hidrosel/testis şişmesi lütfen yardım

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
insirah13
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

hidrosel/testis şişmesi lütfen yardım

Mesaj gönderen insirah13 »

arkadaşlar merhaba. muzdarip olduğum ve ne forumda önerilen doktorlardan ne gittiğim başka doktorlardan doğru cevap alamadığım bir konu var. prostatitten sonra hidrosel gelişti. ağrısı yok, sol testis balon gibi şişti. skrotal ultrason da çekildi iki kez. büyüklüğü sebebiyle ameliyat etmeye gerek görülmedi. zaten inanılmaz bir şişlik değil. ama bazen bu şişlik kendi kendine büyüyor ve birkaç gün içinde eski haline dönüyor. bunun büyüdüğünü ben belimde,bacağımda gerçekleşen eklem ağrıları ile anlıyorum tesadüfi mi emin değilim. 4 5 farklı doktor hem elle muayene etti hem ultrasonda çekildi dediğim gibi. herkes önemli bir şey değil deyip gönderiyor. forumu aradım taradım benzer kimseyi bulamadım. sadece bir mesaj var antibiyotik sonrası ben de yaşadım hidrosel 6 aya geçiyor diyen o kadar. ha bir de basit düzeyde epidimim kistleri varmış ve alınmasına gerek yokmuş,yaygın bir şeymiş.

benzer tecrübesi olan ya da bir fikri olan var mı? tecrübeli bilgili abilerim bi yol gösterin vallahi kafama çok takılıyor. sürekli kontrol etmekten deli oldum.
insirah13
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: hidrosel/testis şişmesi lütfen yardım

Mesaj gönderen insirah13 »

Kadir abi senin bi tahminin yorumun var mı abi..
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: hidrosel/testis şişmesi lütfen yardım

Mesaj gönderen kadir »

insirah13 yazdı:Kadir abi senin bi tahminin yorumun var mı abi..
Sevgili kardesim bu tipta su fıtigi diye gecer. Agrisi filan olmaz. Zamanla iner ve cikar. Testisleri fazla hirpalama. Su birikmesi oluyor testiste. Ameliyatida basitmis. Cok rahatsiz ediyorsa iyibir urologa ameliyat olabilirsin.