Evli olanlar

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Cihan1212
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Evli olanlar

Mesaj gönderen Cihan1212 »

Arkadaşlar evlilik arifesindeyim acaba eşimize bir bulaş söz konusu mu
crazy96

Re: Evli olanlar

Mesaj gönderen crazy96 »

Ayni durumdan bende cok tereddutteyim cinsel olarak baska problemleriniz varmi bende 2 kere stafilokok bakterisi uredi karsi cinste bi etki yapar mi bulasip hastalik bunu bilmiyorum bi urologa sordum ese bulasmaz yapmaz dedi ama sizde ureme oldu mu
Cihan1212

Cinsel olarak problemim hic yok sadece psikolojik olarak ilk hastaligi ogrendigimde burdaki yorumlari okuyunca 1 hafta boyunca ereksiyon olamadım ama kabullenip üstesinden geleceğimden karar verdigimde kendiliginden duzeldi sperm kültüründe üreme olmadı aslımda doktorlar bulaş olmaz diyorsa bir bildikleri vardır psikolojik olarak gereksiz bir dengesizlik yaratįyor bu rahatsızlık biraz rahat olmak gerek rahat olunca zaten rahatsızlık insanı hırpalamıyor ama evli olanlara da danışmak gerek sürpriz yaşamamak adına
Prostatozurlu
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Prostatozurlu »

Cihan1212 yazdı:Arkadaşlar evlilik arifesindeyim acaba eşimize bir bulaş söz konusu mu
Bende evlilik arefesindeyim bu konuyu çokça düşündügüm zamanlar oldu bir doktorla uzun uzun istişare etmiştim o günden sonra bu konuyu birdaha düşünmedim. Önemli olan agrı sızı ve ereksiyon sorunu bunlar varsa zaten evlilik sorun olacaktır bize.bunların dışında bir sorun olacagını düşünmüyorum
Cihan1212

Prostatozurlu kardesim yani bulas olmaz mı dedi doktor agri sizi ereksiyon yok sukur olursa evlilik zindan olur
Prostatozurlu

Cihan1212 yazdı:Prostatozurlu kardesim yani bulas olmaz mı dedi doktor agri sizi ereksiyon yok sukur olursa evlilik zindan olur
Flora bakterileri için olmaz demişti
crazy96

Mesaj gönderen crazy96 »

Prostatozurlu yazdı:
Cihan1212 yazdı:Prostatozurlu kardesim yani bulas olmaz mı dedi doktor agri sizi ereksiyon yok sukur olursa evlilik zindan olur
Flora bakterileri için olmaz demişti
Sizde hangi bakteri uremisti
Cihan1212

Valla sperm kültüründe bir sey yoktu bu yeterli mi
efsane2036
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen efsane2036 »

Bir tane bayana kültür yaptırdım kulturde stap aeraus üredi dıger stap türleri geçermi bılmem ama aeraus geçiyor partenere
red

Mesaj gönderen red »

clamidya, ureplasma gibi cinsel yolla bulaşan bakteriniz yoksa yani flora bakterileri prostatit yaptıysa bulaşmaz.
ben korunmasız da ilişkiye girdim hiç bulaşma olmadı.
cinselliği düzenli yapın ama sık yapmayın ya da çok uzun aralıklar bırakmayın. bu durumlar prostatite iyi gelmiyor..
Cihan1212

Bunlar semen kulturu ya da idrar kulturunde uremeyebilir mi? Kesin teshis nasil konur?
Targocid

Mesaj gönderen Targocid »

Cihan1212 yazdı:Cinsel olarak problemim hic yok sadece psikolojik olarak ilk hastaligi ogrendigimde burdaki yorumlari okuyunca 1 hafta boyunca ereksiyon olamadım ama kabullenip üstesinden geleceğimden karar verdigimde kendiliginden duzeldi sperm kültüründe üreme olmadı aslımda doktorlar bulaş olmaz diyorsa bir bildikleri vardır psikolojik olarak gereksiz bir dengesizlik yaratįyor bu rahatsızlık biraz rahat olmak gerek rahat olunca zaten rahatsızlık insanı hırpalamıyor ama evli olanlara da danışmak gerek sürpriz yaşamamak adına
Sendeki psikolojik midir bilemem ama libidoyu yüzde yüz etkiliyor. Bulaş konusuna gelince, bence bakteri önemli.
Targocid

red yazdı:clamidya, ureplasma gibi cinsel yolla bulaşan bakteriniz yoksa yani flora bakterileri prostatit yaptıysa bulaşmaz.
ben korunmasız da ilişkiye girdim hiç bulaşma olmadı.
cinselliği düzenli yapın ama sık yapmayın ya da çok uzun aralıklar bırakmayın. bu durumlar prostatite iyi gelmiyor..
Bulaşma olmamasından ziyade onlarda da zaten var ya bu bakteriler, sorun teşkil etmiyordur.
crazy96

Mesaj gönderen crazy96 »

Ben duzende prostat sivisindan pcr yaptirdim klamidya gonore uroplazma mikroplazma falan filan bakiyorlar cikmadi gelisimde de suruntuden yaptilar sadece flora cikti bi problem olup olmayacagindan supheliyim
Targocid

crazy96 yazdı:Ben duzende prostat sivisindan pcr yaptirdim klamidya gonore uroplazma mikroplazma falan filan bakiyorlar cikmadi gelisimde de suruntuden yaptilar sadece flora cikti bi problem olup olmayacagindan supheliyim
Olmaz. Bu hastalık zaten genelde flora bakterilerinden çıkıyor erkeklerde. Kadınların perine bölgesinde mevcut bu bakteriler.
Prostatozurlu

crazy96 yazdı:Ben duzende prostat sivisindan pcr yaptirdim klamidya gonore uroplazma mikroplazma falan filan bakiyorlar cikmadi gelisimde de suruntuden yaptilar sadece flora cikti bi problem olup olmayacagindan supheliyim
Flora bakterileri biizde sıkıntı yaratıyor karşı tarafta degil
crazy96

Mesaj gönderen crazy96 »

Prostatozurlu yazdı:
Sizde olmuş muydu ureme stafilok falan tedavi aldiniz mi acaba
Prostatozurlu

crazy96 yazdı:
Prostatozurlu yazdı:
Benim pcrda stap strep gözüküyor ama kültürde üremedi hiç enterkok üredi bir sefer sonra tedavi aldım oda üremedi.
crazy96

Mesaj gönderen crazy96 »

Prostatozurlu yazdı:
crazy96 yazdı:
Prostatozurlu yazdı: Flora bakterileri biizde sıkıntı yaratıyor karşı tarafta degil
Benim pcrda stap strep gözüküyor ama kültürde üremedi hiç enterkok üredi bir sefer sonra tedavi aldım oda üremedi.
benimde pcrda stap strep çıkmıştı ama kültürde sadece stafilokok üremesi oluyor tedavi sonrası semptomlarınızda düzelme oldu mu
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Flora bakterisi bayanlarda sorun teskil etmez. Etsede tedavisi bir vajinal fitile bakar. Erkeklerde flora bakterisi belli bir degeri gecipte prostat icinde koloni olusturursa enfeksiyona yol acabiliyor. Prostat vajina gibi acikta degil. Yapi itibari ilede antibiyotigin nüfuz etmesi cok zor. Süngerimsi odaciklar icinde ne kadar olsa tek bir patojen kalsa zamanla cogaliyor.
Cihan1212

kadir yazdı:Flora bakterisi bayanlarda sorun teskil etmez. Etsede tedavisi bir vajinal fitile bakar. Erkeklerde flora bakterisi belli bir degeri gecipte prostat icinde koloni olusturursa enfeksiyona yol acabiliyor. Prostat vajina gibi acikta degil. Yapi itibari ilede antibiyotigin nüfuz etmesi cok zor. Süngerimsi odaciklar icinde ne kadar olsa tek bir patojen kalsa zamanla cogaliyor.
Yani abi evlendigimizde sorun teskil etmez cunku intermette bulasici olmadigi yaziyor . Evli olan abilerimize teyit icin sormak istedim
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Sen evlen kardesim evlen sorun yok. Niceleri evlendi cocuklari bile oldu.
huseyin252

Mesaj gönderen huseyin252 »

Valla ben prostatit olalı korunuyorum korkuyorum bulaş olacak diye yinede temkinli olmakta fayda var
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
crazy96

Mesaj gönderen crazy96 »

kadir yazdı:Sen evlen kardesim evlen sorun yok. Niceleri evlendi cocuklari bile oldu.
Kadir abi son kulturde semende koagulaz negatif stafilokok uredi 3000koloni ml sence cok yuksek sayi mi
efsane2036

Mesaj gönderen efsane2036 »

Benimde düğün var yakında bende cok dusunuyorum bu eşe bakterı bulaşma olayını staplar bulaşmaz dıyor doktorlar ama bi bayan arkadasta vajınal akıntı ve agrı şikayeti vardı kultur yaptırdı stap aureus üredi kadındasa septom uaratabılıyor