Bacak Arasında Geçmeyen Ağrı

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
akifguner

Bacak Arasında Geçmeyen Ağrı

Mesaj gönderen akifguner »

Herkese gecmis olsun.Yaklaşık 4 aydır forumu takip ediyorum ve üye oldum. Rahatsızlığımla ilgili birçok şey yaptım ama tanı ve çözüm bulamadım. Tecrübelerinizi paylaşırsanız minnettar kalacağım.

Yaklaşık 1 sene önce sol bacak aramda yani apış arası içten yanma , bu yanma neticesinde sol testisin alt tarafına vuran sızlama , bu sızlamayla beraber alt baldır arkasına vuran zonklama , sol karın altımda eğilince şişkinlik hissi ve kas ağrısı sıkıntılarım oldu. Bu sebeple ürolojiye gittim, Varikosel şüphesiyle elle muayene ve ultrason temiz çıktı, idrar tahlili ve kültürü temiz çıktı. Akıntım olmadığından anlam veremedik. İdrarda 2-3 eritrosit çıktıgından 1 kutu cipro içtim, bol su içerek 2 ay içinde ağrılarım azaldı ve geçti.

Aradan 10 ay geçti , 1 aydan beri yine aynı ağrılarım oluştu. Sol bacak aramda yan yatarken içten çok derinlerden yanma ve sanki orada bir boxer parçası kalmış hissi, sol testis desem testis değil torba sol tarafında sızlama , tekrar sol alt arka baldırda kas ağrısı ve zonklama , sol karında şişkinlik ve kas ağrısı oluştu.

Bunun üzerine tekrar üroloji herşey temiz idrar kültürü temiz, akıntı ve yanma olmadıgından ve ereksiyon sorunu olmadıgından cektigim pelvik mr da prostat uygun konturlarda oldugundan pi mumkun degil diyerek ortopediye yonlendirildim , ortopedi bel fıtığı ve pelvik ağrı için röntgen ve pelvik mr çekildim. Temiz çıktı. Yetmedi genel cerrahiye kasık fıtığı için gittim o da temiz çıktı.

-İdrarda haftada 1 yani 200 kere tuvaletimi yaparsam 1 kere yanma oluyor.
-Akıntım kesinlikle yok.
-Surekli idrar hissim oluyo 2 saatte 1 gidiyorum ama cok sigara ve kahveden ve asırı su içtiğime veriyorum.
-En son şüpheli ilişkim 5 sene önce olmuştu, o kişide hasta değildi sadece sürekli idrar yollarını üşüttüğünden antibiyotik içiyordu hatta tahlillerinde idrar kültürü dahi temizdi , ama dediğim gibi 5 sene oldu.

Bu 1 sene içerisinde bana denk gelen rastlantı , eğilerek çok iş yaparsam belim tutuluyor , Bu sefer de olunca ya bu bel tutulması yapıyor ama testis sızlaması ne alaka, ya da 2 kere üst üste ( iilişki öncesi erken boşalmamak için mast yapıp ilişkiye girdim ve ilişki sonrası yıkanırken dahi idrarımı tutamadım tahriş ettim ondan oluyor dedim.Bu herseferinde olmadı sadece sızlamam başlamadan önce dikkatimi çekti buna yordum) Ancak sırf acaba bu mu yapıyor diyerek ağrım varken yine aynı şekilde ilişki öncesi mast yapıp 2 kere de ilişkye girdim ağrı sızımda artma azalma olmadı.

Akıntım yok , Yanma yok , Ereksiyon sorunu yok , Ancak forumda okuyorum okuyorum yukarıda açıkladığım şikayetler pi olanlarda var, Ama pi olanlarda akıntı yanma ereksiyon sorunu da genel anlamda oluyor.

Sizce hangi doktora gitmeliyim ne yapmalıyım. Ekstra bilgi verecek olursam şu anda hiç ilaç içmeden 1 ay boyunca mast veya ilişkiye girmezsem ağrılarım geçecek , bunu tecrube ettim. Sızlama artınca 2 hafta cinsel rejim yapınca sızlama azalıyor. Azaldı diyerek arttırınca sızlama yarım yarım geliyor. Esas şikayetim sol testis torba altıma vuran sızı.

Uzun oldu ancak ekstra soru cevap olmasın diyerek tüm dertlerimi yazdım. Allah a emanet olunuz.
akifguner

Re: Bacak Arasında Geçmeyen Ağrı

Mesaj gönderen akifguner »

Aklımda sadece fizik tedavi doktoruna gitmek kaldı. Kan tahlili isteyecek ama onlarda normal. Merak ettiğim bu prostattansa ben hiç sık ilişki yaşayamayacakmıyım. Haftada 1 kere ile mi yetineceğim. Sürekli sürekli senede 2 kere bu olay beni yokluyor ve 1-2 ay ağrısı geçmiyor gece uyutmuyor.
Cihan1212
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Bacak Arasında Geçmeyen Ağrı

Mesaj gönderen Cihan1212 »

Evliyseniz duzenli iliski tavsiye ediyor haftada iki defa doktorlar tabi tedavi de gerekiyor