Üriner sistemde Enterococcus bakterisi

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Üriner sistemde Enterococcus bakterisi

Mesaj gönderen kadir »

samet yazdı:
kadir yazdı:
nolucam yazdı: Peki kadir abi şu an lökosit 0 ken bir kültür yaptırsan ve üreme olsa naparsın ?
Ben pek patojene takilmiyorum. Lokosit sifirlaninca zaten semptomlar sifirlaniyor.. Önemli olan iyi olmam. Gelisim labda gardnerella vaginalis cikmisti. Flagyl yan etki yapti kullanmadim. Lokositim sifir sorunum yok.
Şimdi hüseyin hocadan cıktım lokosit şükür yine 0-1Peki abi lokosit sıfırken karşı tarafa bulaşma ihtimali nedir ? Hüseyin hoca enterecoc gibi bakterilerde eşine bulaşmaz sperm değerini bozmaz dedi.Dünkü sorduğum enfeksiyoncuda lokosit ve şikayet yoksa biz o bakteri sonucunu önemsemeyiz dedi.Sence lokosit artmadıkca bize karşı tarafa bulaştırma yada sperm değerini bozma gibi yada bir sorun cıkarırmı ?
Karsi tarafa bulasma olmaz. Bulassa bile karsi tarafta prostat degil vajina oldugu icin tedavisi kolay. Prostatin icine giren patojeni temizlemek zor. Lokosit sifirsa zaten sorun olmaz.
1453ali
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen 1453ali »

Tedaviye başladık 10 gün targocidte devam
Düzen lab...prostat sıvısı enterococcus faecalis
Düzen lab... staphylococcus epidemidis
Eskişehir acıbadem bakteri negatif
Acıbadem lab.. lokosit 9
nitro26
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen nitro26 »

nerede tedavi oluyorsunuz
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

1453ali yazdı:Tedaviye başladık 10 gün targocidte devam
Düzen lab...prostat sıvısı enterococcus faecalis
Düzen lab... staphylococcus epidemidis
Eskişehir acıbadem bakteri negatif
Acıbadem lab.. lokosit 9
Muhtemelen enterekok yukseltiyodur.
Soker atarsin ins.
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Enterekok veya Staphylococcus prostat içerisinde veya üriner sistemde olmuş olsaydı nasıl belirti verirdi ? Birkaç kez korunmasız anal ilişki geçmişim var. İYE için zamanında yoğun antibiyotik kullanmıştım. Prostat lökosit 0 bende. Sormamın sebebi madem bu konuyla ilgili başlık var, bu bakteriden muzdarip kişilerin yorumlarını almak. Bir tek üretra içine pamuklu çubuk sokulmuştu geçenlerde onda yapılan kültür de Staphylococcus haemolyticus üredi. O da penisten bulaş olabilir dediler kesin olmamak kaydı ile. Şikayet yoksa sorun yok demişlerdi.
1453ali

Mesaj gönderen 1453ali »

Çankırı devlet hastanesi
Enfeksiyoncu targocid ve fosfomisin 300/ 300/ lük verdi çift hap her sabah yutuyorum
Üroloji yatış gösterdi ben akşamları 1 saat tedaviyi alıp gidiyorum
Bakalım lokosit ve bakteriler ne olacak
Mrshadow

1453ali yazdı:Çankırı devlet hastanesi
Enfeksiyoncu targocid ve fosfomisin 300/ 300/ lük verdi çift hap her sabah yutuyorum
Üroloji yatış gösterdi ben akşamları 1 saat tedaviyi alıp gidiyorum
Bakalım lokosit ve bakteriler ne olacak
Ali abi yeter, bak yeter diyorum!
Abi 10larca serum, yuzlerce kutu antb. bobreklerin, karacigerin agzina ettin. Yeter yaw
Privatee
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Privatee »

Bu bakteri bendede var enterobacteriea spp./Enterococcus spp. 2 pcr yaptırdım ikisindede çıkıyor antibiyotik öncesi sonrası 5 kutu tavanic iyi geldi 1 ay sınra 2 kutu tavanic yine kullandım 1 haftadır birşey kullanmıyorum pek ağrım yok eski halime göre çok daha iyiyim birde 4-5 gün boyunca ilişki yaşadım korunarak günde 2 kez ilk gün sızılar vardı fakat sonrasında dahada iyi hissetmeye başladım ve gelen sperm daha fazla ve sulu geliyordu sanki idrar yapıyormuş gibi mikrobu mu atmış oluyorum birde bu bakteri varken ağrım yoksa lokosit sıfır sa önemsemeden devam mı etmeliyim yada serum vs ilaçları kullanmam gerekiyormu gentamisin ve serumlara karşı duyarlıymış antibiyogram gerikalanlara dirençliymiş tavanic çalışılmamış nasıl birşey yapayım yardımcı olurmusunuz
hayirdirinsallah

Mesaj gönderen hayirdirinsallah »

Privatee yazdı:Bu bakteri bendede var enterobacteriea spp./Enterococcus spp. 2 pcr yaptırdım ikisindede çıkıyor antibiyotik öncesi sonrası 5 kutu tavanic iyi geldi 1 ay sınra 2 kutu tavanic yine kullandım 1 haftadır birşey kullanmıyorum pek ağrım yok eski halime göre çok daha iyiyim birde 4-5 gün boyunca ilişki yaşadım korunarak günde 2 kez ilk gün sızılar vardı fakat sonrasında dahada iyi hissetmeye başladım ve gelen sperm daha fazla ve sulu geliyordu sanki idrar yapıyormuş gibi mikrobu mu atmış oluyorum birde bu bakteri varken ağrım yoksa lokosit sıfır sa önemsemeden devam mı etmeliyim yada serum vs ilaçları kullanmam gerekiyormu gentamisin ve serumlara karşı duyarlıymış antibiyogram gerikalanlara dirençliymiş tavanic çalışılmamış nasıl birşey yapayım yardımcı olurmusunuz
Hocam bence bir şikayetin yoksa antibiyotik kullanmana gren yok genel beslenmene ve sağlığına dikkat et gerisini düşünme..
Allah büyük.
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

Privatee yazdı:Bu bakteri bendede var enterobacteriea spp./Enterococcus spp. 2 pcr yaptırdım ikisindede çıkıyor antibiyotik öncesi sonrası 5 kutu tavanic iyi geldi 1 ay sınra 2 kutu tavanic yine kullandım 1 haftadır birşey kullanmıyorum pek ağrım yok eski halime göre çok daha iyiyim birde 4-5 gün boyunca ilişki yaşadım korunarak günde 2 kez ilk gün sızılar vardı fakat sonrasında dahada iyi hissetmeye başladım ve gelen sperm daha fazla ve sulu geliyordu sanki idrar yapıyormuş gibi mikrobu mu atmış oluyorum birde bu bakteri varken ağrım yoksa lokosit sıfır sa önemsemeden devam mı etmeliyim yada serum vs ilaçları kullanmam gerekiyormu gentamisin ve serumlara karşı duyarlıymış antibiyogram gerikalanlara dirençliymiş tavanic çalışılmamış nasıl birşey yapayım yardımcı olurmusunuz

Bu bakteriyi öldürmek zor lökasit yoksa antibiyotik kullanma varsa kullan
Formda ne ilaçlar kullandılar yine çıktı
Privatee

Herkesin yorumları için çok teşekkür ederim yorumlarınız benim için çok değerli birde kadir abi son olarak seninde yorumunu alabilirmiyim bu konuda senin düşüncende buysa artık para dökmek istemiyorum para filan kalmadıda :(
1453ali

Mesaj gönderen 1453ali »

Mrshadow zaten zor böyle yaşamak günün hastalıkla geçiyor
Ben çokmu istiyorum o hapları yutmayı günlük serum kolda çalışmayı kimse görmesin diye koldaki serumu saklarsın 120 gündür hasteneye gitgel serum al bu ne demek bilseniz rahatsız olmasam bu çileyi çekermiyim hapla falan geçecek birşey degil günde 4lt su içiyorum kimseye serum al hap yut demem ama 3 tane kıytırık hapla bu bitmez Allah büyük mevlam neyler neylerse güzel eyler zaten 3 yıldır hiç oruçta tutamadım 10 yaşımdan beri oruç tutardım çok zoruma gidiyor
murat222

1453ali yazdı:Mrshadow zaten zor böyle yaşamak günün hastalıkla geçiyor
Ben çokmu istiyorum o hapları yutmayı günlük serum kolda çalışmayı kimse görmesin diye koldaki serumu saklarsın 120 gündür hasteneye gitgel serum al bu ne demek bilseniz rahatsız olmasam bu çileyi çekermiyim hapla falan geçecek birşey degil günde 4lt su içiyorum kimseye serum al hap yut demem ama 3 tane kıytırık hapla bu bitmez Allah büyük mevlam neyler neylerse güzel eyler zaten 3 yıldır hiç oruçta tutamadım 10 yaşımdan beri oruç tutardım çok zoruma gidiyor

İnşallah süper enfeksiyon olmaz Allah şifa versin gerçekten ağır tedavi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Kardesim bu bakteri olmez diye bir sey yok.Yurtdisi makalelerde bu bakterinin tedavisinin mümkün oldugu yaziyor. Fakat onemli bir konu bu bakterinin antibiogrami yapilip etkin antibiotigi kullanmak sarti ile.
Mrshadow

Sen simdi 4 lt su icerek kendine iyilik ettigini dusunuyorsun ama o da sikinti.
Bobrek yetmezliginin nedenlerinden biri de fazla sivi almaktir.
Kendi boy/kilo hesabina gore ne kadar gerekiyorsa o kadar ic, azi karar cogu zarar.
Hesaplamadan su sagliktir diye asiri su tuketmeyin
1453ali

Mesaj gönderen 1453ali »

Evet kadir abi antibiyoğram eşliginde alıyorum bu ilaçları
Enfeksiyoncu düzen lab.. antibiyoğram sonuçlarını dr inceledi ve targocid 400 ,,,,, rifampidin verdi
1453ali

Mesaj gönderen 1453ali »

Pardon RİFAMPİSİN
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

1453ali yazdı:Evet kadir abi antibiyoğram eşliginde alıyorum bu ilaçları
Enfeksiyoncu düzen lab.. antibiyoğram sonuçlarını dr inceledi ve targocid 400 ,,,,, rifampidin verdi
Bu antibiyotikler kuvvetli ilaclardir.Duzenli kullan temizlenecektir.
Hu07
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Hu07 »

1453ali yazdı:Evet kadir abi antibiyoğram eşliginde alıyorum bu ilaçları
Geçmiş olsun hocam.targocid tedavin nasıl gidiyor.bende düzen lab.ta akıntı kültürü yaptırdım. Staphylococcus haemolyticus ÜREDİ Yorum Tek koloni şeklinde sonuç çıktı.antibiyogram da targocid duyarlı.hüseyin seçgin e yolladım sonuçları.antalya da yaşıyorum acaba burada bi enfeksiyon doktoruna mı gitsem sonuçlarla.
1453ali

Mesaj gönderen 1453ali »

Aynen enfeksiyoncu
murat222

modjo yazdı:up (son zamanlarda bir cok kişide bu bakteri çıktığı icin başlığı yukarı taşıdım umarım faydası olur)
Sen. Naptın kardeşim hala çıkıyor mu entereccus
Privatee

Bu enterekoklar için damardan alınan antibiyotiklerde candidayı tetikliyormu acaba ?
darkblues
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen darkblues »

Enterokok için kinolon harici ne alınabilir?Doktor Moksifloksasin(kinolon)etken maddeli yani Avelox tarzı bir ilaç yazdı ama kullanmak istemiyorum.(Enterokok prostat sıvısından yapılan Pcr da çıkmadı penis ucundan alınan sürüntüyle yapılan Pcr da çıktı.) Muhtemelen ilacın ulaşımı da prostata göre üretraya daha kolay olur.Bakterinin miktarı da 10(3*9)

Bir de PCR dan çıkan sonuçtan antibiyogram yapılmıyor kültürde de çıkmadığına göre ben hangi suşa göre ilaç alacağım?
hayirdirinsallah

Mesaj gönderen hayirdirinsallah »

darkblues yazdı:Enterokok için kinolon harici ne alınabilir?Doktor Moksifloksasin(kinolon)etken maddeli yani Avelox tarzı bir ilaç yazdı ama kullanmak istemiyorum.(Enterokok prostat sıvısından yapılan Pcr da çıkmadı penis ucundan alınan sürüntüyle yapılan Pcr da çıktı.) Muhtemelen ilacın ulaşımı da prostata göre üretraya daha kolay olur.Bakterinin miktarı da 10(3*9)

Bir de PCR dan çıkan sonuçtan antibiyogram yapılmıyor kültürde de çıkmadığına göre ben hangi suşa göre ilaç alacağım?
Enterekok konusu çok karışık, bu forumda türlü yöntem ve ant. ile öldüremeyen arkadaşlarımız vardı.. Faj bile düşünen aynı şekilde..
Allah büyük.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

darkblues yazdı:Enterokok için kinolon harici ne alınabilir?Doktor Moksifloksasin(kinolon)etken maddeli yani Avelox tarzı bir ilaç yazdı ama kullanmak istemiyorum.(Enterokok prostat sıvısından yapılan Pcr da çıkmadı penis ucundan alınan sürüntüyle yapılan Pcr da çıktı.) Muhtemelen ilacın ulaşımı da prostata göre üretraya daha kolay olur.Bakterinin miktarı da 10(3*9)

Enterekok tedavisi icin ( VRE dahil) vankomisin dirençli enterecoccus, linezolid ve daptomisin gibi yeni nesil antibiyotiklerin serum olarak verildigi ve olumlu sonuclar alindigi belirtilen klinik calismalar mevcut.