Zafer Hoca- Tedavi Süreci

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
ahmet24
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Zafer Hoca- Tedavi Süreci

Mesaj gönderen ahmet24 »

Arkadaşlar merhaba, 11 Haziranda Zafer Hocaya gittim. Yapılan tetkikler neticesinde, 15-20 lökosit ve lökosit kümeleri görüldü. Hoca 6 kutu iğne ve iki kutu hap verdi. Başlarda bir hafta gibi bir süre sertleşmede iyileşme oldu ama semptomlar devam etti. İlaçlar bitince 24.06.2020 tarihinde hocaya tekrar gittim. İyileşme oldu mu diye sorunca, pek bir değişim yaşamadığım cevabını verdim. Tekrar test yaptı ve lökosit kümelerinin kaybolduğu, 10-12 civarın lökosit görüldüğünü söyledi. Genta iğne, biteral ve klindan verdi bu kez. Semptomlar devam ediyor, dün sertleşme problemi yaşadım, oysa 11-18 Haziran arası gayet iyiydi. Bu süreç normal mi acaba, Zafer Hoca ile tedavi süreci geçirip iyileşenler ne düşünüyor?
insirah13
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: Zafer Hoca- Tedavi Süreci

Mesaj gönderen insirah13 »

Full iyileşmesem de zafer hoca son muayenede lökosit 4-5 iken 6 iğne yazıp artık gelme demişti. Bundan sonra düşer diye. Masturbasyonu haftada 2ye düşürüp, ilaçlar bittiğinden beri ereksiyon kesinlikle eskiye gore daha iyi, %100 değil ama aşama var. Performans anksiyetesinin üstesinden gelebilsem daha da iyi olacak ama gelemiyorum. Şahsi tecrübem böyle.
ahmet24
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen ahmet24 »

bu sürecin hepimizi ciddi anlamda psikolojik olarak yıprattığı malum. acaba bu tedabi ile beraber, psikolojik veya psikiyatrik destek alan birileri var mı acaba? varsa bir faydasını görebildi mi? çünkü bu durumun psikolojimizde yarattığı tahribatı da halletmemiz gerekiyor diye düşünüyorum
Hk12

Mesaj gönderen Hk12 »

Bende zafer hocaya gittim en son 7-8 lökosit çıktı. 6 iesef tarivid ve tetradox verdi.
Haplara geçtikten sonra ağrıların daha da arttı penis başında soğukluk zonklamaa batma makatta şişlik yanma var çok kötü.
Tarividin prospektüsünde dirençli bakteriler var ise çoğalabilir yazıyor acaba tarivide dirençli bir bakteri mi var bende.
Birde zafer hocayı telefonla arayıp duruma anlatsam baska ilaçlar verir mi istanbula gelmeden bilen biri varmı?
crunkstar

Mesaj gönderen crunkstar »

Hk12 yazdı:Bende zafer hocaya gittim en son 7-8 lökosit çıktı. 6 iesef tarivid ve tetradox verdi.
Haplara geçtikten sonra ağrıların daha da arttı penis başında soğukluk zonklamaa batma makatta şişlik yanma var çok kötü.
Tarividin prospektüsünde dirençli bakteriler var ise çoğalabilir yazıyor acaba tarivide dirençli bir bakteri mi var bende.
Birde zafer hocayı telefonla arayıp duruma anlatsam baska ilaçlar verir mi istanbula gelmeden bilen biri varmı?
konu sahibi arkadaş içinde geçerli. bu hastalık çok değişkenlik göstererek ilerler hepsini ilaca baglamanız doğru değil. çoğu kişide iğneleri vurunurken yanma dahada artar bende dahil. oradaki bakterilere vurdukça iyileşme aşamasında dahi şikayetler artabilir. 1 - 2 tedavi ile çok iyi duruma gelinecek diye birşey yok. tedavinin yarısında bu ilaclar bende işe yaramıyor demek doğru bişey değil bu gurup tüm antibiyotikleri kullanmanız gerek bu forumda herkes bunları elde veri var yada yokken kullandı zaten. ben 5 gün çok iyi olup 1 gün kötü oluyorken şuan 5 gün kötüyüm ve şimdi tekrar iyiye dönüyorum. çok sabır piskolojik güç gerektiren bir hastalık bu. lokosit odaklı tedavini oluyorsun zaten o ilaclarla 6 lokosit eksilmesi işe yaramadıgını göstermiş ve diğer ilac gurubuna geçilmiş zaten izlenecek en iyi yol izlenmiş. şuan bekleyip tekrar ölçüm yaptırmaktan başka çareniz yok. direnc işide tamamen şansa kalmış kimse bilemez sizdeki bakteriyi öldürüp direnclendirebileceğini. çoğu doktor direnç falan yok bugün 10 kalır yarın 5 kalır diyende var. bunlar var sayım. ben tarivid kullanırkende pek değişim gözlemlemedim kendimde. çok ilac kullanmak bu hastalığı net şekilde zorlaştırıyor. sabırlı olup. anlık günlük değişimlerle canınızı sıkmayın. ilaclar bittikten 1 hafta sonraya kadar iyileşme gözlemleniyorsa işe yarıyor yaramış demektir. siz dikkatsiz hareket edip işe yarayan ilacdan da az fayda görebilirsiniz. bu hastalık çok fazla şeyden etkilenip çok sık değişkenlik gösteriyor. diz ağrısı gibi değil ağrıyordu azaldı. değil. hepiniz bunu biliyorsunuz zaten.
Hk12

Mesaj gönderen Hk12 »

Pro2020 yazdı:
Hk12 yazdı:Bende zafer hocaya gittim en son 7-8 lökosit çıktı. 6 iesef tarivid ve tetradox verdi.
Sana 10 yıllik tecrubemle yaziyorum biran öne kültür yaptır direncli tedavi aliyorsun 3 yıl önce bende lökosite gore tedavi aldigimda aninda olmayan semptomlar basladi hala daha tam geciremedim antibiotik kullanırken baska semptomların türemesi iyi değil bazi arkadaslara lokosite gore tedavi iyi gelir bazisina gelmez 10 yılda 3 kere basima geldi yaşayan bilir geçmis olsun
Hocam kaç kez kültür yaptırdım ama hiçbişe üretmiyor kültürde. En son zafer hoca prostat sıvısında lökosit buldu işte
Hk12

Mesaj gönderen Hk12 »

Ayrıca daha önce cipro veya floxilevo kullandığımda iyi gelmişti ama tarivid daha kötü yaptı beni
Hk12

Mesaj gönderen Hk12 »

Pro2020 yazdı:
Hk12 yazdı:Ayrıca daha önce cipro veya floxilevo kullandığımda iyi gelmişti ama tarivid daha kötü yaptı beni
Ozaman devam et zafer hocada yine ara ara bakit kuĺturunu ben 20 kultur verdiysem 3 kere yakaladım
Nereye verdiniz kültürü olmazsa onu da denerim kendiniz alıp düzene mi verdiniz
Ben 10nfarklı hastanede verdim hiçbişe çıkmadı
Frank

Mesaj gönderen Frank »

Hk12 yazdı:
Pro2020 yazdı:
Hk12 yazdı:Ayrıca daha önce cipro veya floxilevo kullandığımda iyi gelmişti ama tarivid daha kötü yaptı beni
Ozaman devam et zafer hocada yine ara ara bakit kuĺturunu ben 20 kultur verdiysem 3 kere yakaladım
Nereye verdiniz kültürü olmazsa onu da denerim kendiniz alıp düzene mi verdiniz
idrar kültürü değil de prostat sıvısı kültürü hocam.

ayrıca benim anlamadığım bir konu var, prostat sıvısı kültüründe neye bakılıyor pcr da neye bakılıyor? farkı ne arkadaşlar bunların?
Nightangel33
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen Nightangel33 »

Hocam hemen iyileşmeyi beklemeyin biraz daha sabır lazım
Hk12

Mesaj gönderen Hk12 »

Pro2020 yazdı:
Frank yazdı:
Hk12 yazdı: Nereye verdiniz kültürü olmazsa onu da denerim kendiniz alıp düzene mi verdiniz
idrar kültürü değil de prostat sıvısı kültürü hocam.

ayrıca benim anlamadığım bir konu var, prostat sıvısı kültüründe neye bakılıyor pcr da neye bakılıyor? farkı ne arkadaşlar bunların?
Mugla sehir hastanesi hulisi taskoparan prostat sivisi swab tupune verdim 4 kere verdim 2 sinde cikti
Çok şanslısın hocam ankarada bırak devleti özelde bile bakan yok o şekilde
Hk12

Mesaj gönderen Hk12 »

Pro2020 yazdı:
Hk12 yazdı:
Pro2020 yazdı: Mugla sehir hastanesi hulisi taskoparan prostat sivisi swab tupune verdim 4 kere verdim 2 sinde cikti
Anlamiyorum benim bulundugum ufacık ilcede 2 ozel hastane var sadece 150 tlye herseyi bakiyor prostat sivi kultur vs. 1 uni hastanesi birde hepsi aliyor ıslarla fln alistilar bana 10 yıldir nuks oldugunda giderim hep
Ben gelim oraya ya öyleyse :))
İstanbula zafer hocaya gittim prostat sıvısında batırmaya düşün işte koca ankarada yok yani ilgilenmiyor adamlar
igozukara

Mesaj gönderen igozukara »

Benim bu konuda fikrim şu, ben 3 ay once zafer hocada lökosit olcturdugumde her alanda bol lökosit gorulmustu, hoca bana 5 gente 2 klindan 2 tarivid yazmisti, ben saglikci oldugum icin ilac bitince tekrar yazdirdim bi kac defa kendi hastanemden cunku tek seferde sifirlanmayacagini biliyordum ve her seferinde istanbula git tedavi falan masrafli oluyordu, neyse şunu anladim ki klindan disinda genta ve tarivide gecince sikayetlerim artiyordu bende sadece klindan yazdirip kullanmaya basladim , zafer hocaya gorundum 2 hafta once lokositim 10-12 arasi olmustu, klindandan sadece fayda gordugumu söyledim oda bu sefer klindan biteral yazdi sadece ama biteraldende fayda gorcegimi pek düşünmuyorum klindan bitti tekrar onu yazdirdim hastanemde, birdahaki gittigimde 1-2 olmasini istedigim icin, bugunlerde gitcem insallah son olur, önceleri herkesinkine benzer şikayetlerim vardi ( penis agrimasi apis arasi sizlama agrili bosalma vs sirayla semptomlar yasadim) suan %90 iyiyim bende klindan cidden ise yarayor, suan tek sikayetim kalcamda agri ve bacaklarda gucsuzluk var biraz oda antibiyotikle alakali diye düşünüyorum cunku antibiyotige ne zaman ara versem o agrilarim gittikce azaliyor, kinolon türü antibiyotik sonucta klindan, uzun sure kullanimlarda boyle yan etkileri var ve biran once kurtulmam gerek, bir yeri yapalim derken 40 yeri yikiyoruz ama mecburuz,iyilesirsem vucut toparlar zamanla ve nüks yasamam insallah, herkese Allah acil sifalar versin cok zor bi hastalik, ben onceleri cok takardim uykum kacardi geceleri, zamanla iyilesme oldukca cok şükür takmamaya basladim ve bu benim iyilesmemide hizlandirir belki.
Furkanal

Mesaj gönderen Furkanal »

igozukara yazdı:Benim bu konuda fikrim şu, ben 3 ay once zafer hocada lökosit olcturdugumde her alanda bol lökosit gorulmustu, hoca bana 5 gente 2 klindan 2 tarivid yazmisti, ben saglikci oldugum icin ilac bitince tekrar yazdirdim bi kac defa kendi hastanemden cunku tek seferde sifirlanmayacagini biliyordum ve her seferinde istanbula git tedavi falan masrafli oluyordu, neyse şunu anladim ki klindan disinda genta ve tarivide gecince sikayetlerim artiyordu bende sadece klindan yazdirip kullanmaya basladim , zafer hocaya gorundum 2 hafta once lokositim 10-12 arasi olmustu, klindandan sadece fayda gordugumu söyledim oda bu sefer klindan biteral yazdi sadece ama biteraldende fayda gorcegimi pek düşünmuyorum klindan bitti tekrar onu yazdirdim hastanemde, birdahaki gittigimde 1-2 olmasini istedigim icin, bugunlerde gitcem insallah son olur, önceleri herkesinkine benzer şikayetlerim vardi ( penis agrimasi apis arasi sizlama agrili bosalma vs sirayla semptomlar yasadim) suan %90 iyiyim bende klindan cidden ise yarayor, suan tek sikayetim kalcamda agri ve bacaklarda gucsuzluk var biraz oda antibiyotikle alakali diye düşünüyorum cunku antibiyotige ne zaman ara versem o agrilarim gittikce azaliyor, kinolon türü antibiyotik sonucta klindan, uzun sure kullanimlarda boyle yan etkileri var ve biran once kurtulmam gerek, bir yeri yapalim derken 40 yeri yikiyoruz ama mecburuz,iyilesirsem vucut toparlar zamanla ve nüks yasamam insallah, herkese Allah acil sifalar versin cok zor bi hastalik, ben onceleri cok takardim uykum kacardi geceleri, zamanla iyilesme oldukca cok şükür takmamaya basladim ve bu benim iyilesmemide hizlandirir belki.
Öncelikle geçmiş olsun. Sağlıkçıymışınız gerçi ancak klindan kinolon grubuna ait değil bildiğim kadarıyla yanlışınız var. Doğrusuna isterseniz sizde bakın belki de kullanımlarınızda daha rahat olursunuz eğer benim dediğim gibiyse :)
Furkanal

Furkanal yazdı:
igozukara yazdı:Benim bu konuda fikrim şu, ben 3 ay once zafer hocada lökosit olcturdugumde her alanda bol lökosit gorulmustu, hoca bana 5 gente 2 klindan 2 tarivid yazmisti, ben saglikci oldugum icin ilac bitince tekrar yazdirdim bi kac defa kendi hastanemden cunku tek seferde sifirlanmayacagini biliyordum ve her seferinde istanbula git tedavi falan masrafli oluyordu, neyse şunu anladim ki klindan disinda genta ve tarivide gecince sikayetlerim artiyordu bende sadece klindan yazdirip kullanmaya basladim , zafer hocaya gorundum 2 hafta once lokositim 10-12 arasi olmustu, klindandan sadece fayda gordugumu söyledim oda bu sefer klindan biteral yazdi sadece ama biteraldende fayda gorcegimi pek düşünmuyorum klindan bitti tekrar onu yazdirdim hastanemde, birdahaki gittigimde 1-2 olmasini istedigim icin, bugunlerde gitcem insallah son olur, önceleri herkesinkine benzer şikayetlerim vardi ( penis agrimasi apis arasi sizlama agrili bosalma vs sirayla semptomlar yasadim) suan %90 iyiyim bende klindan cidden ise yarayor, suan tek sikayetim kalcamda agri ve bacaklarda gucsuzluk var biraz oda antibiyotikle alakali diye düşünüyorum cunku antibiyotige ne zaman ara versem o agrilarim gittikce azaliyor, kinolon türü antibiyotik sonucta klindan, uzun sure kullanimlarda boyle yan etkileri var ve biran once kurtulmam gerek, bir yeri yapalim derken 40 yeri yikiyoruz ama mecburuz,iyilesirsem vucut toparlar zamanla ve nüks yasamam insallah, herkese Allah acil sifalar versin cok zor bi hastalik, ben onceleri cok takardim uykum kacardi geceleri, zamanla iyilesme oldukca cok şükür takmamaya basladim ve bu benim iyilesmemide hizlandirir belki.
Öncelikle geçmiş olsun. Sağlıkçıymışınız gerçi ancak klindan kinolon grubuna ait değil bildiğim kadarıyla yanlışınız var. Doğrusuna isterseniz sizde bakın belki de kullanımlarınızda bundan sonra daha rahat olursunuz eğer benim dediğim gibiyse :)
igozukara

Furkanal yazdı:
Furkanal yazdı:
Öncelikle geçmiş olsun. Sağlıkçıymışınız gerçi ancak klindan kinolon grubuna ait değil bildiğim kadarıyla yanlışınız var. Doğrusuna isterseniz sizde bakın belki de kullanımlarınızda bundan sonra daha rahat olursunuz eğer benim dediğim gibiyse :)
Yani ben öyle biliyordum yanlisimda olabilir duzelttigin icin teşekkür ederim :) yazimin geri kısmı bundan daha onemli ama :) orada demek istediğim size yazilan kürde size iyi gelen bir antibiyotik varsa sanslisiniz demektir bunu hocayada bildirip ona agrilik vermenizi veya diger ilaclarinizi degistirmenizi tavsiye ederim.
Furkanal

igozukara yazdı:
Furkanal yazdı:
Furkanal yazdı:
Yani ben öyle biliyordum yanlisimda olabilir duzelttigin icin teşekkür ederim :) yazimin geri kısmı bundan daha onemli ama :) orada demek istediğim size yazilan kürde size iyi gelen bir antibiyotik varsa sanslisiniz demektir bunu hocayada bildirip ona agrilik vermenizi veya diger ilaclarinizi degistirmenizi tavsiye ederim.
Kesinlikle öyle ampirik tedavi görüyorsak, bazı antibiyotikler gerçekten cuk diye oturuyor. Ben tamamen sizin için söyledim, çünkü ben kinolon kullanırken çok ciddi baş etmesi zor yan etkiler görüyordum bu yüzden mesela tarividden fayda görsem de çok korkarak kullanıyordum. Siz de klindan'dan fayda görüyomuşsunuz. Kinolon harici bir şeyden bende katkı görmek çok isterim deneye deneye belki de bulacağız, bu sebeple sizde kinolon olmadığını bilerek kullanırsanız içiniz daha rahat olur diye dedim :)
igozukara

Furkanal yazdı:
igozukara yazdı:
Furkanal yazdı:
Kesinlikle öyle ampirik tedavi görüyorsak, bazı antibiyotikler gerçekten cuk diye oturuyor. Ben tamamen sizin için söyledim, çünkü ben kinolon kullanırken çok ciddi baş etmesi zor yan etkiler görüyordum bu yüzden mesela tarividden fayda görsem de çok korkarak kullanıyordum. Siz de klindan'dan fayda görüyomuşsunuz. Kinolon harici bir şeyden bende katkı görmek çok isterim deneye deneye belki de bulacağız, bu sebeple sizde kinolon olmadığını bilerek kullanırsanız içiniz daha rahat olur diye dedim :)

Eğer dediğiniz gibiyse gercekten sevindirici haber bu :) ama bu aralar üst üste sadece klindan kullandim bel bacak agrisi artti bir kac gun ara verince duzeldi şimdi basladim yine hafiften var agri :) insallah son olur bu, siz suan ne kullaniyorsunuz ne durumdasiniz
Frank

Mesaj gönderen Frank »

Pro2020 yazdı:
Hk12 yazdı:
Pro2020 yazdı: Mugla sehir hastanesi hulisi taskoparan prostat sivisi swab tupune verdim 4 kere verdim 2 sinde cikti
Anlamiyorum benim bulundugum ufacık ilcede 2 ozel hastane var sadece 150 tlye herseyi bakiyor prostat sivi kultur vs. 1 uni hastanesi birde hepsi aliyor ıslarla fln alistilar bana 10 yıldir nuks oldugunda giderim hep
Hocam neredesin. Hangi ilçe Marmaris mi bodrum mu? Hangi hastaneler ve doktor isimlerini paylaşır mısın?
crunkstar

Mesaj gönderen crunkstar »

Linkozamid
Muro2334

Mesaj gönderen Muro2334 »

Ahu hastanesinde Ruşen hoca kültüre ve lokosite tamamen bakıyor mu doktor haftaya gidecem bakıyorlarsa
efsane2036

Mesaj gönderen efsane2036 »

Hk12 yazdı:
Pro2020 yazdı:
Hk12 yazdı: Çok şanslısın hocam ankarada bırak devleti özelde bile bakan yok o şekilde
İstanbula zafer hocaya gittim prostat sıvısında batırmaya düşün işte koca ankarada yok yani ilgilenmiyor adamlar
Nasıl yok ankarada mesut tül var
Muro2334

Mesaj gönderen Muro2334 »

Balıkesir çevresinde bakan var mı lokasite fln veya
Hk12

Mesaj gönderen Hk12 »

efsane2036 yazdı:
Hk12 yazdı:
Pro2020 yazdı: Anlamiyorum benim bulundugum ufacık ilcede 2 ozel hastane var sadece 150 tlye herseyi bakiyor prostat sivi kultur vs. 1 uni hastanesi birde hepsi aliyor ıslarla fln alistilar bana 10 yıldir nuks oldugunda giderim hep
Lökosit bakıormu?
efsane2036

Mesaj gönderen efsane2036 »

Hk12 yazdı:
efsane2036 yazdı:
Hk12 yazdı: Ben gelim oraya ya öyleyse :))
Lökosit bakıormu?
Boş kaba aldır duzende baktır ben o sekılde yapıyorum