Çok sayoda staph.epidermidis ve staph haemolyticus üredi

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
huseyin252
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: Çok sayoda staph.epidermidis ve staph haemolyticus üredi

Mesaj gönderen huseyin252 »

Arkadaşlar bendeki lökosit 2.3 çıktı hem prostat sıvısında hem de idrarda 2.3 çıktı şimdi durum bu arkadaşlar lökosit az bu yüzden terettdütdeyim prostatitmiyim denilmiştim diye Hüseyin hoca bile kesin teşhis koymadı biraz var gibi dedi durum bu
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
huseyin252

Ama tabi lökositler acınademde 1 hafta önce bakıldı
huseyin252

Kader 48 sen şu anda nasıl bir tedavi alıyorsun ikimizdede aynı bakteri bulunmuşsa sen şu an nerde alıyorsun tedaviyi antibiyotikmi iğne ilemi
kader48
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen kader48 »

huseyin252 yazdı:Kader 48 sen şu anda nasıl bir tedavi alıyorsun ikimizdede aynı bakteri bulunmuşsa sen şu an nerde alıyorsun tedaviyi antibiyotikmi iğne ilemi
Enfeksiyoncuya gittin ben, staphylococcus üreme kağıdını verdim direk teikoplanin yazdı. Ama invanz tedavilerin duyarlılığı basılmamış dedi. Bir daha antibiyogram yaptıralım dedi. Düzene yaptırdım sayılamayacak lökosit ve staphylococcus haemolyticus üredi. Düzenin doktoru kesinlikle tedavi alman lazım dedi. Hatta gerekirse enfeksiyon hocası ile görüşürken bana yönlendir beni ara ben konuşurum gerekirse felan dedi.

Ama işlerim baya yoğun ilacı yazdıramadım daha. En kısa zamanda gidicem yanına. Benim düzen sonucunda bol lökosit var diye de belirtmişler.
huseyin252

Aynı ilaca duyarlı bendede aynı peki tedavi ne kadar sürecekmiş birde sende tek bakterimi var
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Birinizde vucut baskilamis mikrobu digerinde baskilamamis.
Metisilin direncli bakteriler bulmussaniz bence godeceginiz yer enfeksiyoncu, urologla isiniz yok beyler.
DANTE64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen DANTE64 »

Kronik prostatit hastalığı erkekleri depresyona sokuyor!
https://www.ekonomidunya.com/kronik-pro ... yor/24233/

iyi bir makale.
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

DANTE64 yazdı:Kronik prostatit hastalığı erkekleri depresyona sokuyor!
https://www.ekonomidunya.com/kronik-pro ... yor/24233/

iyi bir makale.
Soktu bile hayat kalitesini düşüren bir hastalık
tsuna

Mesaj gönderen tsuna »

Stap. epidermidis ve haemolyticus bendede çıktı. 1.5 aylık bactrim tedavisi sonucunda ikisi gitti yerine stap.hominis geldi ama lökositim aynı tedavi öncesi 6-7 lökosit varken tedaviden sonrada aynıydı. Demek istediğim kültürde çıkıyor ama enfeksiyon yapıyor mu ? Mrshadow abinin dediği gibi onu eş zamanlı takip etmek lazım.
Mrshadow

tsuna yazdı:Stap. epidermidis ve haemolyticus bendede çıktı. 1.5 aylık bactrim tedavisi sonucunda ikisi gitti yerine stap.hominis geldi ama lökositim aynı tedavi öncesi 6-7 lökosit varken tedaviden sonrada aynıydı. Demek istediğim kültürde çıkıyor ama enfeksiyon yapıyor mu ? Mrshadow abinin dediği gibi onu eş zamanlı takip etmek lazım.
Sikayetin var mi?
tsuna

Mesaj gönderen tsuna »

İdrarda tazyik sıkıntısı var, arada anlık makattan penis ucuna ani batma gibi çiziyorlarmış hissi oluyor, pelvik ağrılarım vardı onlar antibiyotikten sonra baya geriledi
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

tsuna yazdı:İdrarda tazyik sıkıntısı var, arada anlık makattan penis ucuna ani batma gibi çiziyorlarmış hissi oluyor, pelvik ağrılarım vardı onlar antibiyotikten sonra baya geriledi

Hüseyin hocaya söyle amprik iğne tedavisine geç kardeşim zafer hocanın verdiği ilaçları söyle
tsuna

Mesaj gönderen tsuna »

Tamam abi öyle derim
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

huseyin252 yazdı:Arkadaşlar düzen lab yaptırdıgım prostat pamuklu çubuk akıntısı kültüründe çok sayoda staph.epidermidis ve staph haemolyticus üredi. burda nasıl bir tedavi yöntemi izleyecegim birde bu patojenler başkasında üredimi üredi ise nasıl tedavi oldu o konuda tecrübeli arkadaşlardan yorum bekliyorum.
antibyogrom yapmışlar
trimet sulfamet (bactrim bakrisitsept 25 mcg duyarlı
klindfamisin ( clin cleosin )2 mcg duyarlı
rifampisin (rifampin ) 5 mcg duyarlı
teikoplanin (targocid) 30 mcg duyarlı

diger yaptırdıgım testl ve kültürlerin hepsi temiz çıktı
semen kültürü temiz çıktı
mantar kültürü temiz çıktı
multi pcr temiz çıktı

sizden nacizane tedavi şeklini nasıl olacagım ve nasıl bir yol izleyecegim yorumlarınızı bekliyorum.
Sen multipleks pcr testini nerde yaptırdın kardeşim örneği Hüseyin hocaya aldırıp Eskişehir düzende mi
huseyin252

Evet düzende yaptırdım örnekleri prostat sıvısını Hüseyin hoca aldı düzene verdim
multi pcr düzende 750 tl
mantar kültü
Semen kültürü
İdrar kültürü
Prostat sıvısı kültürü
Antibiyogram
Hepsine 1.050 tl verdim
kader48
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen kader48 »

tsuna yazdı:Stap. epidermidis ve haemolyticus bendede çıktı. 1.5 aylık bactrim tedavisi sonucunda ikisi gitti yerine stap.hominis geldi ama lökositim aynı tedavi öncesi 6-7 lökosit varken tedaviden sonrada aynıydı. Demek istediğim kültürde çıkıyor ama enfeksiyon yapıyor mu ? Mrshadow abinin dediği gibi onu eş zamanlı takip etmek lazım.

Hocam peki bir daha kültür yaptırdın mı??
Ne zamandan beri üreme olmuyor???
tsuna

Mesaj gönderen tsuna »

kader48 yazdı:

Hocam peki bir daha kültür yaptırdın mı??
Ne zamandan beri üreme olmuyor???
Yaptırdım, daha sonrasında stap. hominis çıktı. Üreme olmuyor derken ben pcr yaptırmıştım orda prostat sıvısında normal flora bakterileri vardı sadece ona istinaden düzende kültür yaptırdım antibiyograma göre yani bu sonuçlara göre 1.5 aylık bactrim forte + bactrim tedavisine başladım ilk çıkan daha sonra epidermidis ile haemolyticus kültürde üremesi ama hominis diye birşey geldi bu seferde ve lökosittede gerileme yok. Yani işim aslı bunlar kültür verirken penis ucuna çubuk sürtüldüğü için o yüzden ürediğini düşünüyorum çünkü lökositte gerileme yok. Kendi durumun için böyle olduğunu düşünüyorum, kimisinde enfeksiyon yapar ya da yapmaz lökosit takibiyle anlaşılır.
tsuna

Mesaj gönderen tsuna »

Yazım hatalarımdan dolayı kusura bakmayın hızlı yazdım bakmadım
Mrshadow

Ben de epidermisin ciltten bulastigini ya da farkli yerden bulas oldugunu dusunuyorum. Cildimizde yer alan bir bakteri bu, pamuga surulmemis olmasi dusunulemez
huseyin252

Peki hastalığında bir düzelme iyileşme oldumu
tsuna

Mesaj gönderen tsuna »

Oldu aslında, dizimde, kasıklarımda bu göbek deliğinin altı ve yanlarında baya ağrım vardı geçti ve yabçık azaldı bir çoğu ama kasıktaki ağrı yokluyor. Makatta dolgunluk hissi ve gün içinde makattan penis ucuna doğru ani bir çizik hissi de yokluyor. Yani lökosit gerilemedi ama bu semptomlar geriledi dizim yüzünden yürüyemez olmuştum mr bile çekildim birşey yoktu fakat bu tedaviden sonra ağrım kesileverdi işin garibi burda ağrılarım azaldı ama lökosit bir tık bile düşmedi. Doğru yoldamıyım değilmiyim bilmiyorum hüseyin hocayla görüşcem tekrar duruma göre ampirik tedavi istiycem. Nokta atışlı tedavi için çok uğraştım koşturdum ama yaramadı galiba. Flora bakterileri varsa bence kesinlikle lökosit ile takibi yapılmalı önce antibiyogram ile tedavi yapılmalı lökosit düşmüyosa zorlanmamalı çünkü işin sonu hem lökosit aynı kalıp hemde candidayla uğraşabilirz diye düşünüyorum büyüklerimizin dediklerine göre. Ampirik tedaviye geçeceğim bundan sonra
Carizma270
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Carizma270 »

Hayırlı olsun arkadaşlar bende de acıbadem de flora bakterileri diye çıktı, Düzen de az sayıda epidermidis, çok sayıda haemolyticus üredi, lökosit yok şimdi tedavi uygulanmalı mı uygulanmamalı mı ne yapmalı sizce?
tsuna

Mesaj gönderen tsuna »

Geçmiş olsun, enteresan bir durum üçümüzdede arka arkaya aynı çıkmış. Ben bunların pamuk ucuna derinin sürtünmesinden dolayı kültürde ürediğini düşünüyorum. Tabi tecrübeli abiler daha iyi bilirler.
Valeri
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Valeri »

Merhaba arkadaşlar. 2 yıla yakın süredir enfeksiyon ile uğraşıyorum, korunmasız ters ilişki sonucu. Konu uzun hızlı geçmek istiyorum, prostat masajı sonrasında herhangi bir sıvı gelmemesi üzerine pamuklu çubuk ile penis içine sokularak alınan örnekte Staphylococcus haemolyticus uredi 80.000 koloni diyor. Üroloji doktorum 2 kutu tavanıc yazdı penis ucundan da bulaş olmuş olabilir diyor. İlaçlar bittikten sonra tekrar prostat masajı yapıp sanırım kültürü tekrarlayacak. Dirençsiz olduğu antibiyotik tavanıc ve ciprofloxin'miş sanırım. Bunlar ise yaramaz ise yatarak tedavi edebiliriz dedi. Bu zamana kadar yoğun antibiyotik kullandığım zamanlar da oldu tabi. Şu an için ağrı sızı veya herhangi bir şikayetim yok. İdrar da debi azalması vardı 1 haftadır gayet tazyikli çıkıyor. Antibiyotik kullanımı sonucunda bağırsak florası bozulduğu için 1 yıl kadar kabızlık çektim makat çatlağı oluştu, şimdi onunla uğraşıyorum. Beslenmem tamamen lif ağırlıklı, elimden geldiği kadar antibiyotik kullanmak istemiyorum. Bahsedilen yatarak tedavi sanırım invanz dediğiniz yöntem. Doktorum o tedavinin böbrekleri çok yoracağından bahsetti. Ek olarak yaptırdığım pcr testinde Gardnerella vaginalis ürüyor hem boğazda hem idrar yollarında. Geçen hafta 1 kutu metradinazol 1 kutu da tetradox kullanmıştım. Açıkçası maddi olarak da zora sokuyor bu testler. O yüzden şu an akışına bıraktım birazda. Yalnız bugün o çubuk ta üreyen bakteri neyin nesi onu anlayabilmiş değilim.
Valeri
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Valeri »

Buraya da antibiyogram sonucunu yazayım

Sefoksitin tarama: Açıklama pos
BenzylPenicillin: Dirençli açıklama >=0,5
Oxacillin:Dirençli açıklama >=0,4
Gentamicin: Duyarlı açıklama <=0,5
Ciprofloxacin: Duyarlı açıklama <=0,5
Induklenebilir Klindamisin Direnci: açıklama: negatif
Erythromycin: Direncli açıklama>=8