İNVANZ

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
mertefe
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: İNVANZ

Mesaj gönderen mertefe »

Destinyisunfortunate yazdı:
mertefe yazdı:
kadir yazdı: Kronik prostatitte bazi hastalarda bacaklara vuran agri, sızlama gibi, huzursuz bacak sendromu gibi semptomlar görulmekte bunlari bende yasadim. Sinir blokaji yaptirmani tavsiye etmem.
Meraba kadir abi. Abi dizlerim bacaklarım ayaklarım arkalı önlü yanıyor. Genital bolgelerim de bile doğru düzgün yanma yokken bacaklardan ayaklara nasıl cayır cayır yanma oluyor anlamış değilim. Ayaklarım bile yanıyor. Kendimi dışarı soğuğa vurunca rahatliyorum. Içerde hele ki uzanınca rahatliyorum. Bu prostatit ile alakalı bir durum dedin ama başka bişey olma ihtimali de olabilir mi abi. Antibiyotiklerin yan etkileri de olabilir mi acaba? Esenlikler abi.
Antibiyotikten de olabilir. Bende Forsef çok yapıyordu onu. Doktoruna danış istersen. İlgilenmez mi? En azından için rahat olur.
Benim de ilaçlardan olabilir diye dudumuyordum ben yarın doktoruma da bir danisayim
mertefe

Mesaj gönderen mertefe »

kadir yazdı:
mertefe yazdı:
kadir yazdı: Kronik prostatitte bazi hastalarda bacaklara vuran agri, sızlama gibi, huzursuz bacak sendromu gibi semptomlar görulmekte bunlari bende yasadim. Sinir blokaji yaptirmani tavsiye etmem.
Meraba kadir abi. Abi dizlerim bacaklarım ayaklarım arkalı önlü yanıyor. Genital bolgelerim de bile doğru düzgün yanma yokken bacaklardan ayaklara nasıl cayır cayır yanma oluyor anlamış değilim. Ayaklarım bile yanıyor. Kendimi dışarı soğuğa vurunca rahatliyorum. Içerde hele ki uzanınca rahatliyorum. Bu prostatit ile alakalı bir durum dedin ama başka bişey olma ihtimali de olabilir mi abi. Antibiyotiklerin yan etkileri de olabilir mi acaba? Esenlikler abi.
Merhaba kardesim, evet bu bahsettigin semptomlar bendede yillarca surdu. Gerek antibiyotik kullanirken, gerekse antibiyotik tedavisi bittikten sonrada lokosit sifir oldugu zamanlardada tarifi zor bacak ve diz bölgesinde tuhaf sizlamalar bendede devam etti. Sanirim bu yillarca suren enfeksiyonun diz eklemlerine kan yoluyla ulastigi ve obolgede tutulum yaptigi ve bu vesileyle bu semptomlari yaşamamiza sebep olmasidir. Sizinkide aynimi bilemem ama bazen ilaclarda sebep olabiliyor bu semptomlara.
Sağol Kadir abi. Bu arada duzeltme yapıyorum uzanınca yanmalarim artıyor yazacagima rahatliyorum yazmışım
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

mertefe yazdı:
kadir yazdı:
mertefe yazdı:
Merhaba kardesim, evet bu bahsettigin semptomlar bendede yillarca surdu. Gerek antibiyotik kullanirken, gerekse antibiyotik tedavisi bittikten sonrada lokosit sifir oldugu zamanlardada tarifi zor bacak ve diz bölgesinde tuhaf sizlamalar bendede devam etti. Sanirim bu yillarca suren enfeksiyonun diz eklemlerine kan yoluyla ulastigi ve obolgede tutulum yaptigi ve bu vesileyle bu semptomlari yaşamamiza sebep olmasidir. Sizinkide aynimi bilemem ama bazen ilaclarda sebep olabiliyor bu semptomlara.
Sağol Kadir abi. Bu arada duzeltme yapıyorum uzanınca yanmalarim artıyor yazacagima rahatliyorum yazmışım
Evet dinlenince ve uzaninca artar sizlamalar. Ayaklarinizi hareket ettirme ihtiyaci duyarsiniz. Hareket edince azalir gibi olur.
mertefe

Mesaj gönderen mertefe »

Aynen öyle abi hareket edince ve soğuğa vurunca rahatliyorum
mertefe

Mesaj gönderen mertefe »

kadir yazdı:
mertefe yazdı:
kadir yazdı: Merhaba kardesim, evet bu bahsettigin semptomlar bendede yillarca surdu. Gerek antibiyotik kullanirken, gerekse antibiyotik tedavisi bittikten sonrada lokosit sifir oldugu zamanlardada tarifi zor bacak ve diz bölgesinde tuhaf sizlamalar bendede devam etti. Sanirim bu yillarca suren enfeksiyonun diz eklemlerine kan yoluyla ulastigi ve obolgede tutulum yaptigi ve bu vesileyle bu semptomlari yaşamamiza sebep olmasidir. Sizinkide aynimi bilemem ama bazen ilaclarda sebep olabiliyor bu semptomlara.
Evet dinlenince ve uzaninca artar sizlamalar. Ayaklarinizi hareket ettirme ihtiyaci duyarsiniz. Hareket edince azalir gibi olur.
Abi bunun için ne yapabilirim nasıl bir tavsiye verbilir sin bana
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Antienflamatuar ve agri kesici nsaii ilaclar kullanabilirsin.
mertefe

Mesaj gönderen mertefe »

kadir yazdı:Antienflamatuar ve agri kesici nsaaii ilaclar kullanabilirsin.
Tamm abi
mertefe

Mesaj gönderen mertefe »

Arkadaşlar bir video seyrettim sağlık çalışanlarının yaptığı bir toplantı da bir sağlık personeli konuşuyor corona vaka sayısı ciddi boyutlara yukseliyormus. Denildiği gibi sayı 90 100 lerde değilmiş. Vaka sayısının binlerce olduğu söyleniyor. Özellikle istanbul ve ankara felaketmiş. Durum ciddi. Sanki başka derdimiz yokmuş gibi bir de bu corona çıktı. Ben de hastane yatıştan apar topar çıkacağım. Dikkatli olun
Y55
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Y55 »

Banada invaz vermislerdi.ama yatmadanda alabiliyosun guni birlik aliyodum invanzi.etki etmeyince targocit monodoks tedavisi oldum onuda yatmadan aldim.ilaclari enfeksiyoncu yazmisti.bakteri belli olunca enfeksiyoncuya gidin.ama prostat masajida sart bu surecte.herhafta duzenli olarak prostat masaji yaptiriyodum.sicak su cok onemli surelli sicak dus yapis ve ayaginizi sical tutun.kaplicada iyi gelmisti bana.zamanla geciyo bu hastalik.bide ist damla urolojide titreşim yaptirmistim.baya doktor gezdim.ama çok sukur 2.5 yildir cok iyiyim.hastaligi unuttum.arada bir yokluyo sicak su yapiyorum geciyor.insallah sizde tez zamanda iylesirsiniz
efsane2036

Mesaj gönderen efsane2036 »

Y55 yazdı:Banada invaz vermislerdi.ama yatmadanda alabiliyosun guni birlik aliyodum invanzi.etki etmeyince targocit monodoks tedavisi oldum onuda yatmadan aldim.ilaclari enfeksiyoncu yazmisti.bakteri belli olunca enfeksiyoncuya gidin.ama prostat masajida sart bu surecte.herhafta duzenli olarak prostat masaji yaptiriyodum.sicak su cok onemli surelli sicak dus yapis ve ayaginizi sical tutun.kaplicada iyi gelmisti bana.zamanla geciyo bu hastalik.bide ist damla urolojide titreşim yaptirmistim.baya doktor gezdim.ama çok sukur 2.5 yildir cok iyiyim.hastaligi unuttum.arada bir yokluyo sicak su yapiyorum geciyor.insallah sizde tez zamanda iylesirsiniz
Bakterı bellımiydi senın
mertefe

Mesaj gönderen mertefe »

Y55 yazdı:Banada invaz vermislerdi.ama yatmadanda alabiliyosun guni birlik aliyodum invanzi.etki etmeyince targocit monodoks tedavisi oldum onuda yatmadan aldim.ilaclari enfeksiyoncu yazmisti.bakteri belli olunca enfeksiyoncuya gidin.ama prostat masajida sart bu surecte.herhafta duzenli olarak prostat masaji yaptiriyodum.sicak su cok onemli surelli sicak dus yapis ve ayaginizi sical tutun.kaplicada iyi gelmisti bana.zamanla geciyo bu hastalik.bide ist damla urolojide titreşim yaptirmistim.baya doktor gezdim.ama çok sukur 2.5 yildir cok iyiyim.hastaligi unuttum.arada bir yokluyo sicak su yapiyorum geciyor.insallah sizde tez zamanda iylesirsiniz
Şifan daim olsun kardeşim
Y55

Mesaj gönderen Y55 »

2. 5 yil cektim targocit sanirim 21 gundu.yannda kombini ilac monodoks sonra tanavic aldim.antibiyotik alirlen prostat masaji sart.arkadaslar antibiyotik bitikten sonra hemen gecmiyo bu hastalil bekliycen.sabredecen.sicak su ve vitamin sart.prostat masaji cok rahatlatyodu.sabredin az agrilariniz kalabilir kalsin duymamazliktan gelin zamanla geciyo o agrilarda.piskoloji cok onemli spor yapin.kendinizi cok dinlemeyin
Y55

Mesaj gönderen Y55 »

Arkadaslar surekli girmiyorum buraya size moral olsun diye yazdim.ilk basta bu hastalik insnan piskolojisini cok buzuyor intihar bile dusunuyi insan.sabredin tedavinizi aksatmayin hastaligi yenebilirsiniz doktorunuzun dediklerini dinleyin.insallah sizde en yakin zamanda iylesirsiniz..
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

mertefe yazdı:
kadir yazdı:
mertefe yazdı:Belden aşağı komple ayaklara kadar ayaklar da dahil yanmalari olan var mi? Benim bu şekilde oluyor. Prostatit ayaklar da dahil ayaklara kadar yanma yapar mi? Yoksa başka bir durumdan da kaynaklanabilir mi? Bi de kadir abi ve diger arkadaşlar sizlere danışmak istediğim bir konu var benim yanmalarim belden aşağı komple olduğu için doktorum eğer sifirlanamazsan sinir blokajı yaptiralim dedi. Formda araştırdım fayda goren de ol mus görmeyen de olmuş . Kadir abi ve değerli arkadaşlar fikrinizi paylasirsaniz memnun olurum
Kronik prostatitte bazi hastalarda bacaklara vuran agri, sızlama gibi, huzursuz bacak sendromu gibi semptomlar görulmekte bunlari bende yasadim. Sinir blokaji yaptirmani tavsiye etmem.
Antibiyotik yan etkiside olabilir. Ama prostatit semptomlari icinde bu sikayetler bazi.kisilerde oluyor.
Ahmet34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Ahmet34 »

Destinyisunfortunate yazdı:
efsane2036 yazdı:
kader48 yazdı:Enfeksiyoncuyu tebrik ederim. Böyle doktorların olduğunu görmek gerçekten güzel. Geçmiş olsun. İnşallah şifan daim olur.

Fakat aklıma yatmayan şey, kültür yapıp bakteri tespiti yapmadan invanz uygulamaları. Çünki gram pozitif ve gram negatif bakterilerde İnvanz tedavi türleri değişiyor, doktor neye göre invanz uygulamış. Şaşırdım açıkçası.

Tekrardan çok geçmiş olsun.
Kullandıgı tedavıler geniş septomlu her ıkı grubada etkılı
Düzen PCR’da bu bakterileri çalışmadıkları için yaptırmadım bir daha.

Öncelikle çok geçmiş olsun

Sakıncası yoksa enfeksiyon doktorunu paylaşabilirimsin

Teşekkür
Ahmet34

Mesaj gönderen Ahmet34 »

mertefe yazdı:Doktor ve hastane ismini özelde n soranlara soyledim
Tekrar söylermisin

Teşekkür
Ahmet34