Çok sayoda staph.epidermidis ve staph haemolyticus üredi

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Re: Çok sayoda staph.epidermidis ve staph haemolyticus üredi

Mesaj gönderen murat222 »

Pek çok insanda bu tip bakteriler üremeye başladı
1- entereccus
2 staph grupları
3 e coli
Bnce lablarda bi şey var ya bizden ya labdan bulaş oluyor
Cinsel yolla bulaşan mikroplar çok az kişide çıkıyor
Unutmayalım cinsel yolla bulaşan mikropların kültürlerli özel onları da talep edelim kültür de de üreme olmuyorsa pcr yapalım
huseyin252
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen huseyin252 »

Walla ben pcr de yaptırdım multi pcr çıkmadı
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
huseyin252

Mantar kültürü semen kültürü idrar kültürü prostat sıvısı kültürü birde multi pcr var dedi sadece pcr ye 750 tl verdim gelen sonuç bu
huseyin252

Anlaşılan testi tekrarlamam lazım
Bahtsizbedevii
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Bahtsizbedevii »

Farklı lablarda kültür yaptırma fikri de bazen insanın kafasını daha fazla karıstırıyor. Ben 4 kültür yaptırdım. Birinde staphylococcus aureus üredi, digerinde hominis ve capitis. Düzende ve Hisar hastanesindeki kültürde staphylococcus epidermitis üredi ama antibiyogramları farklı. Lökosit cam da bakıldı normal deger, aynı gün düzende kültür örneğinde 5-6 çıktı. Pcr sonucumda hiç bir şey çıkmadı.

Hala bu işi çözemedik. Çözememe sebebimiz doktorların da fikir ayrılığı olması. Kimi epidermitis için antibiyotikle tedavi alman lazım dedi. Görüştüğüm iki enfeksiyoncu ise enfeksiyon yoksa kullanma. Antibiyotikler mermidir ve bitirirsen bir daha kullanamazsın dedi. Ben Mrshadow dostuma katılıyorum. İllaki bişeyler ürüyor. Enfeksiyon yoksa lökosit yoksa yani bişeyler kullanmamalıyız. Çünkü her kullandığımız antibiyotik işe yaramazsa ki çoğu yaramıyor o zaman bizim için bir daha kullanılamaz hale geliyor. Rifampicin yazan doktorları okuduk. Yarın öbürgün adam verem olursa ne kullanacak? Ben valla biraz akışa bıraktım ilac kullananda da gecmiyor. Hic antibiyotik almayalım demiyorum ama az ve gerektiği dönemde gerektiği ilacı alalım bence.
bb544
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen bb544 »

modjo yazdı:
Mrshadow yazdı:Sacmalamis, sallamis. Antibiyogram yapmadan nerden biliyor ki direncli bir suş oldugunu ...

Abicim doktorlari siktiredin. Madem var boyle bir bakteri antibiyogram calismali.

Bol lokosit varsa is degisiyor iste
entrecoccus fecalis buldugumda önce devlet hastanesinde 2 enfeksiyon doktoruyla duyarlı olan iğne ve haplarla 25 gün yoğun tedavi oldum sonra biraz ama çok rahatladım bunları alırken doktorlar bana söylediler ölmeyecek bu çok direncli bir bakteridir ama biraz rahatlarsın dediler bittikten 2.5 ay sonra semptomlarım tavan yaptı yüksek miktarda entrecoccus yeniden üremişti. ve ben yeni yapilan şehir hastanesine gittim orda tanınmış ve yetkin olan derya hanım ve hava hanım ayrica 2 enfeksiyon doktoru daha geldi yaklaşık 25 dk konuştuk bana soyledikleri şuydu bazı bakteriler var ölmesi nerdeyse imkansız bunların basında entrakok ve staphylococcus geliyor malesef buda senin başına gelmiş sonrasinda 2 enfeksiyon doktoruna daha gittim 1si ozel hastanede ayrica o ara adana acıbadem doçent alper eken urologtur ve adam baktı tahlil sonuçlarına bu nasıl oraya girer diye konuşmaya başladı daha sonra başka enfeksiyoncu sonunda kadın invaz artı genta birlikte baslicam seni hastaneye yatıcam dedi hocam yok dedim çoluk çocuk var iş var siz verin ben dışarda alırım dedim başladım. şimdi dikkatli oku 45 gün yaklaşık invaz üstüne iğne tablet aldım bıraktım 20 gün sonra yine üredi epidermitis ve fecalis sonra ilaçlı mr çekildim ve başka bir doç urologa gittim o adamda bunlar ölmez dedi. alia diyor bana şimdi bu kadar doktordan hiç biri bana bunlar flora bakterisi birşey yapmaz demedi hepside bu orda olmaması lazım diyor demekki adamlar yanlış biliyor stafilokok ve entrakok ölmez çok zor ölür. ha varsa götüne güvenen gitsin 100gün invaz alsın denesin yok başka bir tedavi oluyorsa biraz baskılar tekrar üremeye başladımı semptomlar ortaya cikar
Diger bakteriler ölürken enterokok stafilokok neden ölmüyor ömür boyu bu bakteri ile yaşanır mı
Allah büyük :roll:
bb544
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen bb544 »

modjo yazdı:kardeş bunlar çok hızlı bir şekilde biofilm yapıyor
Antibiyotik bu yüzden öldüremiyor anladım
Allah büyük :roll:
Sefil
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Sefil »

Gecen kontrolde bir abiyle konusma firsatim oldu onda da enterekok uremis huseyin hoca igne yazmis oldurdum dedi ne kadar dogru bilmiyorum
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

huseyin252 yazdı:Walla ben pcr de yaptırdım multi pcr çıkmadı
Pcr nerde yaptın hangi mikroplar baktılar
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Su konuda size katiliyorum.
2050 yilinda antb direnci yuzunden 50 milyon insan hayatini kaybedecek. Cunku her ota boka antb kullandik. Burnumuz akti kullandik, bir yerimiz kanadi kullandik. Antb koklayinca ölen bakteriler simdi nanik yapiyor bize. Tabii 2050 e kadar faj tedavisi gelismezse antb bulunmaz ise isimiz zor. Ama su da unutulmamali 1900 lu yillarin basinda veremlileri dogaya cikarip temiz havada yatiriyolardi. İlac yoktu. O hastalarin bile %14u veremi yeniyordu. Benim bakis acim su, insanin hucrelerinden cok bakteri ile yasiyoruz. E.coli gibi bakteriler ictigimiz su da bile tahlil ediliyor bazen. Simdi invanz aldin vucudundaki diger bakteriler de olmuyorsa gucleniyor. Onemli olan olduremiyorsan bile en azindan bagisikligini guclu tutarak bakteriyi enfeksiyon yapmayacak sinirlara cekmen.
Mesela
Sigara asla, dumanina bile maruz kalma
Her gun spor
Saglikli beslenme(akdeniz diyeti)
Seker ve karbonhidrattan uzak dur

Bagisiklik ogelerine guven
huseyin252

9 adet cinsel yolla bulaşan hastalıklara baktılar
huseyin252

Staph.epidermidis ve haemolyticus için enfeksiyon ve üroloji bölümüne gittim doktor bunlar her yerde bulunur bunlar senin için şikayet oluşturmaz dedi ve bunlar insan teninde her yerde var dedi ve tedaviye gerek yok dedi prostatit değilsin dedi anlamadım gitti
huseyin252

Yarın için üroloji yeniden test ve ultrason yapacak agrıların hemoraittende olabilir dedi cinsel istek ve eroksiyon yok dedim psikolojik dedi psikolojik tedavi alıyorum dedim ilerde düzelir dedi
efervesan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen efervesan »

huseyin252 yazdı:Yarın için üroloji yeniden test ve ultrason yapacak agrıların hemoraittende olabilir dedi cinsel istek ve eroksiyon yok dedim psikolojik dedi psikolojik tedavi alıyorum dedim ilerde düzelir dedi
Doktor çok iyi paslamış hocam
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Kc34 »

efervesan yazdı:
huseyin252 yazdı:Yarın için üroloji yeniden test ve ultrason yapacak agrıların hemoraittende olabilir dedi cinsel istek ve eroksiyon yok dedim psikolojik dedi psikolojik tedavi alıyorum dedim ilerde düzelir dedi
Doktor çok iyi paslamış hocam
Çok doğru tespit :)
huseyin252

Başka ne olanilir prostatitten başka bende
DANTE64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen DANTE64 »

huseyin252 yazdı:Arkadaşlar düzen lab yaptırdıgım prostat pamuklu çubuk akıntısı kültüründe çok sayoda staph.epidermidis ve staph haemolyticus üredi. burda nasıl bir tedavi yöntemi izleyecegim birde bu patojenler başkasında üredimi üredi ise nasıl tedavi oldu o konuda tecrübeli arkadaşlardan yorum bekliyorum.
antibyogrom yapmışlar
trimet sulfamet (bactrim bakrisitsept 25 mcg duyarlı
klindfamisin ( clin cleosin )2 mcg duyarlı
rifampisin (rifampin ) 5 mcg duyarlı
teikoplanin (targocid) 30 mcg duyarlı

diger yaptırdıgım testl ve kültürlerin hepsi temiz çıktı
semen kültürü temiz çıktı
mantar kültürü temiz çıktı
multi pcr temiz çıktı

sizden nacizane tedavi şeklini nasıl olacagım ve nasıl bir yol izleyecegim yorumlarınızı bekliyorum.

selam,

mantar kültürü spermdemi ? idrardamı ? yapıldı
DANTE64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen DANTE64 »

huseyin252 yazdı:Başka ne olanilir prostatitten başka bende
idrar yolları enfeksiyonu olabilir..
illa prostat enfeksyonu olması şart değil.
bunada 4 kap yöntemi ile karar verilir.

TB kültürüde yaptırın derim. nadir ama, madem bu işlere bulaştınız (bulaştık)
en az 6 hafta da üretiliyor, candida da öyle 6-8 hafta

selamlar.
huseyin252

multi pcr yaptırdım cinsel yollo bulaşan hastalıklar
sperm semen kültürü yaptırdım
prostat sıvısı cam laba kültürü yaptırdım
prostat pamuklu çubuk kültürü yaptırdım
mantar kültürü onuda yaptırdım
idrar kültürü yaptırdım
prostat lokosit 2,3 çıktı eritrosit 2,3 çıktı
idrarda lokosit 2,3 çıktı
hüseyin hoca natibiyotik yazmadı gönderdi.
hüseyin hocada cinsel yolla bulaşan hastalıkların kültürünü tahlilini yaptı bişey çıkmadı
düzen labda pamuklu çubukda üreyen Çok sayoda staph.epidermidis ve staph haemolyticus üredi. yazıyor üroloj uzmanları ve enfeksiyoncu uzmanları bunu enfeksiyon olarak görmüyor tedaviye gerek yok diyor bunlar insan vucudunda ve prosttatta zaten olurkoloni halinde diyor normal diyor.
ben acaba bende başka bir sorun varmı diye düşünüyorum.
huseyin252

ayrıca kafama şu takıldı doktor epidemin üstünde kis var diyor birde biraz varikosel var diyor bunlar agrı yaparmı birde cinselligi etkilermi eroksiyon ve sertleşme gibi agrılı boşalma gibi birde canım hiç sexs istemiyor bunu çözemedim piskolojikmi yoksa hastalıkmı şu an antideprasyon alıyorum kendimi öncekine göre daha iyi hissediyorum en azından işlerime odaklanıyorum gerçi daha çok foruma odaklandımda.kendimdeki bu soruna bir teşhis koyamadım.6 tane ürolojiye gittim 3 prostatit dedi üçü başka şeyler söyledi.kafa karışık
kader48

Mesaj gönderen kader48 »

Ben veysel abi ile konuştuğumda, tanıdığı yüz yüze de tanıştığı biri var 6 yıllık hasta, staphylococcus Aureus öldüren birinden bahsetmişti. Hatta tedavisi Ankara üniversitesi eğitim araştırma hastanesinde yapılmış.

En sonda 1453ali var staphylococcus bakterisini öldüren.

Ölüyor ama, yeterli sürede invanz tedaviyi alırsan ölüyor.

Herkese çok geçmiş olsun...
huseyin252

Izole edilen susun MRS (metisilin direncli Staphylococcus) oldugu tespit edilmistir. MRS'lere tum penisilin,
sefalosporingrubu ve diger beta laktam antibiyotikler klinik olarak etkisizdir. Bu nedenle tum beta laktam antibiyotikler
"direncli"olarak kabul edilmelidir.
huseyin252

Evet bu patojen enfeksiyon yapmaz diyor enfeksiyoncu hatta kitabı açtı okudu baktı bu zaten orda kolani halinde var dedi insan vücudundaki bir flora bakterisi dedi elinden veya pipinden bulaşmıştır dedi tedaviye gerek yok dedi ürolojide Cuma’ya randevu aldım işeme testi ve ultrasyon yapacak sonuç alamazsam yurt dışına gideceğim niyetim o buradaki doktorlar bu hastalığı anlamıyor tedavi edemiyor işimiz çok zor.
kader48

Mesaj gönderen kader48 »

huseyin252 yazdı:Izole edilen susun MRS (metisilin direncli Staphylococcus) oldugu tespit edilmistir. MRS'lere tum penisilin,
sefalosporingrubu ve diger beta laktam antibiyotikler klinik olarak etkisizdir. Bu nedenle tum beta laktam antibiyotikler
"direncli"olarak kabul edilmelidir.
Hocam bende de bu bakterilerin aynısı bulundu. Düzenin doktoru ile görüştüm. Doktorun bana dediği, prostat sıvında o kadar çok lökosit var ki sayılamayacak seviye de, ve nedeni de bu bakteri dedi. Kesinlikle tedavi alman lazım dedi.
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Arkadaslar lokosit var ise enfeksiyon yapmistir iste. Kesinlikle tedavi almalisiniz. Harap olur organ. Hele ki metisiline direncli suşlar icin kalkip abuk subuk antb ler kullanmayin. Enfeksiyoncu kontrolunde ciddi tedavi almaniz lazim. Yok cocuk var yatamam edemem demeyin. Yatirip tedavi ederim diyen varsa etsin bence