Kadir Abi Üroloji Polikiliniği

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Targocid

Re: Kadir Abi Üroloji Polikiliniği

Mesaj gönderen Targocid »

Kesinlikle katılıyorum Kadir Abi’ciğim. Yakın zamanda bana da elveda yolu gözüküyor. :) Çok şükür iyiyim. Durumumu çekemeyenler de vardır mutlaka ancak maşallah deyin.
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

Targocid yazdı:Kesinlikle katılıyorum Kadir Abi’ciğim. Yakın zamanda bana da elveda yolu gözüküyor. :) Çok şükür iyiyim. Durumumu çekemeyenler de vardır mutlaka ancak maşallah deyin.
Şifan daim olsun
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Targocid yazdı:Kesinlikle katılıyorum Kadir Abi’ciğim. Yakın zamanda bana da elveda yolu gözüküyor. :) Çok şükür iyiyim. Durumumu çekemeyenler de vardır mutlaka ancak maşallah deyin.
Targocid kardeşim, iyi olmana çok sevindim. İnanki durumunu cekemeyenler degil sevinenler olur. Masallah diyelim. Şifan daim olsun kardeşim.
cezmicankaya13
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen cezmicankaya13 »

Kadir abi ben bitliste yaşıyorum numune aldirip kargoyla düzene gündersem ulurmu abi çok sağolun
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

cezmicankaya13 yazdı:Kadir abi ben bitliste yaşıyorum numune aldirip kargoyla düzene gündersem ulurmu abi çok sağolun
Kardesim onu düzen laba sor ambalaj şekli olarak belki soguk zincir gerekir.
cezmicankaya13

Mesaj gönderen cezmicankaya13 »

Abi çok sağol Allah razı ulsun sizden
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

cezmicankaya13 yazdı:Abi çok sağol Allah razı ulsun sizden
Rica ederim.
Ahbikurtulsam25
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Ahbikurtulsam25 »

Kadir abi hayırlı aksamlar. Abi senin semptomlarında sık idrar varmıydı. Nasıl çözdüm abi.cok sıkıldım su sık idrardan.13 kez günlük gece 2 kez ve cinsel sorunlar.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Ahbikurtulsam25 yazdı:Kadir abi hayırlı aksamlar. Abi senin semptomlarında sık idrar varmıydı. Nasıl çözdüm abi.cok sıkıldım su sık idrardan.13 kez günlük gece 2 kez ve cinsel sorunlar.
Hayirli aksamlar kardesim. Sık idrar icin cranberry ve cardura 2mg kullanmani tavsiye ederim. Cinsel sorunum kalmadi enfeksiyon tedavisi gordugum icin.
duman64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen duman64 »

Iyi akşamlar Kadir Abi,
Pazartesi günü aşağıdaki testleri yaptırdım.
Masaj sonrası idrarda lökosit 1-2 (daha önce 3-4)
Prostat sıvısı lökosit 1-2 ( ilk defa )

idrar ve prostat sıvısında kültürde üreme olmadı.

Daha önce size yazmıştım. Sağ lop 11nci masaja rağmen yine şişiyor. 10 günde bir masaja devam ediyorum.Makata vuran ağrı zaman zaman oluyor.
Abi patojen yoksa nasıl oluyor da sağ lop şişiyor. Lökosit normal değerlerde. Acaba bir de PCR mı yaptırayım ?
Siz prostat masajı yetmez anti silmelisin demiştiniz.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Evet, prostat masaji antibiyotik kullanirken yapilmali, emilim icin. Ayni sekilde hergun sicak suya oturma senslari yapilmali. Lokosit normal degere iner inmez inflamasyonlu doku bir anda şak diye nasil duzelecek? Bu iyilesme surecide ayri bir surec ve farkli bir tedavi metodudur. Bu surecte ise antienflamatuar nsaii ilaclar ve doku onarici enzimler almak gerekir.
duman64

Mesaj gönderen duman64 »

kadir yazdı:Evet, prostat masaji antibiyotik kullanirken yapilmali, emilim icin. Ayni sekilde hergun sicak suya oturma senslari yapilmali. Lokosit normal degere iner inmez inflamasyonlu doku bir anda şak diye nasil duzelecek? Bu iyilesme surecide ayri bir surec ve farkli bir tedavi metodudur. Bu surecte ise antienflamatuar nsaii ilaclar ve doku onarici enzimler almak gerekir.
Çok teşekkür ederim abi.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

duman64 yazdı:
kadir yazdı:Evet, prostat masaji antibiyotik kullanirken yapilmali, emilim icin. Ayni sekilde hergun sicak suya oturma senslari yapilmali. Lokosit normal degere iner inmez inflamasyonlu doku bir anda şak diye nasil duzelecek? Bu iyilesme surecide ayri bir surec ve farkli bir tedavi metodudur. Bu surecte ise antienflamatuar nsaii ilaclar ve doku onarici enzimler almak gerekir.
Çok teşekkür ederim abi.
Rica ederim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Prostat sivisini cam lama damlatip ölçtürdünmü kardesim. Lokosit cikmadiysa kültur yaptirdinmi?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Dibteyim yazdı:
kadir yazdı:Prostat sivisini cam lama damlatip ölçtürdünmü kardesim. Lokosit cikmadiysa kültur yaptirdinmi?
Abi adını söylemek istemiyirum ama zafer bey yaptı en son lökosit çıkmadı. Kültür yaptırmadım. Ben yarın yaptırayım. Bu kültürü
Kultur ve antibogram yaptir kardesim prostat sivisindan ve idrardan..
ankarali06
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen ankarali06 »

Beyler sa

Foruma yeni üye oldum ve Kadir abinin bu konuyla ilgili bilgisine hayran kaldım. Benim durumum biraz farklı anlatayım ; ben de herhangi bir sıkıntı yoktu rutin bir kontrol İçin ürologa gittim ve prostatta şişlik var bir kontrol edeyim diyerek masaj yaptı ve prostat sıvısı geldi. İşte buradan sonra ben de amansız şikayetler başladı yani bu müdahale ve masajdan sonra yaklaşık 1.5 aydır sık idrara çıkma, peniste batma, iki bişey içince hemen tuvalete gitme ve masaj öncesine kadar gayet iyiydim herhangi bir sorunum yoktu müdahale travmatik bir etki mi yarattı acaba prostatta ama idrarda yanma vs de var ve gitgide semptomlar artıyor. O müdahaleden beri şiddetli bir şekilde prostatit semptomları gösteriyorum. Doktor 1 ay bactrim verdi kullandığım süre biraz daha iyi oldum. Sonra tekrar kötüye doğru gidiş devam etti. Şimdi bitkisel içerikli ilaç verildi ama durumu tam anlayamadım Kadir abi belki senin bir tahminin vardır konuyla ilgili yardımcı olursan çok sevinirim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

ankarali06 yazdı:Beyler sa

Foruma yeni üye oldum ve Kadir abinin bu konuyla ilgili bilgisine hayran kaldım. Benim durumum biraz farklı anlatayım ; ben de herhangi bir sıkıntı yoktu rutin bir kontrol İçin ürologa gittim ve prostatta şişlik var bir kontrol edeyim diyerek masaj yaptı ve prostat sıvısı geldi. İşte buradan sonra ben de amansız şikayetler başladı yani bu müdahale ve masajdan sonra yaklaşık 1.5 aydır sık idrara çıkma, peniste batma, iki bişey içince hemen tuvalete gitme ve masaj öncesine kadar gayet iyiydim herhangi bir sorunum yoktu müdahale travmatik bir etki mi yarattı acaba prostatta ama idrarda yanma vs de var ve gitgide semptomlar artıyor. O müdahaleden beri şiddetli bir şekilde prostatit semptomları gösteriyorum. Doktor 1 ay bactrim verdi kullandığım süre biraz daha iyi oldum. Sonra tekrar kötüye doğru gidiş devam etti. Şimdi bitkisel içerikli ilaç verildi ama durumu tam anlayamadım Kadir abi belki senin bir tahminin vardır konuyla ilgili yardımcı olursan çok sevinirim.
Gecmis olsun.Muayene etmeden prostatta sislik var nasil diyebilir? Sonrasinda rektal tuse yapmis. Daha once sikayetin varmiydi?
ankarali06

Mesaj gönderen ankarali06 »

kadir yazdı:
ankarali06 yazdı:Beyler sa

Gecmis olsun.Muayene etmeden prostatta sislik var nasil diyebilir? Sonrasinda rektal tuse yapmis. Daha once sikayetin varmiydi?
Ultrason cihazından bakarak söyledi. Yani yıllardır süren çok ufak şikayetlerim vardı mesela 4-5 ayda bir karın altından başlayıp testislere inen çok sancılı bir ağrı olurdu ama hepsi bu kadar bir de arada çatallı işeme
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Sevgili kardesim muayenenizi anlatirken eksik anlatmayiniz. Önce ultrasonla bakılmis ve şiş oldugu gorulmus, sonra rektal tuşe yapilmiş ve şikayetleriniz artmiş. Büyük bir olasilikla prostat baskı sonucu irrite olmuş şikayetleriniz artmiş. Şimdi yapacaginiz şey, prostat sivisindan lokosit kontrolü ve eşzamanlı kültür antibiogram testi yaptırmanız ve uygun antibiyotik tedavisine baslamaktır.
MENDERES1983

Mesaj gönderen MENDERES1983 »

kadir yazdı:Sevgili kardesim muayenenizi anlatirken eksik anlatmayiniz. Önce ultrasonla bakılmis ve şiş oldugu gorulmus, sonra rektal tuşe yapilmiş ve şikayetleriniz artmiş. Büyük bir olasilikla prostat baskı sonucu irrite olmuş şikayetleriniz artmiş. Şimdi yapacaginiz şey, prostat sivisindan lokosit kontrolü ve eşzamanlı kültür antibiogram testi yaptırmanız ve uygun antibiyotik tedavisine baslamaktır.
Kadir bey prostat muayne sonrası böyle bir irrite yaşanması halinde kişisel olarak ne yapılmalı geçici bir irtitedenmi bahsediyorsunuz tabiki ilaçlarada başlanacak ama kısa bir hatırlatma yaparmısınız teşekkürler
oktay

Mesaj gönderen oktay »

Merhaba arkadaslar adim oktay 36 yaşindayim araniza yeni katildim bu hastalikla 1 sene önce tanistim.Sık idrara cikma ve agrilar basladi,İstanbulda bezmialem vakif universitesi hastanesine gittim idrar tahlili idrar kulturu kan tahlili işeme testi ultrasonla prosrat buyuklugune ve mesanede ne kadar idrar kaldigini ölçtüler,sadece işeme testinde tanziğin az olmasi sikintili cikti ve doktorum prostat iltihabi tanisi koydu augmentin ve xtrall verip aci eksi yeme diyerek yolladi beni ne kontrole cagirdi nede bu hastalikla ilgili bilgi verdi.Şikayetlerimde azalma oldu fakat gecmedi 3 ay once şikayetlerim yine artti bir cok dr gittim ayni tahliller yapildi hicbirsey cikmadi hatta bir tanesi beni basindan kovdu prostat iltihabi oldugumu soylemislerdi dedigimde neyse tanidik vasitasi ile özel bir hastanede üroloji dr buldum benden meni testi istedi menide staphylococcus bakterisi ve 5-6 lokosit cikti buna duyarli antibiyotik kullandim sonra yine meni testi yapildi bu seferde escherichia coli ve 5-6 lokosit cikti yine buna duyarli antibiyotik kullandim sonra yine meni testi yapildi bu sefer hersey temiz cikti fakat sikayetlerim gecmedi devaminda 18 tane cefamed igne augmentin bid 1000mg tamprost ve idrar yollari enfeksiyonu icin bir ilac kullandim ve halen devam ediyorum bu ilaclara fakt sikayetlerim devam ediyor.Bezmialem hastanesinde bir Prof dr gittim tekrar tahliler yapildi sonuclarini bekliyorum bakalim ne olacak kendi doktorumda tekrardan meni testi yaptiralim dedi bu hastaliği cevremde kimse bilmiyor yardimlarinizi esirgemezseniz sevinirim bu arada sabahlari soğan suyu aksamlarida prof ender saracoglundan aldigim melisa otu ve karabas otu cayini iciyorum.
MENDERES1983

kadir yazdı:
selamiacik yazdı:Bağırsaktaki tıkanıklığı ve dışkılama zorluğunu solgar saw palmetto ile geçirdim bir haftadır sorunum kalmadı. Kadir abi prostat bağırsak dışkı geçisini zorlaştırıyor demişti bunda da yanılmadı
selamiacik kardesim,
Diskilama sorununu atlattigin icin cok sevindim.Her iyilesen hasta benim icin altin degerindedir.Pozitif yaklasimin için tesekkürler.:)
3 ay önce makat çatlağına yorup boşu boşuna ameliyat oldum bilemedim prosttatın baskı yaptığını ilk bir hafta ara ara sık idrarım oluyordu ne yanmam vardı ne ağrı sadece tek şikayetim dışkı biraz zorlanıyordu yaparken ondan sonra hayatım cehenneme döndü makatın içi operasyon oldu sonra 5 dk lığına sonda takıldı ben bittim kadir abi prostat hırpalandı belki ameliyatta sondadan da kaptıysam ne ala ameliyat olmasamda keşke 10 dk tuvalette bekleseydim ama alın yazısı silinmiyor işte
duman64

Mesaj gönderen duman64 »

MENDERES1983 yazdı:
kadir yazdı:
selamiacik yazdı:Bağırsaktaki tıkanıklığı ve dışkılama zorluğunu solgar saw palmetto ile geçirdim bir haftadır sorunum kalmadı. Kadir abi prostat bağırsak dışkı geçisini zorlaştırıyor demişti bunda da yanılmadı
selamiacik kardesim,
Diskilama sorununu atlattigin icin cok sevindim.Her iyilesen hasta benim icin altin degerindedir.Pozitif yaklasimin için tesekkürler.:)
3 ay önce makat çatlağına yorup boşu boşuna ameliyat oldum bilemedim prosttatın baskı yaptığını ilk bir hafta ara ara sık idrarım oluyordu ne yanmam vardı ne ağrı sadece tek şikayetim dışkı biraz zorlanıyordu yaparken ondan sonra hayatım cehenneme döndü makatın içi operasyon oldu sonra 5 dk lığına sonda takıldı ben bittim kadir abi prostat hırpalandı belki ameliyatta sondadan da kaptıysam ne ala ameliyat olmasamda keşke 10 dk tuvalette bekleseydim ama alın yazısı silinmiyor işte
Dostum Menderes, sen boşuna zaman kaybediyorsun. Sen çok muhtemel ki sondadan enfeksiyon kapmış olabilirsin.Tastlerini yaptır tedavine başla.
MENDERES1983

duman64 yazdı:
MENDERES1983 yazdı:
kadir yazdı: selamiacik kardesim,
Dostum Menderes, sen boşuna zaman kaybediyorsun. Sen çok muhtemel ki sondadan enfeksiyon kapmış olabilirsin.Tastlerini yaptır tedavine başla.
Şimdi çıkacam yola o derece istiyorum bi yerden param gelecek soluğu eskişehirde alıcam hüseyin hocanın yanında inşallah tşk ederim
MENDERES1983

Bir an önce gidicem tek korkum bakteri bulamamak