Kadir Abi Üroloji Polikiliniği

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Kadir Abi Üroloji Polikiliniği

Mesaj gönderen kadir »

cezmicankaya13 yazdı:Kadir abi geçen günlerde alt batın emarimi çektirdim sizede bunu yazdım dr bana uzanan söylediği prostatın sağ tarafında enfeksiyun var dedi ama emarin raporu çıkınca her iki yanda olduğunu söylüyor abi ğörüsunuz nedir abi değerli bilgilerin için tesekürederim
Size kronik prostatit tanısi koyulduysa zaten prostat icinde enfeksiyon olmasi normal. Siz tedavi yoluna bakacaksiniz. Size tavsiyem oncelikle rektal tuse yöntemiyle prostat sivisi lokosit kontrolu yaptirin yuksek cikarsa uygun antibiyotik tedavisine geciniz.
cezmicankaya13
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen cezmicankaya13 »

Kadir abiselam abi 5 ay önce psa 3.80 idi şimdi psa 1.35 abi bunun için yurumun nedir kronik prostatit vakada cok tesekurederim abi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Psa ýüksekligi, prostatit, bph ve prostat ca vakalarinda görulebilir. 3.80 fazla olmamasiyla beraber 1.35 zaten cok iyi. İyiye gidiyosun demek cezmi kardeşim.
cezmicankaya13

Kadir abim agrilarimda hiç düşüş olmuyur abi çok sağol tutugun altın olsun abim
Hk12

Mesaj gönderen Hk12 »

Kadir abi merhaba ben 28 yaşındayım son 3 aydır bu hastalığı çekiyorum. Hikayem şöyle 6 ay önce klamidya çıktı bende onu iyileştirdim aradan 3 ay geçti ve peniste sürekli yanma ve ağrı şikayetim başladı. Bir doktor rektal tuşe yaparak prostatit dedi idrar kültürüm temiz çıktı lökosit bile normal ama yinede 1 ay cipro kullandım geçmedi. Sonra tetradox ve floxilevo verdi yine geçmedi. Şimdi ne yapacam bilmiyorum mesane boynu darlığı olabilir mi yorumun nedir? Şimdiden teşekkürler
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

cezmicankaya13 yazdı:Kadir abim agrilarimda hiç düşüş olmuyur abi çok sağol tutugun altın olsun abim
Cezmi, enfeksiyon sifir olduktan sonra agrilarin bir yil boyunca azalarak devam eder. Bu arada enfeksiyonun yinelenmemesi lazim. Buna dikkat et. Sonucta geciyor agrilar.
Hk12

Mesaj gönderen Hk12 »

Hk12 yazdı:Kadir abi merhaba ben 28 yaşındayım son 3 aydır bu hastalığı çekiyorum. Hikayem şöyle 6 ay önce klamidya çıktı bende onu iyileştirdim aradan 3 ay geçti ve peniste sürekli yanma ve ağrı şikayetim başladı. Bir doktor rektal tuşe yaparak prostatit dedi idrar kültürüm temiz çıktı lökosit bile normal ama yinede 1 ay cipro kullandım geçmedi. Sonra tetradox ve floxilevo verdi yine geçmedi. Şimdi ne yapacam bilmiyorum mesane boynu darlığı olabilir mi yorumun nedir? Şimdiden teşekkürler
Bu arada şikayetlerim arasında gece sık idrara cıkmak idrar yaparken zorlanma ilk başta gelmiyor ve sürekli yanma var abi bu darlık sebebiyle prostatım iyileşmiyor olabilir mi?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Hk12 yazdı:
Hk12 yazdı:Kadir abi merhaba ben 28 yaşındayım son 3 aydır bu hastalığı çekiyorum. Hikayem şöyle 6 ay önce klamidya çıktı bende onu iyileştirdim aradan 3 ay geçti ve peniste sürekli yanma ve ağrı şikayetim başladı. Bir doktor rektal tuşe yaparak prostatit dedi idrar kültürüm temiz çıktı lökosit bile normal ama yinede 1 ay cipro kullandım geçmedi. Sonra tetradox ve floxilevo verdi yine geçmedi. Şimdi ne yapacam bilmiyorum mesane boynu darlığı olabilir mi yorumun nedir? Şimdiden teşekkürler
Bu arada şikayetlerim arasında gece sık idrara cıkmak idrar yaparken zorlanma ilk başta gelmiyor ve sürekli yanma var abi bu darlık sebebiyle prostatım iyileşmiyor olabilir mi?
Daha önce klamidya cikmis ve uzerine antibiyotik kullanmissiniz kullandiginiz antibiyotikler bir nebze bastirmis fakat yine nuks etmis mikroplar direnc kazanmis. Klamidya tedavisi eksenli ampirik antibiyotik kombinasyonu sanirim.sorunu cozecektir. Darliga zaten prostatit sebep olabiliyor. Tedavi sonucunda bu semptomlar duzeliyor.
Hk12

Mesaj gönderen Hk12 »

Teşekkürler abi. Doktorda böyle söyledi şu anda kullandığım tetradox ve floxilevo ilk başta iyi geldi ama ağrım tekrar başladı 20 gündür kullanıyorum 10 gün kaldı yanında alfa broker kullansam tamamen geçer mi sence? Çünkü klamidya için tetradox iyi gelmesi lazım. Birde dün başka bir doktora gittim ve boşalma sonrası ilk idrarı aldı yarın onun sonucuna bakıcaz orda klamidya varsa kesin çıkarmı?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Alfabloker biraz rahatlama saglar fakat önemli olan klamidya varsa klamidya kültür testi yaptirip antibiograma göre antibiotik tedavisi olmandir.
Hk12

Mesaj gönderen Hk12 »

kadir yazdı:Alfabloker biraz rahatlama saglar fakat önemli olan klamidya varsa klamidya kültür testi yaptirip antibiograma göre antibiotik tedavisi olmandir.
Abi bugün idrar kültür testi çıktı yine üreme olmadı diyor bunu boşalma sonrası ilk idrardan verdim doktor bişe olsa çıkardı diyor. Ne yapacam şaşırdım artık zaten şu anda klamidya için ilaçlar kullanıyorum. Uzun süre alfabroker kullansam bu darlığı tedavi eder mi sence?
ferhat1134
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen ferhat1134 »

Kadir hocam 1 yildir takip ediyorum sizi hocam cok faydali oldu agrilarim azaldi diyetime dikkat etmedigim zamanlarda yanmalari oluyor.eskisehirde bir cok dr gittim ama pcr ve lokosit sayimi yapan olmadi bu bolgede tavsiye edeceginiz dr.varmidir tesekurer
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

Hk12 yazdı:Teşekkürler abi. Doktorda böyle söyledi şu anda kullandığım tetradox ve floxilevo ilk başta iyi geldi ama ağrım tekrar başladı 20 gündür kullanıyorum 10 gün kaldı yanında alfa broker kullansam tamamen geçer mi sence? Çünkü klamidya için tetradox iyi gelmesi lazım. Birde dün başka bir doktora gittim ve boşalma sonrası ilk idrarı aldı yarın onun sonucuna bakıcaz orda klamidya varsa kesin çıkarmı?

Klamidyayı idrar kültüründe yakalayamazsın
Bunun için prostat sıvısından veya idrardan pcr testi yapman lazım düzen veya gelişim labda
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

ferhat1134 yazdı:Kadir hocam 1 yildir takip ediyorum sizi hocam cok faydali oldu agrilarim azaldi diyetime dikkat etmedigim zamanlarda yanmalari oluyor.eskisehirde bir cok dr gittim ama pcr ve lokosit sayimi yapan olmadi bu bolgede tavsiye edeceginiz dr.varmidir tesekurer

Eskişehir de hüseyin seçgin hoca vardı o cam lama alıp lökasit bakıyordu pcrda yapıyordu Acıbadem de

Acıbadem de ömer faruk hoca var kayıt açtırmadan ona gt prostat masajı yapıp cam lama prostat sıvısı alıp lökasit bakarmısınız de muhtemelen yapar çünkü prostat masajı yapan bi hoca

Acıbadem de istiyceğin tetkik mikroskobik inceleme
Aynı zamanda prostat sıvısından kültür de yaptırırsın onun adıda. Püy kültürü
İstersen pcrda talep et genital panel pcr diye geçer
aylmz13

Mesaj gönderen aylmz13 »

Kadir abi merhabalar. özel mesajdan size yazdım ama gonderemedim sanırım. Cok hafif seyreden sadece ayaklarimi usutunce idrara cok çıkmak gibi sikayetim var,prostatitim. Gecen grip oldum antibiyotik kullandım,sol testiste sıvı birikmesi oldu.bunu daha once yasayan duymuş muydunuz?sivi birikmesi prostatitin semptomlarindan midir? Hayirli gunler abi
cezmicankaya13

Kadir abi prostat biyupsi sunucu kronik pelvik agri sendromu çıkmıştı bu durumda pudental sinir sikismasinin bu vakada olmà ihtimali varmı tesekurler abi
cezmicankaya13

cezmicankaya13 yazdı:Kadir abi prostat biyupsi sunucu kronik pelvik agri sendromu çıkmıştı bu durumda pudental sinir sikismasinin bu vakada olmà ihtimali varmı tesekurler abi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

cezmicankaya13 yazdı:Kadir abi prostat biyupsi sunucu kronik pelvik agri sendromu çıkmıştı bu durumda pudental sinir sikismasinin bu vakada olmà ihtimali varmı tesekurler abi
Sevgili kardeşim şöyle izah edeyim; Prostat biopsisi genellikle prostat kanseri şüphesi oldugunda tanı ıcin yapilir. Kronik pelvik agri sendromu baska birsey...bu biopside belli olmaz. Kronik pelvik agri sendromu, pelvik bölgede meydana gelen agridir. Bu agri sebebi ne olursa olsun bir olgudur. Yani, travma sonucu olabilir, pelvik bolgede tümöral bir durum olabilir,ameliyat sonucu olabilir, pelvik bölgedeki bir organin rahatsizligi sebebi sonucu olabilir ve tabii yine prostat enfeksiyonu, bph ve prostat kanseri sebebi ile bu agri olusabilir. Kronik pelvik agri sendromu sebebi bunlardan biri yada birkaçida olabilir. Tabi burada en önemli faktör bu agrinin sebebini bulup tedavi etmek. Enfeksiyon bulgulariniz yoksa, pudental sinir sıkişmasi olası agri nedenlerinden biride olabilir. Bunun icin görüntü yöntemleri ve cesitli testler yapilarak teşhis konulabiliyor. Ama tabi en önemlisi enfeksiyon olasiligini elemek.Bunun icinde yapilacak tanı, teshis yöntemleri bellidir.
cezmicankaya13

KADIR abi hastalığım özerinde 8 ay geçmesine rağmen doktur bana şöyle söylüyor tam kronik değilsin diyor değerli görüşün nedir abim saygılarımla varulun
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

cezmicankaya13 yazdı:KADIR abi hastalığım özerinde 8 ay geçmesine rağmen doktur bana şöyle söylüyor tam kronik değilsin diyor değerli görüşün nedir abim saygılarımla varulun
Cezmi kardesim şikayetlerin hayatini etkilemiyorsa sorun teskil etmiyorsa tam olarak kronik prostatit olmayabilirsin. Dr un bu konudaki degerlendirmeleri ve teşhisi dogrudur sanırım.
cezmicankaya13

Kadir abi şöyle iza edeyim ağrılarım çok sidetli günlük işimi yapamiyurum tesislerimde agri yanma karnimin tamamında agri yanma zorlama dolgunluk üzerinden fazla gezdiğim zaman agrisindan dayanamıyorum bazen agrisindan evden kaçıyorum bazen yatakta düşüyorum göbek kisimi penisimde çok agri ve yanma oluyur gece gündüz böyle devam ediyur uyumuyurum ağrıların yüzünden değerli bilgilerin için çok teşekkür ederim abi iyiki varsın
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

cezmicankaya13 yazdı:Kadir abi şöyle iza edeyim ağrılarım çok sidetli günlük işimi yapamiyurum tesislerimde agri yanma karnimin tamamında agri yanma zorlama dolgunluk üzerinden fazla gezdiğim zaman agrisindan dayanamıyorum bazen agrisindan evden kaçıyorum bazen yatakta düşüyorum göbek kisimi penisimde çok agri ve yanma oluyur gece gündüz böyle devam ediyur uyumuyurum ağrıların yüzünden değerli bilgilerin için çok teşekkür ederim abi iyiki varsın
Hastaliginizda 8 ay olmus ise ve semptomlar devam ediyorsa kroniklesmis demektir zaten. Tedavinize devam etmeniz gerekir.
cezmicankaya13

Kadir abi biyurum sizi çok rahatsız ediyurum göbegimin içinde siksma yanma oluyur yani.çok zor sanki içinde kızgın bir sis var gibi abi yardımından dolayı minetdarim size sağ olun
Azad
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Azad »

Merhabalar kadir Abi ve diğer tüm hasta arkadaşlar.Kendimi tanıtayım bende hastalığın başında olduğumu düşünen bireyim .Hastalığın semptomları bende mevcut.Doktor doktor gezmek istemiyorum .Kadir abi ve diğer yüm arkadaşlardan isteğim gidebileceğim geröekten ilgilenecek doktor kim ?
blackrow67

Mesaj gönderen blackrow67 »

Azad yazdı:Merhabalar kadir Abi ve diğer tüm hasta arkadaşlar.Kendimi tanıtayım bende hastalığın başında olduğumu düşünen bireyim .Hastalığın semptomları bende mevcut.Doktor doktor gezmek istemiyorum .Kadir abi ve diğer yüm arkadaşlardan isteğim gidebileceğim geröekten ilgilenecek doktor kim ?
İstanbul Bahçeli Evler Medicana Zafer Oyman
İstanbul Beylikdüzü Medicana Muhsin Balaban