Covid 19 ve antibiyotik

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
ogz89
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Covid 19 ve antibiyotik

Mesaj gönderen ogz89 »

Beyler bi doktor açılma yaptı bu aralar antibiyotik kullanmayın diyo olası bi virüs bulaşmasında vücuda verdiği hasarı onarmak için antibiyotiğe ihtiyaç olacak o yüzden yersiz kullanımdan uzak durun diyo
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: Covid 19 ve antibiyotik

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

corona çıkınca prostatit unutuldu birden.forum eskisi gibi aktif değil :) şimdiye kadar prostatiti olup da bu virüse yakalanan oldu mu bilmiyoruz.sonuçları ne olur kestirmek zor.hasta olup prostatit nüksü yaşarsak illa ki antibiyotik vereceklerdir.
Espace42
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen Espace42 »

Abitwetli ben şöyle diyim bakalım acaba bi bağlantı olabilirmi 0 gurubu pozitif kan olan varmı ben öyleyim bu tür kan grubuna pek bulasmiyormus acaba prostatit lede alakası varmı ¿
ABittersweetLi

Espace42 yazdı:Abitwetli ben şöyle diyim bakalım acaba bi bağlantı olabilirmi 0 gurubu pozitif kan olan varmı ben öyleyim bu tür kan grubuna pek bulasmiyormus acaba prostatit lede alakası varmı ¿
herkes bir şey söylüyor. ben şahsen kan grubu ile alakalı bir durum olduğunu zannetmiyorum. yani dünya çapında bir karşılaştırma yok. prostatı etkiler mi bilmiyorum. sonuçta virüsler prostat nüksü yaşatabilir diye düşüyorum. ben grip olduğumda nüks de yaşarım. ama öyle eskisi gibi değil.
okan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen okan »

Vücuda verdiği hasar için neden antibiyotik kullanılsın? Antibiyotikler virüslere etki etmez.
ABittersweetLi

antibiyotik zaten virüs için kullanılmıyor. virüsler bazı bakterilerin önünü açarak insanda ki kronik rahatsızlıkları tetikleyebiliyor.bu virüsü kapan da kronik farenjit, kronik sinüzit ya da kronik prostatit varsa bu bölgelerde patlayabilir.o yüzden tablonun daha da ağırlaşmaması için antibiyotik verilebilir.zaten doktorlarda bunu söylüyor.
huseyin252
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen huseyin252 »

okan yazdı:Vücuda verdiği hasar için neden antibiyotik kullanılsın? Antibiyotikler virüslere etki etmez.
Yoksa bizim prostatit de tespit edilemeyen aldı konmayan bir vürüsmü var biz çünkü iyileşemiyoruz
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
clark
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Mesaj gönderen clark »

Yoksa bizim prostatit de tespit edilemeyen aldı konmayan bir vürüsmü var biz çünkü iyileşemiyoruz[/quote]

Bende artık ondan şüpheleniyorum, benim şikayetlerim arttığı zaman lökosit yüksek çıkıyor ama PCR ve kültürde bir şey çıkmıyor.
Bir keresinde sadece staph.haemolitiks üredi kültürde ama daha sonraki testlerde üremedi bir kaç defa test yaptığım halde, İşin ilginci PCR testlerinde hiç bir şey çıkmaması flora bakterisi bile yok gözükmüyor!? Üstelik s.haemolitiks çıkan testten iki gün önce PCR yaptırmış olmama rağmen bir şey çıkmadı onda.
huseyin252

clark yazdı:Yoksa bizim prostatit de tespit edilemeyen aldı konmayan bir vürüsmü var biz çünkü iyileşemiyoruz
Bende artık ondan şüpheleniyorum, benim şikayetlerim arttığı zaman lökosit yüksek çıkıyor ama PCR ve kültürde bir şey çıkmıyor.
Bir keresinde sadece staph.haemolitiks üredi kültürde ama daha sonraki testlerde üremedi bir kaç defa test yaptığım halde, İşin ilginci PCR testlerinde hiç bir şey çıkmaması flora bakterisi bile yok gözükmüyor!? Üstelik s.haemolitiks çıkan testten iki gün önce PCR yaptırmış olmama rağmen bir şey çıkmadı onda.[/quote]

Staph haemolyticus stap epidermis stap saprocticus ve enterekok üredi ama hepsi ayrı ayrı lablarda üredi hatta ayrı ayrı ülkelerde
clark
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Mesaj gönderen clark »

huseyin252 yazdı:Staph haemolyticus stap epidermis stap saprocticus ve enterekok üredi ama hepsi ayrı ayrı lablarda üredi hatta ayrı ayrı ülkelerde
Peki hiç PCR yaptırdın mı, yani kültür testinde üreyen bakteriler PCR da da çıktı mı?
Odyseus00

Mesaj gönderen Odyseus00 »

Tam hastaneye gidecektik corona çıktı herşey iptal ne şansımız varmış
huseyin252

clark yazdı:
huseyin252 yazdı:Staph haemolyticus stap epidermis stap saprocticus ve enterekok üredi ama hepsi ayrı ayrı lablarda üredi hatta ayrı ayrı ülkelerde
Peki hiç PCR yaptırdın mı, yani kültür testinde üreyen bakteriler PCR da da çıktı mı?
Pcr de karışık Staph strep enterekok corne hepsi üredi