Foruma girmeyen iyilesen hastalar...

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Foruma girmeyen iyilesen hastalar...

Mesaj gönderen kadir »

hayirdirinsallah yazdı:Ben 2018’den beri hastaydım Kadir abi. Hüseyin hoca’da tedavi oldum pcr ve prostat sıvısından lokösit baktırdım. Fakat prostatit değilsin sadece prostatın hassas demişti. Kendi kendime prostat masajı ve çeşitli probiyotiklerle bağışıklığımı, bağırsaklarımı düzelterek iyiyim şu an hiçbir sorunum yok. Ancak foruma girip okuyorum bu forum bırakılmaz başta Kadir abi sen olmak üzere herkese çok teşekkür ederim.
Rica ederim kardesim. Iyi olmana cok sevindim, şifan daim olsun.
Forumda iyilesme yorumlarini bekleriz.
Targocid

Mesaj gönderen Targocid »

Ben de geçen hafta Azosilin + Piyeloseptyl + Monodoks + Cipro kürüne başladım. Bu hafta da Novasef + Sulperazon’u da ekleyeceğim. Normalde PCR yaptıracaktım lakin ameliyatta antibiyotik verdiler. Ben de nasılsa kullandım diyerekten bu kürü uygulayacağım.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Targocid yazdı:Ben de geçen hafta Azosilin + Piyeloseptyl + Monodoks + Cipro kürüne başladım. Bu hafta da Novasef + Sulperazon’u da ekleyeceğim. Normalde PCR yaptıracaktım lakin ameliyatta antibiyotik verdiler. Ben de nasılsa kullandım diyerekten bu kürü uygulayacağım.
Kardesim bu kadar antibiyotik bir arada kullanilmaz inhibisyon olusabilir boş yere kullanmis olursun. Kullanacaksan sırayla kullan.
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

kadir agbi ben seni yalniz birakmayayim diye gieiyoeum :)
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Mrshadow yazdı:kadir agbi ben seni yalniz birakmayayim diye gieiyoeum :)
Sagol sevgili Mrshadow kardesim, tşk ederim. Yorumlarini eksik etme.
Yusufefe19
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Yusufefe19 »

Pro2020 yazdı:
Halil yazdı:Öncelikle herkese merhabalar paylaşım nasıl yapılıyor başlık nasıl açılıyor bilmiyorum ben siz değerli kardeşlerime kendi durumumdan biraz bahsetmek istiyorum 2017 yılında normal ilişkiden enfeksiyon bulaştı bana ve bunun üzerine Konya'da bı hekime gittim bana tetradox ve ciprasid yazdı gönderdi üç gün sonra çok iyiydim ilaçlar bitti ardından tekrar yanma batma başladı bunun üzerine tekrar gittim 30 günlük tavanic verdi daha da kötü olmuştum ardından antibiyotik iğneler vesaire hiçbir olumlu durum yoktu bu grubu bulmadan iki ay kadar 4 kişinin de otu çöpü ne bileyim ebe türe işiyle dolandirildim hiçbir faydasını görmedim ankaradan felan kişilerden de ot çöp aldım taki bu grubu buldum ve bütün mesajları tek tek okudum herkesin benle aynı durumda olduğunu görünce halime sujrettim ben daha sonra Eskişehir Hüseyin hocanın yanına gittim hicbizlsey çıkmadı sıfır lökosit daha sonra enjeksiyon düşündüm Kadir abi sağolsun olmadım (mesajlardan anladığım kadarıyla) velhasıl kelam Konya'da başka bir hekim buldum bu esna 1 buçuk yıl geçmişti bu hekim şuan Van'da görev yaptığını biliyorum bana sabah akşam unasefin ve akşamlar i genta ve öğleyin ismini hatırlamıyorum bı antibiyotik verdi tam 1 ay kullandım normal yoldan cinsellik yasamami söyledi kendisi de bana ilk zamanlar 5 defa prostat masajı yaptı nitekim ben bu tedaviden sonra hicbiseyim kalmamıştı dedim bı bekliyeyim şimdi şükürler olsun iki yıla yakın zamandır hiçbir semptom belirti yok elhamdülillah benim anladığım mantıklı antibiyotik tedavisi güçlü bağışıklık sistemi düzenli cinsel ilişki ve sağlam spor bu işi cozuyor bunları niye yazdım gruptaki tüm abilerime kardeşlerime bı vefa borcumun olduğunu düşündüğüm için yazdım Rabbim sizlerede en tez zamanda şifa versin bu illetten kurtarsın herkesi saygıyla selamlıyorum son durum herşey yolunda kadir abi çok şükür
Her gün 3 igne 1 ay boyunca forumda gunde bu kadar igne yazan doktor yokdu doktorun cok saglam tedavi uygulamiş lokosit 0 cikmasina ragmen helal olsun o doktora
kardeşim Van'daki doktorun ismini biliyormusn
Yusufefe19
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Yusufefe19 »

Kardeşim Van'daki doktorun ismini biliyormusn
efsane2036
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen efsane2036 »

Halil yazdı:Öncelikle herkese merhabalar paylaşım nasıl yapılıyor başlık nasıl açılıyor bilmiyorum ben siz değerli kardeşlerime kendi durumumdan biraz bahsetmek istiyorum 2017 yılında normal ilişkiden enfeksiyon bulaştı bana ve bunun üzerine Konya'da bı hekime gittim bana tetradox ve ciprasid yazdı gönderdi üç gün sonra çok iyiydim ilaçlar bitti ardından tekrar yanma batma başladı bunun üzerine tekrar gittim 30 günlük tavanic verdi daha da kötü olmuştum ardından antibiyotik iğneler vesaire hiçbir olumlu durum yoktu bu grubu bulmadan iki ay kadar 4 kişinin de otu çöpü ne bileyim ebe türe işiyle dolandirildim hiçbir faydasını görmedim ankaradan felan kişilerden de ot çöp aldım taki bu grubu buldum ve bütün mesajları tek tek okudum herkesin benle aynı durumda olduğunu görünce halime sujrettim ben daha sonra Eskişehir Hüseyin hocanın yanına gittim hicbizlsey çıkmadı sıfır lökosit daha sonra enjeksiyon düşündüm Kadir abi sağolsun olmadım (mesajlardan anladığım kadarıyla) velhasıl kelam Konya'da başka bir hekim buldum bu esna 1 buçuk yıl geçmişti bu hekim şuan Van'da görev yaptığını biliyorum bana sabah akşam unasefin ve akşamlar i genta ve öğleyin ismini hatırlamıyorum bı antibiyotik verdi tam 1 ay kullandım normal yoldan cinsellik yasamami söyledi kendisi de bana ilk zamanlar 5 defa prostat masajı yaptı nitekim ben bu tedaviden sonra hicbiseyim kalmamıştı dedim bı bekliyeyim şimdi şükürler olsun iki yıla yakın zamandır hiçbir semptom belirti yok elhamdülillah benim anladığım mantıklı antibiyotik tedavisi güçlü bağışıklık sistemi düzenli cinsel ilişki ve sağlam spor bu işi cozuyor bunları niye yazdım gruptaki tüm abilerime kardeşlerime bı vefa borcumun olduğunu düşündüğüm için yazdım Rabbim sizlerede en tez zamanda şifa versin bu illetten kurtarsın herkesi saygıyla selamlıyorum son durum herşey yolunda kadir abi çok şükür
Bu tedavıye yakın bir tedavı gordum ama faydasını görmedım sabah desefın öğle amikosit aksam Desefin sabah aksama oral tablet aldım hıc etkı etmemişti bana
Targocid

kadir yazdı:
Targocid yazdı:Ben de geçen hafta Azosilin + Piyeloseptyl + Monodoks + Cipro kürüne başladım. Bu hafta da Novasef + Sulperazon’u da ekleyeceğim. Normalde PCR yaptıracaktım lakin ameliyatta antibiyotik verdiler. Ben de nasılsa kullandım diyerekten bu kürü uygulayacağım.
Kardesim bu kadar antibiyotik bir arada kullanilmaz inhibisyon olusabilir boş yere kullanmis olursun. Kullanacaksan sırayla kullan.
Yok abi, 2 ay sonra operasyon olup olmamamı belirleyecek bir PCR testi yaptıracağım. Bu zamanlar yaptıracaktım da ameliyat girdi araya ve antibiyotik verdiler. O zamana kadar semptomların baskılanması lazım, yoksa Eylül’de ve Ekim’de inletir bu beni ki varikosel de var ve o tamamen geçene kadar prostatla ilgili sıkıntı çekmek istemiyorum, ve çok da geciktirmemem lazım. O nedenle, ilaçları bir an önce bitirmeyi hedefliyorum.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

vakti zamanında pcr testi ile ilgili güvenilirliği tartışılır dedim. covit-19 sürecinde pcr testlerinin ne kadar da yanlış sonuçlar verdiği ortaya çıktı. olmayan virüsü var gibi gösterdiği çok oldu. yani pcr testlerine fazla güvenmeyin.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Targocid yazdı:
kadir yazdı:
Yok abi, 2 ay sonra operasyon olup olmamamı belirleyecek bir PCR testi yaptıracağım. Bu zamanlar yaptıracaktım da ameliyat girdi araya ve antibiyotik verdiler. O zamana kadar semptomların baskılanması lazım, yoksa Eylül’de ve Ekim’de inletir bu beni ki varikosel de var ve o tamamen geçene kadar prostatla ilgili sıkıntı çekmek istemiyorum, ve çok da geciktirmemem lazım. O nedenle, ilaçları bir an önce bitirmeyi hedefliyorum.
Anladimda ilaclarin etkilesimi söz konusu oldugunda, bosuna kullanmis olursun. Bu kombinasyonda inhibisyon risk olasiligina karsi drun onay verdimi?Yoksa kafadanmi kullaniyorsun?
Targocid

kadir yazdı:
Targocid yazdı:
kadir yazdı: Kardesim bu kadar antibiyotik bir arada kullanilmaz inhibisyon olusabilir boş yere kullanmis olursun. Kullanacaksan sırayla kullan.
Anladimda ilaclarin etkilesimi söz konusu oldugunda, bosuna kullanmis olursun. Bu kombinasyonda inhibisyon risk olasiligina karsi drun onay verdimi?Yoksa kafadanmi kullaniyorsun?
Verdi, verdi. Azosilin’le Piyeloseptyl önceden vardı, onları da yazdı. Ben ona, ameliyat sonrası Fosfomisin için ısrar ettim. Rapor yazamam onun için dedi. Çok ısrar edince bunları onayladı.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Targocid yazdı:
kadir yazdı:
Targocid yazdı:
Verdi, verdi. Azosilin’le Piyeloseptyl önceden vardı, onları da yazdı. Ben ona, ameliyat sonrası Fosfomisin için ısrar ettim. Rapor yazamam onun için dedi. Çok ısrar edince bunları onayladı.
Peki kardesim.. ins fayda gorursun.. sende cok ant kullandin.
cenksoydan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen cenksoydan »

ABittersweetLi yazdı:vakti zamanında pcr testi ile ilgili güvenilirliği tartışılır dedim. covit-19 sürecinde pcr testlerinin ne kadar da yanlış sonuçlar verdiği ortaya çıktı. olmayan virüsü var gibi gösterdiği çok oldu. yani pcr testlerine fazla güvenmeyin.

Kesinlikle katılıyorum pcr benim ve görüştüğüm bircok doktarun fikrine de istinaden güvenilir bir test degil. Gecen sene pcr da enterecoc cikmamisti. Duzen lab da yaptirdigim testte cikti. augamentin ve bactrim verdi doktor birinden 4 kutu birinden 3 kutu. İlaclar bitince 1 ay sonra testte enterecoc cikmadi. Şimdi 1,5 ay once Muhsin Hoca ornek alip gelisim laba pcr a yolladi. Bu sefer onda enterecoc cikti. Duzene gittim kültür de bisey cikmadi. Baska bir doktora nasil olur bu dedim. Pcr ölü bakterileri de gosterir dedi. Canli cansiz ayirmaz dedi. Bi daha parani cope atma diye bi guzel fircaladi..
Targocid

Abittersweetlife Sen bir efsanesin kardeşim. Önerin için çok teşekkür ediyorum. :)

Kadir Abi; Mecbur abi. Ama kısa süreli bir şey bu zaten.
Blackened
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Blackened »

merhaba kadir abi. ben de uzuuuun süredir foruma girmeyenlerdenim. çok uzun zaman geçtiği için hatırlamayabilirsiniz, gitmediğim doktor (zafer hoca da dahil) kalmadı üstüne invanz tedavisi bile gördüm. hastalığım geçti mi? hayır geçmedi.

ilk ve son durumu aktarayım sizlere;

ilk başta sadece ereksiyon halinde iken peniste aşırı yanma oluyordu. bu sıkıntının başlaması ile erken boşalma, ufak tefek ereksiyon sorunları da oluşmuştu. sonraları o yanmalar (kullandığım antibiyotiklerin de etkisi olduğunu düşünüyorum ve yan etmenler psikolojinin bozulması, stres vs vs) makat tarafına doğru ilerledi. uzun zaman bu yanmaları ağrıları çektim sonra yavaş yavaş hafifledi ama kesinlikle tamamen geçmedi.

bu aralar da idrar sıkıntıları çıkmaya başladı. sık tuvalete çıkma, idrarı tam boşaltamama hissi, mesanede huzursuzluk gibi daha rahatsız eden sıkıntılarla uğraşıyorum. koç ünv hastanesine gittim, prostatit ile alakalı olduğunu söyledi. üç kutu xatrall verdi ama hala huzursuzum.

bu hastalıkta şunu anladım ki, bana göre yanma sıkıntıları aslında çok çok ağır olmayan sıkıntılarmış idrar sıkıntılarının yanında. gerçekten daha psikoloji bozan bir şey. hangi doktora gittiysem (bu son şikayetle ilgili) farklı bir şey söyledi.

sadede geleyim, benim buraya yazmama nedenim, bu konuda tamamen umutsuz oluşumdan. artık doktora bile gitmek istemiyorum. özel hastaneye gitsem tahlillerle beraber 1000-2000 arası para gidiyor. ama hastalık hala benimle. devlete gitsem oradaki kalabalık, hengame, doktorların hayatlarından bıkmış olmalarının verdiği psikoloji ile sana aşırı değersiz gözle bakması, yeterince ilgilenmemesi.. yani bu hastalık o kadar hassas bir hastalık ki, doktorların ince ayrıntıları kaçırmaması gerekliliği bir yana, tıp bu konuda tam olarak yeterli bile değil (bu benim fikrim)
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

Blackened yazdı:merhaba kadir abi. ben de uzuuuun süredir foruma girmeyenlerdenim. çok uzun zaman geçtiği için hatırlamayabilirsiniz, gitmediğim doktor (zafer hoca da dahil) kalmadı üstüne invanz tedavisi bile gördüm. hastalığım geçti mi? hayır geçmedi.

ilk başta sadece ereksiyon halinde iken peniste aşırı yanma oluyordu. bu sıkıntının başlaması ile erken boşalma, ufak tefek ereksiyon sorunları da oluşmuştu. sonraları o yanmalar (kullandığım antibiyotiklerin de etkisi olduğunu düşünüyorum ve yan etmenler psikolojinin bozulması, stres vs vs) makat tarafına doğru ilerledi. uzun zaman bu yanmaları ağrıları çektim sonra yavaş yavaş hafifledi ama kesinlikle tamamen geçmedi.

bu aralar da idrar sıkıntıları çıkmaya başladı. sık tuvalete çıkma, idrarı tam boşaltamama hissi, mesanede huzursuzluk gibi daha rahatsız eden sıkıntılarla uğraşıyorum. koç ünv hastanesine gittim, prostatit ile alakalı olduğunu söyledi. üç kutu xatrall verdi ama hala huzursuzum.

bu hastalıkta şunu anladım ki, bana göre yanma sıkıntıları aslında çok çok ağır olmayan sıkıntılarmış idrar sıkıntılarının yanında. gerçekten daha psikoloji bozan bir şey. hangi doktora gittiysem (bu son şikayetle ilgili) farklı bir şey söyledi.

sadede geleyim, benim buraya yazmama nedenim, bu konuda tamamen umutsuz oluşumdan. artık doktora bile gitmek istemiyorum. özel hastaneye gitsem tahlillerle beraber 1000-2000 arası para gidiyor. ama hastalık hala benimle. devlete gitsem oradaki kalabalık, hengame, doktorların hayatlarından bıkmış olmalarının verdiği psikoloji ile sana aşırı değersiz gözle bakması, yeterince ilgilenmemesi.. yani bu hastalık o kadar hassas bir hastalık ki, doktorların ince ayrıntıları kaçırmaması gerekliliği bir yana, tıp bu konuda tam olarak yeterli bile değil (bu benim fikrim)
Hocam aldığınız tedavileri öğrenebilir miyim ? Hiçbirinin etkisi olmadı mı?
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Blackened

Hergele yazdı:
Blackened yazdı:merhaba kadir abi. ben de uzuuuun süredir foruma girmeyenlerdenim. çok uzun zaman geçtiği için hatırlamayabilirsiniz, gitmediğim doktor (zafer hoca da dahil) kalmadı üstüne invanz tedavisi bile gördüm. hastalığım geçti mi? hayır geçmedi.

Hocam aldığınız tedavileri öğrenebilir miyim ? Hiçbirinin etkisi olmadı mı?

aldığım tedaviler buradaki arkadaşların tedavisi ile aşağı yukarı aynı. prostat masajları, antibiyotik tedavileri (tek tek markalarını yazamayacağım), xatrall gibi ilaçlar, invanz tedavisi (1 ay boyunca)
etkisini gördüğüm ohhh beee bu ilaç beni rahatlattı dediğim bir ilaç tam olarak olmadı. hatta şu an xatrall'ı kullanmaya devam ediyorum ama onun da bir hayrını göremedim neredeyse bir ay oldu. şu an kullandığım-devam ettiğim bir tek xatrall var onu da doktor dedi diye kullanıyorum. yanmalar zaten var onlar geçmedi, üstüne bir de mesane-idrara çıkma huzursuzlukları başladı son zamanlarda.
hayirdirinsallah
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen hayirdirinsallah »

kadir yazdı:
hayirdirinsallah yazdı:Ben 2018’den beri hastaydım Kadir abi. Hüseyin hoca’da tedavi oldum pcr ve prostat sıvısından lokösit baktırdım. Fakat prostatit değilsin sadece prostatın hassas demişti. Kendi kendime prostat masajı ve çeşitli probiyotiklerle bağışıklığımı, bağırsaklarımı düzelterek iyiyim şu an hiçbir sorunum yok. Ancak foruma girip okuyorum bu forum bırakılmaz başta Kadir abi sen olmak üzere herkese çok teşekkür ederim.
Rica ederim kardesim. Iyi olmana cok sevindim, şifan daim olsun.
Forumda iyilesme yorumlarini bekleriz.
Her zaman abim, Allah seni başımızdan eksik etmesin. Forumu bırakmak olmaz her zaman buralardayız. :)
Allah büyük.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Evet Blackened kardesim seni biliyorum. Üzuldum iyi olmamana..ama yinede seni maddi olarak zorlamayacak sekilde tedavine devam et. En azindan bagisikligini guclu tutmaya bak. Stres yapma.
Blackened

Sağolasın kadir abi. Bu konuda içimizde en tecrübeli ve deneyimli sensin. O zaman da herkese yardım ediyordun şimdi de hızır gibi herkesin yanındasın sağolasın varolasın.
Herkesin bu hastalıkta farklı farklı sıkıntısı var. Belki benzerlikler var fakat tam olarak aynı değil. Aynı parmak izi gibi herkesin prostatit sıkıntısı farklı. Artık aşırı bir çabam yok ama dediğin gibi ufak ufak ilgilenmeye çalışıyorum. Bu hastalıkta en çok faydayı hareketlilikte ve sporda buldum sanırım. Bir de dediğin gibi bağışıklığı güçlü tutmakta.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Blackened yazdı:Sağolasın kadir abi. Bu konuda içimizde en tecrübeli ve deneyimli sensin. O zaman da herkese yardım ediyordun şimdi de hızır gibi herkesin yanındasın sağolasın varolasın.
Herkesin bu hastalıkta farklı farklı sıkıntısı var. Belki benzerlikler var fakat tam olarak aynı değil. Aynı parmak izi gibi herkesin prostatit sıkıntısı farklı. Artık aşırı bir çabam yok ama dediğin gibi ufak ufak ilgilenmeye çalışıyorum. Bu hastalıkta en çok faydayı hareketlilikte ve sporda buldum sanırım. Bir de dediğin gibi bağışıklığı güçlü tutmakta.
Rica ederim kardesim. Sende sagol. Dedigim gibi takviyelerini kullan. Polen, propolis, alfalipoik asit, bromelain bunlari 4-5 ay kullan.
sixfeetunder
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen sixfeetunder »

kadir yazdı:
Blackened yazdı:Sağolasın kadir abi. Bu konuda içimizde en tecrübeli ve deneyimli sensin. O zaman da herkese yardım ediyordun şimdi de hızır gibi herkesin yanındasın sağolasın varolasın.
Rica ederim kardesim. Sende sagol. Dedigim gibi takviyelerini kullan. Polen, propolis, alfalipoik asit, bromelain bunlari 4-5 ay kullan.
kadir abicim, senin onerilerin uzerine propolis ve polen kullaniyorum. alfalipoik asit ve bromelain nedir tam olarak? zahmet olmazsa aciklayabilir misin?
karbonateroll

Mesaj gönderen karbonateroll »

Herkese geçmiş olsun. İyileşen bir kardeşiniz olarak ben de giriyorum hala desteğe ihtiyacı olan olur diye. Dile kolay 15 yıl çektim.
Targocid

Ala (Alfa Lipoik Asit) ve Bromelain takviye şeklinde satılan enzimlerdir. Alfa Lipoik Asit özellikle domateste, Bromelain ise ananas ve muzda bulunur. Solgar markasının ürünlerini tercih edebilirsiniz. Başka markalar da vardır mutlaka. Kadir Abi Ala’yı Pea ile kür olarak birlikte kullanılmasını tavsiye ediyor.