Bel ağrısı ayaklarda güçsüzlük

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
igozukara
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Bel ağrısı ayaklarda güçsüzlük

Mesaj gönderen igozukara »

Benim surekli belim agriyor ozelliklede yatarken otururken, ayaga kalkincada ayagimda bi agirlik güçsüzlük var, bu olay prostatitle beraber basladi zamanla etkisini arttirdi, suanda tedavi goruyorum prostatitle ilgili sikayetlerim azaldi ama bu bel agrisi artiyor gittikce. 5 ay oldu bu hastalik cikali. Acaba bu semptomlari yasayanlar varmi birbirimize yardimci olalim.
bb544
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Re: Bel ağrısı ayaklarda güçsüzlük

Mesaj gönderen bb544 »

Bel agrısı prostatit ile başladı şuan bel diz kalça eklemlerim cok güçsüz ve boşluk var reaktif artirit oluyor
Allah büyük :roll:
Ali1453
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Ali1453 »

evet bel ağrısı yapar ben bel fıtığı oldum sanıyordum bacaklarıma kadar vuruyordu. ama geçti 1,5 yıldır olmuyor. herkeste bazı sentomlar geçiyor.Birtakım kalıyor benimde makatta sızlama sentomum tam olarak geçmedi ara ara oluyor 25 yakın sentomu yendim kalan sentomum azaltı biraz daha tedavi alacagım ramazanda üroloji dr konuştum enfeksiyoncuyla arayayım dedi haftalık degiştirerek serum ve oral tablet alacagım kombin yaparak birer hafta 30 gün düşünüyor. en ğüçlü serumları değiştirerek birer hafta 30 gün yapacak. sentom varsa bakteri muhtemelen vardır çünkü konuştuğum arkadaşlardanda edindigimiz tecrübelere bakarsak lokosit stabil olsada bakteri devam edebiliyor. bende 1 yıla yakındır lokosit yok ama sentom var. Bu şekilde çok arkadaş var ve bakteri hala çıkıyor bir sürü labta teyit ettiren var bakteri bitecekki senttom kalmayacak sonra doku hasarı süresine girecek lokosit olmasa ne olacakki bakteri var bu sadece baskılama süreci staplar ve enterokoklar lanet bakteriler bu bakteri olmayan arkadaşlar buradan bana akıl vermeye kalkmasınlar.Çünkü bu bakterinin sentomlarını yaşamadılar şöyle bir ata sözü var bekara karı boşamak kolay olurmuş.7 ay çekmiş iyi olmuş madjo bey kadir bey veysel bey ben 4 yıdır kadir bey 10 yıl boşunamı çekti bizm aldıgımız tedaviyi kim aldı nerde sonuç zor bu bakteriler.Seni iyi anlıyorum o bel ağrısı varya onu çeken bilir çorabımı ayagıma giyemiyordum sabret bilader tedavini al testler neticesinde Allah şifa verir inşallah
igozukara

Benim önce lökositi sifirlamam gerek ondan sonra bel bacak agrim gecmezse napmam gerek enfeksiyon doktorunami goruneyim, pcr testimi yaptirayim, ne öneriyorsunuz, surekli degisik semptomlar yasiyorum
igozukara

Hem anlamadigim prostattaki bakterinin sirtla bacakla ne ilgisi var oraya nasil etki ediyor,
Ali1453
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Ali1453 »

bak kardeşim bu formu sen iyi okumamışsın insanlar ne yapmış ne testi vermiş hangi laba gitmiş hangi dr gitmiş bi bak güzel kardeşim hemen panik yapma.
Düzen labaratuvar prostat sıvısı ve lokosit sayımı yaptır
Düzen lab... semenden kültür ver
pcr biraz pahalı şimdilik bunları ver birşey çıkmasa pcr yaptırırsın.Çıkan sonuçları enfeksiyon dr götürürsen daha iyi olur
not. bakteri çıkarsa enfeksiyoncuya git
lokosit çıkarsa üroloji dr git
tedavilerden hemen sonra iyileşme bekleme zamanla azalacak geçmiş olsun
igozukara

Abicim ben zafer hocaya gittim zaten rektal tuse yapti, her alanda cok sayida lökosit goruldu, kültürde yaptırdım ureme yoktu, verdigi ilaclar fayda ediyor apis arasi sizlama vs sikayetlerim azaldi, ama bel agrisi ve bacaklarda güçsüzlük var , bunu hocaya sordum prostatitle alakasi yok dedi, ama ikisi ayni anda basladi bence alakasi var, burdaki bazi arkadaslarda bel agrisindan sikayetci, iştenim anlamadigim protatla belin ayagin ne alakasi var neden dolayı oraya kadar etki ediyor acaba
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

igozukara yazdı:Abicim ben zafer hocaya gittim zaten rektal tuse yapti, her alanda cok sayida lökosit goruldu, kültürde yaptırdım ureme yoktu, verdigi ilaclar fayda ediyor apis arasi sizlama vs sikayetlerim azaldi, ama bel agrisi ve bacaklarda güçsüzlük var , bunu hocaya sordum prostatitle alakasi yok dedi, ama ikisi ayni anda basladi bence alakasi var, burdaki bazi arkadaslarda bel agrisindan sikayetci, iştenim anlamadigim protatla belin ayagin ne alakasi var neden dolayı oraya kadar etki ediyor acaba
( Alıntıdır, yabancı makale.)
Prostatit Belirtileri
Prostatit semptomları çok değişkendir ve ağrılı mesane sendromunun semptomlarına benzer. Belirtiler şunları içerebilir:
Penisin ucunda yanma
Kasık ağırlığı ( Dolgunluk)
Kasık ağrısı
Üretral tahriş
Bel ağrısı
Bacak ağrısının yayılması
igozukara

Tesekkur ederim kadir abi, icimdeki supheyi azalttin, en guclu sebebi bu suanda, boyle bir semptomu varmis prostatitin, gittim hiv testi yaptim herseyden suphelenmeye baslamistim :) abi merak ettigim diger sepmptomlarim baya geriledi ama bu bel bacak agrisi azalmiyor hic, egzersiz fayda etmiyor, hareket halindeyken agrisi gidiyor sadece, senin tavsiye edebilecegin birseyler varmi, ben bayadir bakiniyorumda bir kisi epidemyumlu macun ve omega 3 kullanmis fayda gormus.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

igozukara yazdı:Tesekkur ederim kadir abi, icimdeki supheyi azalttin, en guclu sebebi bu suanda, boyle bir semptomu varmis prostatitin, gittim hiv testi yaptim herseyden suphelenmeye baslamistim :) abi merak ettigim diger sepmptomlarim baya geriledi ama bu bel bacak agrisi azalmiyor hic, egzersiz fayda etmiyor, hareket halindeyken agrisi gidiyor sadece, senin tavsiye edebilecegin birseyler varmi, ben bayadir bakiniyorumda bir kisi epidemyumlu macun ve omega 3 kullanmis fayda gormus.
D vitamininize bir baktirin.
igozukara

Oda aklimdaydi ptesi ilk isim o bazi testlere baktircam.
zmyo
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen zmyo »

Gecmis olsun hocam, hikayemiz ve belirtilerimiz cok benzer, tedavi sureci nasil ilerliyor acaba?
Ayazcrantz07

Mesaj gönderen Ayazcrantz07 »

Bacak agtisi yanma seklinde mi
igozukara

Benim lökosit 3-4 düştü en son, bel bacak agrisi cok azaldi, arada kalcada ve ayakta hafif sizi oluyor, bakalim antibiyotik bitmek uzere, lökosit 1-2 oldugu gibi ardindan gida takviyelerine baslicam o zaman bu sikayetlerde kalmaz insallah