Sanırım iyileştim

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Ozgur34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Sanırım iyileştim

Mesaj gönderen Ozgur34 »

Selamlar herkese.Daha öncede açtığım başlıklarla konuyu az çok anlatmıştım.Mayıs başında Muhsin Hocada yaptırdıgım pcr testinde klamidya çıkmış,kültürde üreme olmamıştı.Muhsin hoca 3 iesef + 2 kutu tetradox vermişti.muhsin hoca lökosit odaklı çalışmıyor bilen bilir ama özel isteyince baktı ve 12-13 lökosit çıktı.İlk kutu tetradox sonrası evime yakın olan hastaneye aslında hem ilaç yazdırmak hemde bir doktorun daha görüşünü almak için prof dr Talat Yurdakul hocayla konuştum.Kendisine durumu anlattım ve 1 kutu tetradoxun ancak 5.-6. Gününde akıntımın kesildiği gibi durumu söyledim.Kendisi tetradoxun yanında Rulid 300 verdi 2 kutu ve beraber kullanmamı söyledi.Ne zaman ki Rulidle tetradoxu kombin yaptım 2-3 günde şikayetlerim tamamen geçti.Üstelik onlarca klasik ilacın aksine forumda Rulidin adı nerdeyse hiç geçmiyordu.

Forumdan edindiğim bilgiler ışığında kafama en iyi yatan tedavi şeklinin lökosit odaklı olduğuna karar verdikten sonra aynı durumdan muzdarip olduğuna inandığım yakın arkadaşımıda alıp 10 gün önce Zafer hocaya gittik.Lökosit sonucu bende 5-6 çıkarken arkadaşımda 15-20 çıktı ve Zafer Hoca iyiki arkadaşını getirmişsin diyerek 6 igne +2 kutu tetra+1 kutu tavanic yazdı arkadasıma bana ise kullandıgın antibiyotikleri bitirmemi ve 5-6 gün sonra gelmemi söyledi.

Bugün ise 2.küre başlayacağıma kendimi hazırlayarak Zafer hocaya gittim.Tahlil sonucu lökosit 1-2 çıktı ve Zafer hoca antibiyotige ihtiyacım olmadığını ama 3-4 hafta sonra tekrar gelmemi ve kontrol amaçlı bir kez daha lökosit bakmayı önerdi

Sonuç olarak herşeyin tamamen bitmediğini ve tıpki bir grip gibi zaman zaman yoklayacağının bilinciyle baya mutlu şekilde hastaneden ayrıldım.Herkesin tedavi sürecinin aynı olmadığının farkındayım.Ama sanırım bu hastalıkta öncelikle pcr şart sonrasında lökosit odaklı devam etmek.Ortalama verilen tedavi süresi min 3-4 haftadan 3 ay kadar yazılan çizilenler.Bendeki durum kısa vade sayılacak şekilde olumlu sonuçlanmış gibi duruyor.Bundaki en büyük fark kinolon grubu antibiyotiklerden ziyade direk patojen odaklı doğru antibiyotik kullanmak sanırım.Klamidya zaten çok inatçı bir patojen değil ama prostat olayı güçleştiriyordu.Belki tavanic,tarividlerle 2-3 ayda alacağım tedaviyi doğru antibiyotiklerle ortalama 25 günlük bir süreçte aldım.

Bu uzun yazıyı yazmamdaki asıl sebepte bu hastalıktan kurtulamama gibi bir durumun olmaması.Erkeklerin ortalama %10-15 i bu hastalığı geçiriyormuş aşağı yukarı.Dünya erkek nüfusunu göz önüne aldığınızda milyonlarcası atlatıyor belkide.Tabiki çok uzun zamanını harcamış ve hala tam sonuç alamamış arkadaşlar kendi karamsarlıklarından dolayı diğerlerinede umutsuzluk aşılıyor.Ben 3 ayrı doktora gittim bu süreçte ve biri Muhsin hoca ,diğeri Zafer hocaydı. 3 hocada bana direk senin psikolojin normal dedi en başında.Bütün hastalıkların babası stres.Elbet prostat şikayetlerim geri gelebilir,tekrar nüksedebilir ama hayat bir şekilde devam edecek.Enseyi karartmaya gerek yok.Yıllarını vermiş Kadir hocam iyileşmiş ki bu herkese umut olmalı.Kendisine bıkmadan usanmadan insanlarla bilgi alışverişinde olmasından dolayı da teşekkürü borç bilirim.Umarım herkes biran önce dertlerinden kurtulur,sağlıklı şekilde hayatına devam eder.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Sanırım iyileştimj

Mesaj gönderen kadir »

Sevgili kardesim çok sevindim iyi olmana. Güzel, moral verici bir yazı olmuş. Sifan daim olsun.
Se38

Re: Sanırım iyileştim

Mesaj gönderen Se38 »

Kimine bi kombin tutuyor iste ve 3-4 kutu antibiyotik ile iyilesiyor . Cok sanslisin sifan daim olsun. Tamamen sans ve bakteri tipine bagli iyilesmek. Bana hicbir antibiyotik ise yaramior semptomlarimi bile azaltmiyor mesela.
Cooper
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Cooper »

Cinsel sorunlariniz olduysa bunlar tamamen 100% iyilesti mi? Detay verirseniz cok sevinirim, gecmis olsun. Ben sorularimi direkt sorayim.
- Orgazmda his kaybi var miydi?
- Meni miktarinda azalma?
- Hem inik halde hem de erekte halde penis boyutunda (uzunluk+ en) ve sertliğinde azalma?
- Peniste his kaybı?
- Testislerde ufalma?

Bu sorunlari yasadiysaniz, 100% eski haline donuyor mu zamanla? Tesekkurler. (Ozellikle erekte penis boyunda azalma olduysa, en onemlisi)
Cihan1212
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Cihan1212 »

Cooper yazdı:Cinsel sorunlariniz olduysa bunlar tamamen 100% iyilesti mi? Detay verirseniz cok sevinirim, gecmis olsun. Ben sorularimi direkt sorayim.
- Hem inik halde hem de erekte halde penis boyutunda (uzunluk+ en) ve sertliğinde azalma?
- Peniste his kaybı?
- Testislerde ufalma?

Bu sorunlari yasadiysaniz, 100% eski haline donuyor mu zamanla? Tesekkurler. (Ozellikle erekte penis boyunda azalma olduysa, en onemlisi)
Bende yukardakilerden sadece testislerde ufalma olmamıstı lokosit yuksekken ereksiyonuj kısa sürmesi penisin ucunun sisememesi meninin sari ve parcacikli gelmesi agrili orgazm vardi simdi 1 2 lerde gerci cok olmadi 1 hafta falan oldu
Ereksiyon guzel penis ucu tam ereksiyon olunca iyi sisiyor agrili bosalma da bitti sadece yuzde yuz eskisi gibi degil tabi ama baya bi gelisme var ama uzun vadede ne oldugunu gormek lazim
Ozgur34

Mesaj gönderen Ozgur34 »

Cooper yazdı:Cinsel sorunlariniz olduysa bunlar tamamen 100% iyilesti mi? Detay verirseniz cok sevinirim, gecmis olsun. Ben sorularimi direkt sorayim.
- Peniste his kaybı?
- Testislerde ufalma?

Ben ilk 2012 yılında kaptım klamidya ya da bel soğukluğunu.Korunmayı sevmediğim için yıllar içinde 4-5 defa geçirdim bu hastalıkları.Tabi enfeksiyon zamanları zaman zaman ağrı yanma oldu ama hepsi geçti.Libidom hep iyiydi ve hatta hayatımın en iyi zamanını 2018-2020 arası geçirdim diyebilirim buna o dönemdeki aralıksız sporunda etkisi olduğunu düşünüyorum.Bu söylediğiniz sorunların devamlı olması için enfeksiyon olmalı diye düşünüyorum.Zaten yaş ilerledikçe bu sorunların zaman zaman yaşanılması kaçınılmaz diye düşünüyorum.%100 iyileşme denen birşeye çok takınılmaması gerekiyor bence.Vücudumuzun hangi organı %100 çalışıyor ki her zaman.Yaşlanıyoruz :)
Ozgur34

Mesaj gönderen Ozgur34 »

Se38 yazdı:Kimine bi kombin tutuyor iste ve 3-4 kutu antibiyotik ile iyilesiyor . Cok sanslisin sifan daim olsun. Tamamen sans ve bakteri tipine bagli iyilesmek. Bana hicbir antibiyotik ise yaramior semptomlarimi bile azaltmiyor mesela.
Umarım biran önce iyileşme sağlarsınız ama şöyle diyeyim bu süreçte antibiyotik kullanırken testis ağrısıda yaşadım hatta özellikle pelvik bölge ve karın alt bölgesi.Taş düşürmekten kasık fıtığına kadar düşünceler aklımdan geçti.Aylarca antibiyotik kullanmanın vücuda yararından çok zararı olabilir düşüncesindeyim.Bu arada bende kesin herşey bitti gitti demiyorum ama lökosit odaklı kontrolüme devam edeceğim.Ben şanslıydım akıntım vardı ki klamidyanın zaten en bariz etkisi.Onun dışında şu anda mesela penis içinde zaman zaman yanmahissediyorum ama onunda doku hasarı kaynaklı olacağını düşünüyorum