Pelvik kaslarda gerginlik. İdrar yaparken zorlanma

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Followme
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Pelvik kaslarda gerginlik. İdrar yaparken zorlanma

Mesaj gönderen Followme »

Pelvik kaslarım aşırı gergin, bundan dolayı idrar yaparken sürekli pelvik kasımı sıkıp idrarın durmasına sebep oluyorum idrar haliyle dur başlat şeklinde oluyor buda zararlı bi durum.

Pelvik kasların gerginliğini nasıl düzeltebiliriz, nasıl gevşetip eskisi gibi gevşekliğine getiririz bilgisi olan varmı kegel egzersizi yapıyorum bu pelvik kasları güçlendiriyormuş faydası olurmu gevşemesi için sizce yoksa başka bir egzersizin faydası olurmu.
Aykut
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: Pelvik kaslarda gerginlik. İdrar yaparken zorlanma

Mesaj gönderen Aykut »

Dostum pelvik kaslar zaten gergin onu gevşetmek lazim onu güçlendirmekten ziyada gevşetmek lazim ters bir hareket yapma Ağrın artar...doğrusu reverse pelvic hareketleridir....yinede sen bilirsin benimkisi sadece bir görüş.....
Cihan1212
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Cihan1212 »

Idrar yapmaktaki zorluk enfeksiyon ile odemden kaynakli
Followme

Anladığım kadarı ile bizim pelvik kaslarımız gayet güçlü yani güçlü olmasa idrarı tutmakta zorlanırız, kegel egzersizi bu kasları güçlendiriyor bizim ise gevşeme, esneme yapmamız lazım dediğin reverse pelvik ile ilgili link atabilirmisin??
Frank
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Frank »

nasıl gevşetilir hocam bu kaslar, bende de aynı sıkıntı var. bir keresinde güçlendirme hareketleri yaptım 2 gün daha da kötü oldum.
Aykut
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Aykut »

Non bakteriyel prostatit arkadaşlar deneyebilir...bakteriyel bişeyse uğraşmasın yapılması zor bir egzersizdir düzenli yapılması lazim....ayrıca idrar atımında zorlanan veya yarim kalma hissi yaşıyorsanız mutlaka alfa bloker kullanın tedaviyi çok hizlandirir...ben 2014 senesinde 8 ay kadar çektim bu hastalığı....pandemi dönemi yeniden tekrarladı 4 aydır uğraşıyorum ama geçeceğini biliyorum...sıkıntı yapmayın mutlaka geçer...tavsiye olarak ....bol su...gece bile çorapla yatin...son olarakta evde oturmayın çıkın işinize bakın...bu işin tedavisi moral motivasyon...bu tavsiyeler non bakteriyel prostatit arkadaşlar içindir....

https://youtu.be/H35cK7UWDfI
prosta50
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen prosta50 »

Pelvik kas gerginliğini bende yaşıyorum bunu gevşetecek ilaç tavsiyesi yapacak olan var mı bildiğim kadarıyla düz kas bu kaslar. İdrar yaparken kesilme oluyor. Sonra tekrar başlıyor. İnsan tabi psikolojik olarakta sıkıyor kendisini. Kabız kalmamak lazım. Birde mide şişkinliği ve gazıda etkiliyor. Sabah uyandığımda dinlenme nedeniyle daha rahat oluyor kaslar. İLAÇ TAVSİYESİ YAZAN OLURSA SEVİNİRİM
prosta50

Bende aynı görüşteyim mutlak etkilyor kabızlık gaz. Miğdem şişkin olunca işeme kasını sıkmak zorlaşıyor.gaz ilacı ve probiyotik kullanıyorum. DERTLERİMİZ AYNI
prosta50

Hangi ilaçları kullanıyorsunuz
prosta50

Haklısınız işeme için hangi ilacı kullandınız yaşınız kaç
prosta50

Bunlar alfa broker ilaçlar değil meniyi olumsuz etkikemez diye biliyorum
prosta50

Ürorec 4mg kullanın olumsuz etki yapmıyor
nasa01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen nasa01 »

Pelvik kaslarını esnetme için ilaç hap falan yok Alfa Blokerlar geçici rahatlama verir ama zaten direkt pelvik kaslarını gevşetmez. Mesane çevresindeki düz kasları gevşetir. Pelvik kaslarını gevşetmek için ek çözüm iyi bir diyetle beraber "pelvic release stretches" hareketleridir. Youtube'a böyle yazarak aratabilirsiniz.
muharremmer
Hastalık Başlangıç Yılı: 2006

Mesaj gönderen muharremmer »

Followme yazdı:Pelvik kaslarım aşırı gergin, bundan dolayı idrar yaparken sürekli pelvik kasımı sıkıp idrarın durmasına sebep oluyorum idrar haliyle dur başlat şeklinde oluyor buda zararlı bi durum.

Pelvik kasların gerginliğini nasıl düzeltebiliriz, nasıl gevşetip eskisi gibi gevşekliğine getiririz bilgisi olan varmı kegel egzersizi yapıyorum bu pelvik kasları güçlendiriyormuş faydası olurmu gevşemesi için sizce yoksa başka bir egzersizin faydası olurmu.
evet burada doktorların yaptığı bir hata var.

Mesela benim yaptığım çoğu kegel hareketlerine arkadaşlar şaşırıyor biz yapsak kramp filan girer baya esneksin helal olsun diyolar da ama işte nasıl bişeyse Kasları güçlendirici hareket yaptıkça şikayetler benimde artıyor yahu zaten idrar kaçırma sorunum yok ki çok şükür pelvik bölge zaten gereğinden fazla gergin sıkı doktorlar diyor kegel egzersizi ezbere konuşuyorlar.

GEVŞETMEK LAZIM. Termal kaplıca faydalı olabilir.
Followme

Bu egzersizi buldum gevşetmek için

https://youtu.be/R3Rydb1nZU4
ist86

Mesaj gönderen ist86 »

Followme yazdı:Pelvik kaslarım aşırı gergin, bundan dolayı idrar yaparken sürekli pelvik kasımı sıkıp idrarın durmasına sebep oluyorum idrar haliyle dur başlat şeklinde oluyor buda zararlı bi durum.

Kardeşim kegel tam tersine daha sıkılaştırir senin gevşetmen lazım buda spor sonrası yapılan esneme hareketletleriyle olur kültür fizik hareketleri de derler sporcular .Kegel genelikle hamilelik sonrası idrar kaçıran kadınlara önerilir çünkü kaslar aşırı gevsemistir.