Nasıl iyileştim(çocuk hekimiyim)

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Nasıl iyileştim(çocuk hekimiyim)

Mesaj gönderen kadir »

Urologe yazdı:Vayyy reste rest :) o arkadaş benim bı kere. Benle ilgili başlıkta kitabın ön sözünü paylaştım. Ben bu yöntemle su kadar kişiyi iyilestirdim diye bir söylemim olmadı. Sadece olaya nasıl bakmanız, sizi kandirmalarina nasıl engel olabilirsiniz onu göstermek istedim. İster iyi olun ister olmayın. Ben hem hekimlik hem insanı vazifemi yapıyorum. Bu psikoloji ile daha çok size alet-parmsk sokan olur, çok PCR testi yaptıran olur. Ama inanıyorum ve biliyorum gün gelecek hiç ummadiginiz bir yöntemle insanlar iyi olmaya başlayacak, siz de yediklerinizle kalacaksınız.
Dr Coşkun bey kardesim, hastalara bu sekildeki konuşmanız hiç hoş degil. Bir dr olarak size yakiştiramadim. "Yediklerinizle kalacaksiniz" " size daha cok parmak alet sokan olur" bu söylemler hastalari rencide eder ve forum kurallarina aykıridır. Lütfen uslübunuzu düzeltin. Biz sizin kitabinız satılsin diye burada reklam amaçli link verilmesi yasak oldugu halde link verdik. Böyle konuşmanız ve yaklaşımınız hastalar çok rencide edici.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Rica ederim, bozulmanıza gerek yok..bozulsanizda belli etmemeniz gerekirdi. Kitabinizi almaları için gereken yaziyi yazmıştım. Bakın Coşkun bey kimseyide fazla zorlayamiyoruz. Cabalarınızı anliyoruz. Kitabinizi alanlarda burada yorumları yapsinlar. Bu forumun kuruluş amacı kronik prostatit hastalarina yardımci olmak. Ben bu işin gönüllüsüyüm. Fakat bazı seylerinde sorumlulugu var. İnsanlar ikna olmak istiyor ikna edecek olanda sizsiniz. Fakat bu türlü yaklaşımlarla ikna etmeniz bana göre biraz zor açıkçası. İyi bayramlar..
Omerefe34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen Omerefe34 »

Arkadaşlar burdan size kendi durumum hakkında bir
Şey sormak istiyorum bu enflamasyon ve kas takılı kalması durumunu kendimde görüyorum ben bel soğukluğu oldum bakteri vardı baya bi antibiyotik kullandım pcr yaptırdım birşey çıkmadı ve antibiyotiklerden dolayı ibs oldum onunla uğraşıyorum ve prostatitle ilgili tek sıkıntım tek sorunum sertleşme sorunu o bölgedeki kasları kullanamıyorum hep takılı kalmış gibi ve penise kan gitmiyor elimle bastığımda ucuna beyaz kalıyor kan dolması zaman alıyor burda da yazılanlar gibi bi durum yaşıyorum başka hiç sorumum yok su an prostat boyu işeme sorunu yanma hepsi geçti şu an acaba böyle birşey mi oldu bende kaslarla alakalı ne önerirsiniz ereksiyon sorunu var başka sorun yok birde bacak kas ağrıları bunu böyle kabul edelim ama madem enfeksiyon yok prostat masajı sonrası neden idrarda lökosit eritrosit yükseliyor ?
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

Urologe yazdı:Haa deseydim bir alet getirdim seansı 5bin lira, 5 seans sokmam gerek, hepiniz kuyruk olursunuz....
Hocam öncelikle ben size bu tarz bi üslupla konuşmadım siz doktorsunuz ama biz de söylediklerimizi uydurmadık sizin gibi belki 20 doktorla bu hastalık üzerine konuştuk. Profesörlere muayene olduk. Buraya gelmiş argo konuşuyorsunuz gediğinizle kalırsınız sokmam gerek vs. Ben size soru sordum genelde size bize anlatın öğrenelim diyerek başladım üstelik. Doktor olmak size meslek dışında bir şey katmaz ben insanların mesleğine makamına göre üslup kullanmam. Size de haddimi aşmamamın sebebi bu forumdaki arkadaşlar ama şahsen sizin cevabınız üzerine insanlara bakış açınız üzerine fikirlerim oluştu. Kitap okumayan bir insan da değilim ancak bir doktorun yazdığı kitaptansa birden çok doktor fikrini harmanlamaya çalışıyorum. Buraya doktor olarak girip insanların sorularına sakince cevap vermek yerine daha çok parmak yersiniz gibi bir cümle kuruyorsunuz. Bu söz üzerine çok cevap verilir de ben yine de bu hastalığa düçar olmuş insanların iyi doktorlarla karşılaşmasını diliyorum.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
purology
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen purology »

Urologe yazdı:Omerefe34 masaj sonrası orası travmatize oluyor ya ondan yükseliyor lokositler. Tetik nokta tedavisi uygulayan bir ftr merkezine ugrayiniz
Peki sizin bildiginiz tetik nokta tedavisi uygulayan ftr merkezi var mi tr de bu konuda ?
Ahmet34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Ahmet34 »

Urologe yazdı:Sizin şikayetlerinizin nedeni artık enfeksiyon değil. Enfeksiyon enflamasyona, enflamasyon ise kasların kasili kalmasına neden olur. Sağlıklı erkeklere yapılacak her türlü testte bile üreme olabilir. Lütfen sakin olun, kitabı okuyun. Hiçbir çalışmada PCR öne sürülmemiştür. Konuyu etraflıca bilmeyip size de en azından cevap vermek isteyenler gereksiz yere PCR istiyor. Enterokok ureyen tedaviyi alınca tamamen iyileşmiş mi, hiç bir testte üremesi olmayanların niye şikayetleri var? PCR testine binlerce lira veriyorsunuz geliri bağışlanmış 40liralk kitabı alıp okumuyirsunuz. Durmadan aynı soruları sorup yanlışın etrafında dönüp duruyorsunuz. Sanmayın ki yurtdışında bu iş çözülmüş. Artık bugüne kadar bildiklerinizi bir mola verin ve farklı bir yola yönelin...
Öncelikle herkesin bayramını kutlarım…

Kadir beyin, her türlü testin yapılması tezine katılıyorum ama pcr konusundaki fikrimi paylaşmak istiyorum.

Bu arada 40-50 kültür, 11-12 pcr 3defa ngs yapmış biri olarak ve aklınıza hangi tahlil , mr, siskoskopi vb….

Pcr ı bazı hocalar, çok dikkate almıyorlar. Amerikan has. Enfeksiyon bölüm başkanı olan bir prof. İle görüştüğümde, pcr hastalık tespitinde kullanılmasının doğru olmadığını söylemişti.

Bazı hocalar ise pcr, olay yeri parmak izi tespitinde kullanıyor ama bu tespit edilen bakterinin rahatsızlığın kök sebebi olduğuna dair bir bilgiyi kanıt olduğunu ifade etmiyor.

Bazı hocalar ise dikkate, alıyor. Ama şunu kesin olarak söyleyebilirim ast olan kültürdür. Herkesin kültüre odaklanmasının faydalı olacağını düşünüyorum.
Se38
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Se38 »

Ahmet34 yazdı:
Urologe yazdı:Sizin şikayetlerinizin nedeni artık enfeksiyon değil. Enfeksiyon enflamasyona, enflamasyon ise kasların kasili kalmasına neden olur. Sağlıklı erkeklere yapılacak her türlü testte bile üreme olabilir. Lütfen sakin olun, kitabı okuyun. Hiçbir çalışmada PCR öne sürülmemiştür. Konuyu etraflıca bilmeyip size de en azından cevap vermek isteyenler gereksiz yere PCR istiyor. Enterokok ureyen tedaviyi alınca tamamen iyileşmiş mi, hiç bir testte üremesi olmayanların niye şikayetleri var? PCR testine binlerce lira veriyorsunuz geliri bağışlanmış 40liralk kitabı alıp okumuyirsunuz. Durmadan aynı soruları sorup yanlışın etrafında dönüp duruyorsunuz. Sanmayın ki yurtdışında bu iş çözülmüş. Artık bugüne kadar bildiklerinizi bir mola verin ve farklı bir yola yönelin...

Kadir beyin, her türlü testin yapılması tezine katılıyorum ama pcr konusundaki fikrimi paylaşmak istiyorum.

Bu arada 40-50 kültür, 11-12 pcr 3defa ngs yapmış biri olarak ve aklınıza hangi tahlil , mr, siskoskopi vb….

Pcr ı bazı hocalar, çok dikkate almıyorlar. Amerikan has. Enfeksiyon bölüm başkanı olan bir prof. İle görüştüğümde, pcr hastalık tespitinde kullanılmasının doğru olmadığını söylemişti.

Bazı hocalar ise pcr, olay yeri parmak izi tespitinde kullanıyor ama bu tespit edilen bakterinin rahatsızlığın kök sebebi olduğuna dair bir bilgiyi kanıt olduğunu ifade etmiyor.

Bazı hocalar ise dikkate, alıyor. Ama şunu kesin olarak söyleyebilirim ast olan kültürdür. Herkesin kültüre odaklanmasının faydalı olacağını düşünüyorum.

Kulturdede farkli bakteriler olabiliryor.

Mesela 4 kap testini kimse yapmiyor. Burda prostat sivisi ve masaj sonrasi idrarda ayni bakteri ayni antibiyogram ile cikiyorsa bence sebep budur diyebiliriz.

Yada her kulturde ayni bakteri ayni yada benzer antibiyogramla cikiyorsa bu da sebep olan bakteriyi ortaya cikaracaktir.
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

Se38 yazdı:
Ahmet34 yazdı:

Kulturdede farkli bakteriler olabiliryor.

Mesela 4 kap testini kimse yapmiyor. Burda prostat sivisi ve masaj sonrasi idrarda ayni bakteri ayni antibiyogram ile cikiyorsa bence sebep budur diyebiliriz.

Yada her kulturde ayni bakteri ayni yada benzer antibiyogramla cikiyorsa bu da sebep olan bakteriyi ortaya cikaracaktir.
4kap testini Adnan Arıcan yaptı kardeşim bir şey çıkmadı hatta 9 ay hiç ilaç kullanmadım onun peşine yapti
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

buneydisimdi yazdı:https://www.clinicalpainadvisor.com/hom ... sm-in-men/

Anladığım kadarıyla dünyada bile yapan uzman sayısı çok az. Tr de var mıdır? Zannetmem
Eger sizin prostatınizda enfeksiyon odagi varsa, sizde subrapubik, perineal ağrı ve penis ucu yanması yapmaması olası değil. Siz bu saydığım 3 ağrıyı antibakteriyel tedavi almadan geciremezsiniz. Özellikle penis ucu üretral yanma hissini tetik nokta tedavisi ile gecirmeniz mümkün değil.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

serkangurleyen yazdı:
kadir yazdı:
buneydisimdi yazdı:https://www.clinicalpainadvisor.com/hom ... sm-in-men/

Anladığım kadarıyla dünyada bile yapan uzman sayısı çok az. Tr de var mıdır? Zannetmem
Eger sizin prostatınizda enfeksiyon odagi varsa, sizde subrapubik, perineal ağrı ve penis ucu yanması yapmaması olası değil. Siz bu saydığım 3 ağrıyı antibakteriyel tedavi almadan geciremezsiniz. Özellikle penis ucu üretral yanma hissini tetik nokta tedavisi ile gecirmeniz mümkün değil.
Kadir abi enfeksiyon bulgusu yoksa ama bu yanmalar varsa ne yapmak gerekiyor
Enfeksiyon bulgusu yoksa, yanmalar için vucudun ph derecesini 7 nin üzerinde tutup alkali besleneceksiniz ( bknz: alkali beslenme)
Artı inflamasyon giderici doku onarıcı supplementler kullanıp vitamin ve enzim yapacaksinız.... bu yanmalara trigger point fayda etmez. Bosu bosuna fizik tedavi uzmanlarina para vermeyin.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

serkangurleyen yazdı:
kadir yazdı:
serkangurleyen yazdı: Kadir abi enfeksiyon bulgusu yoksa ama bu yanmalar varsa ne yapmak gerekiyor
Enfejsiyon bulgusu yoksa, yanmalar için vucudun ph derecesini 7 nin üzerinde tutup alkali besleneceksiniz ( bknz: alkali beslenme)
Artı inflamasyon giderici doku onarıcı vitamin ve enzim kürü yapacaksinız.... bu yanmalara trigger point fayda etmez. Bosu bosuna fizik tedavi uzmanlarina para vermeyin.
Kadir abi doku onarma safhasında prostat masajinin yeri nedir abi
Prostat masaji antibiyotik kullanimi esnasinda maksimum fayda saglar. O surecte sık masaj faydalidir. (Haftada 3 ) . İnflamasyon tedavisi suresince masaji ayda 1 e indirmek gerekir.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Urologe yazdı:Tabi tabi PCRa eswtye masaja para verin, bol bol antibiyotik alın için, damardan alın, burun içine sıkın gobek deliğini unutmayın ordan da zerk etsinler, bunlara para verin
Siz bir gonokokal, klamidyal, ureoplazmal, candidal, protozoal prostatiti antibiyotiksiz nasıl iyilestireceksiniz cok merak ediyorum? Göbekten antibiyotik diye dalga gecmeniz hic hoş degil. Biraz saygi duyun bazi tecrubelere ve klinik çalışmalara.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Urologe yazdı:Çoğunuz zaten prostatit degilsiniz kronik pelvik ağrıniz var. Bahsettiğiniz mikroplarla ilgili almanız gereken tedavi için ya artik çok geç yada gereksiz. Siz de mesleki bilgime saygı duyarsanız iyi olur sanki, çünkü kulaktan dolma bilgilerle yaşanmış tecrübelerle değil aktif okunmuş 200ye yakın ingilizce makale 10 tane ingilizce bu konuyla ilgili yazılmış kitap okuyan ve tamamen kanıt temelli bilgiler ışığında kitap yazan 14 yıldir üroloji hekimi ile konusuyorsunuz. Olaya bir teknisyen mantığı ile yaklaşmanın zaten bunalımda olan insanları daha da bataklığa saptadigini da unutmayın.
Sizin okudugunuz ingilizce makaleleri ben yirmi yıldir okuyorum.Sayısını unuttum. Bahsettigim mikroplarla aldigimiz tedavi bizi iyileştirdi. Bu forumda 2bin küsur üye var.. su an bu forumda aktif hasta sayısi 100 civarinda..geriye kalan foruma girmeyen kisiler iyileşmis durumda.Demekki bu forum sayesinde iyilesen hasta oran olarak bir hayli yüksek. İyilesemeyen 100 civarinda hasta var. Tekrar ediyorum siz bir gonokokal, pseudomanal, klamidyal,candidal, ureoplazmal prostatiti nasil iyilestireceksiniz? Ürogenital yanması olan hastayi trigger pointle yani tetik nokta tedavisi ile iyilestiremezsiniz. Ha bana dersiniz, antibiyotik tedavisi fayda etmeyen pelvik taban kasılması ve kas agrisi olan hastaya tetik nokta tedavisi yapilmasi gerekir diye ona tamam derim. Fakat siz enfekte olan prostati trigger pointle iyilestirmeye calisiyorsunuz.. bu forum sayesinde iyilesen yüzlerce hasta var. Siz kac prostatit hastasi iyilestirdiniz.. bunu bile aciklamadiniz? Ben dr degilim makina mühendisligini okudum ama kimseyi teknisyen diye aşagilamaya kalkmadim.. en azindan bu forumda yüzlerce hasta iyileşti.. hepside beni arar sorarlar.Antibiyotikten fayda gormeyen iyilesemeyen hastalar icin trigger point faydali olabilir diye konuya aciklik getirirseniz iyi olur.Yada prostatı yakarsiniz termoterapinizi yaparsiniz ona bir diyecegim yok. Ayrica uslubunuza dikkat edin. Dr olmaniz bir ayricalik getirmiyor. Bu forumda bir drdan cok daha bilgili ve tecrubeli uyeler var bunlarida unutmayalim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Bakin ben size basit bir soru soruyorum...egitiminize bir sözüm yok..burada boş demagoji yapmayalim..
Siz bir gonokokal, klamidyal, pseudomanal, ureoplazmal, candidal, enterekokal, ve bir tüberküloz prostatiti nasıl iyilestireceksiniz antibiyotiksiz? Herhalde birakın kendi haline diyecek haliniz yok degilmi? Buna bir cevap istiyorum ben sizden. Biraz önce beni iki kisi aradı bayram munasebeti ile bu arkadaslar patojen tedavisi gordüler iyilestiler ve hayir dua ediyorlar ve foruma girmiyorlar psikolojileri bozulmasın diye. Siz kaç prostatitliyi iyilestirdiniz prostata zarar vermeden onu bana söyleyin bunda bir sey yok. Benim sizin drlugunuza diyecek bir sözüm yok ama drsunuz diye bazi gercekleride reddederseniz bu meslek etiginede uygun olmaz. Bu konuda sizinle sonuna kadar tartısirim. Sorularima cevap verirseniz memnun olurum. Uslubunuzu bozmadan.
purology

kadir yazdı:Bakin ben size basit bir soru soruyorum...egitiminize bir sözüm yok..burada boş demagoji yapmayalim..
Siz bir gonokokal, klamidyal, pseudomanal, ureoplazmal, candidal, enterekokal, ve bir tüberküloz prostatiti nasıl iyilestireceksiniz antibiyotiksiz? Herhalde birakın kendi haline diyecek haliniz yok degilmi? Buna bir cevap istiyorum ben sizden. Biraz önce beni iki kisi aradı bayram munasebeti ile bu arkadaslar patojen tedavisi gordüler iyilestiler ve hayir dua ediyorlar ve foruma girmiyorlar psikolojileri bozulmasın diye. Siz kaç prostatitliyi iyilestirdiniz prostata zarar vermeden onu bana söyleyin bunda bir sey yok. Benim sizin drlugunuza diyecek bir sözüm yok ama drsunuz diye bazi gercekleride reddederseniz bu meslek etiginede uygun olmaz. Bu konuda sizinle sonuna kadar tartısirim. Sorularima cevap verirseniz memnun olurum. Uslubunuzu bozmadan.
Kadir bey, sanirim
Doktor bey burda bakteriye
Inanmiyor ve hepsinin pelvik agri oldugunu dusunuyor. Sanirim temel de burda ayrisiyorsunuz ikiniz. Yani bana oyle geldi.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Keske bakteri olmasada inanmasak...ama bakteri malesef var.
bakbak

Mesaj gönderen bakbak »

Hocam merhaba, bende bu hastalık akut olarak anal seks sonrası gelişti buna kesinlikle eminim, pelvik kaslarıyla alakalı ne sorun olmus olabilir ki? Bakteriler bu bölgeye zarar verdi ve sonra ölüp gittiler de biz hu hasar yüzünden mi hala sorun yaşıyoruz diyorsunuz? Bu hastalık bende mikrobik orak gelişti dolayısıyla antibiyotiksiz çözümün olduğunu dusunemiyorum. Sizce prostati enfekte eden mikroorganizmalar daha sonra kendiliğinden yok mu oluyor yani anlamadim hocam?
bakbak

Mesaj gönderen bakbak »

Hocam peki antibiyotik alınca işe yaramasi neden ? Hocam bi de her hastalık mı böyle mesela kronik sistit diye bisey var onda da mi bakteri temizleniyor ama tekrar ediyor?
purology

Daha once bahsetmistim. Bir beyin Cerrahi arkadas konuya ‘mikro trauma’ diyor. Daha sonrasinda ise surekli bir beyinle yanlis etkilesim kisirdongusu olarak acikliyor. Ben acikcasi antibiyotikten cok cani yanan biri olarak tamamen bu konuya odaklanmis haldeyim. Biofilm vs. de dogru olabilir Fakat Bence de konu travmatize olmus kaslar ve prostat
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Urologe yazdı:Kronik abakteriyel ve bakteriyel prostatitli hastalara uygulanan her türlü antibiyotik tedavisi gereksizdir. Sizin bahsettiğiniz gruba doğru tedavi alamayan grup için gecerli. Profilaksi için düşük doz antibiyotik alinabilinir. Tekrar ediyorum birçok kişi zaten kendiliginden iyileşiyor, dünya erkekletinin yüzde 15i hayatlarının bir döneminde bu sorunları yaşıyor. Sağlıklı erkeklerde yapılan kültürlerde ki pcrdaki üremeleri, prostat sivisindaki lokositi nasıl acikliyacagiz?
Olay çok basit: enfeksiyon nedeniyle inflamasyon oluyor, inflamasyon çeşitli mekanizmalarla olayı devam ettiriyor. Bunda sorumlu mekanizmayı kimse bilmiyor. Ama bilinen şu ki sizin bahsettiğiniz yoğun antibiyotik tedavisinin yeri yok. Ayak yapınız bile kronik pelvik ağrıya neden olabiliyor.
Kitabı okusaniz siz de farkına varacaksınız ama gerek duymuyorsaniz da bişey diyemem. Onlarca kişi ile bu forum araciligi ile irtibata geçtim çoğuna da yardımcı oldum aydinlattim, görüşmeye de devam edeceğim. Burda öne çıkarılan kişiler acaba bu forumda bir cümle yazmış mi merak ettim bu arada? Ben mucizevi bir yöntem buldum yüzde yüz iyileşme garantili diye bir cümle asla kurmadım.ama artık bakış açım çok farkli. Asla sizin tahmin ettiğiniz gibi cozmeyecegiz bu problemi. Bu arada hadi zamanında prostatitle yakalanmissiniz o konu hakkında hasbel kader bilgi sahibi olmuşsunuz tamam da her türlü ürolojik olaya yorum yapmanız çok abeste iştigal. Ben termoterapi için gelen hastalarımi terminalde karşılayıp hastaneye kadar getiren kişiyim. Tek kişilik odalarda konaklatirim. Bir kisi de çıksın Coşkun hocaya su kadar para verdik desin hodri meydan? Gereksiz pcrlara gereksiz tedavilere insanlar başarısız sonuçlarla kim ne kadar kazanmış onu da bir aciklayin. Madem bu kadar başarılılar niye bu konu hakkında 1 tane sci dergide yayınları yok? Üslubu bırakın gerçekçi olun insanların niye psikolojileri bozulmasın diye foruma girmediklerini açıklayın? Yoksa yanlış yonlendirmelerle acı tecrubelerini hatırlamamak için mi????
Ben size enfeksiyon nedeniyle inflamasyon olmadigini söylemiyorum demekki enfeksiyon nedeniyle inflamasyon oluyormuş. Siz bu enfeksiyonu ancak ve ancak yeterli ve uygun dozda antibiyotikle yok edebilirsiniz. Bu konuda yapılmis yuzlerce yapilmiş klinik calisma var. Kronik bakteriyel hastalarin üretral akintilarindan yapilan tahlillerinde bol lokosit onu destekleyen patojen varlıgi varsa mutlaka antibiograma göre tedavi olmalı eger olmaz iseniz epididime ,testislere kadar yayilabilir.
Fakat sunuda belirtmekte fayda mulahaza ediyorum. Eger bir hasta antibiyotikten fayda görmuyorsa zaten devam etmenin bir anlami yok. Hastanin yaşam konforu ileri seviyede bozuk ise ozaman termoterapi yapabilir. Buna bende katiliyorum. Fakat bu forumda iyilesen yuzlerce kisi var.. bu forumu kötülemekle ve benim yanliş bilgi verdigimi soyleyemezsiniz...bana bunu sormaniz icin sizin en az sizin hatiri sayilir bir sayıda kronik prostatitli hastayı iyilestirmeniz gerekir. Kaç hasta iyilestirdiniz siz bunu aciklayin önce..beni ve forumu kötüleyeceginize sorumun cevabini verin. Size yakişmiyor gercekten. Ayrica sorumu yine tekarliyorum bir gonokokal, klamidyal, paraziter, ureoplazmal, pseudomanal, protozoal ve tuberculosis prostatiti nasıl antibiyotiksiz tedavi edeceksiniz? Edemezsiniz..ancak prostati yakarak thermoterapi yaparsiniz...bakin bu yöntemide aşagilamiyorum yanliş anlamayin...tedavi bu raddeye kadar gelirse zaten bu tedavide kacinilmaz olacaktir. Bakın bir perineal ve uretral yanmayı siz yasamadiniz bilemezsiniz bunu trigger pointle tedavi etmeniz mümkün degil. Beni kötülemekle bir yere varamazsınız. Ben bilimsel konusuyorum ayrica oyle dediginiz gibi kulaktan dolma degil. Yanlış yönlendirdigim kimse yok.. hic bir dra laba yada saglik kurulusuna yönlendirme yapmam yapmadim. Forumda bir dra yada saglik kurulusuna yönlendirme yaptigimi bulamazsiniz. Benim parayla isim olmaz. Ben gönüllüyüm. Kimseninde burada reklamini yapmam. Zaten forum kurallari geregi etik degil. Sizin kitabinizin reklamini yaptik...bir üye rica etti diye. Beni burada siz degil kimse kötuleyemez. Siz once kaç prostatitli iyilestirdiniz onun cevabini verin.
bakbak

Mesaj gönderen bakbak »

Urologe yazdı:Kronik sistit prostatit hepsi artık kronik pelvik ağrı srndromu olarak geçiyor. Purokogynin de dediği vücut her şeyi ağrı olarak algılıyor. Antibiyotik almasanizda zaten hastaların yarısı iyileşiyor. Kitabimda herşeyi bulabilirsiniz. 2. Baskıda kas konusuna daha ayrıntılı yer verecegim
İste diğer yarısı niye iyileşmiyor onun cevabını arıyoruz hocam, bu acıyı çeken birine bekle iyileseceksin deseniz de duramaz ki ben tonlarca antibiyotik aldım zevkten değil.masaj ve antibiyotikten fayda gördüm baya diye düşünüyorum.
Ersoy

Mesaj gönderen Ersoy »

Urologe yazdı:İşte sıkıntı orda. Diğer yarısı niye iyileşiyor. Olaya bütüncül yaklaşım. Masajın espirisi orda prostatla ilgil değil masaj esnasında anal bölge uyarımı da kasları gevsetiyor ondan dolayı rahatlıyorsun

Ben buna katılıyorum sıkışan ve gevşemekten yoksun kaslar pelvik taban kasları yani masaj esnasında gevşiyor ve sinirler üzerindeki baskısı azalıyor ama aynı yanlış pelvik hareketler,sıkmalar veya herhangi bir yanlış postür duruşu zaten bozuk olan kas yapısını tekrar aynı konuma getiriyor.Birçok bakteriyel veya abakteriyel kişi masaj sonrası bir süre de olsa rahatladığını söylüyorlar.Bu iltihabın atıldığından değil kas ve kasların baskı yaptığı sinirlerin gevşemesinden dolayı.Bu noktada tetik noktası sistemi bu şekilde çalışıyor zaten.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Urologe yazdı:Siz kaç tane iyileştirdiniz?
Forumu geriye dönük tek tek okursaniz gorursunuz iyilesenleri.
Ersoy

Mesaj gönderen Ersoy »

Bu konu başlığının altı çok değerli şu anda.Ama eklemem gerek diye düşünüyorum.Bu durumları yaşarken aynı zamanda dışkılamada ve makat hastalıkları yaşayan arkadaşlar ve ayrıca benim gibi anismus teşhisi alan arkadaşlar oldu.Bunun sebebi de pelvik kaslar arkadaşlar.Prostatın bu kadar büyüyüp baskı yapabileceği bph hastalarında olabilir ancak diye düşünüyorum
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Urologe yazdı:Kadir bey siz hekim değilsiniz ve kimseyi iyilestiremezsiniz, haddinizi bilin, ufurukcu hocalardan öteye gidemezdiniz.onerdiginiz antibiyotiği bile bir hekim reçete etmeden alamazsınız. Birilerine ve anlaşmalı eczanelerine rağmen bu hastalığın gerçek yüzünü gösterip herkesi en azından şikayetlerini azaltacagim. O zaman öbür dünyada haksız yere paraları gasp edilen insanların hakkını kim nasıl açıklayacak göreceğiz
Bak terbiyesizlik yapma sen haddini bil...sen kaç kişi iyilestirdin onu acikla önce. Ben önerdigim antibiyotikleri dr tavsiyesi ile alin demisimdir herzaman. Benim parayla isim olmaz. Kendi helal parami yiyemiyorum ben. Adam gibi insanlara faydalı olacaksan ol ..Sen ne bicim konusuyorsun? Bu forumu allah rizasi icin kurdum ben insanlara faydali olmak icin.