Düzenli Prostat Masajı Olup İyileşemeyenler?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Pablos

Re: Düzenli Prostat Masajı Olup İyileşemeyenler?

Mesaj gönderen Pablos »

İdrar sıkıntıları ne tam olarak ? Ben mesela idrarı yapıyorum birkaç dakka daha bekliyorum tam yapabilmek için sonra WC den çıkıyorum penis soğuk ve ara ara damlama böyle bir kaç adet
Pablos

Mesaj gönderen Pablos »

Reis serçe parmağı kalınlığında işeme tabirini ilk kez duydum ben bu hastalıktan öncede okadar işemiyordum :D
sixfeetunder
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen sixfeetunder »

serce parmagi kalinliginda isiyorsan hocam, sen de paket saglam anladigim kadariyla :) cunku abartiymis bu miktar.
yaga

Mesaj gönderen yaga »

nefessizkesersapi yazdı:Ya normalde idrar çatallı oluyor benim.. Hiç geçmedi bu semptom bazen 5-6 gün kayboluyor sonra bi anda çatallı idrar oluyor.. Herhangi bir ağrısı sızısı olmuyor çatallı olmasının.. Bazen debisi düşük oluyor falan. Ama bugün masaj sonrası eskisi gibi oluk oluk işeyebildiğimi gördüm... Serçe parmağı kalınlığında işenir normalde... Ama benim ki genelde daha inceydi...
Masajdan sonra sanki idrar biraz asitli gibi oluyor 1 gün falan o kadar...Yanma olmuyor ama garip bir his oluyor. Belki biraz sert masaj kaynaklıdır. Halil İbo hoca biraz sert yapıyor ama 1-2 dk sürüyor bu da fena değil yani..
Düzenli masaj düşünen varsa Halil İbrahim Hocada birlilte gidip bi grup indirimi tarzı bişey yapılabilinir...Masaj artı muayene 245 tl..Sadece 150 alsa iş görür misal haftada 2 kez falan...
çatallı idrar, idrar yolunda donmuş kalıntılar sonucu olur.. tıkanıklık olur, o da çatallı işemeye yol açar. ,
, ayrıca serçe parmağı kadar işeyen birinde fil hortumu falan vardır, normalde öyle işenmez yanlış diyorsunuz.. Belki Malzemeyi bol koymuşlar da işlevi gitmiş olabilir anlaşılan :D boşuna malum atasözü boşuna ortaya çıkmamış :D
esanjor01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen esanjor01 »

prostat masaji yapildiginda bazilarinda rahatlama iyi hissetme oluyor , bende tam tersi , cok daha kotu oluyorum .. Prostat masaji esnasinda ve takibinde ... yanmalar 3 katina cikiyor .. 6 gun sonra falan eski haline geliyor ..
Bunu suna bagliyorum , sayet enfelsiyon var ise odem var ise yangi artiyor ayrica Sayet prostat ta tas olusumu var ise prostata bastirdiginizda prostat sonucta et parcasi , prostat icerisinde yer alan keskin yuzeyli tasin uzerine bastiriliyor ,( elimizi kirik keskin yuzeyli bir cama bastirir gibi ) ve can yaniyor ... buna benzetiyorum ben bu isi ..ama bazisida gidiyro cok rahatliyor cok iyi geliyor ereksiyonu falanda duzeliyor
Prostatx33
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen Prostatx33 »

Abi ben tazzık ıstemıyorum normal ıseyım onada razıyım :)
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

esanjor01 yazdı:prostat masaji yapildiginda bazilarinda rahatlama iyi hissetme oluyor , bende tam tersi , cok daha kotu oluyorum .. Prostat masaji esnasinda ve takibinde ... yanmalar 3 katina cikiyor .. 6 gun sonra falan eski haline geliyor ..
Bunu suna bagliyorum , sayet enfelsiyon var ise odem var ise yangi artiyor ayrica Sayet prostat ta tas olusumu var ise prostata bastirdiginizda prostat sonucta et parcasi , prostat icerisinde yer alan keskin yuzeyli tasin uzerine bastiriliyor ,( elimizi kirik keskin yuzeyli bir cama bastirir gibi ) ve can yaniyor ... buna benzetiyorum ben bu isi ..ama bazisida gidiyro cok rahatliyor cok iyi geliyor ereksiyonu falanda duzeliyor
Esanjor kardesim sen eski hastasin sende fazla kalsifikasyon olabilir baski uygulandiginda agri yapabilir bunlar.
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

abiler oluk oluk iseme ve idrar debisi yas ile de alakali olabilir, sonucta bobrek artik yeteri kadar kani suzup mesaneye idrar birakmiyor.
debi dusuk ve idrar az ise bir bobreklerinizi de kontrol ettirin derim ben

ote taraftan prostat masajinin iyi gelmeyecegi insan yok, anlik ya da sert masajdan birkacgun sonra rahatsizlik hissetseniz bile prostatin sungerimsi kanallarini direne ettigi icin dolayli.yoldqn antibiyotik etkisi gorursunuz
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

nefessizkesersapi yazdı:
kadir yazdı:
esanjor01 yazdı:prostat masaji yapildiginda bazilarinda rahatlama iyi hissetme oluyor , bende tam tersi , cok daha kotu oluyorum .. Prostat masaji esnasinda ve takibinde ... yanmalar 3 katina cikiyor .. 6 gun sonra falan eski haline geliyor ..
Esanjor kardesim sen eski hastasin sende fazla kalsifikasyon olabilir baski uygulandiginda agri yapabilir bunlar.
Abi bende kalsifikasyon yok 20 küsür aydır hastalık var..Mr usg bakıldı homojen diyorlar..10 civari baktirdim cesitli zamanlarda...Kalsifikasyon olusunca iyilesme yoluna girmis mi olacagim?
Şuna binaen söyluyorum, bastirinca keskin yuzeyli taş dedigin icin kardesim. Taş oluşumu zaten kalsifikasyon demektir. Inflamasyonlu yerler iyilestiginde kalsifik alanlar olusuyor. Yumusak doku oldugu icin.
Prostatx33
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen Prostatx33 »

nefessizkesersapi yazdı:
Prostatx33 yazdı:Abi ben tazzık ıstemıyorum normal ıseyım onada razıyım :)
İşeyemeyen birini ilk kez gördüm şu hastalıkta mk..İşerken zorlanma kesilme falan oluyordu ama..Yaş mı fazla amcacım sizde acaba?
yok hocam yaşım 28 ama kısık kısık işiyorum yani birazda takıntı ve panik adamı bitiriyor işte aslında eninde sonunda işeniyor :)
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Evet pro2020.Hemen aciklik getireyim. Aslinda kireclenme taslasma ayni seyler yani dokunun kireclenmesi yada baska bir adla kalsifik alan olusmasi. Kalsit diger bir adiyla taş tozudur. Kalsifik alan bu kelimeden türetilmistir. Fakat sendeki sanirim farkli senin olayin prostattaki kanallarin tikanmasindan dolayi kanallarda kalan sıvınin kuruyarak sert hale gelmesidir. Bunlar tas gibi gorunur ama taş degildir. Zamanla parca parca organ atiyor.