindan medet umarken ben tipta bu konuyla ilgilenen tum uzmanlik dallarinda dondum dolastim. Bendwn sana tavsiye eger lokositin yoksa veya az ise uzman bir doktor bul pudendal hakkinda algoloji olur baska birim olur farketmez. Onlar uygun gorurse gerekli testleri yaparlar. Prostat sandiginiz kadar sıkıntili orgn değil. Tibbi gelismeleri takip et arastir anlarsin. Overdiagnose diye birterim var. Prostatit icin cok kullaniliyor elestirilerde. Tum semptomlarin prostattan geldigi dusuncesi zaten 10 yil once literature gomuldu. Yerinizde saymak istiyorsaniz urolojiyesadik kalip arastirmamaya devam edebilirsiniz. Ben en ec 2 aya iyilesip yoluma bakacagim...
Selam kardeşim bende bu pudendal belasından muzdaribim perine bölgemden tramwa yaşadım pelvik ağrılarım var ve bu dışkıladıktan sonra tavan yapıyor pelvik her bölgeye yayılıyor 4 yıldır çözemedim gitmediğim dr kalmadı tibette dahil mr ımda perinede skar dokusu var ama hiçbir dr o bölgeye girişim yapılamaz diyor ama hiçbir ilaçta çare olmuyor tam bir felaket bu pudendal,benim sinirin rektal yada perianal dallarında hasar var muhetemelen ne yapıcam gazide bikaç kere pudendal blok yapıldı ama anlamlı iyileşme olmadı hangi ilacınyaptıklarına dahil bilgide alamıyorsun, ayrıca kabız değil yumuşak tuvalette bile yanmalar ağrılar pelvik bölge makat felaket ne yapıcaz bu ender rahatsızlıkla ben anlamadım beynim durdu resmen
cyngus06
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen cyngus06 »

Canaydogan yazdı:Yanlışın var. Senin araştirman pudendal değilde prostat oldugunu kanitlamaz. Onu uzman doktor bilir. 3 mesaj ust uste soyledim ki pudendal taklit eder ve prostata penise makata giden sinir pudendal sinurdir. Senin o prostat dedigin organda kuyruk sokumundan çıkan pudendal sinirden oluşuyor Ayni sekilde kahve semptom arrtirir cunku ayni sinir. Asil sormamiz gereken soru şu prostatta odeme iltihaba ne neden oluyor? Buna lokosit enfeksiyon dersen o zaman kanitin saglam olmasi gerekiyor. Farkli farkli lablarda testettirip bulasma ihtimalini elemelisin. Eger lokosit yoksa pelvik tabaninda problem vardir yani sinirlerde. Ben pudendal sinire kortizon vurdurduktan sonra tum mkat yanmakarim gecti ancak penis perine bolge ve kasik yanmalarim kaldi. Bunun anlami prostat iltihabi degil. Doktorumda soyledi bu agriya gerekirse kateter yardimiyla morfin verilerek tedavi edilecek. Sana su bilgiyide vereyim. Ben eksternal sfinktere botox olurken 20 lokositim vardi doktorlar umursamadi bile ameliyata aldilar. Oyle 5-10 lokositin sandiginiz kadar etkisi yok agrilara. Insanlar uroloji doktorlarindan medet umarken ben tipta bu konuyla ilgilenen tum uzmanlik dallarinda dondum dolastim. Bendwn sana tavsiye eger lokositin yoksa veya az ise uzman bir doktor bul pudendal hakkinda algoloji olur baska birim olur farketmez. Onlar uygun gorurse gerekli testleri yaparlar. Prostat sandiginiz kadar sıkıntili orgn değil. Tibbi gelismeleri takip et arastir anlarsin. Overdiagnose diye birterim var. Prostatit icin cok kullaniliyor elestirilerde. Tum semptomlarin prostattan geldigi dusuncesi zaten 10 yil once literature gomuldu. Yerinizde saymak istiyorsaniz urolojiyesadik kalip arastirmamaya devam edebilirsiniz. Ben en ec 2 aya iyilesip yoluma bakacagim...
bende de aynı sorunlar var ve kuyruk sokumundan çıkan sinirler dediğiniz bende kuyruk sokumunda kıl dönmesi var acaba sinirlere değmiş olabilir mi ağrıları kıl dönmesinden kaynaklı yapar mı acaba ?
Mserhat
Hastalık Başlangıç Yılı: 2002

Mesaj gönderen Mserhat »

muharremmer yazdı:
Canaydogan yazdı:Merhabalar arkadaşlar, herkese geçmiş olsun. Umarım en yakın zamanda şifa bulursunuz. Bu başlıkta, prostatında lökosit çıkmayıpta ağrısı olanlara yol göstermeye çalışacağım.

Öncelikle pelvik taban yüzünden bu dünyada herkesten daha fazla acı çekmişimdir. Bu çektiğim acılar bana gerek anatomi, gerekse de hastalıklar hakkında çok değerli bilgiler verdi. Hatta öyle değerli bilgilerdi ki, üroloji, nöroloji, gastroentroloji gibi tıp dallarında uzmanlaşmış doktorların tam olarak idrak edemediği şeylerdi.

Sadede gelecek olursak öncelikle hastalığımı anlatmakla başlayayım. Bundan 16 ay önce boşalmamın ardından pelvik bölgeme çok şiddetli bir yanma ve ağrı girdi. O gün lavaboya çıkamadım, ertesi gün ise idrar zorluğumdan dolayı sonda taktılar. 15 ay boyunca tam 38 kere sondalık oldum. Gitmediğim üroloji doktoru kalmadı. Penisimde ağrı, pelvik tabanımda ağrı yanma-donma, peniste spazm, makatta spazm, boşalma sırası ve sonrasında ağrı... Kısacası çok kötü ve acı dolu bir hastalık geçmişim var. Hastalığımın ilk 4 ayında sürekli üroloji, nöroloji doktorlarına gittim. Üroloji doktorları yok prostat iltihabın var yok ödemin var o var bu var dediler. Ancak bu ödemi veya iltihabı destekleyecek hiç bir bulgu yoktu ellerinde. Klasik anlayışa dayanarak bana sürekli antibiyotik yüklediler ancak hiç bir etkisi olmadı. Daha sonra Ege üniversitesi eğitim ve araştırma hastanesinde bana nörojen mesane tanısı konularak external urethral sfinkterime 2 kere botox uyguladılar. Oda çare olmadı. En sonunda Algolojiye gittim ve pudendal sinir blokajı oldum. Blokaj ağrılarımı ilk gün biraz aldı ancak ağrı ve idrar problemleri artarak devam edince bana sakral nöromodülasyonu uygun gördüler. Hatta ameliyatımı acil olarak ilettiler heyete. Pahalı bir ameliyat olduğu için kolay kolay aday olunamıyor maalesef ki. 15-20 gün içerisinde operasyona gireceğim ve işeme fonksiyonum ile ağrılarımda azalma olacağını ümit ediyorum. Peki beni bu hale getiren neydi? Prostatımı, makatımı, pelvik tabanımın içine eden şey neydi? İşte bu sorunun cevabı pudendal sinirler. Size çok kısa pudendal sinirleri açıklayayım.

Pudendal sinirler, kuyruk sokumundan çıkar ve sizin pelvik tabanınıza komple yayılır. Pudendal sinirin görevlerinden bir kısmı: Genel boşaltım sistemini çalıştırmak, erkeklerin sertleşmesini sağlamak vs vs. Elimden geldiğince basit anlatıyorum size detaysız bir şekilde. Bu sinirlerde eğer bir problem varsa boşalırken yanma, boşalma sonrası sıkıntılar, gün içerisinde çeşitli oturma problemleri çekersiniz. Ve daha 1 ton şey. Pudendal sinir, sadece prostat değil, prostat gibi pelvik tabandaki tüm hastalıkları taklit niteliğinde semptomlar yaşatır. Hatta daha kötülerini. Eğer lokositiniz yoksa ve ağrınız çoksa kesinlikle pudendal sinirlerinize baktırmalısınız. Pudendal siniri teşshis etmek çok uzun süreç gerektirir. Eğer paranız varsa Tibet Erdoğru gibi kişilere giderek çeşitli testlerle kısa yoldan teşhis ettirebirsiniz. Ancak yoksa, eğitim ve araştırma hastanesinde önce ''Anestezi ve Reanimasyon'' bölümüne gidin. Oradan derdinizi anlatın, uygun görürlerse sizi algolojiye pudendal blokaj için gönderirler. Pudendal blokaj sizin sinirinizde problem olup olmadığını teşhis etmek için çok değerli bri yöntemdir. Eğer blokaj sonrası ağrılarınız geçiyorsa sinirlerinizde ciddi problem vardır. İlk etapta kortizonla sinirler 1 haftaya rahatlatılıyor. Kortizon işe yararsa yeni, ağrısız hayatınıza merhaba diyebilirsiniz, işe yaramaz ise doktorunuzun bileceği iştir.

Dünyada ve özellikle Türkiyede en gereksiz ve en çok kullanışan teşhis ''kronik prostattitir''. Bu tip şeyler günümüz tıbbında artık palavra niteliğinde çünkü Nöroloji son 5 yılda çok gelişti. Boşu boşuna üroloji doktorlarına gitmeyin. Algoloji doktorumun benim çok ender bir hasta olduğumu ve pudendal sinirlerde problem olsa bile üroloji nöroloji gibi birimler anlamayacağını söyedi. Anlasalarda hiç bir şey yapamazlarmış. Bu yüzden bu tip durumlarda kesinlikle ağrı-yanma için algolojiye başvurulmalı kişi.

Uzun lafın kısası, tüm bu prostatit saçmalığını bir kenara bırakın ve ağrınız için doğru bölüme gidin. Pudendal sinir hastalığı kişiden kişiye değişir. Ben sizlere pudendalhope.info sitesinde hastalardan toplanmış belirli semptomları yazıyorum. Bunları okuduktan sonra hastalığınızı 1 kere daha düşüneceksiniz:
-Otururken yanma, Ağrı
-Sertleşme problemleri, Sertleşme esnasında ağrı-yanma-donma
-Gün içerisinde ağrı atakları yanma-donma
-Tüm pelvik bölgede spasm (PRostat-Anal-urethral sfinkterler-penis-Mesane-
-Sürekli idrara sıkışma isteği
-İdrarı zorla yapma, Hiç yapamama
-İdrar kaçırma
-Kadınlarda ağrılı ilişki
-Vajina duvarında yanma- Penis ucunda yanma
-Eğilirken ağrı
-Uykudan uyanıp acil idrara çıkma
-İdrarını tutmakta zorlanma
-Dışkılarken makatta yanma, ağrı, spazm
-İdrar yaparken yanma, Ağrı, Spazm

Bunun gibi bir ton daha vardı. PUdendal siniri internetten araştırın. Pelvik tabanı komple besleyen sinir kendisi. Bunun hakkında makale çevirileri buraya atabilirim ancak forumu pek uğramıyorum açıkçası. Üzülüyorum ve moralim bozuluyor insanların ağrı çektiğini görünce. Kendi araştırmanızı yapın, zaten bana hak vereceksiniz. Umarım 1-2 kişi bile olsa birilerine yol gösterebilişimdir. Unutmayın, yaşadığınız tüm semptomlar ağrıyla bağlantılı...

NOt: Pudendal sinirdeki ağrıları gidermek için çok güzel ve başarılı yöntemler var. Bana yapılan işlemde ek olarak işeme fonksiyonumu yerine getirmek için yapılıyor.

2 ay önce pudendal sinir sıkışmasından şüphelenerek İstanbul yeditepe üniversitesi hastanesine gittim.
Orda PUDENDAL EMG diye bir yöntem var. NÖROLOJİ.
Belirli elektiriksel aletlerle pudendal bölge penis testislere filan bant yapıştırılıyor. Hatta testislere iğne benzeri bişey sokuluyor.
Çok uzatmıcam yapılan işlem sonucunda yapısal bir sorun yok MESANE'nin az bir idrarda dahi WCye gitme isteği fonksiyonel bir sorun dedi hekim.
Antidepresan güçlü haplar verdi etkisi yüksek 2 gün kullandım baktım kafam sersem gibi bıraktım.
Ben hala sinir sıkımasından şüpheleniyorum bence bulamadılar.
Aslında ben dediğiniz yöntemi duymuştum. Pudendal sinir bölgesi uyuşturup öyle kontrol etmek. Ama uroloji yapmıyor galiba onu.

Benim teşhisim aşırı aktif mesane az bir idrarda dahi. Ve bunun neden olduğu az idrar hissi ağrı.
Sistoskobi olmuştum bütün herşey tahliller tetkikler normal çıkıyor.
Dediğiniz durumu deneyebilirim. Ama şuan hastaneler çok sıkıntılı bakalım.

Ama şunu anlamadım yanlışta anlamış olabilirim.
Pudendal sinir blokajında ağrılarınız geçti mi geçmedi mi geçmediyse ameliyatı neden önerdiler.
Kortizon şeker hastalarına verilen bir ilaç diye biliyorum onun ne faydası var. Yani sinirlerle ne alaka?
wolfpack
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen wolfpack »

Bu pudendal işi beni de son zamanlarda ciddi ciddi düşünmeye itti. Ben hep olayı dırenclı bel soguklugu olayına bagladım bu kadar zaman da aynı yıl ıcerısınde kuyruk sokumu kıl donmesı amelıyatı da oldum. Belkıde bu amelıyat sırasında pudendal sınırde bır sıkıntı olmusttur. Tum belırtılerı tasıyorum. Otururken agrı artıyor yatırkeen cok rahatlıyyor. Spor yyapınnca ınanılmaaz rahatlıyor. Bu ıss ıcın Prof.Dr. Tıbbeet Erdogru cıkıyor nettee karsıma. Bu dr. hakkında bılgısı olan var mı? Ya da bu konuda uzman bır dr. bıldıgınız var mı?