Nasıl iyileştim(çocuk hekimiyim)

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Ersoy
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Re: Nasıl iyileştim(çocuk hekimiyim)

Mesaj gönderen Ersoy »

Abiler sakin olun belli ki ortada dünya çapında doğru bilinen yanlışlar var.Burda Çoşkun hocamız yardım etmeye çalışıyor.Bazen herkesin bildiği doğru değildir diye bir söz var lütfen bu şekilde birbirimiz yaralamaktan vazgeçelim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Sevgili kardesim, kitaplarıni yayinladik insanlara faydali olsun diye.. direk beni ve forumu kötülemeye calisan birine asla musade etmem. Mademki forumdan yararlanmak istiyor, birilerini kötülemeden hastalara yardimci olabilir. O yuzdende gereken yardimi yaptik. Ama benim her bilimsel yazimada olur olmaz yazılar yaziyor..Ben eski bir hastayim ve tecrubelerimi paylasmak icin bu forumu kurdum. Engellemekte istemiyorum. Kaç hasta iyilestirdiniz diyorum...yanlis anliyor. Terbiyesizlik yapiyor. Dr sa once insanlara saygili olmayi ogrenecek. İftira atmayacak. Karsilksiz insanlara yardımci olan birine bu sekilde konusulmaz ki...
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Tabiki açabilirsiniz bende yardimci olurum size... buradaki bilgileride alabilirsiniz.. ben dedigim gibi hastalarin yararina olacaksa her konuda yardimci olurum. Dedigim gibi benim parayla pulla isim olmaz. Yeterki sizde insanlara faydali olun kardesim siz beni tanimamissiniz.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Urologe yazdı:Ben asla sizin özelinizde bir iftira atmadım. Buneysimdi bin dediği gibi gizli yonlendiriciler olabilir. Bu kişileri de engellemek için sizin deneyimleriniz yetmez. Siz sadece tavsiye bile edemezsiniz sadece cümle kurabilirsiniz. Daha şimdiden kaç kişiyle iletişime geçtim. Eğer iyi niyetliysenizczaten halk için bir kitabı zaten paylasmalisiniz, kafaya kalkmanın bir anlamı yok. Yukardan bakarsak bu kitaptan kim zarar görür düzeni bozalan zarar görür? Beni bu forumda kim engellenmemi ister düzeni bozulan engellenmemi ister....
Ben kimseyi tavsiye etmem dr, lab v.s. çunkü zan altinda kalmak istemem. Kafaniza kakmiyorum ama iftirada atmayin. İnsanlara yardimci olacaksaniz olun sizi engelleyen yok. Beni forumuda kötülemenize gerek yok.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Urologe yazdı:Canim Kadir abim, sen bı kitabı okur musun canim abim
Okuyacam ama bu iş patojen varsa antibiyotiksiz olmaz....:)
bahtsizbedevi01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen bahtsizbedevi01 »

Urologe yazdı:Tamam abi haklısın abi
baba penis ucu ağrısından öldük hayatımız kaydı genç yaşta dert sahibi olduk yazılarını okuyorum buraya farklı bir soluk getirdin. bu rahatsızlığa yakalandığımdan beri kanserin tedavisi bile var bunun niye böyle yok diye ortada geziyorum. benim şikayetlerim sık idrar,çatallı idrar,idrardan sonra damlama ve penis ucu ağrısıydı herşeyin üstesinden geldmde penis ucu ağrısı gitmiyor hocam al beni kobay olarak kullan zaten ben bitmişim :) bu arada kitabınıza söyledim coşkun hocam haberiniz olsun
bahtsizbedevi01

Urologe yazdı:Sistoskopi yaptırdın mi abi
yok hocam yaptırmadım sistoskopi şart mı oluyor penis ucu ağrısında düşündükçe bunalıma giriyorum
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Dr coskun bey kardesim.. bir süre sen hastalarla ilgilen. Ben yorum yapmayacağim bilgi kirliligi ve çakısması olmaması acisindan. Sorulan sorulara cvp verebilirim.
bahtsizbedevi01

serkangurleyen yazdı:
bahtsizbedevi01 yazdı:
baba penis ucu ağrısından öldük hayatımız kaydı genç yaşta dert sahibi olduk yazılarını okuyorum buraya farklı bir soluk getirdin. bu rahatsızlığa yakalandığımdan beri kanserin tedavisi bile var bunun niye böyle yok diye ortada geziyorum. benim şikayetlerim sık idrar,çatallı idrar,idrardan sonra damlama ve penis ucu ağrısıydı herşeyin üstesinden geldmde penis ucu ağrısı gitmiyor hocam al beni kobay olarak kullan zaten ben bitmişim :) bu arada kitabınıza söyledim coşkun hocam haberiniz olsun
Yanma var mi
yanma yok arada penis ucu ağrısı var sadece
bahtsizbedevi01

canım hocam güzel hocam sistoskopi diye sordunuz direkt bu olayı düşündükçe dahada bunalıyorum. benim penis ucu ağrısıda pelvikle alakalı olabilir mi? başka sebepler mi aramalıyım umarım sorularım çok alakasız değildir görüşmek üzere
haktan07
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen haktan07 »

Kitabın ismi nedir okumak istiyorum benim olayım mesela şu bir fikri olan varmı Arkadaşlar ben 7 aydır çekiyorum 1 kutu cipro ve pyoseptyl 3 gün sonra 3 kutu tarivid 1 kutu azitro 1 ay sonra 2 kutu tavanic 1 kutu tedradox 2 ay sonra 6 unecefin hemen sonrası 2 kutu levonat birlikte 1 ay xtral ve dicloflam en son kullandığım unecefin levonat xtral ve dicloflamdan sonra bütün sorunlarım 2 hafta bitti sonra tekrar ufak tefek şeyler geldi 1 aydır bişey kullanmıyorum şu an tek sıkıntım makatta sertlik ve biraz ağrı bazende makatla testis arasında biraz ağrı başka hiç bişey yok uzun zamandır böyle en baştada bende testislerde ağrı devamlı idarar hissiyle başlamıştı ereksiyon sıkıntım ağrılı boşalma akıntı kaşıntı batma bende hiç olmadı lokosit ve bakteri 2 kere baktırdım ama antibiyotik tedavileri bittikten sonra yani daha bir ay önce bakteri de çıkmadı lokosit te normal dedi doktor bende kalan bu şikayetler neden olabilir yardımcı olabilecek arkadaşım varmıdır birde hergün boşalırsam ağrılarım komple geçiyor neredeyse ama 3 gün boşalmıyayım biraz artıyor elle muayenede en son doktor prostatın sol tarafına dokununca baya bir canım yanmıştı masajı bıraktırdım hatta ama şuna da değinmek isterim ilaç kjllansamda kullanmasamda benim şikayetler her ay %5 azaldı diyebilirim
haktan07

Hocam yorumunuzu merak ediyorum
sekolas

Mesaj gönderen sekolas »

hocam benimde büyük abdest sonrası şikayetlerde artma oluyor sonra azalıyor. nedendir ki sadece büyük abdest sonrası oluyor bu da pelvik kaslardan mıdır acaba ?
canadianguy1
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen canadianguy1 »

kadir yazdı:
Dr coskun bey kardesim.. bir süre sen hastalarla ilgilen. Ben yorum yapmayacağim bilgi kirliligi ve çakısması olmaması acisindan. Sorulan sorulara cvp verebilirim.
İki kişide iyi niyetli ,neden fikir ayrılığı var diye tartışma oldu anlamadım bu kadar tıp dünyasının bile bilgisiz olduğu konuda tabiki farklı düşünceler olacaktır, İki kişininde maddi bir menfaati yok , coşkun hocaya sadece şurda biraz katılmıyorum bu hastalık özelinde tıp okumanın gerçekten bir anlamı yok bazı hastalıklar gerçekten böyle , zaten birçok doktor tıp eğitimi sırasında sonrasında bile hiç öğrenmiyor bunu birçok doktor hatta ürolog bile bu hastalığı bilmiyor bu hastalığın nasıl ve ne semptomlar yapabilecek bir hastalık olduğunu bilmiyorlar,ülkedeki 3-5 ürolog haricinde özellikle ürologlardan nefret ettim ,Siz ürolog arkadaşlarınızı kendiniz gibi mi sanıyosunuz? , siz eğitiminizi bu hastalığa destek olacak araştıracak şekilde kullanıyosunuz ama ülkede bir elin parmaklarını geçmiyor böyle ürologlar, su forumda tartışma vs olmasın zaten semptomları var insanlar umutsuz bide foruma giriyorlar burda kavga yok senin görüşün doğru yok benimki herkes fikrini yazsın işte,mesela hocam eskişehirdeki şehir hastanesinde olsun yunus emrede olsun ürolog arkadaşlarınızla bir toplantı yapın ve deyin ki yav siz ne mal ne öküz adamlarsınız aldığınız parayı haketmiyosunuz teşhisi ilk anda yapsanız gençler hiç bu hastalıktan haberi olmadan iyileşecek insanlar kalıcı hasta oluyor aldığınız para haram vs vs. bende bir yunus emrede birde devlet hastanesinde üniversite sondayken şikayetlerim çok hafifken gittiğim şerefsiz doktorların kurbanıyım 1-2 sene sonra patladı herşey yanlış yönlendirmeler yanlış işlemler vs vs ,hatta türkiyedeki ürologlarla da başka toplantı yapıp bunları söyleyebilirsiniz veya belli mevkide olan insanlara ulaşıp sağlık bakanlığından filan kulaklarını çektirebilirsiniz veya bilgilendirebilirsiniz ,hatta kitabınızı hepsi alsın okusun zorunlu olsun özellikle teşhis konusunda bilgilendirin o malları , onlar böyle cahil olmaya devam ettikçe sadece sizle olmaz bu iş Tüm Türkiye sizemi gelip muayene olacak sizi ve sizin gibi birkaç üroloğu iş işten geçtikten sonra öğreniyor genelde zaten insanlar , ürologlar diplomalarının hakkını verse bu forumda tek tük insan kalır. Bu hastalıkta sizin gibi bir doktor gerçekten baştacı bizzatta geleceğim zaten önümüzdeki aylarda fakat hastalığı yaşamış acı çekmiş insanlarında görüşleri bence önemli zaten bu hastalıkla ilgilenen ve yaşayan doktor mühendis öğretmen neyse az bide biz kendi aramızda kavga edersek vay halimize
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Urologe yazdı:Kitabın adı bilimsel Gözle Halkin Diliyle kronik prostatit.

Abdestle alakalı şikayetler pelvis ile ilgili

Kadir abi kötü bir haberim var pazartesiye kadar tatildeyim, takibindeyim :)
Yok oyle... hepsini cevaplaman lazim..sana emanet burası bir süre. Ben biraz dinlenecagim:)
bahtsizbedevi01

Urologe yazdı:Penis ucu yanan arkadaş bana Özel mesaj atabilir mi?
attım coşkun hocam
canadianguy1

Urologe yazdı:Allah emeklerinizi kabul etsin ama kim ki insanların umutlariyla oynayıp 1 lira bile kazandıysa Allah ona gün yüzü göstermesin. Ben hekimim siz kimsiniz? Bir gribi bile tedavi etmeye hakkınız yok. Sizin önerileriniz hiç bir yerde karşılık bulmuyor, ciproyu bile reçetesiz alamazsiniz. Eğer karşılık bulduğunu düşünüyorsaniz yaz makaleni yayınlat ama altına da makine mühendisi Kadir bey yazmayı da ihmal etme.
ankarada semti söylemeyim çatır çutur reçetesiz veriyolar parayla ilaçları hocam ciproyuda hepsini kaç kere aldım dsfksdfdsh demekki herşeyde istisnalar olabiliyor:d
haktan07

Hocam benim için yorum yapmadınız :(
canadianguy1

Olmuyoriste yazdı:
canadianguy1 yazdı:
Urologe yazdı:Allah emeklerinizi kabul etsin ama kim ki insanların umutlariyla oynayıp 1 lira bile kazandıysa Allah ona gün yüzü göstermesin. Ben hekimim siz kimsiniz? Bir gribi bile tedavi etmeye hakkınız yok. Sizin önerileriniz hiç bir yerde karşılık bulmuyor, ciproyu bile reçetesiz alamazsiniz. Eğer karşılık bulduğunu düşünüyorsaniz yaz makaleni yayınlat ama altına da makine mühendisi Kadir bey yazmayı da ihmal etme.
ankarada semti söylemeyim çatır çutur reçetesiz veriyolar parayla ilaçları hocam ciproyuda hepsini kaç kere aldım dsfksdfdsh demekki herşeyde istisnalar olabiliyor:d
Şu reçetesiz ilaçlar birde bana denk gelse iyi gelen bir ilaç oluyor gidiyorum tekrar istiyorum yok diyor vücudunu ilaca boğma acı çekiyorum sağlığım önemli değil söz konusu ilaç istemeye gelince vücudu boğma...
aynen zaten 10 gün veriyolar ,sözde doktorların yazılarına hastanelerin kronik prostatit tedavisi vs sayfalarına baktığınızda 3-6 ay antibiyorik tedavisi gerekir bu hastalıkta diyorlar mikrop çıkıyor 10 gün kullan tamam ,sağol kamil hastalığımı tedavi etmediğin gibi dirençte kazandırdın ben daha fazla antibiyotik kullanmak zorundayım artık veya etki etmeyecek artık ,sende sağol kamil doktor sende sağol
haktan07

kadir yazdı:

Yok oyle... hepsini cevaplaman lazim..sana emanet burası bir süre. Ben biraz dinlenecagim:)
Evet :)
haktan07

canadianguy1 yazdı:
Olmuyoriste yazdı:
canadianguy1 yazdı: ankarada semti söylemeyim çatır çutur reçetesiz veriyolar parayla ilaçları hocam ciproyuda hepsini kaç kere aldım dsfksdfdsh demekki herşeyde istisnalar olabiliyor:d
Şu reçetesiz ilaçlar birde bana denk gelse iyi gelen bir ilaç oluyor gidiyorum tekrar istiyorum yok diyor vücudunu ilaca boğma acı çekiyorum sağlığım önemli değil söz konusu ilaç istemeye gelince vücudu boğma...
aynen zaten 10 gün veriyolar ,sözde doktorların yazılarına hastanelerin kronik prostatit tedavisi vs sayfalarına baktığınızda 3-6 ay antibiyorik tedavisi gerekir bu hastalıkta diyorlar mikrop çıkıyor 10 gün kullan tamam ,sağol kamil hastalığımı tedavi etmediğin gibi dirençte kazandırdın ben daha fazla antibiyotik kullanmak zorundayım artık veya etki etmeyecek artık ,sende sağol kamil doktor sende sağol
Aynen 10 tane ürolağa gittim hep iki hafta tedavi verdi antibiyotik hocam diyorum heryerde 4_6 hafta diyorlar en az diyorum bu ilacın içinde bile prostatit karşısında 28 gün yazıyor diyorum 2 kutu yeterli olur diyor ne diycem ben artık tamam deyip gidiyorum
kennan

Mesaj gönderen kennan »

Urologe yazdı:Penis ucu yanan arkadaş bana Özel mesaj atabilir mi?
Hocam konuyla alakasız fakat şunu sormak istiyorum, büyük-küçük tuvalet ihtiyacına bağlı olarak testislerin kasıklara çekilmesi, testis torbası ve penisin küçülerek sertleşmesi ve gerginleşmesini neye bağlayabiliriz. Özellikle büyük tuvalet ihtiyacı geldiğinde bu durum yaşanıyor testisler toplanarak kasıklara çekiliyor ve bölge aşırı gergin olduğundan rahatsızlık veriyor tuvalet ihtiyacı giderildiğinde yavaş yavaş normale dönüyor forumda bu durumu yaşayan 3-4 kişi gördüm, çoğu doktor testislerin hareketinin sıcaklığa vs bağlı olduğunu söyledi fakat benim bahsettiğim sıcak veya soğukla alakalı olan bir şikayet değil. Bu şikayet bu hastalıkla birlikte geldi daha önce böyle bir durum yoktu.. yorumlarınızı bekliyorum
krnkprsttt

Mesaj gönderen krnkprsttt »

kadir yazdı:
buneydisimdi yazdı:Abi peki ekstra ne yapmam lazım. Kendimce egzersiz yapıyorum, quercetin kullanıyorum, soğan kürü, yakı otu vs denedim hepsi geçici iyileşme sağlıyor. Ekstra ne yapmam ne kullanmam lazım sence? Gece gece seni de yoruyorum ama Allah razı olsun ki böyle bir yer açmışsınız buradan aldığınız dualar eminim sizin hayatınızda bir yerde karşınıza çıkacaktır
Öncelikle üriner sistemde enfeksiyon lokalizasyonu olup olmadigini arastirmak lazim. Bunun icinde prostat sıvısi, idrar ve meniden kültürve hatta pcr yaptirip lokosit ve patojen varligina bakmalı. Patojen varsa uygun tedavi yapilmali. Tedavi bitiminden sonra egzersiz, doku onarıcı takviyelerle sureci devam ettirmelidir.
İyi dilekleriniz için çok sagolun.
kadir abi selamlar, siz tamamen iyileşen bir eski hasta mısınız?
bahtsizbedevi01

Urologe yazdı:Hepsi pelvis kasları ile alakali
hocam alıntı yapıp cevaplar mısınız lütfen hangimize cevap verdiğinizi anlamıyorum. penis ucundaki ağrıda mı pelvisle alakalı teşekkür ederim şimdiden
Ahmet34

Mesaj gönderen Ahmet34 »

Urologe yazdı:Yaw alıntı yapmayı bilmiyorum ki
Selam Hocam

Benim sorum şu: düşmeyen lokosit ( bol lokosit), makattan penis ucuna kadar yanma, hissizlik (kaslarda zayıflama) testislerde sinir oynaması tarzında bir hareket, peniste çekilme.

Kültürde üreme yok ( 30-40 belki daha fazla) , pcr siz takılmıyorsunuz, ngs sonuçları var, bu arada aklınıza ne geliyorsa yaptırdım…

İlaç çok kullandım, en son : 10 x invanz, 28 x vankomisin, 2 x rifampisin, 1 x bacritirim , 2 x avelox