Çok sayoda staph.epidermidis ve staph haemolyticus üredi

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Re: Çok sayoda staph.epidermidis ve staph haemolyticus üredi

Mesaj gönderen murat222 »

tsuna yazdı:Geçmiş olsun, enteresan bir durum üçümüzdede arka arkaya aynı çıkmış. Ben bunların pamuk ucuna derinin sürtünmesinden dolayı kültürde ürediğini düşünüyorum. Tabi tecrübeli abiler daha iyi bilirler.
Bndede ecoli ile birlikte staph haemolyticus az miktarda çıktı bnde yüzde 99 deriden bulaştığını düşünüyorum
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

Carizma270 yazdı:Hayırlı olsun arkadaşlar bende de acıbadem de flora bakterileri diye çıktı, Düzen de az sayıda epidermidis, çok sayıda haemolyticus üredi, lökosit yok şimdi tedavi uygulanmalı mı uygulanmamalı mı ne yapmalı sizce?
staph haemolyticus Bndede düzen de e coli ile birlikte az miktarda çıktı bn yüzde 99 bulaş olduğunu düşünüyorum
kader48
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen kader48 »

huseyin252 yazdı:Staph.epidermidis ve haemolyticus için enfeksiyon ve üroloji bölümüne gittim doktor bunlar her yerde bulunur bunlar senin için şikayet oluşturmaz dedi ve bunlar insan teninde her yerde var dedi ve tedaviye gerek yok dedi prostatit değilsin dedi anlamadım gitti
Benim gittiğim enfeksiyon uzmanıda, kaç tane ürediğine dair sonucun var. Üstelik hepsinde sayılamayacak lökositin var, başkada üreyen bakterin yok, kesinlikle tedavi etmemiz kazım dedi. Sadece bakteriye takılmasınlar. Ben Hüseyin Hocaya gittim. Chlamidya, mycoolazma, üroplazma mantar, hepsinin testini yaptırdım. Hepsi negatif çıkıyor. Ama her testimde Staphyloccus üremesi oluyor. ve lökosit tavan. Bana doktor bu normal bir durum demedi.
huseyin252
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen huseyin252 »

kader48 yazdı:
huseyin252 yazdı:Staph.epidermidis ve haemolyticus için enfeksiyon ve üroloji bölümüne gittim doktor bunlar her yerde bulunur bunlar senin için şikayet oluşturmaz dedi ve bunlar insan teninde her yerde var dedi ve tedaviye gerek yok dedi prostatit değilsin dedi anlamadım gitti
Benim gittiğim enfeksiyon uzmanıda, kaç tane ürediğine dair sonucun var. Üstelik hepsinde sayılamayacak lökositin var, başkada üreyen bakterin yok, kesinlikle tedavi etmemiz kazım dedi. Sadece bakteriye takılmasınlar. Ben Hüseyin Hocaya gittim. Chlamidya, mycoolazma, üroplazma mantar, hepsinin testini yaptırdım. Hepsi negatif çıkıyor. Ama her testimde Staphyloccus üremesi oluyor. ve lökosit tavan. Bana doktor bu normal bir durum demedi.
Walla anlamadım gitti ben enfeksiyoncu ya gösterdim sonuçları clin ve bahtrim verdi Hüseyin hocayı aradım tabi sonuçları onada mesajla attım bahtrim başlayalım dedi enfeksiyonunun verdiği bahrim ve clini 20 gündür içiyorum ama ben her ne hitmetse hızımı alamadım birde Ukraynaya doktora gözüktüm tabi çıkan sonuçları ve tahlilleri onada gösterdim ve kullandığım ilaçlarıda gösterdim bana o ilaçlara bu bakteri temizlenmiştir dedi ve bir poşet ilaç fitil verdi bunları kullan bir ay sonra kontrole gelcen ben bakacam tahlil yapacam dedi bende ikisini bir ettim 2 poşet ilacı içiyorum ama bugün bana dokunmaya başladı diyorum bayrama kadar hepsine bir aramı versem diye biraz ara verecem ve tekrar Tahli̇l ve pcr yaptıracağım çünkü ilaçlar içtiğimde çok fayda olmuyor ne yapacağımızı şaşırdık birde Ramazan oruçluyuz gerçi ben bugün orucu uykuya tutturdum çok yoracak bu tedavi bizi rabbim hayırlısını versin benim merak ettiğim antibiyotikle bu 2 bakteriyi temizleyen varmı birde bu Ukrayna’daki doktorun dediği gibi bu bakteri benden temizlenmişmidir o gerçi kültür yaptırınca ortaya çıkacaktırda yinede inşallah temizlenmiştir diyorum
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Epidermidis gibi cilt bakterisi bile olsa(flora) lokosit varsa antb kullanilacak nokta, yoksa lokosit siz bilirsiniz
huseyin252

Lökosit 2.3 en son çıkan ama semptomlar devam ediyor
Canaydogan

Mesaj gönderen Canaydogan »

Benim merak ettiğim bir şey var. Semptomlarınız sizin hayat kalitenizi etkilemiyorsa ve artmıyorsa neden bu kadar kafaya takıyorsunuz ki? Prostatı %100 temizlemek zor iş bence çok kafa yormayın hayatınıza bakın.
huseyin252

Canaydogan yazdı:Benim merak ettiğim bir şey var. Semptomlarınız sizin hayat kalitenizi etkilemiyorsa ve artmıyorsa neden bu kadar kafaya takıyorsunuz ki? Prostatı %100 temizlemek zor iş bence çok kafa yormayın hayatınıza bakın.

İyide bu hastalığa yakalanmadan önce hayat güzeldi zaten güzel olan hayat bize bu tuzağı kurdu sonuçta işte ilk baştaki hastalıksız halimize dönermiyiz diye uğraşıyoruz ben şuna inanıyorum bakterisiz prostatit yok ama işte Kadir abinin dediği duyarlı antibiyotik zaten rastgele antibiyotik ler semptomları çogaltiyor
huseyin252

Bu bakterileri Staph.epidermis ve Staph.haemolyticus antibiyotikle temizleyen varmı formda arkadaşlar
1453ali
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen 1453ali »

Bakın arkadaşlar yazmayım diyorum çünkü çok kalabalık yapmak yazı kirliligi olsun istemiyorum ben çok test verdim. Drlarla aram biraz iyidir... bana özellikle söyledikleri bu sözler
1.test nasıl verilir gittiğiz şehir uzaksa güzel bir banyo yapın
2. İç çamaşırınızı ütülettirin iç çamaşırınızda 2 adet alınız gittiginiz yerde degiştirip öyle test veriniz
3. Test vermeden önce elleriniz kapı kollarında hastanede herhangibi yerlere dokunmayınız
4. Dr bile sizden sıvı alırken bakınız bulaş yaptıgının görürüseniz o sıvıyı dikkate almayınız
5.penis temizleme jelleri var onunla ellerinizi ve penisi dezenfekte ediniz
6.kültür kaplarını havayla bile temesından kaçının
7.verdiginiz testi vermiş oldugunuz yerde 2 defa yaptırın
Başka bir labta tekrar veriniz çünkü boştan yere antibiyotik almayın hiçbir antibiyotik masum degildir
Canaydogan

Mesaj gönderen Canaydogan »

1453, güzel anlatmışssın reyizim ama bence bu kadar kasmaya gerek yok ya. Duş al, temiz iç çamaşır giy ve steril bir jelle penisin ucunu ve etrafını silsen yeterli. Ama 4. aşamadan itibaren dediğin her şeye katılıyorum.
huseyin252

1453 Ali haklı biz bunların çoğunu yapmıyoruz belkide patojen yok elimizden pipimizden veya kilotton bulaşıyor özellikle flora bakterileri bir sonraki testte bunlara dikkat edeceğim ıslak mendille temizlesek olurmu eli pipiyi yoksa özel bir dezenfekte ilacımı kullanacağız
huseyin252

Şimdi bendeki bakteriler pcr de çıkmadı bu epidermisle haemolyticus şimdi ne olacak pcr de dn analizle çalışıyor fikriniz nedir yoksa bulaşmı
1453ali
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen 1453ali »

Kelin ilacı olsa başına sürer lakin hüseyin 252 o çıkan 2 bakteriyi aynı labta tekrar ver ama temiz bir şekilde yukarıda yazdıgım gibi canaydogan biraz kasmışın diyor ama ben iç çamaşırımı ütüleyi duş alıp gidersem hiç birşer çıkmıyor (tabi bunu çankırı devlet )hastanesi için konuşuyorum temiz vermesem KNS bakterisi ve bir çok bakteri közüküyor boşu boşuna serum hap almaya gerek yok çok zor bu işler Allah şifa versin
Imzekken
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Imzekken »

Mrshadow yazdı:Yogun e.coli urediyse neden enfeksiyon bulgusu yok? Ya immun sistem sapitmis artik bu bakteriyi onemsemiyor ya da yogun degil ureyen e.coli.

Valla hocam benim bakis acim bu. Simdi epidermidis elinde olusan bir yarayi iltihaplandiran da epidermidis. Sen simdi deri de zaten epidermidis var diye antb kullanir misin yoksa elin kesildi iltihap oldu o zaman mi epidermidis icin antb kullanirsin?

Bazen immun sistemin bakteri olmasa da lokosit basar, bazen de olsa da basmaz. Bence bunlar immun sistem sorunlari. Bir suru hastalik var bu turden. Ben suna inaniyorum. Hicbir prostatit belirtisi olmayan veya prostatit olmayan birinin prostat sivisindan kultur yaptir onda da cikar biseyler.
Nasıl yani abi şiödi birşey olmasa bile immun sistem lokositmi gönderir yoksa inflamasyonmu bunlar ayrı şeylermi
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Imzekken yazdı:
Mrshadow yazdı:Yogun e.coli urediyse neden enfeksiyon bulgusu yok? Ya immun sistem sapitmis artik bu bakteriyi onemsemiyor ya da yogun degil ureyen e.coli.

Valla hocam benim bakis acim bu. Simdi epidermidis elinde olusan bir yarayi iltihaplandiran da epidermidis. Sen simdi deri de zaten epidermidis var diye antb kullanir misin yoksa elin kesildi iltihap oldu o zaman mi epidermidis icin antb kullanirsin?

Bazen immun sistemin bakteri olmasa da lokosit basar, bazen de olsa da basmaz. Bence bunlar immun sistem sorunlari. Bir suru hastalik var bu turden. Ben suna inaniyorum. Hicbir prostatit belirtisi olmayan veya prostatit olmayan birinin prostat sivisindan kultur yaptir onda da cikar biseyler.
Nasıl yani abi şiödi birşey olmasa bile immun sistem lokositmi gönderir yoksa inflamasyonmu bunlar ayrı şeylermi
evet oto immun rahatsızlıklarda ( artrit gibi ) vücut bakteri olmasa da lokosit gönderir
Imzekken
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Imzekken »

Mrshadow yazdı:
Imzekken yazdı:

evet oto immun rahatsızlıklarda ( artrit gibi ) vücut bakteri olmasa da lokosit gönderir
Sağolasın abi peki ozman zafer hocanın taktiği tartışmaya açılır böyle bir durumda öyle değilmi abi birde nonbakteriyel prostatit kabul etmeliyiz ozmn zafer hoca lokosit demek bakteri demek diyor heralde
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

Aynı bakteriler ve aynı semptomlar bende de var. Düzen labda çok sayıda üredi. Üstelik biri mrs . Tedavim bactrim ve tetra tek kutu yazıldı şu an. Ne yapmam gerekir ? Çok sayıda üretip bulaş olma ihtimali var mıdır? Düzen labda lökosit nadir diyor ama semptomlar devam ediyor .
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
huseyin252

Bende Sth haemoulticus bende temizlendi ama epidermis devam ediyordu son tedaviden sonra kültür vermedim epidermis için özel faj ve yanında 2 ay antibiyotik aldım ve kültür yaptırmadım ama yakın bir zamanda kültür yaptıracağım sonucu burda paylaşırım ama semptomlarım yüzde 70 azaldı yüzde 90 gibiyim
efsane2036

Mesaj gönderen efsane2036 »

huseyin252 yazdı:Bende Sth haemoulticus bende temizlendi ama epidermis devam ediyordu son tedaviden sonra kültür vermedim epidermis için özel faj ve yanında 2 ay antibiyotik aldım ve kültür yaptırmadım ama yakın bir zamanda kültür yaptıracağım sonucu burda paylaşırım ama semptomlarım yüzde 70 azaldı yüzde 90 gibiyim
Şifan daim olsun reis
MENDERES1983

Mesaj gönderen MENDERES1983 »

huseyin252 yazdı:Bende Sth haemoulticus bende temizlendi ama epidermis devam ediyordu son tedaviden sonra kültür vermedim epidermis için özel faj ve yanında 2 ay antibiyotik aldım ve kültür yaptırmadım ama yakın bir zamanda kültür yaptıracağım sonucu burda paylaşırım ama semptomlarım yüzde 70 azaldı yüzde 90 gibiyim
S.hemalyt için tablet bactrim miydi kullandığın?
huseyin252

Bahrim ve clindamisindi
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

huseyin252 yazdı:Bahrim ve clindamisindi
Hocam bu kürü kaç gün aldınız ? Benim de tedavi bactrim tetra piyeloseptyl total 10 gün sürecek tekrar yazdırmak mı gerekir ?
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
huseyin252

Hergele yazdı:
huseyin252 yazdı:Bahrim ve clindamisindi
Hocam bu kürü kaç gün aldınız ? Benim de tedavi bactrim tetra piyeloseptyl total 10 gün sürecek tekrar yazdırmak mı gerekir ?
10 gün çok az ben 4 hafta aldım çok fayda gördüm