Bir Psikolog veya Psikiyatriste Giden Var Mı Acaba

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
ahmet24
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: Bir Psikolog veya Psikiyatriste Giden Var Mı Acaba

Mesaj gönderen ahmet24 »

bu forumda artık konuyla ilgili çok bilgili olan, farklı doktorlardan hatta farklı branşlardan tedavi almış olan arkadaşlar var. ben de çok doktor gezdim ama zafer hocaya kadar teşhis koyarak tedavi uygulayan kimse olmamıştı. Neyse, benim sorum şu: Zafer Hocaya bunu tedavi etmeye niye hiçbir doktorun yanaşmadığını, doktorların bu konuda bilgisiz mi olduğunu sordum. Bana cevabı," bilgisizlikle alakası olan bir durum değil, inatçı bir hastalık bu, hem doktorun hem de hastanın çaba harcaması gerekiyor, ben basit bir ameliyattan 5 bin TL kazanıyorken, senin bir muayenenden 50 TL kazanıyorum, doktorlar bu kadar az getirisi olan ve uğraştırıcı bir hastalıkla uğraşmak istemiyorlar" dedi. Belki söylediği şey, özel hastaneler için doğru olabilir. Ama devlet hastalerinde ben olmasam da oraya başka insanlar, başka şikayetlerle gidecekler ve doktorların kazancı değişmeyecek. Niye kimse prostatit lafını bile ağzına almak istemiyor. Kutu kutu antibiyotik kullanıyoruz, burada arkadaşlar sayısız bitkisel veya başka türde çözümler sunuyorlar; ciddi anlamda kafa karıştırıcı süreçler yaşıyoruz, hepimizin psikolojisi alt üst olmuş durumda. Gerçekten bu hastalığın adı bu mu, bakteri kaynaklı mı, tek çözümü antibiyotik mi bilmiyorum ama kafada bu kadar ses ile onu da kullanalım, şu da faydalıymış vs. düşünceleri sonucunda hastalıkta iyileşme de olmadığında ne yapsam olmuyor düşüncesi sonucu psikolojimiz daha da alt üst oluyor ve stresin birleştiği her hastalık gibi çözümü daha da zor oluyor. Kimse yanlış anlamasın, bu forumdaki herkes dert ortağı, kimseye serzenişte bulunmuyorum. Bu hastalığın bir çözümü varsa o da güvenilir bir hekimle, psikolojiyi çok yıpratmadan bir tedavi sürecine girmek sanırım
sixfeetunder
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen sixfeetunder »

bu forum'da psikolojiye iyi geliyo mu emin olamadim :)
ahmet24

Mesaj gönderen ahmet24 »

sixfeetunder yazdı:bu forum'da psikolojiye iyi geliyo mu emin olamadim :)
herkes bir çare arıyor ve birbirine yardım etmeye çalışıyor ama uzun süre durmak psikolojiye iyi gelmiyor bence. ben 1 aydır zafer hocaya muayene oluyorum, 2-3 ay daha devam edeceğim, aynı zamanda psikolojik yardım almaya başlayacağım haftaya. zafer hocadan fayda göremesem de muhsin hocaya geçeceğim.

benim başlangıçta bir travma sonrası sertleşme bozukluğu başladı. belki de bütün rahatsızlıklarım sebebi psikolojik, bilemiyorum hiçbir şeyi :(
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

Hocam hastalığa kimisi bir cinsel öyküyle yakalanıyorken benim gibi birçok kişi de anksiyete gibi psikolojik bir sebeple yakalanmış anlamak inan mümkün değil. Lökosit vs çıkmasa psikolojik diyeceğim ama lökosit ve ağrılara ne sebep oluyor diye düşünmeden edemiyorum. Bir tahminim de yaşanan stres vs bağışıklık düşünce vücutta gelişen fırsatçı patojenler
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
ahmet24

Mesaj gönderen ahmet24 »

mesela ben de travma ve devamında aksiyete ile belirtileri görmeye başladım. peniste ve çevresinde içten huylanma, tam boşalamama hissi ve sarı sperm, sertleşme sorunu var. bir arkadaş doktorsitesinde yazmış, huylanmanın psikiyatriste gittikten sonra yok olduğunu söylemiş, diğer belirtiler de psikolojik olabilir. ama zafer hoca yalnızca lökosit üzerinde duruyor
insirah13
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen insirah13 »

ahmet24 yazdı:
herkes bir çare arıyor ve birbirine yardım etmeye çalışıyor ama uzun süre durmak psikolojiye iyi gelmiyor bence. ben 1 aydır zafer hocaya muayene oluyorum, 2-3 ay daha devam edeceğim, aynı zamanda psikolojik yardım almaya başlayacağım haftaya. zafer hocadan fayda göremesem de muhsin hocaya geçeceğim.

benim başlangıçta bir travma sonrası sertleşme bozukluğu başladı. belki de bütün rahatsızlıklarım sebebi psikolojik, bilemiyorum hiçbir şeyi :(
Abi benim seninle tamamen ayni sebep ve süreç, çok ilginç. Sanirim sende de ağrı yoktu,oyle okumustum?
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

Şöyle bir teori de var aslında bakterisiz mantarsız bir inflamasyon oluşumu. Anksiyete zaten vücudun savunma mekanizmasını olur olmadık çalıştırması. Bu inflamasyona sebep olabilir.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
ahmet24

Mesaj gönderen ahmet24 »

insirah13 yazdı:
ahmet24 yazdı:

Abi benim seninle tamamen ayni sebep ve süreç, çok ilginç. Sanirim sende de ağrı yoktu,oyle okumustum?
yok bende hiçbir zaman ağrı olmadı. penis ve bölgesinde içten huylanma ve gıdıklanma türevi bir his var. boşalınca geçecekmiş gibi oluyor, boşaldığımda ise sarı ve sıvı kıvamda bir meni çıkıyor ve rahatlama olmuyor, hiç boşalmamış gibi hissediyorum. ve masturbasyonda bu boşalmadan sonra penisle oynamaya devam ettikçe sürekli tekrardan sıvı bir sperm geliyor
Mitsi

Mesaj gönderen Mitsi »

Psikolog Ve psikiyatrist eğer psikolojiniz bu durumdan dolayı zorlanıyorsa yardımcı olabilir. (Tabi birde sinirlerin bu organa yakın kasları germesinden ki bu zor rastlanan bir durum). Ancak; bunlar birbirini tetikler yani prostat bozulur kafaya takarsın ve daha fazla etkilemeye başlar domino etkisi gibi. Yani baştaki problemi çözmede çözmede yardımcı olacağını sanmam. Nerden mı biliyorum; bir arkadaşım gitti(!)
Mitsi

Mesaj gönderen Mitsi »

Merhabalar öncelikle geçmiş olsun. Prostat organının stresten etkilendiği aşikar ancak psikiyatrist ve psikologlar eğer sinir sisteminizi etkileyen bir rahatsızlığınız yoksa ve stresle daha da artıyorsa bunu çözebilirler ki bu çok nadir görülen durumlardır. Ancak; prostatımızda enflamasyon vardır ve bunu kafaya takıp bizi daha fazla etkilemeye başlar yani domino etkisi gibidir. Çok nadir durumlar dışında tabiki olumlu etkisi olur ancak problemin temelini çözeceğini sanmıyorum.
Nerden mi biliyorum; bir arkadaşım yaşadı(!):)
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

Bazı arkadaşlar bir stres anından ya da psikolojik bir durumdan sonra başladı diyor. Evet haklılar. Vücutta normal şartlarda açığa çıkmayan sorunlar stres anında tetiklenebiliyor. Yani o sorun sizde zaten var. Sadece açığa çıkaracak bir tetiklenme bekliyor. Durum bu kadar basit.