Sistoskopi ve prostatit

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
crazy96
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Sistoskopi ve prostatit

Mesaj gönderen crazy96 »

Daha once bahsetmistim diger konularimda 2-3 aydir bu hastalik suphesi ile kosturuyorum 2 kere bakteri uremesi oldu zafer hocaya gittim lokosit cikmadi birseyin yok dedi vsvsvs hastane personeliyim egitim arastirma bugun bulugundugum hastanede urolojiye ciktim idrarimda zorlanma var ve bazen catallı uroflow yapti normalden dusuk cikti ultrason ile bakti birsey gorunmuyor emin olmak icin aklimizda soru isareti kalmamai icin sistoskopi yapalim bakalim dedi sistoskopi yapti uretrada darlik yok prostatta buyume yok duvarlarina bakti darlik yok prostati gecip mesane boynuna geldi yukseklik yok mesane icine girdi bakti bi problem yok yavas yavas geri cikarken bak ekrana izle dedi kendinde gor dedi prostatin ordan gecerken kamera rahatla gecti bi problem yok dedi ama idrar sorunum var mesane kaslarin ile ilgili olabilir suan icin mudahele edilecek bir problem gorunmuyor dedi sistoskopi ile prostatit kendini gosterir mi gostermes mi internette sistoskopi videolarini izledim prostattinda sorun olanlarda kamera gecerken o darlik buyume net belli oluyor bende oyle bi durum yoktu rahat rahat gitti ceri doğru
muharremmer
Hastalık Başlangıç Yılı: 2006

Re: Sistoskopi ve prostatit

Mesaj gönderen muharremmer »

crazy96 yazdı:Daha once bahsetmistim diger konularimda 2-3 aydir bu hastalik suphesi ile kosturuyorum 2 kere bakteri uremesi oldu zafer hocaya gittim lokosit cikmadi birseyin yok dedi vsvsvs hastane personeliyim egitim arastirma bugun bulugundugum hastanede urolojiye ciktim idrarimda zorlanma var ve bazen catallı uroflow yapti normalden dusuk cikti ultrason ile bakti birsey gorunmuyor emin olmak icin aklimizda soru isareti kalmamai icin sistoskopi yapalim bakalim dedi sistoskopi yapti uretrada darlik yok prostatta buyume yok duvarlarina bakti darlik yok prostati gecip mesane boynuna geldi yukseklik yok mesane icine girdi bakti bi problem yok yavas yavas geri cikarken bak ekrana izle dedi kendinde gor dedi prostatin ordan gecerken kamera rahatla gecti bi problem yok dedi ama idrar sorunum var mesane kaslarin ile ilgili olabilir suan icin mudahele edilecek bir problem gorunmuyor dedi sistoskopi ile prostatit kendini gosterir mi gostermes mi internette sistoskopi videolarini izledim prostattinda sorun olanlarda kamera gecerken o darlik buyume net belli oluyor bende oyle bi durum yoktu rahat rahat gitti ceri doğru
mesane kaslarıysa ağrılı mesane sendromu aşırı aktif mesane intersitisyel sistit gibi adlar verilen mesanenin kasılmasına neden olan garabet durum sizde de olabilir. Bende 2009 da sistoskobi oldum. Herşeyin normal olduğu ama mesaneyi az bir idrarda bile tepki verdiren şeyin ne olduğunu çözülemediği söylendi.
crazy96

Mesaj gönderen crazy96 »

Benim sık gitme gibi durumum yokta yaparken zorlanma var sistoskopide buna sebep olabilecek hicbirsey gorulmedi
Targocid

Mesaj gönderen Targocid »

crazy96 yazdı:Benim sık gitme gibi durumum yokta yaparken zorlanma var sistoskopide buna sebep olabilecek hicbirsey gorulmedi
Prostatitten o işte. Akım hızı ve tazyik düşer genelde. Ön taraf mı hasarlı ve ağrıların daha çok olduğu kısım?
crazy96

Mesaj gönderen crazy96 »

Pek ağrım olmuyor benim sistoskopide prostatta bi darlık görmedi yani bende ekrana baktim hocayla birlikte kendinde bak dedi prostatta darlik sisme buyume olsa isemeni bozar dedi bilmiyorum prostatta birsey varmi farkli biryerde mi birsey var ultrasonla da bakti karnima birsey gormedi trus cihazida vardi onla bakmaya gerek duymadi
Se38
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Se38 »

Esas trus la bakmasi gerekirdi prostati direk gosterir
crazy96

Mesaj gönderen crazy96 »

Se38 yazdı:Esas trus la bakmasi gerekirdi prostati direk gosterir
Bu islemleri yapan asistaniydi hocasina cikacagim sonuclarimla ama idrar yollarinda falan bi problem gorunmuyor prostatta bi problem olsa sistoskopide cikarmiydi bilmiyorum prostatta farkli bi durum yoktu doğal dedi gorunumu falan
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

crazy96 yazdı:
Se38 yazdı:Esas trus la bakmasi gerekirdi prostati direk gosterir
Bu islemleri yapan asistaniydi hocasina cikacagim sonuclarimla ama idrar yollarinda falan bi problem gorunmuyor prostatta bi problem olsa sistoskopide cikarmiydi bilmiyorum prostatta farkli bi durum yoktu doğal dedi gorunumu falan
Prostat uretraya dogru sismemis olabilir. Herkeste enfeksiyonlu bolge farklidir. Sikayetlerin prostatit sikayeti . Teshis koydurmakla ugrasmak yerine bir an once tedaviye baslamalisin. Senin hicbirseyin yok diyen doktordan uzaklas kosarak .
Targocid

Benim baskı yaptığı yeri öğrendim sonunda. Spermatik kord ve az bir şey üretraya. Sol tarafta hissettiğim ağrı ve idrar akımı problemleri o yüzden sanırım. Ayak üşümesi de bağışıklık sisteminden diye tahmin ediyorum.
dragonx
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen dragonx »

https://hizliresim.com/VSMBx8
Sizce ameliyat öı ister bende şikayetim idrar dan arada pıhtı geliyor azıcık agrı yapıyor
Targocid

Prostat boyutunun tam değerini istemen gerekirdi. Önceden de forumda bahsedilmişti bundan.
Raul7
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Raul7 »

Targocid yazdı:Benim baskı yaptığı yeri öğrendim sonunda. Spermatik kord ve az bir şey üretraya. Sol tarafta hissettiğim ağrı ve idrar akımı problemleri o yüzden sanırım. Ayak üşümesi de bağışıklık sisteminden diye tahmin ediyorum.
Ayaklarımı ısıtamıyordum eskiden geçen yıla kadar bu sene neredeyse üşüme problemi yaşamadım tabiki soguk günlerde oldu ufak tefek ama eskisi gibi değildi hiç
Kaya
Hastalık Başlangıç Yılı: 2002

Mesaj gönderen Kaya »

Prostat yok ise, meaane ile ilgili sorun olabilir. Bende sukur prostqtit rahatsizliklari bitti, tek sorunum idrarin tazyiksiz ve catalli olmasi kaldi. Sistoskopi yapalim dediler, yan etkilerinden dolayi yapmadim. Sizde sistoskopi yaparken ve sonrasinda agri oldumu. Idrarda yanma uzun surdumu
Targocid

Raul7 yazdı:
Targocid yazdı:Benim baskı yaptığı yeri öğrendim sonunda. Spermatik kord ve az bir şey üretraya. Sol tarafta hissettiğim ağrı ve idrar akımı problemleri o yüzden sanırım. Ayak üşümesi de bağışıklık sisteminden diye tahmin ediyorum.
Ayaklarımı ısıtamıyordum eskiden geçen yıla kadar bu sene neredeyse üşüme problemi yaşamadım tabiki soguk günlerde oldu ufak tefek ama eskisi gibi değildi hiç
Umarım benimki de uzun sürmez ya. Tek korkum o. Çok rahatsız edici bir semptom.
oktay

Mesaj gönderen oktay »

bende 1,5 yıldır bu hastalığı çekiyorum bu hastalıkla beraber ayak üşümeside başladı çözümü bulanlar iletişime geçerse sevinirim
oktay

Mesaj gönderen oktay »

Bende mesane sıkısıklığı ve sık idrar geçmedi.8 ay sürekli anti ve 18 tane cefamed iğne vuruldum tedavi süresinde idrar akış hızı az ve köpüklü geliyor.