Kendi kendimize lökosit bakmak mumkun mu. Gerekli ekipmanlar neler.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Mrshadow

Re: Kendi kendimize lökosit bakmak mumkun mu. Gerekli ekipmanlar neler.

Mesaj gönderen Mrshadow »

tek sikinti su, acemi ellerde prostata masaj yaparken zarar vwrme, onun disinda sikinti yok ama once 200 300 tl lik.mikroskop al
Msln
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Msln »

NoLemers yazdı:
Msln yazdı:
huseyin252 yazdı:
Mikroskopda alsanız sonuçta organda enfeksiyon var lokosit var bunu mikroskop tedavi edmeyecek ki önemli olan ordaki enfeksiyon ü sonlandırmak oraya antibiyotik ulaştırmak O antibiyotik de ulaşmıyor veya ulaşıyor etki etmiyor amk hastalıgı iki ucu boklu değnek
Doktora gitmekten ve her ay 1200tl ile 1500 tl arasında para harcamaktan sıkıldım yoruldum. Doktor en az 30 kez prostat masajı yaptımısımdır. ama her defasında stres sıkıntı. Zaten kullanılacak antibiyotikler belli. Maliyet ve diğer noktaları çözersem bu işi kendim yapma fikrindeyim.
İlaçları nasıl yazdıracaksın ?
Geçmişte kullandigin ilaçlarin tarihleriyle dökümünü alirsin. Doktorun koyduğu teshis ve taniyi da ayni sekilde... Kamu hastanesinde doktora izah edersin. Cok kompleksli olan doktor degilse yazar.
Msln

Mesaj gönderen Msln »

Mrshadow yazdı:tek sikinti su, acemi ellerde prostata masaj yaparken zarar vwrme, onun disinda sikinti yok ama once 200 300 tl lik.mikroskop al
200-300 liralik mikroskop işimizi cözer mi emin degilim. Bugun 5 ayri firmayla gorustum. Hepsi 1000x 1600x işini görür diyor. Yarin kismetse özel bir hastanede çalışan laborantla görüşeceğim. Detaylari anlatir anlatir muhtemelen.
Benim icin onemli olan prostat sivisi çıkarmaydı. Onu inanilmaz basit bir yontemle tesadufen çözdüm. Olurya mikroskop aşırı pahali olur ya da lokosit saymak cok zordur o zaman çıkardigim siviyi ozel hastanede baktiririm fiyati makul olursa.
NoLemers
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen NoLemers »

Msln yazdı:
Mrshadow yazdı:tek sikinti su, acemi ellerde prostata masaj yaparken zarar vwrme, onun disinda sikinti yok ama once 200 300 tl lik.mikroskop al
200-300 liralik mikroskop işimizi cözer mi emin degilim. Bugun 5 ayri firmayla gorustum. Hepsi 1000x 1600x işini görür diyor. Yarin kismetse özel bir hastanede çalışan laborantla görüşeceğim. Detaylari anlatir anlatir muhtemelen.
Benim icin onemli olan prostat sivisi çıkarmaydı. Onu inanilmaz basit bir yontemle tesadufen çözdüm. Olurya mikroskop aşırı pahali olur ya da lokosit saymak cok zordur o zaman çıkardigim siviyi ozel hastanede baktiririm fiyati makul olursa.
Bahsettigin basit yöntem suvı cıkarmak için mi ? Öyleyse nedir söyler misin
Msln

Mesaj gönderen Msln »

NoLemers yazdı:
Msln yazdı:
Bahsettigin basit yöntem suvı cıkarmak için mi ? Öyleyse nedir söyler misin
Onceki gun paylasmistim. Linki veriyorum.
Istisnasiz her denedigimde oluyor.

http://kronikprostatit.org/viewtopic.php?f=2&t=4181
Lucifer
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Lucifer »

Konuyu hortlatmış oluyorum ama var mı bunu yapan? Ben ciddi ciddi bunu yapacağım.
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

Lucifer yazdı:Konuyu hortlatmış oluyorum ama var mı bunu yapan? Ben ciddi ciddi bunu yapacağım.
kendi kendinize prostat masajı yapabilir ve sıvı getirebilirseniz..
ve uygun bir mikroskop alırsanız..
getirdiğiniz sıvının altına lam'ı koyup damlayınca, bu lam'ı mikrokopa yerleştirerek lökosit sayımı yapabilirsiniz..
Lucifer

Mesaj gönderen Lucifer »

Siz yaptınız mı hocam?
red

Mesaj gönderen red »

Lucifer yazdı:Siz yaptınız mı hocam?
hayır.
prostat masajı yapıyorum, sıvı da geliyor ama mikroskop almadığım için sayamadım hiç :)
gerçi gelen prostat salgısından da prostatta enfeksiyon olup olmadığı az çok anlaşılıyor..
salgı heterojense enfeksiyon var anlamına geliyor..
Lucifer

Mesaj gönderen Lucifer »

red yazdı:
hayır.
prostat masajı yapıyorum, sıvı da geliyor ama mikroskop almadığım için sayamadım hiç :)
gerçi gelen prostat salgısından da prostatta enfeksiyon olup olmadığı az çok anlaşılıyor..
Nasıl yani hocam heterojense bunu biraz açabilir misiniz rica etsem?
red

Mesaj gönderen red »

Lucifer yazdı:
red yazdı:
hayır.
prostat salgısı biraz kıvamlıdır, rengi beyazdır. eğer gelen sıvı sulu gibi geliyorsa, beyaz değil de şeffaf ağırlıklı, dağınık geliyorsa heterojen demektir.
Lucifer

Mesaj gönderen Lucifer »

red yazdı:
Lucifer yazdı:
red yazdı: hayır.
prostat salgısı biraz kıvamlıdır, rengi beyazdır. eğer gelen sıvı sulu gibi geliyorsa, beyaz değil de şeffaf ağırlıklı, dağınık geliyorsa heterojen demektir.
Şöyle bir soru sorayım hocam, mesela bende her sabah uyandığımda şeffaf akıntı oluyor sabah ereksiyonu ile siyah boxerda beyaz leke bırakıyor ama bu gün içerisinde hiç olmuyor. Akıntı harici tek bir semptom yok ağrı sızı vs.

Zafer Hoca masaj yapıp cam üzerindeki rengi beyaz gibi sorun yok ama sabah akıntım şeffaf.

Lökositim 2-3 aydır 0.

Tek sorun 2 doktor masaj yaptı bana ikisi de ödem var prostatta dedi. Bunun için ne yapabilirim? Ben son kez kontrol için Zafer Hoca'nın lökosit 0 demesine istinaden bir kültür verdim bekliyorum 1-2 güne çıkar.
red

Mesaj gönderen red »

Lucifer yazdı:
red yazdı:
Lucifer yazdı: Nasıl yani hocam heterojense bunu biraz açabilir misiniz rica etsem?
Şöyle bir soru sorayım hocam, mesela bende her sabah uyandığımda şeffaf akıntı oluyor sabah ereksiyonu ile siyah boxerda beyaz leke bırakıyor ama bu gün içerisinde hiç olmuyor. Akıntı harici tek bir semptom yok ağrı sızı vs.

Zafer Hoca masaj yapıp cam üzerindeki rengi beyaz gibi sorun yok ama sabah akıntım şeffaf.

Lökositim 2-3 aydır 0.

Tek sorun 2 doktor masaj yaptı bana ikisi de ödem var prostatta dedi. Bunun için ne yapabilirim? Ben son kez kontrol için Zafer Hoca'nın lökosit 0 demesine istinaden bir kültür verdim bekliyorum 1-2 güne çıkar.
sizde enfeksiyon bitmiş, ödem atıyorsunuz muhtemelen.
geceleri yatay vaziyette olduğu için vücut daha kolay atar bunu normaldir.
kültürlük bir şeyiniz olduğunu sanmıyorum. prostatit konusunu kapatmanızı tavsiye ederim..
Lucifer

Mesaj gönderen Lucifer »

Bu ödem ne kadar sürede atılır sizce? Çok soru sordum kusura bakmayın.

Ve bu ödem için takviye öneriniz var mı?

Kahve, baharat, sıcak su, ayakları soğuktan korumak, Ibuprofen vs. Her şeye dikkat ediyorum tek edemediğim her gün boşalmak ya da peş peşe seks yapmak. Ama bir ağrı sızı vs yok hiçbir şey yok. Bu çok sorun olur mu?
red

Mesaj gönderen red »

Lucifer yazdı:Bu ödem ne kadar sürede atılır sizce? Çok soru sordum kusura bakmayın.

Ve bu ödem için takviye öneriniz var mı?

Kahve, baharat, sıcak su, ayakları soğuktan korumak, Ibuprofen vs. Her şeye dikkat ediyorum tek edemediğim her gün boşalmak ya da peş peşe seks yapmak. Ama bir ağrı sızı vs yok hiçbir şey yok. Bu çok sorun olur mu?
sıcak su, bol sıvı tüketmek, hareketli bir yaşam ödem atmanız için yeterli.
birkaç ay sürebilir bu durum.. bağışıklığınızı yüksek tutmanız da önemli tabi..
Dragon
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen Dragon »

Red kardeşim bende prostatit svısını zafer hoca 6 kez masajla ilkinde 14 dedi son üçünde 1-2 dedi ama benim yedi ay oldı arada prostat sıvısı geliyor zafer hocanın cama damlattığı gibi peki sizce bu neden gelir bide arada beyaz döl renginden idrarla yaparken gelen süt beyazı var zafer hoca tüm testlerde temiz dedi
Dragon

Mesaj gönderen Dragon »

Red kardeşim son sorum şudur lökosit temizse neden sence prostat sıvısı gelir bide bu akıntı dediğiniz renki olay bende ypk normal homojen prostat sıvısı bu beyaz sperm geliyor sizce o nedendir bide ödem atılınca belli olur mu ödemi doktor demedi zafer hoca
red

Mesaj gönderen red »

Dragon yazdı:Red kardeşim bende prostatit svısını zafer hoca 6 kez masajla ilkinde 14 dedi son üçünde 1-2 dedi ama benim yedi ay oldı arada prostat sıvısı geliyor zafer hocanın cama damlattığı gibi peki sizce bu neden gelir bide arada beyaz döl renginden idrarla yaparken gelen süt beyazı var zafer hoca tüm testlerde temiz dedi
eğer uzun süre boşalmazsanız vücut kendiliğinden atmaya başlar prostat sıvısını..
bununla alakalı olabilir..
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Dragon yazdı:Red kardeşim son sorum şudur lökosit temizse neden sence prostat sıvısı gelir bide bu akıntı dediğiniz renki olay bende ypk normal homojen prostat sıvısı bu beyaz sperm geliyor sizce o nedendir bide ödem atılınca belli olur mu ödemi doktor demedi zafer hoca
Bu sıvının kültür yada pcr gibi mikroorganizma arastirmasi yapildimi? Yapilmadiysa yaptirmanizi tavsiye ederim.Şeffaf akintı ise enfeksiyon tehlikesi yok. Beyaz yada yeşil arası bir renk ise enfeksiyon devam edebilir.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

smclk89 yazdı:
kadir yazdı:
Dragon yazdı:Red kardeşim son sorum şudur lökosit temizse neden sence prostat sıvısı gelir bide bu akıntı dediğiniz renki olay bende ypk normal homojen prostat sıvısı bu beyaz sperm geliyor sizce o nedendir bide ödem atılınca belli olur mu ödemi doktor demedi zafer hoca
Bu sıvının kültür yada pcr gibi mikroorganizma arastirmasi yapildimi? Yapilmadiysa yaptirmanizi tavsiye ederim.Şeffaf akintı ise enfeksiyon tehlikesi yok. Beyaz yada yeşil arası bir renk ise enfeksiyon devam edebilir.
kadir abim benim sadece sabahları 1 tane ufak bir açık beyaz akıntım geliyor sonra gün içerisinde artık hiç renkli akıntı yok sürekli peçete sarıp geziyorum 30 40 dakikada bir değiştiriyorum hiç renk bırakan bir durum yok. 1 hafta öncesine kadar peçete de renk bırakan akıntım vardı 4 5 gündür yok. ilaç kullanmıyorum takviye ve full rejim full sebze devam.
Prostatit hastaliğinin diger bir adıda prostat nezlesidir. Yani burun nezlesi gibi aktıgi bazı hastalarda görülür. Fakat emin olmak adına bu akintıdan iki ayri laba kültür yaptirmani ve üreme olmaz isede pcr yaptirmani tavsiye ederim.
Dragon

Mesaj gönderen Dragon »

Samet kardeşim akıntı renkli mi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

smclk89 yazdı:pcr var zaten hocam std 10 pcr gram boyama üreme yok genital kültür 2 tane çubuk test 3 kaba idrar var 2 defa semen 2 defa genel idrar testi var hiç bir sonuç yok hepsi negatif. sadece son genital kültür de basil görüldü. bir tek prostat sıvısından vermedim. gelen akıntıdan 2 tane çubuk verdim. iesef iğnelerden 20 gün sonra verdim bunları. bu sonuçlarla da ciprasid kullandım. şuan dikkat ettiğimden bu yana şikayetlerim her geçen gün bitiyor bi akıntı kaldı. minik makatta rahatsızlık var %90 ım şuan.
Basilin cinsi yokmu? Örnegin; koli basili gibi..şuraya gelmek istiyorum,
Sizin tedaviniz sonucunda %90 duruma gelmeniz çok iyi, fakat miks bakteri yani çoklu bakteri populasyonu varsa eger bakteriler arasinda temizlenmemis bakteri kalmıs olabilir. Basilin ne miktarda ve cinsinin ne oldugu onemli. Yoksa size diyebilirim ben su anda durumunuz iyi, akıntıda doku hasarından kaynaklaniyor. Ama bu cikan patojenin akintıya sebeb vermeside olası. Bunu arastirin.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

smclk89 yazdı:
kadir yazdı:
smclk89 yazdı:pcr var zaten hocam std 10 pcr gram boyama üreme yok genital kültür 2 tane çubuk test 3 kaba idrar var 2 defa semen 2 defa genel idrar testi var hiç bir sonuç yok hepsi negatif. sadece son genital kültür de basil görüldü. bir tek prostat sıvısından vermedim. gelen akıntıdan 2 tane çubuk verdim. iesef iğnelerden 20 gün sonra verdim bunları. bu sonuçlarla da ciprasid kullandım. şuan dikkat ettiğimden bu yana şikayetlerim her geçen gün bitiyor bi akıntı kaldı. minik makatta rahatsızlık var %90 ım şuan.
Basilin cinsi yokmu? Örnegin; koli basili gibi..şuraya gelmek istiyorum,
Sizin tedaviniz sonucunda %90 duruma gelmeniz çok iyi, fakat miks bakteri yani çoklu bakteri populasyonu varsa eger bakteriler arasinda temizlenmemis bakteri kalmıs olabilir. Basilin ne miktarda ve cinsinin ne oldugu onemli. Yoksa size diyebilirim ben su anda durumunuz iyi, akıntıda doku hasarından kaynaklaniyor. Ama bu cikan patojenin akintıya sebeb vermeside olası. Bunu arastirin.
evet hocam ben şuan bırakmış değilim devam edeceğim zaten sadece şuan kısa bir süre bekelemedeyim. genital kültür sonucu yatay epitel hücre gram pozitif basil görüldü üreme olmadı normal flora elamanları görüldü şeklinde detay bu. hem pcr hem kültür şeklinde verdim tahmin ediyorum devlet imkanlarındaki en sağlam imkan bu pendik marmara üniv. ar. hastanesi. onuda 3 doktora gösterdim 2 si ilaca devam 1 ürolog ilaç kullanmana gerek yok dedi. idrardaki yanma 1 haftadır güçlüydü dünden itibaren azaldı bugünde azalma var bu şekilde stabil tutmaya gerilemesi için uğraşıp bekleyeceğim tekrar artarsa ilaç kullanacağım. bu tedavilerde en büyük ipucu 1gr iesef ile akıntım 14 tanede kesemedik. akıntı bitmeden nüksetti. o yüzden artık iğne vermiyorlar.
İesef kendi alaninda iyi bir ilactir ben cok fayda gordüm
Endike oldugu bakteri populasyonunda şu an icin sizde misyonunu tamamlamistir büyük bir ihtimal. Fakat sizde seftriaksonun etkili olamadiği bir patojen kaldiysa bunun uzerine gidip patojene etken bir antibiyotikle devam etmek gerekir diye düşünüyorum. Zira iesef kullanipta akintisi kesilmeyen bir kaç hasta örnegine rastladigimi söyleyebilirim.
Dragon

Mesaj gönderen Dragon »

Kadir abi diyelim ki kendimize dikkat ettik bakteri lokösüt stabil ilerde yıllar sonra nüks olursa ağrı öı olur ypksa iltihapta öı gelmeye devam eder
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Dragon yazdı:Kadir abi diyelim ki kendimize dikkat ettik bakteri lokösüt stabil ilerde yıllar sonra nüks olursa ağrı öı olur ypksa iltihapta öı gelmeye devam eder
İltihabin tekrari kisa donemde oluyor..yıllar gecince tekrarina sahit olmadim. Ama agri hafifte olsa kendini bazen hissettiriyor. Yillar gecse bile.Fakat can sikacak bir agri olmuyor.