SEMİNAL VEZİKÜL İLTİHABİ (Veziķülit)

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

SEMİNAL VEZİKÜL İLTİHABİ (Veziķülit)

Mesaj gönderen kadir »

Prostatit tani ve tedavisinden sonra gecmeyen semptomlar ve menide parcaciklar ve pıhtılasma varsa, meni kültürü,antibiogrami ve spermiogram yaptirmanizi tavsiye ederim. Vezikülit denilen Seminal vezikül iltihabi olma riski her ne kadar %5 ila %10 arasinda olsa bile, bu tahlilleri yaptirmanizi öneririm.
Destinyisunfortunate
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: SEMİNAL VEZİKÜL İLTİHABİ (Veziķülit)

Mesaj gönderen Destinyisunfortunate »

Abi bunu açıklaman iyi oldu. Bu konu benim kafamı kurcalıyordu. Bende özellikle kökte yanma var ve geçmiyor. Bir de buna baktıracağım. Sperm rengi eski döneme göre iyi de sanki böyle son damlaları hafif sarılı çıkıyor gibi.

Bir de Kadir Abi, konuyla alakasız olarak, elinde bakterilerin ne kadar sürede tekrar kültürlerde ürediği ile ilgili bilimsel kaynaklar var mi? Ben araştırmaya başladım da senin elinde hazır varsa çok iyi olur.
Erkeklerin Bambaşka Bir Boyuta Geçmesi: Prostatit
Dragon
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen Dragon »

Kadir abi spermigam yap demedim ben idrar ve kültürü meni ve kültürü ve antibiyagramı istedim yeter mi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Spermiogramda yaptirirsan daha iyi olur tani acisindan.
Dragon

Mesaj gönderen Dragon »

prostat sıvısı tedavisi ile son üç dört kür lökosit 1-2 di son dört aydır tedavim bitti idrardan gelen sperm parçacıkları süt beyazı renginde olan durum için gruba yazdım Kadir abi bana test yaptım doktor konuştu ve beni korkuttu bende korktum ben zaten doktoru bilgisiz buldum bana dedi ki bu hastalık bi bakarsın bir yıl yok sonra bi bakarsın dikkat ettiğin halde gelir ben bundan beş yıl önce sperm analiz testi yaptım normaldi herşey gösterdim doktora bu prostatit hastası olanın sperm analiz testini değiştirir öi dedim yok dedi çocuk yapmayıda engellemez bana dedi sperm parçaçagı iltihap olablir dedim ama dedim süt beyaz rengi zafer hocayı aradım dedim o iltihap olamaz dedi senin prostat temizlendi kaö kür de kontrol ettik dedi sizce ne düşüneyim bu konuda
Dragon

Mesaj gönderen Dragon »

Abi demedin o an bende gidip yaptım
Dragon

Mesaj gönderen Dragon »

Kadir abi şimdi idrardan gelen sperm parçaçıgı rengi önemli mi bide bu testler ile tanı olamaz öı
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Dragon yazdı:Kadir abi şimdi idrardan gelen sperm parçaçıgı rengi önemli mi bide bu testler ile tanı olamaz öı
Testler yapilirsa tani konulur tabiki ama spermiogram yapilirsa bu bilgide desteklemis olur.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Destinyisunfortunate yazdı:Abi bunu açıklaman iyi oldu. Bu konu benim kafamı kurcalıyordu. Bende özellikle kökte yanma var ve geçmiyor. Bir de buna baktıracağım. Sperm rengi eski döneme göre iyi de sanki böyle son damlaları hafif sarılı çıkıyor gibi.

Bir de Kadir Abi, konuyla alakasız olarak, elinde bakterilerin ne kadar sürede tekrar kültürlerde ürediği ile ilgili bilimsel kaynaklar var mi? Ben araştırmaya başladım da senin elinde hazır varsa çok iyi olur.
Mikroorganizmalarin uremeleri icin bazı şartların olusmasi lazim. Fiziksel, biyolojik, kimyasal ve mekanik şartlar gibi. Her mikro organizmanin uremesi icin bu sartlar farklilik arz eder.
Dragon

Mesaj gönderen Dragon »

prostat sıvısı tedavisi ile son üç dört kür lökosit 1-2 di son dört aydır tedavim bitti idrardan gelen sperm parçacıkları süt beyazı renginde olan durum için gruba yazdım Kadir abi bana test yaptım doktor konuştu ve beni korkuttu bende korktum ben zaten doktoru bilgisiz buldum bana dedi ki bu hastalık bi bakarsın bir yıl yok sonra bi bakarsın dikkat ettiğin halde gelir ben bundan beş yıl önce sperm analiz testi yaptım normaldi herşey gösterdim doktora bu prostatit hastası olanın sperm analiz testini değiştirir öi dedim yok dedi çocuk yapmayıda engellemez bana dedi sperm parçaçagı iltihap olablir dedim ama dedim süt beyaz rengi zafer hocayı aradım dedim o iltihap olamaz dedi senin prostat temizlendi kaö kür de kontrol ettik dedi sizce ne düşüneyim bu konuda Kadir abi yardım
Destinyisunfortunate

kadir yazdı:
Destinyisunfortunate yazdı:Abi bunu açıklaman iyi oldu. Bu konu benim kafamı kurcalıyordu. Bende özellikle kökte yanma var ve geçmiyor. Bir de buna baktıracağım. Sperm rengi eski döneme göre iyi de sanki böyle son damlaları hafif sarılı çıkıyor gibi.

Mikroorganizmalarin uremeleri icin bazı şartların olusmasi lazim. Fiziksel, biyolojik, kimyasal ve mekanik şartlar gibi. Her mikro organizmanin uremesi icin bu sartlar farklilik arz eder.
Anladım abi, teşekkür ederim. Araştırayım ben o halde. Teker teker prostat patojenlerine ve aynı zamanda dediğin spesifik koşulları inceleyen kaynaklara bakmak gerekecek sanırım. Senin kişisel önerin nedir? Ben ne yapabilirim de doktorumu bunun 1-2 aydan önce üremeyeceğine ve vakit kaybedeceğimize inandırabilirim?

Kadın iyi bir enfeksiyoncu ve iyi niyetli bir insan, lakin prostatı ve enfeksiyonlarını tam anlamıyla bilmiyor. Bu hastalıktaki belli başlı kısımları pek önemsemiyor. Ultrason ve pelvik MR’lara odaklı hala. Yine de manipüle edilebilecek gibi birisi. Aynı hastanedeki ürolog da eh işte. Zafer Hoca gibi klasik ilaç prosedürlerini uygular, ilaç yazarken korkar. Klasik Siprokslafin ve Doksisiklin gibi etken maddeli ilaçları yazar. Akut dönemde de iğneler. Kendi kafama göre de bir şey yapmak istemiyorum. Trimet ve Suflamet neyse de Rifampisin ve Teikoplanin çok ağır etken maddeler. Targocid’i o yazmadan alamam zaten de.
efsane2036

Mesaj gönderen efsane2036 »

kadir yazdı:
Dragon yazdı:Kadir abi şimdi idrardan gelen sperm parçaçıgı rengi önemli mi bide bu testler ile tanı olamaz öı
Testler yapilirsa tani konulur tabiki ama spermiogram yapilirsa bu bilgide desteklemis olur.
Kadir abi merhaba benim spermde sarı pıhtılar var hastalıgın basından bu yana gitmedi meni kulturu yaptırdım üreme yok prostat sıvısında epidermis üredi az sayıda spermiyoğram yaptırdım 3 defa hepsındedr degerler cok ıyı hareket sayısı bıle cok ıyı ama semende sarı parcalar cok fazla var anlam veremıuoyorum artık tavsıyen üzerıne bromelain kullandım 1 kutu fayda goremedım
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

efsane2036 yazdı:
kadir yazdı:
Kadir abi merhaba benim spermde sarı pıhtılar var hastalıgın basından bu yana gitmedi meni kulturu yaptırdım üreme yok prostat sıvısında epidermis üredi az sayıda spermiyoğram yaptırdım 3 defa hepsındedr degerler cok ıyı hareket sayısı bıle cok ıyı ama semende sarı parcalar cok fazla var anlam veremıuoyorum artık tavsıyen üzerıne bromelain kullandım 1 kutu fayda goremedım
Maalesef her zaman üreme olmuyor her tahlile güvenilmiyor .
Dragon

Mesaj gönderen Dragon »

Kadir abi rengi Önemli mi ki sarı beyaz
Dragon

Mesaj gönderen Dragon »

Kadir abi benim mesajı görmedin galiba
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Dragon yazdı:Kadir abi rengi Önemli mi ki sarı beyaz
Dragon kardesim meni rengi sarı beyaz olur zaten. Bazen tükettiginiz gidalarda renk degismesine sebep olur. O yuzden renk konusu göreceli bir konudur.
Dragon

Mesaj gönderen Dragon »

Kadir abi benim hep beyaz
Destinyisunfortunate

kadir yazdı:Prostatit tani ve tedavisinden sonra gecmeyen semptomlar ve menide parcaciklar ve pıhtılasma varsa, meni kültürü,antibiogrami ve spermiogram yaptirmanizi tavsiye ederim. Vezikülit denilen Seminal vezikül iltihabi olma riski her ne kadar %5 ila %10 arasinda olsa bile, bu tahlilleri yaptirmanizi öneririm.
Kadir abi, bu arada duyarlı antibiyotiklerden sonra o iltihaplı kalan bölgedeki ağrılar artmaya başladı. Dolayısıyla, ben, doğru yolda olduğumu düşünüyorum. Yine de bir de Kolonoskopi yaptırmakta da fayda var.
efsane2036

kadir yazdı:
Dragon yazdı:Kadir abi rengi Önemli mi ki sarı beyaz
Dragon kardesim meni rengi sarı beyaz olur zaten. Bazen tükettiginiz gidalarda renk degismesine sebep olur. O yuzden renk konusu göreceli bir konudur.
Kadir abi benım spermde sarı pıhtılar vardı ben spermı elıme aldıgım zaman beyazlıyır bu parcalar aklıma şöyle bir sey geldi bir yazıda okudum semenın yanı pıhtıların sarı olması idrarda. Kaynaklımı acaba cunku elıme aldıgım zaman beyazlıyor böyle bir sey olabılır mı abım
efsane2036

kadir yazdı:Prostatit tani ve tedavisinden sonra gecmeyen semptomlar ve menide parcaciklar ve pıhtılasma varsa, meni kültürü,antibiogrami ve spermiogram yaptirmanizi tavsiye ederim. Vezikülit denilen Seminal vezikül iltihabi olma riski her ne kadar %5 ila %10 arasinda olsa bile, bu tahlilleri yaptirmanizi öneririm.
Abi benım en buyuk sıkıntım bu dedıklerın hastalığın basından bu yana var o pıhtılar gitmiyor benden spermiyoğram yaptırdım sonuclar normal cıktı 2 defa semen kültürü yaptırdım üreme yok son yaptırdıgım prostat sıvısı kültüründe az sayıda epidermis üredi semende baska bakterımı var acaba üremeyen kendı spermımden dahi iğrenir oldum neye kafa takacagımı şaşırmış durumdayım
muzdarip

Mesaj gönderen muzdarip »

bu tahlilleri nerede yaptırabiliriz?
sabretdostum
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen sabretdostum »

kadir yazdı:Spermiogramda yaptirirsan daha iyi olur tani acisindan.
Kadir Abi doppler ultrason sonucumda Sağ spermatik kortta artmiş vaskülarite rastlanmis ne anlama geliyor?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Varikosel olabilirsiniz. Tabi drunuzun detayli bir sekilde degerlendirmesi gerekir.
sabretdostum
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen sabretdostum »

kadir yazdı:Varikosel olabilirsiniz. Tabi drunuzun detayli bir sekilde degerlendirmesi gerekir.
Abi bide ben sana onemli bisey daha sormak istiorum abi biliosun oncede soylemistim varikosel ameliyatiyla sol testisimi kaybettim simdide tek kalan testisimde prostatit basladi baslayali yani 1 senedir agriyor antibiyotik kullaniorum agri biraz hafiflio yine gecmio 1 senedir huseyin hocaya gidiorum lokosit olcumu yapio lokosit dusuk cikio bn hocam testisim agrio dedigimde biseyin yok dio 1 senedir okadar ultrason çektirdim hicbisey cikmiodu gecen gunki cektirdigim ultrasonda yazani aynen aktariorum abi = sağ spermatik kort belirgin izlenmiş olup çevresinde hipoekoik minimal sivi formasyonu dikkat çekmektedir doppler incelemede artmiş vaskülarite izlenmektedir(spermatik Funniküllit?) Abi bu ifadede nedemek istiyor spermatik kort denilen yerde iltihap varda testisim ondanmi ağriyor?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Spermatik kord denilen yerde minimal sıvi birikimi var. (Funikulit)iltihap olusmus. Tedavi gerekir. Agrilariniz ondan.